صحنه کرمانشاه، عروس سبز پوش غرب ایران

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
صحنه کرمانشاه، عروس سبز پوش غرب ایران

شهر صحنه یکی از زیباترین شهرهای کرمانشاه است که جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد. همین دلیل باعث شده که همه مردم برای سفر و تفریح به این شهر بروند. چنانچه شما این روزها تصمیم گرفتید راهی این شهر شوید و برای سفر به آن نیاز به اطلاعاتی درباره جاهای دیدنی صحنه، آب و هوای و بهترین فصل سفر به صحنه را دارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

البته فراموش نشود که در چنین طبیعت‌هایی اقامت در بوم گردی لذت دیگری دارد. پس برای اجاره اقامتگاه بومگردی در هر جایی از ایران به سایت پینورست سر بزنید و اقامتگاه بومگردی یا هر نوع اقامتگاه دیگری که موردپسندتان است را به راحتی اجاره کنید.


شهر صحنه کجاست؟

اینجا قرار است از شهر زیبای صحنه برایتان بگوییم شهری که گوشه به گوشه آن را سراب‌ها، آبشارها و جاهای تاریخی پر کرده‌اند. با این حساب باید یک سفر چند روزه را برای رفتن به صحنه تدارک ببینید.

شهر صحنه

منبع عکس گوگل مپ، عکاس  ehsan naserpour

شهرستان صحنه ما بین دو استان کرمانشاه و همدان قرار دارد و با طبیعت چشم‌نوازش هر گردشگری را درگیر خود می‌کند. کوه‌های سربه فلک کشیده، باغ های میوه، درختان وحشی، آبشار با طراوت و البته غارهای تماشایی اینجا را به مانند بهشتی زیبایی کرده است که باید رفت و از نزدیک تمام این زیبایی‌ها را دید.

وجه تسمیه شهر صحنه چندان مشخص نیست اما در سفرنامه‌هایی که از دوره ناصرالدین شاه به جا مانده از اینجا با نام روستایی حاصل‌خیز یاد شده است.

همچنین با توجه به آثار تاریخی که در شهر صحنه واقع شدند مثل کاروانسرای عباسی در خیابان شاباسی و دخمه مادها معروف به شیرین و فرهاد در کوه‌های دربند صحنه حکایت از دورانی دارد که اینجا در مسیر راه‌های مسافری مهمی جون جاده ابریشم بوده است.

بیشتر بخوانید: سوغات کرمانشاه ؛ از شیرینی تا پاپوش


پیشینه تاریخی صحنه کرمانشاه به کجا می‌رسد؟

ناگفته نماند که پیشینه فرهنگی شهرستان صحنه طبق شواهدی که موجود است به قدمت تاريخ است. شما اگر در سفر به شهرستان صحنه پا در منطقه دينور بگذارید متوجه این موضوع خواهید شد چرا گه دینور از دير باز سرزمين شكوفا شدن تمدن‌های درخشانی بوده و در عصر خود شهر بسیار پیشرفته‌ای بوده است.

البته که وجود پل‌های تاريخ، گور دخمه‌های دربند، بقاع متبركه که از اماكن و آثار تاريخي مهم منطقه هستند  و در مابين دو اثر تاريخ ارزشمند مثل معبد آناهیتا کنگاور و كتيبه بزرگ بيستون مهر تاییدی است بر قطب گردشگری بودن شهرستان صحنه.

بخش دینور با داشتن بزرگان شهرستان صحنه از علما و ادبا گرفته تا شاعران نامی و بزرگ مثل ابن قتيبه دينوری، ابوحنيفه دينوری، ملا پريشان دينوری و خیلی‌های دیگر به صورت واضح و روشن پیشینه فرهنگی و تاریخی این منطقه را به رخ همگان می‌کشند.

آثار تاریخی صحنه

منبع عکس گوگل مپ، عکاس یلدا کورد

بیشتر بخوانید: بیستون کرمانشاه؛ کتاب مصور تاریخ ایران


توی شهر صحنه کرمانشاه از چه جاهایی دیدن کنیم؟

اگر با صحنه آشنایی ندارید و یا این که برای اولین بار است که اسم این شهرستان را می‌شنوید، در ادامه قرار است معروفترین و دیدنی ترین جاذبه های گردشگری صحنه را معرفی کنیم تا با اطلاعات کامل‌تری به این شهر کرمانشاه سفر کنید.

تفرجگاه دربند صحنه، لحظاتی به دور از دغدغه اینجا تفریح و خوشی کنید

تفرجگاه دربند در قسمت شمالی شهر صحنه قرار دارد و از مهم‌ترین جاهای دیدنی شهرستان صحنه به حساب می‌آید. با شروع فصل گرما اهالی صحنه و بسیاری از طبیعت گردان و گردشگران به قصد برپایی پیک نیک راهی آنجا می‌شوند تا لحظاتی را اینجا فارغ از تمامی دغدغه‌ها روزمره تفریح و خوش‌گذرانی کنند.

دربند صحنه در شمال این شهر با داشتن هوای خوش و مسیرهای متعدد کوهنوردی همراه با تعدادی رستوران و سفره خانه سنتی در طول مسیری که می‌پیمایید می‌تواند حسابی شما را سرحال کند.

دقت کنید که آب سراب دربند در حوضچه‌هایی که در پایین آبشارهای مسیر هستند عمقی بین ۱ تا ۶ متر دارد و بسیار سرد است. پس اگر منطقه برای شما ناشناس است و شنا هم بلد نیستید خطر غرق شدن را در نظر بگیرید تا در سفر جانتان ایمن باشد.

خلاصه که باید گفت اینجا دره‌ای بسیار زیبا پوشیده از انواع درختان سرسبز و در میوه است که با آب و هوای خوش به همراه آبشارهای زیبا و خروشان و طبیعت چشم نواز، اقامتگاه و اماکن تفریحی بسیار، مسافران و گردشگران زیادی رو برای گذراندن اوقاتی خوش راهی سرای صحنه می‌کند. 

البته اگر شما فصل زمستان که هوا سرد است به صحنه بروید آبشارهایش با ایجاد منظره یخی جلوه دیگری دارد که در ایران کمتر چنین چیزی را می‌توان مشاهده کرد.

خوب است بدانید که سراب دربند صحنه اینهمه زیبایی و سرسبزی‌اش را مدیون چهار چشمه اصلی است که به صورت آبشاری در این منطقه جاری شدند و آب آن از بخش‌های شمالی شهرستان تا به جنوب جریان دارد.

سراب دربند

منبع عکس گوگل مپ، عکاس یلدا کورد

بیشتر بخوانید: سراب صحنه ، بهشت گمشده ای در میان تاریخ کهن کرمانشاه

محوطه تاریخی تخت شیرین، در صحنه به تماشای قصه‌های عاشقانه بروید

قصه شیرین و فرهاد در هیچ کجای کرمانشاه تمامی ندارد انگار تاریخ این استان با این عاشقانه‌ها گره خورده است از شیرین و فرهاد گرفته تا زیج و منیژه همه و همه برای بیان احساساتی است که روزی در اینجا مقدس بوده است.  خوب می‌توان گفت محوطه تاریخی تخت شیرین در شمال شهر صحنه و جنوب منطقه بیستون هم از این داستان‌ها جدا نبوده است و اهمیت و قدمت این منطقه به قدری بالاست که جز اولین ثبت شده‌ها در میراث ملی است. 

اینجا شما تخته سنگ بزرگی را در مقابلتان می‌بینید که با نگارش داستان‌های مربوط به شیرین و فرهاد همه را محو تماشای خود می‌کند.

مناطق حفاظت شده امروله و دالاخانی، اینجا به تماشای دنیای رنگارنگ حیوانات بنشینید

امروله و قلعه دالخانی از مناطق حفاظت شده شهرستان صحنه هستند که برای ورود به آن نیاز به مجوز دارید. در صورت نداشتن مجوز شما می‌توانید راهی این منطقه شوید و از بیرون فنس‌ها توسط دوربین خود شکار لحظه‌ها کنید و از گونه‌های نادر جانوری و گیاهی تا می‌توانید عکاسی کنید و به تماشای دنیای قشنگ و رنگارنگ این حیوانات بنشیند.

 کنید.

 البته خوب است بدانید که خود امروله از دو منطقه حفاظت شده و شکار ممنوع تشکیل شده و در کنار قله دالاخانی در امتداد رشته کوه های زاگرس قرار دارد و از جاهای دیدنی صحنه به حساب می‌آید.

مناطق حفاظت شده امروله و دالاخانی

منبع عکس گوگل مپ Hojat Narimani

بیشتر بخوانید: طاق بستان کرمانشاه ؛ سفر به تاریخ ساسانی از دل سنگ نبشته‌ها

سراب گروس، در این سراب آب تنی و خنکی را به جان بخرید

سراب گروس یکی از جاهای پیک نیکی و تفریحی مهم شهر صحنه است که در روستای گروس از توابع دهستان گاماسیاب قرار دارد. اینجا گونه‌های نادر گیاهی، درختان سر به فلک کشیده و چشمه‌های طبیعی آب حسابی سرخوش‌تان می‌کند و اگر در گرمای تابستان راهی اینجا شوید می‌توانید تنی به آب بزنید و خنکی را با تمام وجودتان حس کنید. برای رسیدن به سراب گروس باید فاصله 17 کیلومتری از صحنه را پشت سر بگذارید و از این جاذبه گردشگری زیبا دیدن کنید.

گوردخمه صحنه، هنر و معماری‌های مادها را باید اینجا ببینید

گوردخمه دربند یکی از آثار تاریخی شهرستان صحنه در بدنه کوه شوق علی و سمت راست سراب دربند است که در گذشته با شوق هنری بی‌نظیری سنگ‌های آنجا حجاری شده است.

این گوردخمه‌ها در بین مردمان شهر صحنه به قبر کیکاوس، فرهاد تراش و گور شیرین و فرهاد معروف هستند که دیدنشان همه را بر سر شوق می‌آورد.

در طول مسیر رسیدن به گوردخمه صحنه که در مستندات تاریخی موجود آن را از نادرترین گوردخمه‌های دوطبقه مادها می‌دانند، درختان میوه و درختان جنگلی وجود دارد که می‌توانید دمی آنجا بنشینید و از آن همه زیبایی لذت ببرید. 

گوردخمه صحنه کرمانشاه

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Freudian Association of Iran

بیشتر بخوانید: سراب نیلوفر کرمانشاه دریاچه‌ای در تصرف نیلوفرها

روستای پریان صحنه، تفریح در صحنه را با روستاگردی کامل کنید

روستای پریان صحنه از روستاهایی است که در بخش تاریخی شهر یعنی دینور قرار دارد. این روستا اسمش را از دامنه کوهی است که نامش پشت پری بوده گرفته است.

مردم اینجا بیشتر به زبان اورامی که یکی از گویش‌های کهن کوردی است صحبت می‌کنند. شما برای رفتن به روستای پریان باید ۶۳ کیلومتری را از شهرستان صحنه فاصله بگیرید و به سمت دهستان کندوله بروید تا از این روستای تاریخی دیدن کنید.

روستای کندوله، تاریخ ایران در دوره ساسانیان و آل بویه اینجاست

روستای کندوله با مردمان مهمان‌نواز و خونگرمش، جلوه‌ای از تاریخ ایران دوره ساسانیان است. البته این روستا را خیلی از مورخین به دوران آل بویه هم نسبت می‌دهند.

این روستا یکی از روستاهای هدف گردشگری صحنه به شمار می‌رود که با کمال شکوه، زیبایی و مهربانی در پای کوه‌های سر به فلک کشیده انتظار دوست‌داران تاریخ و طبیعت را می‌کشد.

روستای کندوله در فاصله ۵۲ کیلومتری شهر صحنه و در بخش دینور قرار دارد و از شمال به کوه کوله بزرگ و از شمال غرب به کوه خره سیاه و از جنوب به کوه پیر آفتاب که با داشتن جاده‌ای آسفالته و مناسب از کسانی که راهی این روستا هستند استقبال می‌کند.

آب و هوای روستای کندوله معتدل و کوهستانی است و در فصل بهار و تابستان معتدل و در پاییز و زمستان سرد است.

شاید جالب باشد که بدانید موسیقی در میان مردمان روستای کندوله جایگاه خاصی دارد و در جشن و سرور، نواختن سازها و نواهای محلی کوردی مردم را به جشن و شادی فرا می‌خواند.

دسترسی به روستای کندوله از سمت صحنه و کرمانشاه و کامیاران انجام می‌شود بستگی به شما دارد که در کجا باشید.

مسیر روستای کندوله در جاده میانراهان به کامیاران بسیار مسیر زیبایی است و این مسیر به تنهایی از جاذبه‌های گردشگری صحنه است.

روستای کندوله

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Omer Hakan

بیشتر بخوانید: روستای بلبر هورامان ؛ روستای پلکانی با گویش‌های متنوع

روستای کرتویچ صحنه، اولین زیستگاه بشر در خاورمیانه را در این روستا پیدا کنید

روستایی در حد فاصل 22 کیلومتری بخش دینور، ۳۰ کیلومتری شهرستان صحنه و ۷۵ کیلومتری شهر کرمانشاه که توانسته بافت سنتی خود را تا حدودی حفظ نماید.

طبیعت زیبا در کنار اثری بر جای مانده از تاریخ کهن باعث شده که صنعت گردشگری در روستا رونق داشته باشد.

طبق گفته اهالی روستا تپه شیخی آباد کرتویچ قدمتی یازده هزار و هشتصد ساله دارد که طی کاوش‌هایی که توسط باستان شناسان انگلیسی در سال ۱۳۸۸ در این منطقه صورت گرفت آثار این تپه را جز اولین زیستگاه های بشر در خاورمیانه دانستند و اولین مکانی است که انسان از غار نشینی به یکجانشینی روی آورده است.

کرتویچ

منبع عکس گوگل مپ، عکاس یلدا کورد

بیشتر بخوانید: جوانرود، شهری بزرگتر از قد و قوره‌اش در دامنه های زاگرس

غار کل و سر صحنه، تجربه مهیج برای غارنوردان و طبیعت دوستان

این غار در دامن کوهستان کل و سر و در بخش شمال غربی شهر صحنه قرار دارد. این کوهستان که از جاهای دیدنی صحنه به حساب می‌آید، فضای مناسبی برای گردشگری دارد و از آنجا که به محدوده شهری نزدیک است، دسترسی کوهنوردان و دوست‌داران طبیعت به غار به سادگی امکان‌پذیر است.

در حال حاضر عمیق‌ترین و زیباترین غاری که در این کوهستان کشف شده است و برای کسانی که غارنورد هستند بسیار تجربه مهیجی می‌تواند باشد.

از آنجا که غار کل و سر صحنه دهانه‌ای وردی کوچکی دارد، پس از ورود و طی حدود ۲۵ متر به ورودی سه دهانه دیگر می‌رسید. 

اگر راه دالان اصلی را ادامه دهید، با گذر از پیچ کوچکی می‌توانید به تالار اصلی برسید. این تالار پر از قندیل‌های آهکی دیدنی و جذاب است که فقط ممکن است به خاطر شرایط خاص این غارها ما عکس آنها را بیشتر ببینیم تا خودشان.

تنگ چلوبر،جایی برای کمپینگ و کوهنوردی در صحنه

تنگ چلوبر از مناطق فوق‌العاده زیبای کاملا طبیعی استان کرمانشاه و از جاذبه های گردشگری صحنه است که در فصل بهار واقعا دیدنی است. اینجا مکانی ایده‌ال برای کمپینگ، کوه‌نوردی و پیاده‌ روی است.

تنگ چلوبر

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Jamal Pyambri Pramani

بیشتر بخوانید: تالاب آق گل ؛ همسفر با پرندگان مهاجر


آیا بازار صحنه کرمانشاه پرشور و شلوغ است؟ 

شاید در ذهن خود می‌گویید که صحنه هم ممکن است مثل شهرهای جوانرود و قصرشیرین کرمانشاه که بازارهای فوق‌العاده‌ای برای خرید دارند را داشته باشد اما باید بگوییم که اینجا خبری از بازارهای مرزی نیست و ما تعدادی از مراکز خرید و پاساژهایی که در صحنه شناخته شده هستند را برایتان به صورت کلی معرفی می‌کنیم:

مرکز خرید کویتی صحنه

 این مرکز خرید صحنه در میدان امام خمینی، خیابان کاشانی، خیابان حافظ قرار دارد و از لحاظ موقعیت جغرافیایی به منطقه سراب صحنه،‌ اداره پست مرکزی شهر صحنه، مسجد امام خمینی، فروشگاه افق کوروش، بانک ملی و فلافی سامان نزدیک است.

آدرس دقیق مرکز خرید کویتی صحنه: استان کرمانشاه، شهرستان صحنه، میدان امام خمینی، خیابان کاشانی، خیابان حافظ

تلفن تماس مرکز خرید کویتی صحنه: ۰۹۱۸۹۲۸۳۶۲۴

ساعت کاری مرکز خرید کویتی صحنه : ۸ صبح تا ۱۸ عصر

پاساژ ارشیا صحنه

پاساژ ارشیا صحنه در خیابان مولوی قرار دارد و از نظر موقعیت جغرافیایی دسترسی راحتی به شاه عباسی، کافه قنادی گلستان، داروخانه دکتر سهیلی، لوازم خانگی بهاران دارد.

آدرس پاساژ ارشیا صحنه: شهرستان صحنه، بلوار امام خمینی، خیابان مولوی

مرکز خرید زریان

بازار و مرکز خرید زریان در میدان شهید مطهری صحنه قرار دارد و از نظر موقعیت جغرافیایی به اداره پست مرکزی شهرستان صحنه، مسجد و میدان امام خمینی، فروشگاه افق کوروش، بانک ملی دسترسی خوبی دارد.

آدرس مرکز خرید زریان صحنه: استان کرمانشاه، صحنه، میدان شهید مطهری

 تلفن تماس  مرکز خرید زریان : ۰۸۳۴۸۳۲۴۵۰

ساعت کاری  مرکز خرید زریان: ۸ صبح تا ۲۱ شب 


کشاورزی و باغداری در صحنه چطور است؟

اگر به شهرستان صحنه بروید در ورودی شهر حتما شما تابلو ورود به باغ شهر غرب کشور را در کنار درختان بید مجنون خواهید دید. البته که انتخاب این اسم برای صحنه بی دلیل نیست چون محصولات باغی شهرستان خیلی زیاد و از کیفیت بالایی برخوردار است.

سیب صحنه به دلیل مهارت باغداران و نیز آب‌و هوای این شهرستان طعم و عطر دلپذیری دارد. اگر خوش شانس باشید و در فصل برداشت سیب درختی که از اواخر خرداد تا آذر ادامه دارد به صحنه بروید می‌توانید از سیب گلاب، سیب قرمز و زرد لبنان و سیب گالای آنجا که طعم خوشمزه‌ای دارند نوش جان کنید.

ناگفته نماند که سیب قرمز و زرد روستاهای سرتخت و سربرزه صحنه در بازارهای ایران و حتی خارج از کشور هم شهرت جهانی دارد.

باغ های گیلاس صحنه

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Sector Aru

بیشتر بخوانید: تالاب هشیلان، شگفتی کمتر شناخته‌شده در کرمانشاه


محله های معروف صحنه کرمانشاه کدام است؟

اگر از اهالی شهرستان صحنه از محله‌هایش بپرسید به شما از محله‌های قدیم و محله‌های جدید خواهند گفت. محله‌های قديمی شهر صجنه پاچمن، ميان قلعه، قيطول و سرآسياب شاه عباسی است که بیشتر ساکنانش هم اصیل و از قدیمیان صحنه هستند. 

محلات جديد شهر هم از بالاجوب غربی و شرقی، ژاندارمری، ابراهيم آباد، سی متری، جوادآباد گرفته تا مولوی، شهرک بهشتی، آرامگاه، شهرک امام، شهرک امام رضا، شهرک بسيج، شهرک صنعتی، خرمن جا، محله زیر جاده همدان کرمانشاه، چهل متری شهرک ظفر که به شدت رو به رشد بوده است. شاید جالب باشد که بدانید محله‌های جدید صحنه بیشترین مهاجران روستاییان صحنه را در سال‌های اخیر داشته است.

بیشتر بخوانید: روستای هجیج ؛ ماسوله سنگی کرمانشاه


آب و هوای صحنه کرمانشاه چطوره؟

آب‌و‌هوای صحنه کرمانشاه معتدل و کوهستانی است و چشمه‌های جوشانی که در آن جریان دارند آن همه سرسبزی و نشاط را به طبیعت آن بخشیده‌اند.

اقلیم شهر صحنه استپی نیمه خشک و استپی گرم است به طوریک ه با تقسیم اقلیم کرمانشاه به دو منطقه سردسیر و گرمسیر، صحنه در نیمه سردسیر استان قرار گرفت. 

گاماسیاب، دینور آب، جامیشان از رودخانه‌های معروف صحنه هستند و جاهای دیدنی و سراب‌های پر آب و قشنگ که اینجا جا خوش کرده‌اند مدیون چشمه‌هایی هستند که از دل کوه‌های زاگرس می‌جوشند.

محله های قدیمی صحنه

منبع عکس گوگل مپ، عکاس mahmoud hosseini

بیشتر بخوانید: رودخانه سیمره کرمانشاه؛ پرآب در چهار فصل


آداب و رسوم مردم صحنه کرمانشاه چجوریه؟

مردم صحنه از نظر آیینی به دو دسته‌اند گروهی شیعه و عده‌ای پیرو مسلک اهل حق هستند که با وجود یکسان نبودن مراسم و آداب و رسوم، مردم این شهر به صورت یک دل و صمیمی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. زبان مردم شهر صحنه بیشتر کوردی است و با گویش لکی صحبت می‌کنند و بعضی از گویش‌های کوردی مثل کلهر و کرمانشاهی هم اینجا خیلی کاربرد دارد و به نسبت گویش لکی خیلی روان و ساده است.

بافت طایفه‌ه‎ای صحنه را هم بیشتر ترکاشوند، ذوله و پایوند تشکیل می‌دهد.

مردم محلی صحنه

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Bahi Bahi

بیشتر بخوانید: تنگه ارغوان ؛ تابلو نقاشی طبیعت


کی خوبه که به شهر صحنه کرمانشاه برویم؟

شما در هر فصلی از سال می‌توانید به صحنه کرمانشاه سفر کنید چون اینجا در هر فصل زیبایی خاص خودش را دارد. مثلا اگر شما طبیعت گرد هستید و عاشق هوای گرم حتما فصل تابستان و بهار را برای سفر به صحنه انتخاب کنید.

اما اگر عاشق رنگ و برگ هستید و دوست دارید در دنیای رنگ‌ها قدم بزنید فصل پاییز را انتخاب کنید. البته که خیلی از گردشگران این فصل را انتخاب می کنند تا در دل جنگل‌های صحنه راه رفتن بر روی برگ‌ها و شنیدن صدای برگ‌ها را با تمام وجود حس کنند.

اما اگر در فصل زمستان می‌خواهید راهی سفر به صحنه کرمانشاه شوید مواظب باشید و حتما از تجهیزات لازم سفر استفاده کنید. توصیه می‌شود در زمان ریزش برف در مناطق جنگلی پرت و ناشناس نباشید تا از خطر گم شدن دور بمانید.

سفر به صحنه

منبع عکس گوگل مپ، عکاس نوژن خنجری

بیشتر بخوانید: ۹ تا از روستاهای پلکانی ایران


چطوری از تهران به صحنه کرمانشاه برویم؟

اگر از تهران می‌خواهید راهی صحنه شوید باید خودتان را از اتوبان تهران به همدان خودتان را به استان همدان برسانید. در جاده‌ همدان به سمت کرمانشاه حرکت کنید و بعد از طی مسافت نزدیک به ۱۲۰ کیلومتر به شهرستان صحنه می‌رسید. در کل برای این مسیر باید از تهران تا صحنه ۴۳۵ کیلومتر را رانندگی کنید.
از اینجا به بعد می‌توانید مپ گوشی خود را روشن کنید و با یک سرچ ساده و یا پرسش از اهالی‌ بومی خودتان را به بازدید از جاهای دیدنی صحنه برسانید. همچنین اگر نقشه شهرستان صحنه کرمانشاه را پیدا کنید نور علی نور است و می توانید با اطلاعات کامل به بازدید از این جاها بروید.

تفریحات کرمانشاه

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Saeed Dast Amouz

بیشتر بخوانید: غار قوری قلعه ؛ دیدار با یکی از بزرگ‌ترین غار آبی خاورمیانه


آیا شما به شهرستان صحنه سفر کرده‌اید؟ یا جاهای دیدنی صحنه را دیده‌اید؟ چقدر در صحنه به شما خوش گذشته است؟ امکانات این شهرستان کرمانشاه چطور بوده؟ آیا دیدن این‌جا را به بقیه هم پیشنهاد می‌کنید؟

لطفا تجربیات سفر خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید، ما هم قول می‌دهیم آن‌ها را با دقت بخوانیم و نکات شما را به این مطلب اضافه کنیم.

شما می‌توانید برای اجاره سوئیت و اقامتگاه بوم گردی در صحنه و نزدیک به سراب دربند با همکاران ما در پینورست در ارتباط باشید تا راهنمایی لازم را در خصوص اقامت شما در صحنه در اختیارتان قرار دهند.


سوالات متداول

صحنه کجاست؟

این شهر یکی از شهرستان های معروف کرمانشاه است که در بین استان همدان و استان کرمانشاه قرار دارد.

جاهای دیدنی صحنه کدام است؟

سر‌آب دربند، گوردخمه‌های شهر صحنه، منطقه امروله و ‌دالاخانی و محوطه تاریخی تخت شیرین از معروف‌ترین جاذبه های گردشگری صحنه هستند.

روستاهای اطراف صحنه کرمانشاه کدامند؟

روستای کندوله، پریان و کرتویچ‌ از مهم‌ترین روستاهای گردشگری شهرستان صحنه هستند.

علاقه به حوزه گردشگری همراه با فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ بهترین تفریحات زندگی من است، اینجوری هم میتونم سفر کنم هم بنویسم هم برای بقیه تجربه‌هامو به اشتراک بزارم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی