سراب صحنه ، بهشت گمشده ای در میان تاریخ کهن کرمانشاه

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
سراب صحنه ، بهشت گمشده ای در میان تاریخ کهن کرمانشاه

شهرستان صحنه در فاصله ۵۵ کیلومتری استان کرمانشاه قرار دارد. قرار گیری سرابی زیبا در این شهرستان چشم اندازی دیدنی را در این منطقه به وجود آورده است. آبشار چهار فصل و درختان انبوه سراب صحنه ، آغوش خود را برای طبیعت دوستان گشوده است. برای گردشی به یادماندنی در یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی کرمانشاه همراه ما باشید.


تاریخچه سراب صحنه دربند

پیشینه تاریخی دربند به قبل از اسلام باز می‌گردد. وجود گور دخمه هایی در کوه‌های این منطقه مهر تاییدی بر قدمت آن میزند.

سراب صحنه یکی از جاهای دیدنی کرمانشاه و در بخش شمالی شهر دربند قرار دارد. رودخانه‌های جاری در این منطقه  از چهار چشمه در بخش شمالی دربند آب می‌گیرند. به هم پیوستگی آب های چهارچشمه را در آبشار دربند می توان دید. این رودخانه‌ها و آبشارها منبع تغذیه‌ی روستاهای اطراف هستند.

آدرس و مسیر دسترسی به سراب صحنه کرمانشاه

آدرس: استان کرمانشاه، ۵۵ کیلومتری شهر کرمانشاه، شهرستان صحنه، سراب صحنه
مسیر دسترسی: پس از طی مسافت ۱۲۰ کیلومتر از جاده همدان کرمانشاه به شهرستان صحنه در شرق کرمانشاه می رسید. به سمت دربند در شمال شهرستان صحنه بروید و از طبیعت بکر این منطقه لذت ببربد.
فاصله سراب صحنه تا تهران هم ۴۳۵ کیلومتر است.

خوش گذرانی در سراب

سراب دربند یک از تفرجگاههای اصلی ساکنین این شهرستان است. در فصل بهار و تابستان خانواده ها دورهمی خود را با برپایی چادرهایی در سایه سار درختان  تکمیل می کنند. به خصوص که محیط اطراف آبشار به ترتیبی ساخته شده که جایگاه‌های مناسب برای انداختن سفره و برپایی چادر وجود دارد.
نکته مثبتی که فصل بهار این منطقه دارد این است که پر‌آب‌ترین لحظاتش را تجربه خواهد کرد و عکاسی در آن بی‌نهایت زیبا خواهد شد.
هرچند در هر فصلی از سال می‌توانید به این منطقه سفر کنید، پیشنهاد ما فصل پاییز است.
واقعیت این است که بسیاری از طرفداران طبیعت‌گردی عاشق فصل بهار و تابستان هستند چون هم هوا به نسبت گرم‌تر است و هم طبیعت سبز است. خلاصه که رنگ سبز و فصل بهار انتخاب طبیعی و امن و راحتی است. همیشه می‌توانید مطمئن باشید که در این فصل زمان خوبی را در طبیعت خواهید گذراند و چشم‌هایتان از دیدن این همه سبزی سیراب می‌شود.
ولی خیلی از طبیعت‌گردهای حرفه‌ای می‌دانند که فصل پاییز به خصوص در مناطق جنگلی کوهپایه‌ای مناظر بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. سراب صحنه یکی از آن مناطقی است که با درخت‌های میوه‌ی وحشی و باغ‌های میوه پر شده است. برای همین جنگل‌هایش در پاییز زرد و قرمز و قهوه‌ای و نارنجی می‌شوند. برای همین به شما توصیه می‌کنیم اگر قصد سفر به این منطقه را دارید، حتماً یک بار هم شده در پاییز به اینجا سفر کنید.

سراب صحنه

در چنین طبیعت‌هایی اقامت در بومگردی لذت دیگری دارد. برای اجاره اقامتگاه بومگردی در هر طبیعتی از ایران به سایت پینورست سر بزنیدو اقامتگاه بومگردی یا هر نوع اقامتگاه دیگری که موردپسندتان است را به راحتی اجاره کنید.


آبشار سراب صحنه

پس از استراحتی در میان درختان دربند، گردش خود را با رفتن به آبشار سراب صحنه تکمیل کنید. در ماه‌های گرم سال این آبشار محلی برای خوشگذرانی مردم شده است. آب‌تنی در رودخانه و در کتار آبشار حتماً توصیه می‌شود. در چنین سفرهایی به خصوص در تابستان هندوانه را فراموش نکنید. آب رودخانه به حدی سرد است که می‌توانید هندوانه را در رودخانه بگذارید و منتظر شوید به تدریج سرد شود.

ولی یک کار جالب دیگر هم می‌تواند این باشد که در فصل زمستان به این منطقه سفر کنید. به خصوص دیدن آبشار یخ‌زده یکی از تصاویری است که هرجایی نمی‌توانید ببینید. تصویر رودخانه و دریاچه‌ی برف‌گرفته در کنار آب‌شار یخ‌زده‌ای که قندیل‌هایش دسته‌دسته کنار هم قرار گرفته‌اند تصویری تکرار نشدنی است.

چنانچه در فصل زمستان به این منطقه سفر می‌کنید فراموش نکنید که حتماً با تجهیزات مناسب سفر کنید و خطر گم شدن در جنگل در زمان ریزش برف را به خصوص در بخش‌های بکرتر جنگلی به هیچ‌وجه دست کم نگیرید و سعی کنید در بخشی از منطقه بمانید که جهت بازدید توریست‌ها ساخته شده است.

 


این بود یادداشت وب سایت پینورست درمورد سراب صحنه کرمانشاه! شما هم به سراب صحنه سفر کرده‌اید؟ آب‌های چهارچشمه آن را دیده‌اید؟ چقدر در این طبیعت بهتان خوش گذشته است؟ امکانات این منطقه چطور بوده؟ دیدن این‌جا را پیشنهاد می‌کنید؟
نظرات خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید، ما هم قول می‌دهیم آن‌ها را بخوانیم و نکات شما را به یادداشت‌مان اضافه کنیم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی