انتخاب مجدد رمز عبور

اجاره آپارتمان مبله در یزد

70,000 تومان
' . $imageAlts[$index]['alt'] . '

اجاره خانه سنتی در یزد

میزبان شما :موذنی

25 نفر | 2 اتاق خواب
400,000 تومان

10 نفر | 4 اتاق خواب
85,000 تومان

4 نفر | 1 اتاق خواب
120,000 تومان
' . $imageAlts[$index]['alt'] . '

اجاره سوئیت مبله متل سعادت یزد

میزبان شما :حمید رضا سعادتمند

5 نفر | 1 اتاق خواب
600,000 تومان

12 نفر | 3 اتاق خواب
300,000 تومان
' . $imageAlts[$index]['alt'] . '

اجاره خانه مبله در مرکز شهر یزد

میزبان شما :اعظم باقری

6 نفر | 2 اتاق خواب
130,000 تومان

6 نفر | 2 اتاق خواب
350,000 تومان

6 نفر | 2 اتاق خواب

  شهر یزد

  شهر تاریخی یزد‌ ، شهر بادگیرها و دومین شهر تاریخی جهان یزد ، در کویر مرکزی فلات ایران واقع شده است. این شهر از گذشته تاکنون لقب‌هایی همچون دارالعباده، شهر حسینیه‌ها را به خود گرفته است. هم چنین با توجه به گستردگی بناهای تاریخی این شهر است ، همچنین این شهر را به عنوان دومین شهر تاریخی جهان می‌شناسند. از زیبایی‌های این شهر می‌توان به بافت تاریخی و دست نخورده شهر اشاره کرد. در ادامه به معرفی جاذبه‌های گردشکری این شهر می‌پردازیم. آثار تاریخی یزد بیشتر ایرانیان به یاد بناهای باستانی شهر با بادگیرهای آن می‌افتند. از جمله این بناها آب انبار شش بادگیر و عمارت ناجی می‌باشد. مجموعه امیر چخماق و عمارت باغ دولت‌آباد محلی برای تماشای تاریخ و استراحت در فضای اطراف آن شده است. زندان اسکندر، خانه لاری‌ها و تهرانی‌ها، آتشکده ، بقعه دوازده امام و سید شمس الدین، مسجد جامع کبیر و و برج خاموشان از بناهای مهم و تاریخی این شهرمی‌باشند. برج و باروی  از آثار تاریخی این شهر است که در گذشته برای نگهبانی از شهر استفاده می شد. موزه‌هایی مانند موزه آب و آینه، بازدید کنندگان زیادی را به تماشای آثار قدیمی خود دعوت می کند. ساعتی تاریخی در نقطه مرکزی ایران و در میدان مارکار ، گذر زمان را به مردم نشان می‌دهد.

  جاذبه های طبیعی شهر یزد

  هنگام سخن از طبیعت یزد، ذهن‌ها به سمت شن‌زارهای روان در کویر منعطف می شود. در این کویرگردی، نگاهتان به نقاطی دوردست در دل کویر گره می خورد. پای بر شن ها که می گذارید، گویی همه خستگی را به تن کویر می سپارید.

  مکان های تفریحی یزد

  چند ساعت تفریح لذت‌بخش را می‌توان در پارک کوهستان داشت. تماشای آب نما و دریاچه مصنوعی پارک کوهستان در شب بسیار دیدنی است. می‌توانید دقایقی هیجانی را با استفاده از وسایل بازی این پارک و دیگر بوستان‌های سطح شهر تجربه کنید.

  غذاهای محلی یزد

  قیمه یزدی را می توان در اکثر رستوران های سنتی سفارش داد. کوفته، خورشت به آلو، قلیه کدو تنبل و سیب زمینی، تاس کباب، فِله و کشک خیار از غذاهای رایج  این شهر است.

  سوغات و صنایع دستی یزد

  حلوا ارده اردکان، سوغات معروفی که بر سر زبان هاست.  قطاب و کیک یزدی، پشمک و باقلوای این شهر ، سوهان، لوز بادام و نارگیل همگی از شیرینی‌های خوش‌طعم این شهر است. می توانید از صنایع دستی این شهر مانند سفال و سرامیک خرید کنید. برای تهیه پارچه‌های ابریشمی و رنگین به مغازه‌های قدیمی شهر بروید. در بیشتر خانه‌های یزد پارچه ترمه دیده می شود. شعربافی، بافت زیلو و شمد از دیگر هنرهای مردان و زنان این شهر می‌باشد. برای اجاره سوئیت در یزد و اجاره آپارتمان مبله در یزد با پینورست همراه شوید.