بهترین جاهای دیدنی بوشهر؛ طبیعت، بنا تاریخی و رستوران‌های بوشهر

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
بهترین جاهای دیدنی بوشهر؛ طبیعت، بنا تاریخی و رستوران‌های بوشهر

بوشهر شهر مردمان گرم و صمیمی است. از لحظه ی ورود به این شهر، مهر و همراهی می‌بینید. در یک سمت خلیج همیشه فارس و در سمت دیگر کوه و نخل‌هایی که سر به فلک کشیده‌اند را می‌بینید. ساحلی جذاب، خوراکی‌هایی فراموش نشدنی و فرهنگی خاطره‌ساز در این شهر انتظار شما را می‌کشد. در این مقاله با گذری بر جاهای دیدنی بوشهر، این شهر را بیش از پیش به شما معرفی خواهیم کرد و دنیای شیرین و گرم این شهر را با طعم موسیقی، تاریخ، تفریح و صمیمیت، توصیف می‌کنیم.

اگر به بوشهر سفر کرده‌اید می‌توانید در پینورست اجاره روزانه آپارتمان داشته باشید.


بوشهر بزرگ‌تر از آن چیزی است که نشان می‌دهد

بوشهر در مقایسه با بسیاری از شهرهای ایران، شهر بزرگی به حساب نمی‌آید، اما وقتی می‌خواهید این شهر را برای دیگران روایت کنید، به نظر می‌رسد بزرگ‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. بوشهر شاید چندان بزرگ نباشد اما جابه‌جای این شهر، روایت یک واقعه‌ی تاریخی و فرهنگی است. بخشی از آن دنیای زیبای ساحل و دریا و طبیعت است. از این رو باید گفت که روایت جاهای دیدنی بوشهر، کار ساده‌ای نیست.

 وقتی عمارت‌های تاریخی (به خصوص قجری) موجود در بوشهر را بررسی می‌کنید، هرچه پیش می‌روید این عمارت‌ها تمام نمی‌شوند. فقط در بافت تاریخی بوشهر بیش از ده اثر ملی ثبت شده است.

به بخش خرید که می‌رسید نمی‌دانید از پاساژهای مدرن بگویید یا بازار قدیم بوشهر، از بوشهر به سمت گناوه بروید یا دیلم؟  لازم به ذکر است، وقتی به دنیای مشاهیر این شهر سر میزنیم هم، با دست پر برمیگردیم. به خصوص آنگاه که حرف ادبیات در میان است.

ساحل بوشهر


بافت تاریخی بوشهر 

خوب است توصیف جاهای دیدنی بوشهر را از بافت تاریخی این شهر آغاز کنیم. بافت تاریخی بوشهر حاوی چهار محله‌ی اصلی است که هر کدام از آن‌ها با این‌که نزدیک به هم هستند، دنیای نسبتا متفاوت خودشان را دارند. محله‌های شنبدی، کوتی، دهدشتی و بهبهانی چهار محله‌ای هستند که بافت تاریخی بوشهر را تشکیل می‌دهند. این بافت تاریخی مانند اکثر بافت‌های تاریخی موجود در ایران، هم‌اکنون محل زندگی بوشهری‌ها است و فراوان پیش می‌آید که در کنار یک ساختمان جذاب عهد قجر، دری باز شود و کودکی با دوچرخه بیرون بیاید. اساسا ترکیب زندگی مدرن با بافت‌های تاریخی یکی از پدیده‌های جالب بوشهر به شمار می‌رود. 

 مهندسی در بافت تاریخی بوشهر

بافت تاریخی بوشهر فاصله‌ی چندانی از دریا ندارد، در واقع این بخش قدیمی از شهر را نزدیک به دریا ساخته‌اند. از پنجره‌ی بسیاری از خانه‌ها دریا قابل رویت است و یا فاصله تا دریا چند قدمی بیش نیست.

این بافت  از منظر مهندسی، دانش شهرسازی قدیم قابل رویت است. کوچه‌ها با دقت فوقالعاده‌ای باریک ساخته شده‌اند و  تو در تو هستند. این کوچه‌ها را از این جهت باریک و تو در تو ساخته‌اند که باد برای گریز از آن‌ها رد شود و عابران، گرمای معمولی بوشهر را فراموش کنند. همین حالا هم این حالت را حین قدم زدن در بافت تاریخی بوشهر تجربه می‌کنید. وقتی گرمای شدید «خرما پزون» موجود است هم، نسیم خنک برآمده از آب و باد و دریا را در این کوچه‌ها حس خواهید کرد.

 بیشتر بخوانید:‌ یک گردش کوتاه در کوچه فستیوال بوشهر 


 عمارت‌های بافت تاریخی بوشهر از جاهای دیدنی بوشهر

دیدن بافت تاریخی بوشهر، به عنوان یکی از جاهای دیدنی به شما توصیه میشود. به خصوص اگر اهل دیدن بناهای تاریخی هستید، این منطقه حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد.

بوشهر در دوران قاجار به دلیل رشد و توسعه‌ی دریانوردی و نیز ورود جمعیتی از اروپاییان به ایران، تبدیل به بندری مهم می‌شود. اقتصاد در این شهر رشد می‌کند و به همین دلیل عمارت‌هایی در همه جای شهر و به خصوص در بافت تاریخی بوشهر ساخته می‌شوند. این عمارت‌ها هنوز هم باقی هستند و برخی از آن‌ها برای عموم مردم قابل رویت‌اند. 

این عمارت‌ها به دستور تاجرهای بوشهری ساخته شده‌اند. یکی از مهم‌ترین تاجرهای بوشهر که بر ساخت عمارت‌های جذاب عهد قجری بسیار موثر بود ملک‌التجار است. او که دنیا دیده بود و از معماری‌های کاخ‌های فرانسوی بسیار شگفت‌زده شده بود، مایل بود در بوشهر هم عمارت‌های عظیم ساخته شود، از این رو چند اثر به یاد ماندنی از او وجود دارد. بیایید به سراغ عمارت‌هایی برویم که در فهرست جاهای دیدنی بوشهر اهمیت ویژه دارند. 

عمارت دهدشتی از جاهای دیدنی بوشهر

 غلامحسین دهدشتی شاهرخ تاجر روغن بود. او به دنبال عمارتی بود که هم بتواند در آن زندگی کند و هم به امور تجاری و کاری برسد. از این رو به سراغ معماری به سبک  غربی رفت و در حین ایجاد عمارت از توانایی هنرمندان ایرانی هم بهره برد. از این رو عمارت یک شکل ترکیبی ایرانی اروپایی به خود گرفت که نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند. 

عمارت طبیب

 در بافت تاریخی بوشهر عمارت دیگری با عنوان عمارت طبیب موجود است که گفته می‌شود این عمارت هم به دست تاجرها با کارکردهای تجاری و مسکونی ساخته شده است. این بنا هم ارزش دیدن دارد. همچنین بنیاد ایران‌شناسی بوشهر در این عمارت مشغول به کار شده است. این بنیاد کتابخانه‌ی بسیار ارزشمندی دارد، میتوانید با سر زدن به این مجموعه، از کتب خطی و غیر خطی قدیمی که به خوبی نگهداری میشوند،دیدن کنید.

یکی از بخش‌های مهم این عمارت، وجود کتاب‌هایی است که در آن‌ها، نامه‌های رئیسعلی دلواری، زائر خضرخان اهرمی جمع‌آوری شده است و می‌توانید با واقعیاتی تاریخی در آن‌ها مواجه شوید.

عمارت گلشن

این عمارت که تقریبا چسبیده به دریا است را یکی از مهم‌ترین عمارت‌های تاریخی بوشهر می‌دانند. کمتر از دویست سال پیش گلشن که تاجر معروف بوشهری است این بنا را هم برای کار و هم برای زندگی می‌سازد. در این عمارت هم به قاعده‌ی برخی از خانه‌های قجری آب انبار موجود است و طبقات بالایی برای نشست‌های جمعی و مهمانی‌ها در نظر گرفته شده است. این عمارت از منظر معماری یکی از شگفتی‌های قجری بوشهر به شمار می‌رود.

عمارت علوی بوشهر از معروف‌ترین جاهای دیدنی بوشهر

 یکی دیگر از جاهای دیدنی بوشهر عمارت علوی است که امروزه تبدیل به موزه‌ی چاپ و نشر بوشهر شده است و در آن می‌توانید دنیای تاریخی چاپ و نشر بوشهر را از نزدیک ببینید. این عمارت قجری هم از منظر معماری و تاریخی برای شما جذاب خواهد بود. 

عمارت علوی بوشهر

کلیسای ارامنه یا گئورگ مقدس

 در بافت تاریخی بوشهر و مشخصا محله‌ی شنبدی همچنین می‌توانید به سراغ کلیسای ارامنه گریگوری برویدو این کلیسا را آوادیان که خانواده‌ی ثروتمند سرشناسی در بوشهر بودند بنا نهادند. دیدن کلیسای ارامنه به عنوان یکی از جاهای دیدنی بوشهر را هم توصیه می‌کنیم. 

آب انبار یا رستوران قوام

 بوشهر مثل یزد و بسیاری دیگر از شهرهای گرم ایران، به فکر آب‌انبار افتاد. آب‌انبارها باید می‌توانستند آب را به نحوی ذخیره کنند که جذب زمین نشود، نور خورشید بر آنها نتابد و همچنین توقف آنها منجر به گندیدگی آب نشود.

مدرسه گلستان

یکی دیگر از آثار تاریخی و دیدنی بوشهر مدرسه گلستان است. این بنا هم به عهد قاجار برمی‌گردد و از منظر زیبایی و معماری تاریخی حرف‌های بسیار برای گفتن دارد. البته مدرسه گلستان پیش از آن که مدرسه باشد جایی برای حکمرانی بود، بعد به عنوان اداره پست و تلگراف به کار رفت و نهایتا به عنوان مدرسه مورد توجه قرار گرفت.


قلیه ماهی در بوشهر

بوشهر علاوه بر زیبایی‌هایی دارد، شهر خوش‌مزه‌ترین غذاهای دریایی است. سبک و سیاق متفاوت غذاهای دریایی در بوشهر به شکلی است که هواداران مخصوص خود را دارد. ماهی شکم‌پر و قلیه ماهی و قلیه میگو از بهترین‌های بوشهر هستند اگر برای دیدن جاهای دیدنی بوشهر، به این شهر سفر می‌کنید، باید آن‌ها را هم تجربه کنید. برای این امر بهتر است رستوران زیتون را در اولویت بگذارید

رستوران زیتون

 اگر مایلید در بافت تاریخی بوشهر به سراغ یک رستوران تمام عیار بروید که هم غذاهایش شما را بدجوری درگیر کرده و هم موسیقی زنده بوشهری و شاد دارد، درباره‌ی رستوران زیتون تردید نکنید. بهترین غذاهای دریایی بوشهر را به طور حتم این رستوران پیش روی شما قرار می‌دهد. البته فضا ابدا تاریخی نیست، در بافت تاریخی، یک رستوران کامل مدرن متولد شده است که دیدنی است. رستوران زیتون را هم در فهرست جاهای دیدنی بوشهر قرار دهید و شام و ناهاری را در آن تجربه کنید.

برای اجاره اقامتگاه در بوشهر وبسایت پینورست را چک کنید.


ساحل‌های بوشهر 

 ساحل‌های بوشهر همیشه جزو جاهای دیدنی بوشهر هستند. از هر سوی بوشهر که بروید به دریا نزدیک شده‌اید. در ساحل بوشهر بر دیدن خلیج زیبای فارس، میتوانید در این ساحل جذاب قدم زده و فلافل‌های درجه یک بوشهری را هم  تجربه کنید. به دلیل گرمای شهر بوشهر، این شهر در شب‌ها زنده‌تر است و رویت خلیج فارس تا ساعاتی پس از بامداد هم در این شهر ادامه دارد. کشیدن قلیان و خریدن بستنی و تست کردن جذاب‌ترین ساندویچ‌های ممکن باعث شده است شب خوبی را در ساحل خلیج فارس بگذرانید.

فست‌فود رافائل در ساحل بوشهر

در همه جای ساحل بوشهر رستوران‌ها و کافه‌هایی هستند به امتحان کردنشان می‌ارزد. یکی از مهم‌ترین‌ فست‌فودهای ساحلی بوشهر، فست‌فود رافائل است. این مجموعه نامش را از تایتانیک ایرانی، کشتی رافائل گرفته است. کشتی پر قصه‌ای که حالا در اعماق آب غرق شده است و روزی محل رفت و آمد بسیاری از ایرانیان و خارجی‌ها بوده است. اگر پس از دیدن جاهای دیدنی بوشهر، مایلید که یک فست‌فود درجه یک نوش جان کنید، رافائل در انتظار شما است. 

ساحل بندرگاه 

درمیان جاهای دیدنی بوشهر، ساحل بندرگاه را فراموش نکنید. از میدان برج بوشهر به سمت تنگک و هلیله که بروید، در انتهای جاده با روستایی برخورد می‌کنید که هم پلاژ دلربایی دارد، هم باشگاه سوارکاری، هم مردمان مهمان‌نواز. استقرار در این مکان در یکی از خانه‌های بوم‌گردی را هم می‌توانید تجربه کنید. یکی از شیرین‌ترین لذات سر زدن به این روستا، سوار شدن بر اسب در کنار ساحل بی‌نظیر بندرگاه است. صبح اول صبح اگر بیدار شوید، می‌بینید که ماهی‌گیران،‌ دسته دسته به دریا می‌زنند و همه با هم ترانه‌های بوشهری زمزمه می‌کنند، تصویری که شاید کمتر در جاهای دیگر ایران قابل رویت باشد. 

در روستای بندرگاه همچنین نخلستان بسیار زیبایی هم می‌بینید و اگر اهل سوارکاری باشید می‌توانید اسب را لابه‌لای نخل‌ها حرکت داده و حس و حالی را تجربه کنید که شاید فقط یک‌بار در طول زندگیتان همچین صحنه بی‌نظیری را ببینید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره کشتی رافائل بوشهر


موزه‌های بوشهر

موزه‌ها در همه جای ایران مکان‌های دوست داشتنی و مورد علاقه‌ما هستند. به خصوص آن موزه‌ها که می‌توانند تصویر روشن‌تری از گذشته برای ما ارائه می‌کنند، به شدت مورد توجه ما قرار می‌گیرند. یکی دیگر از جاهای دیدنی بوشهر که ارزش وقت گذاشتن را دارد، قطعا موزه‌های این شهر است. در این بخش پنج موزه‌ی جذاب بوشهر را با شما در میان می‌گذاریم. 

لازم به ذکر است همه‌ی موزه‌های بوشهر در عمارت‌های معروف عهد قاجار فعالیت می‌کنند و هر عمارت تبدیل به موزه‌ای شده است که علاوه بر زیبایی‌های خود عمارت، محتویات آن نیز می‌تواند از منظر گردشگری اهمیت ویژه داشته باشد. 

موزه دریا و دریانوردی

یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی بوشهر موزه دریا و دریانوردی این شهر است. چنان‌که می‌دانید دنیای دریا با بوشهر گره جدا نشدنی دارد. وقایع مرتبط به جنگ‌های و درگیری‌های دریایی، اسناد نظامی و نیز ادوات مورد استفاده‌ی نظامیان در این موزه گرد هم آمده است. این موزه که در محل کنسول‌گری سابق انگلیس قرار دارد، روزانه جمعیت فراوانی از گردشگر را به سمت و سوی خود جلب می‌کند. به خصوص اگر به دنیای دریا و دریانوردی علاقمند باشید، این موزه برای شما جذابی ویژه خواهد داشت. 

موزه تجارت دریایی خلیج فارس

این موزه نیز برای آنان که دنیای تجارت دریایی را می‌پسندند بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. به خصوص اسناد موجود به حاکمیت خلیج فارس، تجارت‌ها، روابط تجاری دریایی با دیگر کشورها، وجود سفال‌های حمل مایعات و … همه باعث شده است این موزه به شدت مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. 

موزه رئیسعلی دلواری 

 رشادت‌های این سردار جنگی باعث شده است، موزه‌ای با نام او در شهر بوشهر شکل بگیرد که زندگی رئیسعلی را برای شما بازسازی کرده است. در این موزه دنیای جزئی‌تری از این شخص مهم اهل استان بوشهر را خواهید دید. موزه رئیسعلی به عنوان یکی از جاهای دیدنی بوشهر، در میان باقی موزه‌ها، بیشترین بازدید روزانه را از آن خود کرده است. 

موزه مردم‌شناسی بوشهر 

موزه مردم‌شناسی بوشهر با محوریت معرفی فرهنگ و آداب و رسوم بوشهر شکل گرفته است. در این موزه می‌توانید از لباس‌های زیبای به سبک و سیاق بوشهری و جنوبی دیدن کنید و دنیایی از نماد‌های فرهنگی بوشهر را پیش روی خود داشته باشید. برای شناخت بهتر از گذشته‌ی بوشهر و لذت از سفری به تاریخ، بازدید از موزه مردم‌شناسی بوشهر، توصیه می‌شود. 

موزه تاریخ پزشکی بوشهر 

در میان جاهای دیدنی بوشهر این موزه را هم نباید فراموش کرد. در موزه تاریخ پزشکی بوشهر با ادوات پزشکی قدیمی روبه‌رو می‌شوید همچنین وقتی به تیغ‌های جراحی قدیمی نگاه می‌کنید، از رشد و پیش‌رفت علم هزاران بار سپاسگزار خواهید شد.


 طبیعت استان بوشهر

بوشهر شهر دریا و تاریخ است، اگر به دنبال دیدن مکان‌های طبیعی خاص و سرسبز باشید، باید فارغ از نخلستان‌های بوشهر، دنیای بیرون از این شهر را هم تجربه کنید. فرصت‌های گردشگری فراوانی در استان بوشهر موجود است که فقط سه گزینه از آن‌ها را با شما درمیان می‌گذاریم.

گنبد نمکی جاشک از بهترین جاهای دیدنی بوشهر

برای رویت هرچه بیشتر طبیعت بوشهر، بیایید کمی از این شهر بیرون بزنیم. برای اینکه از یکی از زیباترین گنبدهای نمکی ایران دیدن کنید باید حدود صد و پنجاه کیلومتر از بوشهر خارج شده و به سمت دشتی بروید. حد فاصل شهر دَیِر و خرموج با کوهی مواجه می‌شوید که از منظر طبیعی موقعیت کم‌نظیری در ایران به شمار می‌رود. 

کوه نمک، بلورهای بی‌نظیر نمک، آبشار نمکین و دودکش جن، محل‌های خیره‌ کننده‌ای هستند که سالیانه جمعیت بزرگی از گردشگران را به سوی خود جذب می‌کنند. رویت این بنای طبیعی به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی بوشهر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

گنبد نمکی بوشهر

چشمه آب گرم میراحمد 

اگر اهل رفتن به چشمه‌های آب گرم هستید، بوشهر این امکان را برای شما فراهم می‌کند. کافی است از بوشهر به سمت خرموج بروید. بعد از طی کردن مسیری بیش از شصت کیلومتر در منطقه میراحمد با چشمه آب گرمی مواجه می‌شوید که سالیانه جمعیت بزرگی را به خود جذب می‌کند. درباره‌ی درمان‌گر بودن این چشمه‌ی آب گرم آن قدر حرف و حدیث هست که گاهی این تعاریف به افسانه‌ها شبیه می‌شوند. بسیاری برای رفع دردها و بیماری‌های مرتبط با مفاصل بدن به این ناحیه می‌روند. چشمه‌ی آب گرم میراحمد را نیز در فهرست جاهای دیدنی بوشهر قرار دهید. 

چاه‌کوتاه بوشهر از جاهای دیدنی بوشهر

چاه‌کوتاه بوشهر شاید سرسبزترین مکان نزدیک به شهر بوشهر باشد، جایی که در آن با تعریف یک پارک جنگی بسیار جذاب، دنیایی از پوشش گیاهی جنوب پیش روی شما است. این قسمت از بوشهر را به عنوان یکی از جاهای دیدنی بوشهر، فراموش نکنید. در پارک جنگلی چاه‌کوتاه می‌توانید بازی کنید، از طبیعت لذت ببرید و خوش‌مزه‌ها را هم پیش روی خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چند ویژگی فوق‌العاده از گنبد نمکی، شاه‌کار طبیعت و عروس کوه‌های جهان


 مراکز خرید بوشهر کجاست؟

بوشهر برای بسیاری از گردشگران، فارغ از زیبایی‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی، محلی برای خرید است. بندر گناوه و دیلم در استان بوشهر بازارهای بسیار معروفی دارند. بسیاری هم برای تهیه‌ی محصولات با قیمت مناسب بوشهر را انتخاب می‌کنند. این شهر به دلیل بندری بودن بازار مهمی دارد و اگر مایل باشید در کنار جاهای دیدنی بوشهر به سراغ خرید بروید هم امکانات جذابی پیش روی شما قرار می‌دهد. 

بازار صفا

 بسیاری بازار صفا را برای خرید انواع پارچه و صنایع دستی بوشهر انتخاب میکنند. 

بازار قدیم بوشهر از جاهای دیدنی و تاریخی بوشهر

 متاسفانه بازار قدیم بوشهر رو به فراموشی کامل است. این بازار که در دوران نادر شاه افشار بنا نهاده شده است و بعد در دوران قاجار رونق می‌گیرد، حالا تبدیل به دالانی برای عبور و مرور شده است و بسیاری از آن می‌گذرند بی‌آنکه بدانند از مهم‌ترین مکان‌ تاریخی بوشهر در حال عبور کردن هستند. بی‌توجهی به این بخش از شهر بوشهر، بازار قدیم را همیشه به دست فراموشی سپرد. با این همه هنوز رگه‌هایی از معماری جذاب یک بازار قدیمی در این محل قابل رویت است.

پاساژ نادر

 برای آنان که علاوه بر دیدن جاهای دیدنی بوشهر، علاقه به تهیه‌ سوغاتی دارند، پاساژ نادر بهترین گزینه است. در این پاساژ از نیازمندی‌های روزمره تا انواع سوغاتی‌های بوشهر، خرما، حلوا و… در دسترس خواهد بود.  

پاساژ توحید بوشهر

 این پاساژ برای آنان که علاقه‌مند به کامپیوتر و موبایل و لوازم الکترونیکی هستند، بسیار مورد توجه است. به دلیل وجود گمرکات در بوشهر این بخش از بوشهر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است و فراواناند کسانی که برای تهیه  کامپیوتر و سختافزارهای مدنظرشان به پاساژ توحید بوشهر سرمیزنند. همچنین خرید به‌روز‌ترین‌ها در این بازار ممکن است و بازاری پویا به حساب می‌آید. 

 مجتمع تجاری زیتون

زیتون از منظر سبک و سیاق همان شکل مرسوم مجتمع‌های تجاری در ایران را دارا است. مغازه‌های به هم پیوسته با محوریت فروش لباس در این مجتمع پیش روی شما خواهد بود. مجتمع تجاری مشابهی با عنوان آزادگان نیز در بوشهر وجود دارد که معمولا مورد توجه گردشگران و خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

بازار ماهی فروشان

 وقتی به این بازار می‌رسید هنوز برخی از ماهی‌ها زنده هستند و بر روی سینی‌ها بالا و پایین می‌پرند. تازه‌ترین‌های روز را در این بازار می‌یابید. 

بازار بندر دیلم و گناوه

برای آنان که جاهای دیدنی بوشهر را در کنار خرید می‌خواهند و البته منظورشان از خرید، قیمت مناسب و کیفیت قابل تکیه است، دو بازار بندر دیلم و گناوه شهرت فراوان دارند. این دو بازار را بازار مورد علاقه‌ی زنان می‌خوانند. رفتن به این دو بازار را زمانی که در استان بوشهر هستید، توصیه می‌کنیم.

بندر گناوه


تلاش شد در این مقاله با گذری بر جاهای دیدنی بوشهر، بهترین‌ها با شما در میان گذاشته شوند. چنان که در مقدمه هم گفته شد، بوشهر شهری است که نقطه به نقطه‌ی آن دیدنی است. می‌توان ده‌ها مقاله‌ی دیگر درباره‌ی بوشهر نوشت و همچنان ادامه داد. در فرصت دیگری، با جزئیات بیشتر این شهر و استان زیبای جنوبی را به شما معرفی خواهیم کرد. 

شما تا حالا به بوشهر سفر کرده‌اید؟ نظر شما در مورد این شهر زیبا و شب زنده‌دار چیست؟ چه جاهای دیدنی دیگری در بوشهر وجود دارد که مایل به دیدن دوباره آن هستید؟ نظر خودتان را برایمان کامنت کنید. همیچین اگر میخواید به صورت آنلاین اقامتگاهی در بوشهر اجاره کنید، ما به شما وبسایت معتبر پینورست را معرفی می‌کنیم.

امیرمسعود قلی‌زاده

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی