رستوران خوشا شیراز، فقط برای خوردن نروید

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
رستوران خوشا شیراز، فقط برای خوردن نروید

حتی قبل از این‌که با رستوران خوشا شیراز آشنا شویم، اسمش باعث می‌شود که حس خوب غزل حافظ توی ذهن‌مان زنده شود. انگار قرار است حال‌وهوای روزهای خوش شیراز را در این رستوران تجربه کنیم و حضور در آن برایمان چیزی بیش‌تر از خوردن یک وعده غذا باشد.
اگر برای یک رستوران‌گردی در شیراز آماده‌اید با این مطلب پینورست همراه شوید.


رستوران خوشا شیراز و وضعِ بی‌مثالش

رستوران خوشا شیراز در یکی از باغ‌های خوش‌ آب‌وهوای که بیشتر شبیه باغ های شیراز است، قرار دارد. این مجموعه شامل رستوران، فست‌فود، کافی‌شاپ و چایخانه است. فضای متفاوت و هوای خنک این مجموعه اولین دلیلی است که آدم‌ها را به رستوران خوشا شیراز می‌کشاند. به خصوص این‌که فضای باغ رستوران به شکل‌های مختلفی طراحی شده و آلاچیق‌ها‌ و فضاهای سرپوشیده و جداگانه‌ای در این باغ به وجود آمده تا آدم‌ها بتوانند با همراهانشان از آن‌ها استفاده کنند.
بعضی از این فضاها در فصل‌های سرد مناسب‌ترند چون دقیقا مثل یک کلبه چوبی کوچک ساخته شده‌اند که می‌توان در هوای سرد در شیشه‌ای آن را بسته نگه داشت. اما آلاچیق‌ها برای فصل‌های خنک مناسب‌تر هستند که به شما امکان می‌دهند از هوای شیراز بیش‌تر لذت ببرید.

بهترین رستوران شیراز

منبع عکس گوگل مپ، عکاس studio panowon

بیشتر بخوانید: یک لیست ۱۰تایی از بهترین کافه‌های شیراز

در قسمتی از این باغ هم آب‌نمای سنگی جالبی دیده می‌شود که نسیم تابستان را خنک‌تر و هوای باغ را تازه‌تر می‌کند. به‌جز سرسبزی خود باغ هم کلی گل و گیاه در گوشه و کنار این مجموعه گذاشته شده تا زیبایی فضای رستوران دو برابر شود.
آبراهه‌ای که در بین آلاچیق‌های باغ ایجاد شده هوای خنک را در کل باغ پخش می‌کند و باعث می‌شود که حس کنید خواجه حافظ شیراز هم گوشه‌ای از این بوستان خوش آب و هوا نشسته و در حال غزل‌سرایی است.
البته بوی غذایی که در این باغ پخش می‌شود بعید است که حواس خواجه را هم پرت نکند و او را به هوس نیندازد که یک پرس کباب برای خودش سفارش بدهد.

رستوران خوشا در شیراز

منبع عکس گوگل مپ، عکاس mitra ramezanzade

بیشتر بخوانید: بهترین محله های شیراز برای زندگی و سفر


منوی رستوران خوشا شیراز

در رستوران خوشا شیراز غذاهای سنتی و ایرانی و فست‌فود سرو می‌شود. مثلا اگر گروهی به این رستوران بروید یکی می‌تواند دیزی سفارش بدهد، یکی پیتزا و یکی کباب قفقازی. تنوع منو باعث می‌شود که بتوانید با جمع‌های مختلف و در ساعات مختلف روز به باغ رستوران خوشا شیراز بروید.
اما اگر همه‌تان ذائقه مشابهی دارید بهتر است به سراغ سینی‌های مخصوص رستوران بروید که در اندازه‌های شش نفره و چهار نفره آماده می‌شوند. این سینی‌ها شامل چند نوع کباب و دورچین‌های خوشمزه‌ای هستند که از نظر قیمت نسبت به پرس‌های یک نفره قیمت مناسب‌تری دارند.
آدم‌های عاشق گوشت هم می‌توانند گردن مخصوص و ماهیچه مخصوص خوشا شیراز را امتحان کنند و یا به سراغ چند مدل کبابی بروند که در منوی خوشا شیراز دیده می‌شود. کباب قفقازی، کباب درباری، کباب بختیاری و لقمه مخصوص چند تا از خوشمزه‌های این بخش از منو هستند.

رستوران خوشا شیراز

منبع عکس گوگل مپ، عکاس NeverHood 17

بیشتر بخوانید: یک لیست ۱۰تایی از بهترین کافه‌های شیراز

اگر بخواهید فقط برای خوردن نوشیدنی به این باغ بروید هم می‌توانید از منوی چایخانه یا کافه سفارش بدهید. در تابستان نوشیدنی‌های خنک باغ خوشا شیراز بیش‌تر می‌چسبند برای همین می‌شود به سراغ انواع شیک‌ها و آیس‌پک‌های منو رفت و یا چند مدل کافه گلاسه سفارش داد.
البته چند مدل شربت هم در منوی کافه خوشا شیراز دیده می‌شود که دستور تهیه‌شان ترکیبی از شربت‌های سنتی و افزودنی‌های جدید است که هم رنگ و روی خیلی جذابی دارند و هم مزه‌شان خوب است. این شربت‌ها را می‌شود بعد از یک ناهار یا شام مفصل هم سفارش داد.

رستوران های شیراز

منبع عکس گوگل مپ، عکاس hamid jafari

بیشتر بخوانید: پارک های شیراز ؛ نقطه‌های سبز در شهر حافظ

در مورد قیمت و کیفیت خوردنی‌های باغ رستوران خوشا شیراز نظرات متفاوتی وجود دارد. مثلا خیلی‌ها از طعم غذاها و نوشیدنی‌های خوشا شیراز راضی هستند و به نظرشان مزه و طعم سفارش‌هایشان خوب بوده ولی به نظرشان آن‌چه به این رستوران جذابیت داده فضای خنک و سبز باغ آن است.
عده‌ای هم قیمت غذاها را نسبت به کیفیت‌شان بالا می‌دانند و نظرشان این است که وقتی به خوشا شیراز می‌روید بیش‌تر هزینه فضا را می‌دهید تا غذا. اگر شما نظر متفاوت دیگری در این‌باره دارید حتما برایمان بنویسید.

رستوران خوشا

منبع عکس وب سایت رستوران خوشا شیراز

بیشتر بخوانید: خیابان های شیراز ؛ زیباترین ها و معروف‌ترین‌ها در شیراز برای قدم زدن


گوش دادن به موسیقی در باغ

یکی از خوبی‌های باغ رستوران خوشا شیراز این است که در آن موسیقی زنده اجرا می‌شود. موسیقی زنده می‌تواند کیفیت خاصی به فضا بدهد و باعث شود از حضور در باغ بیش‌تر لذت ببرید.
فقط تصور کنید خیلی ناگهانی موسیقی مورد علاقه خودتان توسط گروه موسیقی اجرا شود، آن هم در حالی که دارید تکه‌ای کباب گرم و خوش عطر را توی دهان‌تان می‌گذارید. آن وقت حتما طعم و مزه غذا هم بیش‌تر بهتان می‌چسبد و ذوق‌زده می‌شوید که چطور تجربه حضور در رستوران می‌تواند بیش‌تر از نشستن و غذا خوردن باشد.

رستوران های شیراز

منبع عکس وب سایت رستوران خوشا شیراز

بیشتر بخوانید: باغ دلگشا شیراز، آدرس، معماری و عکس‌ها


در خوشا شیراز غافلگیرش کن

یکی از اتفاق‌هایی که در باغ خوشا شیراز زیاد می‌افتد سوپرایز کردن آدم‌ها به مناسبت‌های مختلف است. خیلی‌ها تولد دوست، همسر و عزیزانشان را در این باغ برگزار می‌کنند چون هم فضای مناسبی برای جشن دارد و هم می‌شود با هماهنگی کامل این مراسم را اجرا کرد. فقط کافی است که به مسئولین خوشا شیراز اطلاع بدهید و برای انجام کارهای مربوط به جشن با آ‌ن‌ها تماس بگیرید.
فضای مخصوصی که برای این مراسم در باغ خوشا شیراز وجود دارد به شما امکان می‌دهد که با بادکنک و گل و شمع فضای جشن‌تان را تزئین کنید و یک سورپرایز ویژه و جذاب ترتیب بدهید.

باغ رستوران خوشا

منبع عکس گوگل مپ، عکاس shahriar roushani

بیشتر بخوانید: تنگ براق ؛ اینجا تکه‌ای از بهشت مخفی شده است


اطلاعات باغ رستوران خوشا شیراز

آدرس: شیراز، بلوار صنایع، روبه‌روی ورودی گلدشت حافظ (برای دیدن آدرس دقیق رستوران خوشای شیراز روی نقشه زیر بزنید)

شماره تماس: این مجموعه از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب باز است.

ساعت کار: ۰۷۱۳۶۵۰۴۳۲۴

وب سایت: https://khoshashiraz.com

خوشا شیراز

منبع عکس وب سایت رستوران خوشا شیراز

بیشتر بخوانید: رستوران هفت خوان شیراز ؛ تجربه مدرن و سنتی با هم


اگر به رستوران خوشا شیراز رفته‌اید نظرتان را برایمان بنویسید و اگر تجربه‌ای از این رستوران ندارید رستوران‌های خوب دیگر شیراز را به ما معرفی کنید.
وب سایت پینورست به عنوان مرجع تخصصی اجاره اقامتگاه، باکیفیت‌ترین اقامتگاه‌های شهر شیراز را به شما پیشنهاد می‌دهد. این اقامتگاه‌ها بازرسی شده و مورد تایید پینورست هستند و می‌توانید آن‌ها را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه اجاره کنید.


سوالات متداول

آدرس رستوران خوشا شیراز کجاست؟
رستوران خوشا شیراز در بلوار صنایع، روبه‌روی ورودی گلدشت حافظ قرار دارد.
آیا می‌توانم در رستوران خوشا شیراز تولد بگیرم؟
بله. شما می‌توانید بعد از هماهنگی با مسئولین خوشا شیراز در این باغ تولد برگزار کنید.
رستوران خوشا شیراز تا ساعت چند باز است؟
این رستوران هر روز از ساعت۱۲ ظهر تا ساعت ۱۲ شب باز است.
آیا باغ رستوران خوشا موسیقی زنده دارد؟
بله در این باغ موسیقی زنده اجرا می‌شود و همه دوست دارند در فضای زیبای آن از موسیقی لذت ببرند.
 باغ و رستوران خوشا شیراز پارکینگ برای پارک خودرو دارد؟
بله. شما هم در فضای بیرون باغ رستوران و هم در حیاط و ورودی می‌توانید ماشین خود را پارک کنید.

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی