آقای فیل صاحب رستوران عمارت فیل نیست

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
آقای فیل صاحب رستوران عمارت فیل نیست

رستوران عمارت فیل به‌ جز این‌که پاتوق خیلی از شیرازی‌هاست، موردپسند مسافرانی واقع شده که به این شهر سفر کرده‌اند. بعد از یک شیرازگردی مفصل و رفتن به جاهای دیدنی شهر شیراز هیچ ‌چیزی به اندازه یک غذای خوشمزه به مسافران نمی‌چسبد.
عمارت فیل نسبت به خیلی از رستوران‌های شهر شیراز یک مزیت مهم دارد و آن حس و حالی است که فضای رستوران به آدم‌ها می‌دهد. حضور در چنین مکانی شبیه این است که هنوز در حال دیدن جاذبه‌های این شهر هستید.
اگر دوست دارید با حال‌وهوای رستوران عمارت فیل آشنا شوید و ببینید در این رستوران و به‌خصوص منوی آن چه می‌گذرد با این مطلب همراه شوید.


موقعیت مناسب رستوران عمارت فیل

اگر با محله‌های شیراز آشنا باشید، می‌دانید که محله زند شیراز جز بافت قدیم این شهر است. آن‌طور که تاریخ‌دان‌ها گفته‌اند خیابان زند به تقلید از خیابان چهارباغ اصفهان ساخته شده است.
اما حال و هوای این خیابان و محله‌های اطرافش خیلی‌ها را یاد محله‌های قدیمی شهر یزد می‌اندازد. خانه‌هایی با آجرکاری‌های قدیمی و معماری خاص در این محله زیاد دیده می‌شود. به جز این
جاذبه‌های زیادی هم در محدوده این محله وجود دارد. بازار قدیم شیراز، ارگ کریم‌ خان، نارنجستان قوام و… بعضی از این جاذبه‌ها هستند.

پس به طور کلی می‌شود گفت خیلی از آدم‌هایی که به این محله می‌آیند، مسافرانی هستند که قصدشان گشت و گذار در شیراز است. پس می‌توانیم به این نتیجه برسیم که این آدم‌ها بیش‌تر از هر چیزی به وجود رستورانی با غذاهای باکیفیت نیاز دارند. از طرف دیگر رستوران عمارت فیل به مکان‌های مهم شهر شیراز هم دسترسی خوبی دارد. پس اگر در آخرین لحظات سفر می‌خواهید غذا بخورید و بعد به فرودگاه، راه‌آهن و یا پایانه اتوبوسرانی هم بروید، می‌توانید با خیال راحت غذایتان را نوش جان کنید و بعد هم در کم‌ترین زمان ممکن به مکان موردنظرتان برسید.
این رستوران به چند جای دیدنی شهر شیراز مثل شاهچراغ، حافظیه، آرامگاه سعدی و … هم نزدیک است.

رستوان فضای باز شیراز

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Mathieu G

بیشتر بخوانید:‌ نارنجستان قوام؛ عطر بهارنارنج در معماری قاجاری


تاریخچه کوتاه رستوران عمارت فیل

اگر وارد رستوران عمارت فیل شوید، متوجه می‌شوید که این عمارت یک خانه تاریخی است. از روی حدس و گمان می‌شود به این نتیجه رسید که این عمارت در دوره زندیه ساخته شده است. اما برخلاف خیلی از خانه‌های تاریخی، عنوان «فیل» در اسم رستوران ربطی به تاریخچه این عمارت ندارد و صاحبان جدید عمارت این اسم را برایش انتخاب کرده‌اند. صاحبان جدید عمارت فیل بعد از این‌که دستی به سر و روی این عمارت کشیدند، عمارت فیل را با عنوان اقامتگاه و رستوران راه‌اندازی کردند.

عمارت فیل

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Mahmood Babaei

بیشتر بخوانید:‌ اجاره اقامتگاه بومگردی در شیراز


منوی رستوران عمارت فیل

غذاهای سنتی و ایرانی رستوران عمارت فیل دل خیلی‌ از شیرازی‌ها و غیرشیرازی‌ها را برده است. طوری که وقتی منو را می‌بینند نمی‌دانند بین کلم پلو شیرازی، کته‌گوجه با کباب دیگی و قلیه میگو کدام را انتخاب کنند. تازه این‌ها فقط سه تا از غذاهای منو هستند. اگر همه‌شان را ببینید آن وقت انتخاب برایتان سخت‌تر هم می‌شود.
اگر هم می‌خواهید نوشیدنی ساده‌ای بخورید و فقط از فضای رستوران لذت ببرید، می‌توانید از منوی کافه سفارش بدهید. شربت‌های سنتی عمارت فیل به خصوص در تابستان‌های گرم شیراز و بعد از کلی چرخیدن در شهر حالتان را جا می‌آورند.
تازه در این رستوران منوی صبحانه هم دارد و اگر سینی بزرگی که در آن صبحانه را سرو می‌کنند، ببینید حتما دلتان می‌خواهد یک بار هم که شده برای صبحانه به این رستوران بروید. انواع و اقسام مخلفاتی که می‌شود در وعده صبحانه خورد در ظرف‌های کوچک توی سینی چیده و سرو می‌شوند. وقتی سینی را جلویتان می‌گذارند اول با خودتان فکر می‌کنید که کی می‌تواند این همه چیزمیز را بخورد؟ اما وقتی سیر می‌شوید و می‌بینید سینی خالی شده به این نتیجه می‌رسید که هیچ‌ چیزی در دنیا غیرممکن نیست.
البته به نظر بعضی از کسانی که به رستوران عمارت فیل رفته‌اند، قیمت غذاها و نوشیدنی‌های رستوران و کافه نسبتا زیاد است. پس اگر برای رفتن به کافه یا رستوران هزینه و قیمت نسبت به فضا و موقعیت برایتان در اولویت است، بهتر است در انتخاب‌تان دقت کنید.

منو عمارت فیل شیراز

منبع عکس گوگل مپ، عکاس shima khalili

بیشتر بخوانید:‌ شیراز کجا بریم؟ ۱۳ پیشنهاد ویژه برای شیرازگردی که قبل از سفر باید بخوانید


عمارت فیل، دعوت به خانه دوست

گل‌کاری حیاط عمارت که به هوای آن تازگی می‌دهد در کنار سینی‌های روحی که با کاسه‌های مسی پر می‌شوند و سفارش‌تان را در آن می‌آورند و رفتار صمیمانه پرسنل رستوران عمارت فیل باعث می‌شود که احساس کنید این‌جا هم خانه خودتان است و حتی اگر شیرازی نباشید، یادتان برود که این‌جا شهر خودتان نیست. اغلب وقت‌ها احساس خوب و حال خوش باعث می‌شود که مرزها و مرزبندی‌ها را فراموش کنیم و کم‌تر به خودمان و دیگران سخت بگیریم.

شاید هم فکر ‌کنید به خانه دوستی دعوت شده‌اید که هم خوش سلیقه است و هم دست‌پخت خوبی دارد. مثلا از آن آدم‌هایی که هم آبگوشت را خوب می‌پزند و هم ته چین مرغ را. بعد هم هر غذایی را به شکلی تزئین می‌کند که اولش دل‌تان نمی‌آید بهش دست بزنید. ولی بعد که اولین قاشق را خوردید، متوجه می‌شوید که هر غذایی که ترکیب ظاهر زیبا به اضافه مزه خوب را داشته باشد، شایسته خورده شدن است.

صبحانه عمارت فیل

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Abbas Shojaeifard

بیشتر بخوانید:‌ بهترین محله های شیراز برای زندگی و سفر


صنایع دسترسی در رستوران عمارت فیل

در رستوران عمارت فیل غرفه کوچکی هم برای خرید انواع صنایع دستی قرار دارد. این غرفه برای آن دسته از مسافرانی مناسب است که یادشان رفته از بازار سوغاتی بخرند و زمان زیادی هم تا آخر سفرشان نمانده است.


اقامت در سرای فیل شیراز

خیلی‌ها عمارت فیل را به عنوان اقامتگاه و هتل می‌شناسند. امکانات اقامتگاه فیل برای همه مسافران مناسب است و هر کسی می‌تواند متناسب با نیازهایش و به تعداد همسفرهایش از عمارت فیل اقامتگاه اجاره کند. فضای رستوران و اقامتگاه در عمارت فیل جدا است و شما برای اقامت کردن در این خانه تاریخی مشکلی نخواهید داشت. حتی می‌توانید خوشحال باشید که برای خوردن ناهار و شام می‌توانید یک راست از اقامتگاه‌تان به رستوران بروید.
البته این نکته را فراموش نکنید که برای اجاره روزانه آپارتمان مبله در سراسر ایران به‌خصوص شیراز به سایت پینورست سری بزنید. ما اقامتگاه‌های مناسب را برای شما گلچین کرده‌ایم که با خیال راحت و بدون احساس سردرگمی انتخاب کنید و با خیال راحت شیراز، باغ‌ها و کافه‌ها و رستوران‌های زیبایش را بگردید.

کافه در شیراز

منبع عکس گوگل مپ، عکاس Zarii Ri

بیشتر بخوانید:‌ سوغات شیراز ؛ ۱۰ تا از بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها


اطلاعات رستوران عمارت فیل

آدرس: شيراز، كوچه ١١ كريم خان زند، روبه‌روی مسجد آدينه
شماره تماس: ۰۷۱۳۲۲۳۱۴۶۶
ساعت کار: ساعت ۸.۳۰ صبح تا ۱۰ شب


اگر به رستوران عمارت فیل در شیراز رفته‌اید و یک وعده غذا در آن‌جا نوش جان کرده‌اید، تجربه‌تان را برای ما هم بنویسید. چه سفارشی داشتید و چقدر از فضا و کیفیت غذای این رستوران راضی بودید؟ 


سوالات متداول

آدرس رستوران عمارت فیل کجاست؟
عمارت فیل در شیراز، خيابان زند، كوچه ١١، دروازه سعدى، بازارچه فیل، روبه‌روی مسجد آدینه قرار دارد.
قدمت رستوران عمارت فیل به چه دوره‌ای برمی‌گردد؟
سال ساخت این رستوران قدیمی و تاریخی شیراز به دوره زندیه بر می‌گردد.
ساعت کاری رستوران عمارت فیل تا چند است؟
این مجموعه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۰ شب در وعده‌های صبحانه، ناهار و شام از میهمانانش پذیرایی می‌کند.

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی