دربند تهران ؛ تفریحی به یادماندنی در ارتفاعات کوه دربند

دربند

شاید با آمدن پایان هفته، بیشتر ساکنین تهران به فکر دورهمی و سر زدن به طبیعت بیفتند. پیشنهاد پینورست به شما سفر به یکی از جذابترین مکان های تفریحی تهران است. اگر میخواهید سفری رویایی به دربند تهران داشته باشید، با ما همراه شوید.

دربند تهران کجاست

دربند تهران در دهکده قدیمی شمیران و در ارتفاع ۱۷۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. هرساله کوهنوردان زیادی از این منطقه به ارتفاعات البرز مرکزی و قله توچال صعود می کنند. از محله های قدیمی دربند تهران می توان به مرغ محله، کنار محله، کلاغ پر و سربند اشاره نمود.

عبور رودخانه دربند از بین روستاهای این منطقه زیبایی دو چندانی را به آن هدیه داده است. از دیگر جاذبه های دربند تهران می توان به دره آبشار،آب شیر دره، امامزاده ابراهیم، دره اوسون و دره کاک اشاره نمود.

دربند تهران

مسیر دسترسی و آدرس دربند تهران

آدرس: تهران، منطقه یک ، خیایان دربند، میدان دربند

دسترسی با مترو: در صورت استفاده از مترو، خود را به ایستگاه تجریش در خط ۱مترو (کهریزک-تجریش) برسانید. پس از خروج از ایستگاه، تاکسی های تجریش-دربند را سوار شوید و در میدان سربند پیاده شوید.

دسترسی با اتوبوس: با استفاده از خط راه آهن-تجریش اتوبوس های تندرو به ایستگاه تجریش بروید. تاکسی های دربند در نزدیکی خروجی ایستگاه را سوار شوید و به میدان سربند بروید.

پارکینگ دربند تهران : اگر از خودرو شخصی استفاده می کنید، در ابتدای دربند پارکینگ طبقاتی عمومی قرار دارد. می توانید ماشین خود را پارک و پیاده روی در مسیر را شروع کنید.

خوراکی های دربند

ساعات کاری بخش های مختلف دربند

روزهای عادی: بیشتر مجموعه های دربند تهران همچون رستوران ها و قسمت های تفریحی از ساعات ابتدایی صبح تا نیمه های شب آماده ارائه خدمات به مراجعه کنندگان می باشند.

ساعت کاری دربند در ماه رمضان: از نزدیکی های ساعت اذان مغرب الی ۱:۰۰ بامداد.

تفریحات دربند تهران

دربند تهران سورتمه

شبهای دربند تهران: شب گردی در خیابان دربند در کنار صدای گوش نواز آب و برق چراغ های رنگارنگ، صفای بازدید از این محله را دو چندان می کند. اگر به دنبال گذراندن ساعاتی خوش با دوستان هستید پیشنهاد ما گردش در شب دربند است.

سورتمه دربند: برای تخلیه هیجان، سری به سورتمه دربند تهران بزنید. این سورتمه با رعایت کامل استاندارها در سال ۱۳۹۲ افتتاح شد. هر سورتمه دارای ظرفیت دو نفر است و قابلیت کنترل سرعت توسط سرنشین را دارد.

تماشای مناظر زیبای دربند در سورتمه سواری لذت استفاده از آن را چندین برابر کرده است. اوج هیجان را می توان در کاهش ناگهانی ارتفاع و چرخش ۳۶۰ درجه سورتمه تجربه کرد.

تله سیژ دربند: این تله سیژ حدود ۴۰ سال پیش در منطقه دربند تهران برای گذر روستاییان و کوهنوردان بین محله و ارتفاعات استفاده می شد. پس از مدتی استفاده از آن برای گردشگران نیز معمول شد. متاسفانه این تله سیژ اکنون به دلیل عدم رعایت استانداردهای روز غیر قابل استفاده می باشد.

به صرف شام در دربند: اگر برای داشتن وعده شام در کنار دوستان یا خانواده خود برنامه ریزی کرده اید، دربند تهران را فراموش نکنید. هر کس با هر سلیقه ای می تواند ساعاتی خاطره انگیز را در رستوران های سنتی یا مدرن دربند برای خود رقم بزند.

هم چنین می توانید از تنقلات رنگارنگ و کافه هایی که در سر تا سر مسیر دربند قرار دارد استفاده و شبی بی مثال در خاطرات خود حک کنید.

دربند رستوران

4
برچسب ها :

دیدگاه شما

4 دیدگاه

 • گلاره
  1 ماه پیش

  قیمت تله سیژو سورتمه چقده؟؟

  • حامد
   1 ماه پیش

   از ۱۲۵۰۰ تومان تا ۲۱۰۰۰ تومان.

 • سحر
  1 ماه پیش

  جای خیلی قشنگیه ولی قیمت غذاهاش خیلی بالاس.

 • سجاد
  1 ماه پیش

  الوچه های خوش رنگ و ترش مزه و طبیعت زیبا و هوای عالی دربند واقعا همه رو جذب میکنه پیشنهاد میکنم حتما با دوستاتون برید .بهترین جاییه که میتونید لحظاتی خوش بگذرونید.