آبشار سه کاسه جهانجان، با کاسه‌های پلکانی پرآب

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
آبشار سه کاسه جهانجان، با کاسه‌های پلکانی پرآب

آبشار سه کاسه جهانجان با تورفتگی‌های خاص و پلکانی از زیباترین آبشارهای کرمان در نزدیکی روستا جهان جان است. این آبشار ارتفاعش ۱۰ متر است و پس از ریزش از روی صخره‌های سنگی وارد سه کاسه پلکانی می‌شود.

هر کدام از این کاسه‌ها سایز‌‎‌​‌​ مخصوص خود را دارد که بهم راه دارند و منظره خیلی جذابی را ایجاد کردند. پس با ما همراه شوید تا در مورد آبشار سه کاسه جهان در اطراف کرمان بیشتر بدانید.


آبشار سه کاسه جهان جان کجاست؟

از آن‌جایی که این آبشار در کرمان قرار دارد پس باید اول به کرمان بروید. کرمان شهری کویری با جاذبه‌های دیدنی جذاب است که در آن می‌توان شب‌های پرستاره‌ آسمان شهداد را دید یا باغ‌ سرسبز شاهزاده ماهان را که در دل این شهر جا خوش کرده‌است.سه کاسه جهانجان

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Hosain Sozangari

آبشار سه کاسه جهان در مسیر جاده اصلی بافت به کرمان و جاده کشکوئیه در یک کیلومتری روستای جهان جان قرار دارد و شما در این مسیر می‌توانید به بازدید از این جای دیدنی بافت بروید.
البته یادتان باشد که وقتی به نزدیکی آبشار می‌رسید، دسترسی کمی مشکل می‌شود دلیل آن هم مسیر خاکی و بسیار ناهموار آبشار سه کاسه جهان است.

بیشتر بخوانید: حمام وکیل کرمان ؛ یادگاری ارزشمند در مجموعه وکیل کرمان


برای رفتن به کرمان هم سه انتخاب دارید:

اولین انتخاب سفر با قطار به کرمان است که در صورتی می‌توانید آن را انتخاب کنید که ساکن یکی از استان‌های تهران، خراسان، یزد و سیستان بلوچستان باشید. با سفر ریلی می‌توانید با قیمتی مناسب به کرمان سفر کنید و از بودن در مسیر هم لذت ببرید.
انتخاب بعدی هم هواپیماست که اگر هم که هواپیما را انتخاب کنید، سفری راحت در پیش خواهید داشت. اگر مبدا شما تهران باشد تنها یک ساعت و نیم در مسیر خواهید بود.
انتخاب آخر هم سفر جاده‌ای با اتوبوس یا ماشین شخصی است. خوبی سفر با ماشین شخصی این است که در مسیر از هر شهری که رد می‌شوید می‌توانید دیدن کنید و سرسری از آن‌ها نگذرید.
حالا که به کرمان رسیدید باید راهی بافت شوید، بافت شهری در قسمت جنوب غربی کرمان است. اینجا به خوش آب‌وهواترین نقطه در کرمان و یکی از ۱۰۰۰ شهر سالم در جهان معروف است.

آبشار کرمان

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Hosain Sozangari

بیشتر بخوانید: سوغات کرمان ؛ از خوردنی‌های خوشمزه تا صنایع‌دستی رنگارنگ

شما در بافت از جاذبه‌های زیادی مثل کوه شاهزاده، چنار کوه ترنگ، پارک ملی خبر، غار چشم سبز گوغر، غار طرنگ، غار شب پره، کوه چهل تن می‌توانید بازدید کنید.
بافت در کل هوای سرد و‌ کوهستانی دارد و در ماه‌های تابستان‌ هوایش سرد و زمستان‌های استخوان سوز است.
به این نکته توجه داشته باشید که از شهر بافت تا کرمان ۱۵۶ کیلومتر فاصله است و شما باید ۲ تا ۳ ساعتی را رانندگی کنید تا به بافت برسید، بعد از بافت هم یک کیلومتری تا روستای سه کاسه جهان جان و آبشار زیبای آن فاصله دارید. 

کوه شاهزاده بافت جهانجان

منبع عکس گوگل مپ، عکاس siamak moaven

بیشتر بخوانید: مسجد جامع کرمان ؛ تاریخ را از زبان در و دیوار اینجا بشنوید


چرا این آبشار به سه کاسه جهان جان معروف است؟

از آنجا که آبشار سه کاسه جهان جان از ارتفاعی سنگی وارد ۳ کاسه پلکانی می‌شود که این کاسه‌ها یکی پس از دیگری بهم راه دارند و در نهایت آب آن‌ها به سد بافت می‌رسد.
از آنجایی که این آبشار در روستای جهان جان قرار دارد به سه کاسه جهان جان معروف شده‌است.

آبشار سه کاسه جهانجان

منبع عکس گوگل مپ، عکاس امیررضا معصوم پور

بیشتر بخوانید: غذاهای محلی کرمان ؛‌ ۱۰ غذای خوشمزه کرمانی


چه تجهیزاتی باید در این سفر به همراه ببرید؟ 

شما برای رفتن به این آبشار کرمان باید کفش مخصوص، کلاه، عینک ضد آفتاب، آب آشامیدنی و خوراکی‌های مورد نیاز و لباس مناسب داشته باشید تا در مسیر اذیت نشوید.

تجهیزات آبشار گردی

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Alireza Emad

بیشتر بخوانید: ۱۰ توصیه ضروری برای جنگل نوردی و طبیعت گردی


بهترین فصل بازدید از آبشار سه کاسه جهانجان چه زمانی است؟

اگر قصد بازدید از آبشار سه کاسه جهانجان را دارید، باید فصل بهار را برای سفر انتخاب کنید. چون در فصل بهار میزان آب رودخانه‌های منطقه بافت و کاسه جهان بیشتر شده و منطقه از نظر پوشش گیاهی توی وضعیت بهتری قرار دارد.
به همین جهت بهترین زمان بازدید از این آبشار فصل بهار و از اواسط فروردین ماه تا آخرای اردیبهشت ماه است.

سه کاسه جهانجان

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Hosain Sozangari

بیشتر بخوانید: دلفارد جیرفت کرمان ؛ تابستان‌های برفی و خوش آب و هوا


آیا شما تابه‌حال به کرمان سفر کرده‌اید؟ چه دیدی نسبت به جاهای دیدنی این شهر دارید؟ آیا شما به بافت و بازدید از آبشار سه کاسه جهان رفته‌اید؟ مسیر رسیدن به آبشار چطور است؟ آیا شما در نزدیکی این آبشار از دیگر جاهای دیدنی کرمان بازدید داشته‌اید؟

تجربیات خود را در این یادداشت پینورست با ما به اشتراک بگذارید تا خوانندگان ما بتوانند در انتخاب مقصد‌های سفر اطلاعات دقیق‌تری داشته باشند.


سوالات متداول

آبشار سه کاسه جهانجان کجاست؟
آبشار سه کاسه جهان در یک کیلومتری جنوب روستای جهان‌جان در ۲۵ کیلومتری شهرستان بافت در مسیر جاده اصلی بافت به كرمان قرار دارد.
چرا اسم آبشار را سه کاسه جهانجان گذاشتند؟
این آبشار ۱۰ متر ارتفاع دارد و از آنجا که وارد سه کاسه پلکانی می‌شود که بهم راه دارند، اسم آن را سه کاسه جهان گذاشتند.
بهترین فصل بازدید از آبشار سه کاسه جهانجان کی است؟
بهترین زمان بازدید از این آبشار فصل بهار و از اواسط فروردین ماه تا آخرای اردیبهشت ماه است.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی