زیباترین بهار ایران را کجا تجربه کنیم؟ ۱۰ شهر که در بهار باید به آن‌ها سفر کنید

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
زیباترین بهار ایران را کجا تجربه کنیم؟ ۱۰ شهر که در بهار باید به آن‌ها سفر کنید

بهار که می‌آید، درخت‌ها کم‌کم سبز می‌شوند و گل‌ها شکوفه می‌دهند. طبیعت در بهار تر و تازه است. به همین علت خیلی‌ها دوست دارند بدانند که زیباترین بهار در ایران کجاست. پینورست در این مطلب شهرها و روستاهایی که زیباترین بهار را در ایران دارند معرفی می‌کند. 


تالش

بهار ایران

تالش یک شهر بکر و دیدنی در استان گیلان است. اینجا ییلاق‌هایی زیبا دارد که گردشگرها و حتی خود شمالی‌ها عاشقش هستند.

بهار که می‌شود، کوه‌های تالش شروع می‌کنند به سرسبز شدن. اگر اواخر اسفند ماه و اوایل فروردین اینجا باشید، منظره خیلی جالبی می‌بینید.

برف‌های زمستانی آب می‌شوند و همزمان، درخت جوانه می‌زنند و گل‌ها شکوفه می‌دهند. ترکیب سفیدی و سبزی طبیعت در تالش، چیزی است که هر جایی نمی‌شود مثلش را دید.

در تالش دشت‌های زیادی می‌شود پیدا کرد. در دشت‌ها و کوه‌های اینجا گل‌ها و درخت‌های زیبایی رشد می‌کنند. از زیباترینشان می‌شود به گلِ شقایق اشاره کرد که به صورت خودرو رشد می‌کند. به این‌ها باید شکوفه‌های سفید آلوچه هم اضافه کرد.

 قرمزی کم‌نظیر دشت و ترکیب آن با رنگ زرد گل‌های دیگر و سبزی چمن‌زار و سفیدی شکوفه‌های آلوچه، باعث شده است که تالش را جز شهرهایی بدانیم که زیباترین بهار ایران را دارند.


ابیانه

ابیانه

ابیانه را همه به خاطر دیوارهای قرمزرنگ خانه‌هایش و تاریخ دو هزار و پانصد ساله‌اش می‌شناسند. ولی اینجا بهارش هم زیباست و منظره‌های بهاری‌اش شگفت‌انگیز است.

ابیانه کوچه باغ‌های زیادی دارد. کوچه‌هایی که در فصل بهار پر از شکوفه‌های سفید و رنگارنگ می‌شوند. قدم زدن در میان گل‌ها و بوییدن عطر آن‌ها واقعا حس خوبی به آدم می‌دهد.

ابیانه منطقه‌ای کوهستانی است و به علت بارندگی‌ها، در اطرافش چشمه‌های زیادی دیده می‌شود. برای همین پوشش گیاهی و طبیعی منطقه واقعا زیبا و حیرت‌انگیز است.

در ابیانه انواع درخت‌ها مثل سیب، آلو، گلابی، شاه‌میوه، آلوچه و گیلاس دیده می‌شود. همه این‌ها در بهار شکوفه می‌دهند. پس می‌شود انتظار یک بهار شگفت‌انگیز را در ابیانه داشت.

گیاه‌های دیگر مثل اسپند، گون و زرشک هم در ابیانه رشد می‌کنند. خلاصه اینکه ابیانه جز جاهایی است که زیباترین بهار در ایران را دارند. پیشنهاد می‌دهیم در بهار به خصوص اردیبهشت ماه به ابیانه سر بزنید.


کوهرنگ

کوهرنگ

هر لیست مربوط به زیباترین بهار در ایران بدون کوهرنگ و دشت لاله‌های واژگون ناقص است. کوهرنگ آنقدر بهارش زیبا است که هر کسی دلش می‌خواهد در فروردین و اردیبهشت و خرداد به اینجا بیاید.

هم در فروردین و هم در اردیبهشت، می‌شود لاله‌های واژگون را در زیباترین حالتشان دید. در سرتاسر ایران می‌شود دشت‌هایی با این گل‌ها پیدا کرد، ولی هیچ کدامشان به پای لاله‌های واژگون کوهرنگ نمی‌رسند.

اینجا می‌توانید به آبشار شیخ علی خان هم بروید. این آبشار طبیعت بهاری خیلی زیبایی دارد و درخت‌ها و گل‌های زیادی اطرافش رشد می‌کنند.

در منطقه توف سفید کوهرنگ هم دشت‌های زیبایی پیدا می‌شود. اینجا می‌توانید مزرعه گل‌های آفتاب‌گردان و گل‌های خودروی زرد را ببینید. گل موسیر هم با رنگ بنفشش، دشت‌های توف سفید را زیباتر می‌کند.

در کوهرنگ کوچه باغ هم تا دلتان بخواهد پیدا می‌شود. کورهنگ یک جای عالی برای تماشای زیباترین بهار در ایران است.


رودسر

بهار ایران

رودسر به خاطر دشت‌های سرسبز و بکرش معروف شده است. دشت‌هایی که در فصل بهار گل‌هایش شکوفه می‌دهند و اینجا را رنگارنگ می‌کنند.

به عنوان یک مقصد بهاری، جواهردشت را بهتان پشنهاد می‌دهیم. در جواهردشت گل‌ها و گیاه‌های زیادی رشد می‌کنند. از جمله گل میش‌گوش که با رنگ سفید مایل به شیری‌اش، دشت را جور دیگری زیبا می‌کند.

در اطراف کوه‌ها و سراشیبی‌ها می‌شود مزرعه‌های سیب‌زمینی را دید. زمین‌های کشاورزیِ قطعه به قطعه که در بهار کم‌کم سبز می‌شوند، از زیبایی‌های دیگر رودسر و جواهردشت در بهار هستند.

در کنار رودسر، روستایی هست به اسم چینی جان که بهاری زیبا دارد. در این فصل، شکوفه‌های درخت‌های چینی جان را می‌شود دید. شکوفه‌های سفید و صورتی که هر یک برای یک درخت مخصوص هستند.

بیشتر بخوانید: شمال گردی متفاوت ؛ جاهای دیدنی و مناطق بکر شمال را دوباره کشف کنید!

بد نیست سری هم به روستای درسنک رودسر بزنید. اینجا درخت‌های فندق و گردو می‌کارند و گیاهانی مثل گل گاو زبان رشد می‌کنند. درسنک بهارش واقعا دیدنی است.

می‌شود برای تماشای زیباترین بهار در ایران، به جایی رفت که درست چسبیده به دریا باشد. روستای حسن سرا در رودسر، چنین موقعیتی دارد. گردشگرها عاشق حسن سرا هستند، چون اینجا پر از مزرعه‌های مختلف و سرسبز است. شکوفه‌های درخت‌ها و گل‌ها هم زیبایی بهار در این روستا را بیشتر می‌کنند.


جاده اسالم به خلخال

اسالم به خلخال بهار ایران

اگر دلتان می‌خواهد زیباترین بهار در ایران را ببینید، به جاده اسالم به خلخال بروید. اینجا پر از درخت‌های میوه و گل‌های رنگارنگ است که همه‌شان در بهار شکوفه می‌دهند. سرتاسر جاده اسالم به خلخال در بهار، رنگی و دیدنی می‌شود.

پیشنهاد می‌دهیم برای تماشای یک بهار کم‌نظیر، به گردنه الماس اسالم به خلخال بروید. اینجا در بهار پر از گل‌های قرمز و بنفش می‌شود. 

کلبه‌ای در جاده اسالم به خلخال هست که گردشگرها عاشقش هستند. مسافرها معمولا ماشین‌شان را پارک می‌کنند و کنار کلبه سلفی می‌گیرند. اطراف کلبه گل‌های رنگی زیادی رشد می‌کنند و در کل طبیعتش خیلی زیبا است.

در جاده می‌توانید منطقه ییلاقی متش را ببینید. ییلاق متش در بهار طبیعت بکری دارد. بد نیست در بازدیدتان از اسالم به خلخال، متش را هم از نزدیک تماشا کنید.


اشکورات

اشکورات

به اشکورات سرزمین عجایب گیلان می‌گویند. می‌دانید دلیلش چیست؟

در اشکورات چند جای گردشگری معروف هست. از جمله مسجد ناصرالحق، کوه عروس و داماد، دریاچه صمد آباد و تونل یازن. به خاطر همین مکان‌ها به اشکورات چنین لقبی داده‌اند.

از این حرف‌ها گه بگذریم، در اشکورات می‌شود زیباترین بهار در ایران را دید. اینجا گل‌های پامچال و بنفشه وحشی رشد می‌کند. همه جای اشکورات در بهار سفید و بنفش است.

به همه این‌ها باید سبز شدن چمن‌ها و شکوفه دادن گل‌های وحشی زردرنگ را هم اضافه کنید. گل گاو زبان و گل همیشه بهار هم در اشکورات هست. پس فرصت تماشای طبیعت شگفت‌انگیز این منطقه را از دست ندهید.

اگر تصمیم دارید که برای دیدن اشکورات به گیلان سفر کنید می‌توانید همین حالا برای اجاره ویلا دوبلکس به پینورست سر بزنید.


شیراز

بهار ایران

نمی‌شود درباره زیباترین بهار در ایران حرف زد و از شیراز اسم نبرد. شیراز را همه به اسم شهر گل و طبیعت می‌شناسند به همین علت هم در سرتاسر آن باغ‌های تاریخی و زیبا پیدا می‌شود.

پیشنهاد می‌دهیم برای تماشای بهار، به باغ ارم شیراز بروید. در باغ ارم گل‌ها و درخت‌های متنوعی را می‌شود دید. اینجا به جز گل‌های بنفشه و گل‌های رنگی دیگر، درخت‌های زیبایی مثل سرو ایرانی و خرمالو هم دارد. درخت‌ها در بهار شکوفه می‌دهند و باغ را رنگی می‌کنند.

حالا که به باغ ارم آمده‌اید، بد نیست سروناز را هم از نزدیک ببینید. سروناز بلندترین درخت باغ است و سه هزار سال از عمرش می‌گذرد.

بیشتر بخوانید: قلات شیراز ؛ اینجا هم بهارش دیدنی است و هم پاییزش

باغ جهان نما هم بهار دل‌انگیزی دارد. در باغ که قدم می‌زنید، گل‌های بنفشه و زرد و سفید و قرمز را در باغچه‌ها می‌بینید. بهار باغ جهان نما آنقدر زیباست که آدم از راه رفتن در باغ سیر نمی‌شود.

شیراز باغ‌های دیگر هم دارد. بعد می‌توانید به باغ‌های مخصوص عرقیات گیاهی هم سر بزنید.


رودبار

بهار ایران

رودبار گیلان مکانی جذاب است که می‌شود آن را در لیست شهرهای زیباترین بهار در ایران قرار داد.

هم خود رودبار هم ییلاق‌ها و روستاهای اطرافش، بهار شگفت‌انگیزی دارند. می‌توانید به چشمه‌های آب گرم ماستخور بروید و چمن‌ها و طبیعت زیبای آن را ببینید. 

یکی از بکرترین جاهایی که می‌شود در بهار دید، روستای رمدانخیل است. رمدانخیل دشت‌های خیلی زیبایی دارد. دشت‌های سفید و زرد، در همه جای رمدانخیل دیده می‌شوند.

یکی از چیزهایی که می‌شود در رمدانخیل دید، کفشدوزک‌های بامزه هستند. قرمزی آنها روی شکوفه‌های سفید، منظره‌هایی درست می‌کند که در هر جایی نمی‌شود دید. پیشنهاد می‌دهیم نان محلی رمدانخیل را هم امتحان کنید.


کاشان

کاشان

کاشان برای دیدن زیباترین بهار در ایران واقعا عالی است. به خصوص این که خانه‌های تاریخی زیاد دارد. می‌توانید به خانه بروجردی‌ها و خانه طباطبایی‌ها سر بزنید و شکوفه‌های بهاریِ حیاط‌هایشان را ببینید.

به همین این‌ها باید مراسم گلاب‌گیری را هم اضافه کنید. البته مراسم اصلی در اردیبهشت برگزار می‌شود، ولی در نوروز هم می‌شود در بعضی جاها مراسم را تماشا کرد.

یکی از بهترین جاها برای تماشای زیباترین بهار در ایران، باغ فین کاشان است. باغ فین تا دلتان بخواهد درخت و گل دارد. گیاه‌های باغ، در بهار و نوروز در بهترین حالتشان هستند و سرسبزی و تازگی خاصی دارند.

بیشتر بخوانید: باغ تالار نیاسر کاشان – توقف‌گاه خوش آب و هوای شاهزاده‌های صفوی

در کاشان قمصر را هم حتما از نزدیک ببینید. قمصر مرکز گلِ محمدی است و مراسم گلاب‌گیری‌اش در بهار، طرفدارهای زیادی دارد.


ماسوله

ماسوله

حتما شما هم گلدان‌های سبز و قرمز زیبا در ماسوله را دیده‌اید. در بهار درخت‌ها هم شکوفه می‌دهند و یک منظره کم‌نظیر درست می‌کنند.

در ماسوله می‌شود شکوفه‌های چند نوع درخت را دید، مثل راش، ممرز، فندق و درخت آزاد. هر کدام از درخت‌ها شکوفه‌هایشان دیدنی است. پس می‌شود برای دیدن زیباترین بهار در ایران به ماسوله سر زد. 


به نظر شما کدام یک از این مکان‌های معرفی شده زیباترین بهار را دارد؟ شما تا به حال به کدام یک از این مکان‌های معرفی شده سفر کرده‌اید؟ آیا در فصل بهار به آن مکان سفر کرده‌اید؟ آیا خانه‌ها و دیوارهای قرمز رنگشان در ابیانه را دیده‌اید؟ آیا تجربه ماندن در طبیعت جواهردشت را دارید؟ تا به حال در جاده اسالم به خلخال رانندگی کرده‌اید؟ کدام یک از مکان‌های دیدنی شیراز را از نزدیک دیده‌اید؟ تا به حال در مراسم گلاب‌گیری شهر کاشان شرکت کرده‌اید؟ حتما نظر و تجربه خودتان از دیدن این مکان‌ها را برای ما بنویسید و با بقیه به اشتراک بگذارید.

اگر بعد از خواندن این مطلب تصمیم دارید که برای دیدن این مکان‌ها در فصل بهار برنامه‌ریزی کنید و در مورد محل اقامتتان نگران هستید می‌توانید با اجاره اقامتگاه در پینورست خیال خودتان را راحت کنید. اجاره انواع اقامتگاه از اجاره کلبه جنگلی و بوگردی تا اجاره آپارتمان ساحلی در این سایت امکان‌پذیر است.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی