قصه شمالبازی ( قسمت هفتم در تنکابن) خونه کاهگلی با بوی ماهی کبابی!

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
قصه شمالبازی ( قسمت هفتم در تنکابن) خونه کاهگلی با بوی ماهی کبابی!

سروناز و ایمان راهی تنکابن زیبا و یک اقامتگاه بومگردی کاملا سنتی می‌شوند. آن‌ها می‌خواهند چندروزی را دقیقا در دل جنگل بگذرانند و از فکرهای جدیدشان که توی طبیعت به سر هر  آدمی می‌زند استقبال کنند.

سروناز می‌گوید: «من فضای این‌جا رو به کسایی که می‌خوان چندروزی رو توی طبیعت باشن و فکر کنن و ایده‌پردازی کنن پیشنهاد می‌کنم این‌جا دقیقا به درد تمرکز کردن می‌خوره و حس خیلی خوبی هم داره.»

اقامتگاه بومگردی ارغوان تشکیل شده از چندتا اتاق کاهگلی با دکوراسیون سنتی و قدیمی. یک آشپزخانه مشترک هم توی این مجموعه است که شما خودتان می‌توانید آشپزی کنید و از ظرف و ظروف سنتی و سفالی یا حصیری این‌جا استفاده کنید و شاید هم مثل سروناز ما کلی از دیدنشان سر ذوق بیایید.

سروناز درمورد آشپزخانه این بومگردی می‌گوید: «اگه تنها سفر کرده باشین و اقامتتون این‌جا باشه دیگه تنها نیستین و همراهتون مسافرهای دیگه هم هستن. این آشپزخانه خوبی‌ش اینه که همه مسافرها می‌تونن با هم ارتباط بگیرن و دوست‌های جدید پیدا کنن و حس تنهایی نکنن.»


گشت و گذار توی محوطه و ویژگی‌های اقامتگاه بومگردی به شماره ۱۷۳۴۷ پینورست

سروناز و ایمان و البته دوربینشان دورتادور این اقامتگاه بومگردی سنتی را نشانمان می‌دهند و می‌توانید تمام اتاق‌ها چه آن‌ها که رو به جنگل هستند  چه آن‌ها که روبه حیاط هستند را در ویدئو ببینید.

این‌جا از ۳تا خانه دو طبقه تشکیل شده و هرکدام اتاق‌هایی برای ماندن هستند. اگر دسته‌جمعی به این‌جا بیایید می‌توانید روزها دور هم داخل تراس این اقامتگاه جمع شوید و شب‌ها هرکدام به اتاق خود بروید.

اگر دلتان غذای محلی بخواهد می‌توانید از قبل با صاحب بومگردی هماهنگ کنید و مثل مسافرهای ما از صبحانه مفصل و ناهار رنگارنگ اقامتگاه لذت ببرید.

اجاره روزانه اقامتگاه بومگردی در تنکابن

این‌جا تا شهر فاصله‌ای کمی نزدیک ۲۰ دقیقه دارد و دور و برش هم جای دیدنی زیاد دارد که در ادامه ایمان و سروناز بهمان نشان می‌دهند.

اگر هوس یک اقامت دنج و سنتی دارید روی این لینک کلیک کنید و خاطرات خود را در خانه سنتی ارغوان بسازید.

سروناز از تمیزی این اقامتگاه خیلی تعریف می‌کند و اگر قسمت‌های قبلی شمالبازی ما را دیده باشید متوجه می‌شوید که سروناز چه‌قدر روی تمیزی اقامتگاه‌ها حساس است اما از تمیزی این اقامتگاه با این‌که سرویس بهداشتی مشترک و آشپزخانه اشتراکی دارد تعریف می‌کند.

اجاره روزانه اقامتگاه بومگردی در تنکابن

ایمان هم همانطور که برای اشیا سنتی این‌جا مثل سفره حصیری یا استکان‌های گل سرخی ذوق می‌کند برایمان از فرق اقامتگاه‌‌های بومگردی با بقیه اقامتگاه‌ها می‌گوید: «شاید این‌جا امکانات یک ویلا استخردار را نداشته باشین اما واقعا تک تک جزئیات سنتی و قشنگ این‌جا سرحال میارتتون. همین هارمونی بین اشیا و مدل اقامتگاه بومگردی شما رو سر ذوق میاره و قشنگ حس می‌کنین که از شهر برای چندروزی کنده شدین.»

راستی هزینه اقامت در این خانه کاهگلی خیلی به صرفه و مناسب است و برای سفرهای اقتصادی‌تان بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید: قصه شمالبازی (قسمت ششم در کلبه جنگلی لاهیجان) طعم چای ذغالی و بوی جنگل


دور و بر اقامتگاه بومگردی تنکابن چه خبر است؟

این اقامتگاه جنگلی با دریا ۲۰ دقیقه فاصله دارد. سروناز وقتی از اقامتگاه فاصله می‌گیرد و در دل جنگل قدم می‌زند می‌گوید: «این‌جا دقیقا وسط جنگلین و چیزی جز زیبایی نمی‌بینید. این‌جا حتی روی سنگ ها هم سبزه چه برسه به اطرافتون.» و همین‌طور که برایمان از فضای دور و بر اقامتگاه می‌گوید از کنار یک رودخانه زیبا می‌گذرد و ایمان هم بهمان یک مرکز پرورش ماهی را نشان می‌دهد.

منتظر قسمت بعدی شمالبازی ما باشید.

اجاره روزانه اقامتگاه بومگردی در تنکابن

بیشتر بخوانید: شمال گردی متفاوت ؛ جاهای دیدنی و مناطق بکر شمال را دوباره کشف کنید!


شما تجربه اقامت در کدام واحدهای پینورست را دارید؟ انتخاب شما برای سفر چیست، خانه‌های بومگردی و سنتی قشنگ یا ویلاهای مجهز و استخردار؟ چه نوع اقامتگاهی را برای سفرهای خود انتخاب می‌کنید؟ در سفر دنبال آرامش هستید یا ماجراجویی و کشف کردن؟ برای ما از تجربه‌های سفری خود بنویسید ما هم مشتاقانه آن‌ها را می‌خوانیم و ثبتشان خواهیم کرد.

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی