قصه شمالبازی ( قسمت هشتم در کلبه بلوطی) هر کلبه یک شکل معماری

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
قصه شمالبازی ( قسمت هشتم در کلبه بلوطی) هر کلبه یک شکل معماری

توی این قسمت از شمالبازی سروناز و ایمان راهی بومگردی تنکابن شدند و توی یه اقامتگاه بامزه اقامت کردند. 

مسافرهای ما وقتی به مقصدشان می‌رسند با یک مجموعه قشنگ و تروتمیز آشنا می‌شوند. چندتا کلبه نقلی که هرکدام یک شکل و معماری دارند در کنار هم هستند و سروناز و ایمان کلبه بلوطی شکل را انتخاب می‌کنند. 

فکر کنم توی این ویدئو ذوق سروناز را خیلی راحت می‌شود از صورتش متوجه شد که وقتی با یک اقامتگاه تمیز مواجه می‌شود چه‌قدر گل از گلش می‌شکفد.

سروناز می‌گوید: «این‌جا یک اقامتگاه بومگردیه اما اندازه یه هتل درست و حسابی بهتون تجهیزات می‌دن از هرچیزی که فکرشو کنین. مثلا لوازم بهداشتی یک بار مصرف، سشوار، دمپایی و…چه‌قدر خوبه که آدم به همچین‌ جاهایی سفر کنه و خستگیش دریباد.»

این اقامتگاه فقط جای استراحت دارد و مثل هتل‌ها آشپزخانه‌ای در آن وجود ندارد، اما نکته هیجان‌انگیزش این‌جاست که یک رستوران سنتی در دوقدمی کلبه‌های این مجموعه قرار دارد که مسافرهای ما هم برای این‌که دلی از عزا در بیاورند سراغ این رستوران بانمک رفتند. 


کلبه گردی ایمان

ایمان همان اول ورودش حس کاراگاهی‌اش گل می‌کند و می‌گوید: «از روی درختان جوونی که این‌جا کاشته شده می‌شه متوجه شد که این اقامتگاه‌ها تازه تاسیس هستن.» حالا نمی‌دانیم چرا ایمان انقدر کاراگاه بازی درمی‌آورد و از صاحب اقامتگاه سال تاسیس این‌جا را نمی‌پرسد. احتمالا هیجانش برایش بیشتر است.

سروناز و ایمان وقتی به در کلبه انتخابی‌شان به اسم افرا می‌رسند برچسبی روی در می‌بینند که شکل قوت قلبی برایشان می‌شود. روی این برچسب نوشته: «ضدعفونی شد» و ایمان می‌گوید: «این نشون می‌ده که شما دارین جایی میاین که کاملا ایمن هستین.» پس با خیال راحت‌تری کلید در قفل کلبه می‌اندازد.

کلبه بومگردی سنتی در تنکابن


ویژگی‌های خاص بومگردی تنکابن به شماره ۲۰۷۱۱ در پینورست

هر کلبه این‌جا جمع و جور و نقلی است اما امکانات رفاهی خوبی دارد. مثلا هم اسپیلت داخل کلبه‌ها وجود دارد و هم بخاری. نگران سرما و گرما کلبه نباید باشید. کلبه‌ها آشپزخانه ندارند ولی همانطور که اول کار هم گفتیم این‌جا یک رستوران سنتی خیلی قشنگ با غذاهای خوب و محلی دارد. شمال خودبه‌خود اشتها آدم را باز می‌کند و فضای این رستوران قشنگ و رنگ و لعاب غذاهایش هم مزید بر علت اشتهای زیاد می‌شوند.

محوطه کلبه تنکابن، اجاره کلبه بومگردی

برای رزرو بومگردی تمیز و زیبا تنکابن به این لینک سر بزنید که منتظرتان هستیم.


رستوران سنتی و خاطراتی که ساخته شد

این‌جا شب‌ها اکثرا داخل رستوران موسیقی زنده دارند و این برنامه کاملا خودمانی‌ست و حتی شده یک نفر با صدای سه‌تاری که می‌زند هوش از سر مسافرها می‌برد و خاطره اقامت را به یادماندنی‌تر می‌کند. ایمان برایمان از حال و هوای این صدا و فضای رستوران فیلم گرفته که داخل ویدئو می‌توانید ببینید.

در ادامه مسافرهای ما با نوازنده سه‌تار دوست می‌شوند و دور هم می‌نشینند به ساز زدن و گوش دادن و رهایی از فضا برای لحظه‌ای!

سروناز از این رهایی و حال عجیب و دوست‌داشتنی برایمان صحبت‌های جذابی می‌کند که من خلاصه‌اش را می‌گویم اما حتما با صدای خود سروناز گوش دهید تا با حال و هوای این‌جا را بیشتر آشنا شوید.

سروناز: «همه داستان‌ها از یه جایی شورع می‌شن و اگه بخوای داستانی رو شروع کنی تو باید حضور داشته باشی. دل دادن به خستگی فقط تو رو از تجربه‌های جدید جدا می‌کنه و این چیزیه که ما در سفر فهمیدیم توی بعد کوچیکترش. شاید زندگی همینه اتخاب دیگه‌ای به جز خستگی زمانی که واقعا خسته هستی!»

سروناز می‌گوید وقتی انتخابی بین خستگی و رفتن و پیوستن به حال و هوای دنیا دارید خوب است که یک بار هم خستگی را انتخاب نکنید اگرچه گاهی خلوت برای هرکس لازم است اما گاهی هم انتخاب دیگری کردن تجربه‌های جدیدی را به آدم می‌دهد.

از نظر سروناز و آدم‌های اهل سفر سفر هیچ محدودیتی برای کسی که عاشقش است ندارد مثلا می‌توانید سفرنامه جالب خانمی باردار را که توصیفات جالبی از حس و حال سفر و دغدغه‌هایش را گفته توی لینک زیر بخوانید و ببینید می‌شود انتخاب دومی به‌جای انتخاب‌های همیشگی داشت.

بیشتر بخوانید: دو هزار کیلومتر سفری بی پایان!

صحبت‌های خاص سروناز و ایمان را از تجربه گردشگری‌شان در ویدئو بومگردی تنکابن بشنوید که کمی با ویدئوهای دیگرمان متفاوت است و در قسمت بعدی شمالبازی که قسمت آخر ماست همراهمان باشید.


شما چه تجربه‌ای از خستگی و رهایی از آن دارید؟ برای لحظه‌ای فرار از روزمرگی چه کارهایی می‌کنید؟ سفر جزو برنامه‌ها و راه‌های نجاتتان جایی دارد؟ اگر بله چه نوع سفری شما را آرام می‌کند و چه‌جور اقامتگاهی بهتان روحیه می‌دهد؟ برای ما بنویسید که مشتاقانه منتظر خواندن تجربه‌های خاص خودتان هستیم.

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی