ایران مال ستاره غرب تهران بزرگترین مال در خاورمیانه ایران مال برای کیست

7 ماه پیش
تصویر 3 بعدی از ایران مال

ایران مال نمادی از تدبیر، تلاش و تکاپوی کارشناسان و کارگران ایرانی در پایتخت ایران است. این سازه ترکیبی از هنر و فرهنگ معماری سنتی – اسلامی و معماری مدرن است. ساخت و طراحی این مجتمع به گونه‌ای است که چندین نسل می توانند به این دستاورد ناب ببالند. بازار بزرگ و بین‌المللی ایران یکی از پنج مال برتر جهان محسوب می‌شود.

ایران مال کجاست

آدرس ایران مال تهران : مجتمع تجاری ایران مال در شمال غربی تهران و در حاشیه پارک چیتگر، در نزدیکی دریاچه خلیج فارس می باشد. برای رفتن به ایران مال می توانید از بزرگراه همت غرب استفاده کنید.

صاحب ایران مال چه کسی است

در خصوص مالکیت ایران مال طبق روش های مرسوم در مالکیت مجتمع های مشابه دنیا انجام شده است. بر این اساس تنها یک شرکت، مالک است. واحدها واگذار نمی شوند و تنها اجاره داده می شوند و یا سهم از فروش آنها گرفته می شود.

تجاری سازان و مدیران ایران مالبانک آینده با مدیریت جلال رسول اف، به عنوان شرکت سرمایه گذار اصلی پروژه مگامال ایران است. این شرکت بعد از بهره برداری از پروژه، سهام را در بورس عرضه می کند و از مالکیت آن خارج می شود. بنابراین سهام آن در قالب سهامی عام کاملا مردمی است. سود حاصل از این سرمایه‌گذاری تماما عاید سهامدارانش می شود.

مدیریت آن به صورت هیات امنایی می باشد. ریاست مدیریت ایران مال مجلل در اختیار دکتر میر محمد صادقی است. ایشان از چهره های شاخص اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و از بازاری های سرشناس پایتخت است.

ایران مال چیتگرمشخصات پروژه ایران مال

مساحت کل مجموعه ایران مال ، ۳۲ هکتار می باشد. طراحی و مطالعه این پروژه ۲ سال به طول انجامیده است و اجرای آن ۵ تا ۶ سال زمان برده است.
زمان افتتاح ایران مال ، فاز اول همزمان با نیمه شعبان و روز کارگر در اردیبهشت ماه سال ۹۷ بوده است. فاز دوم که شامل قسمت های ورزشی، فرهنگی و رفاهی می باشد تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری می رسد.

مگامال ایران پیشرو در توسعه اقتصادی

این مجموعه در زمان ساخت، روزانه برای حدود ۲۰٫۰۰۰ نفر طی ۵ سال به‌‌ طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال پایدار نموده است. اشتغال مستقیم بیش از ۱۸۰۰۰ نفر و ۱۰۰٫۰۰۰ نفر به طور غیرمستقیم در ایران مال تأثیر ویژه‌ای در رفع معضل بیکاری خواهد داشت.
با ایجاد زیرساخت مناسب برای ورود سرمایه‌های بیشتر، سرآغازی بر حرکت یک اقتصاد مستحکم و پویا خواهد بود. با جلوگیری از خروج ارز و بازاری رو به رشد، همراه با جذب گردشگران جهانی ایران مال آینده‌ای درخشان برای کشورمان خواهد آورد.

راه اندازی پروژه ایران مالسالانه هزاران نفر از ایران و سایر کشورهای دنیا به کشورهای منطقه سفر می کنند. آنها به دنبال خرید مطمئن و کالاهای با نام و نشان بین المللی هستند. به استناد آمارهای رسمی، در طول یک سال بیش از بیست میلیارد دلار ارز بابت سفرهای ایرانیان از کشور خارج شده است. درحالی که تنها حدود هفت میلیارد دلار ارز وارد کشور میشود.
بازار بزرگ ایران می تواند تمامی نیازها و علایق مسافران را در داخل میهن تامیین نماید. ایران مال می تواند در جذب گردشگران پرتعداد خارجی نیز چونان موثر باشد که روند خروج ارز را معکوس سازد. این سازه به مثبت شدن تراز تجاری کشور کمک موثری می نماید و زمینه شکوفایی اقتصادی را فراهم می سازد.

مجتمع تجاری ایران مال

بخش های مختلف ابرسازه بین المللی ایران مال

ایران مال پروژه ای تجاری، فرهنگی، مذهبی، رفاهی، خدماتی و تفریحی است. این موضوع، مگامال مذکور را متمایز از سایر مراکز خرید می کند.

باغ ایرانی یا باغ ماهان : این مکان زیبا در بخش مرکزی قرار دارد و قلب پروژه ایران مال محسوب می شود. این باغ از باغ کرمان که سالانه گردشگران زیادی را جذب می کند الهام گرفته است.
باغ ماهان تفرجگاه مفرحی برام عموم مردم است. با جاری بودن آب و گیاهان گوناگون در این فضا، تجربه به یادماندنی برای بازدیدکنندگان آن به ارمغان می آورد.

بازار ایرانی یا بازار سنتی : بازار سنتی یکی از جاذبه های شگفت انگیز بازار بزرگ ایران با الهام گرفتن از فرهنگ، هنر و معماری اسلامی است. بازار سنتی ایران مال فرصتی برای تجار ایرانی فراهم می کند.

همچنین این بازار سامانه ای برای ارائه صنایع دستی و هنری ساخت هنرمندان ایرانی محسوب می شود. تجار با ارئه محصولات و صنایع دستی ایرانی مانند فرش و… نقش موثری در تجارت و صادرات ایفا می نمایند.
فرش، خشکبار ایران، صنایع‌دستی ایرانی و وسایل آنتیک و قدیمی ایرانی از بخش های چهار سوق ایران مال میباشند. از دیگر امکانات و زیبایی های این بخش می توان به وجود شربت خانه ها به سبک سنتی و تالار آینه ایران مال اشاره کرد.

چهار سوق بازار ایران مال

باغ دیدار : باغ دیدار با آبشاری نشاط انگیز و جان پرور در فضایی سرسبز، شادابی ویژه ای به ایران مال بخشیده است. دیدار در این باغ تجربه شیرینی را برای بازدیدکنندگان و خانواده های ایرانی به ارمغان می آورد.

باغ کتاب : هدف ایران مال ، جامع عمل پوشانیدن به سخنان رهبر معظم در خصوص فرهنگ کتاب خوانی و توسعه آن می باشد. وسعت این بخش ۳ هزار متر مربع است و تعداد کتاب های آن به ۶۷ هزار جلد می رسد.

باغ دیدار ایران مال

مسجد : مسجد جامع حضرت محمد رسول الله ( ص ) با ۱۱۰ نمازخانه در ایران مال ساخته شده است. طراحی ویژه آن طوری است که افراد می توانند در فاصله ای اندک برای ادای فریضه نماز، به نماز خانه ها دسترسی پیدا کنند.

راه ها و دسترسی به مگامال تهران

۲۶ راه ورودی، برای وارد شدن به تونل یا پل روگذر ایران مال وجود دارد. مراجعه کنندگان می توانند به راحتی به طبقه مورد نظر دسترسی پیدا کنند و خودرو خود را در همان طبقه پارک کنند.

ایران مال چیتگر

همچنین وجود ۱۶ راه خروجی ایران مال سهولت دسترسی سریع به مسیر بازگشت مراجعه کنندگان را فراهم نموده است. بازار بزرگ ایران ۲۰ هزار پارکینگ رایگان برای خودرو ها و موتور سیکلت های مراجعین در نظر گرفته است.

فضای ورزشی : ایران مال دارای فضاهای ورزشی استاندارد در ۱۵ رشته ورزشی است. طولانی‌ترین جاده تندرستی در منطقه نیز در این مجتمع قرار دارد که مسافت آن ۲ و نیم کیلومتر است.

فضای ورزشی ایران مال

دیگر امکانات این پروژه عظیم

بزرگترین مرکز نمایشگاهی ایران در ایران مال واقع شده است که ۴۰ هزار متر مربع می باشد. خدمات بانکی با نوین‌ترین امکانات، شهربازی سرپوشیده ۱۰ هزار متر مربعی، پیست یخ، حدود ۲۰۰ رستوران، ۴۰ واحد سینمایی، تالار پذیرایی، دو هتل ۵ ستاره دارای ۲۱۱ و ۱۹۵ اتاق، و سرای سالمندان با ظرفیت ۳۰۰ نفر از دیگر امکانات ایران مال محسوب می‌شود.
همچنین بزرگترین فروشگاه کارفو که برای قشر متوسط یا با درآمدهای پایین تر است، در آن افتتاح می شود.

تشک بادی ایران مال

اهداف کلی عمارت مجلل ایران مال

مگامال ایران با ارائه معتبرترین محصولات بین المللی وکالاهای داخلی، نماد یک اقدام زیر بنایی در تحقق توسعه پایدار اقتصادی – اجتماعی و فرهنگی است. از اهداف اصلی ساخت این مجتمع چند منظوره می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

۱- کمک به رشد و توسعه اقتصادی
۲- جذب گردشگر داخلی و خارجی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد اشتغال
۳- ارائه محیطی سالم برای تمامی افراد جامعه خصوصاً جوانان
۴- آشنایی هر چه بیشتر مردم با فرهنگ ایرانی – اسلامی در ایران مال
۵- توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی
۶- کمک به اقتصاد محلی از طریق افزایش تبادلات تجاری

ایران مال تهران

 

 

 

3.7 (73.33%) 9 votes
0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

رسانه های همکار