جاهای دیدنی تهران روز جمعه کجاست؟

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars
0نظر
جاهای دیدنی تهران روز جمعه کجاست؟

جاهای دیدنی تهران روز جمعه کم نیستند. اما شلوغی و درگیری‌های کاری که این روزها ما را درگیر خود کرده‌اند وقت گشت‌و‌گذار را هم از ما گرفته‌اند. اما میان این همه شلوغی هنوز هم آخر هفته برای ماست تا حسابی خوش بگذرانیم‌. پس می‌توانیم با لیست کردن مکانی‌های که می‌توانید روز جمعه به آنها سر بزنید کمی از این روزمرگی‌ها کم کنیم. 

در این مطلب پینورست با ما همراه باشید تا بگوییم که جاهای دیدنی روز جمعه کدام‌ها هستند.


با دلتنگی غروب جمعه چه کنیم؟

جاهای دیدنی تهران روز جمعه بهترین گزینه برای فرار از دلتنگی‌های غروب جمعه است. حتی اگر چک برگشتی نداشته باشیم یا هیچ شکست عشقی را هم تجربه نکرده باشیم باز تحمل غروب جمعه سخت است.

این زمان ملال‌آور را می‌توان به راحتی به گشت‌و‌گذار گذراند و با استفاده از لیستی که برای شما آماده کرده‌ایم آن را به لحظات خاطره‌انگیز تبدیل کرد. اولین پیشنهاد ما برای جمعه گردی شما بازارهای مشهور تهران است. 

بیشتر بخوانید: چشمه علی تهران کجاست و چه تفریحاتی دارد؟

راستی تا یادمان نرفته بگوییم که اگر مهمان شهر تهران هستید می‌توانید برای اجاره روزانه آپارتمان در تهران به سایت پینورست سر بزنید.


جاهای دیدنی تهران روز جمعه ؛ بازارها

کمتر تهرانی را می‌شناسیم که حداقل یک‌بار از بازارهای معروف تهران دیدن نکرده باشد. اگر مسافر این شهر هستید هم خوب است که یکی یا دو تا از این بازارها را ببینید و با نمادهای فرهنگی و جاذبه‌های معماری آنها آشنا شوید. اولین مورد از جاهای دیدنی تهران روز جمعه میان بازارها، بازار تجریش است. 

بازارچه تجریش

تجریش یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران است که مردم آن سال‌هاست به شلوغی محله‌شان عادت کرده‌اند. تجریش را هیچ وقت بدون ماشین و افراد پیاده نمی‌بینید؛ چون قلب آن را امامزاده صالح گرفته است و کنار بارگاه هم بازارچه قدیمی تجریش است. 

بازارچه تجریش

برای اینکه بدانید تفریح در تهران و آن هم در روز جمعه چقدر می‌توانند دلچسب باشد حتما از بازار سرپوشیده تجریش دیدن کنید. معاشرت با مردم مختلف، بوی فصل‌های متفاوت که هر کدام میوه‌ها و محصولات خاص خود را دارند و خرید اشیای قدیمی و فانتزی روحیه شما را عوض خواهند کرد. 

بازارچه عودلاجان

دومین مکان تاریخی که می‌توانید در لیست جاهای دیدنی تهران روز جمعه خود قرار دهید بازارچه عودلاجان است. این مکان تاریخی که بازسازی هم شده است جای خوبی برای جمعه‌گردی و خرید است که نباید آن را از دست بدهید. البته بیشتر اشیایی که در این بازارچه فروخته می‌شوند صنایع‌دستی هستند که همیشه طرفداران خاص خود را دارند.

بازارچه عودلاجان 

ایران مال

سومین پیشنهاد ما برای تکمیل لیست و برای خرید ایران مال است. ایران مال مجموعه بی نظیری از مسجد، مراکز تجاری متنوع، کتابخانه بزرگ، باغ و گالری‌های لوکسی است که آن را شبیه به کشتی تایتانیک جذاب می‌کند. فضای آرام و زیبایی که در این مجموعه می‌بینید می‌تواند جمعه‌گردی پرخاطره‌ای را برایتان به‌وجود بیاورد. 

ایران مال


جاهای دیدنی تهران روز جمعه ؛ مناظر طبیعی

در لیست جاهای دیدنی تهران روز جمعه جایی هم برای پارک‌های تهران بگذارید. قدم زدن در پارک ملت و ساعی در همه فصل‌ها زیباست. می‌توانید با تهیه کردن یک غذای ساده زیر آلاچیق‌ها یا سایه‌های روی چمن این پارک‌ها بنشینید و یک پیک‌نیک خانوادگی داشته باشید. مثلا پارک بزرگ جمشیدیه مکان مناسبی برای این‌جور فعالیت‌هاست. 

پارک جمشیدیه

فرقی نمی‌کند در کدام فصل به این پارک سنگی سر بزنید. حتما دوربین عکاسی با خودتان ببرید تا هیچ لحظه‌ای را از دست نداده و همه زیبایی‌های گردش خود را ثبت کنید. پارک جمشیدیه جای خوبی برای پیک‌نیک‌های خانوادگی است تا بعد از یک هفته کاری سنگین آخر هفته خوشی را برای خودتان بسازید. زیبایی طبیعی این مکان آنقدر محصور کننده است که می‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم نام پارک جمشیدیه را به عنوان اولین مکان برای تنظیم لیست جاهای دیدنی تهران روز جمعه خود قرار بدهید.  

پارک جمشیدیه

دربند و درکه

البته که دربند و درکه پارک حساب نمی‌شوند اما زیبایی طبیعی آنها را هم نمی‌توان نادیده گرفت. اگر برای تکمیل لیست جاهای دیدنی تهران روز جمعه خودتان می‌خواهید همه مکان‌های طبیعی تهران را در نظر گرفته باشید دربند یا درکه را از قلم نیندازید. 

دربند و درکه

فضای صمیمی ایجاد شده بین آدم‌ها، طبیعت، رستوران‌های مختلف با غذاهای سنتی و مدرن، صدای آب ترکیب شده با صدای پرندگان، همه اینها به شما کمک می‌کنند تا غروب جمعه را به دور از هرگونه دغدغه و ناراحتی بگذرانید

بیشتر بخوانید: جنگل کارا درکه ؛ بیخ گوش تهران 

روستای برگ جهان

اگر می‌توانید تا اطراف لواسان بروید بازدید از روستای برگ جهان را از دست ندهید. طبیعت بکر و زنده این روستا لیست جاهای دیدنی تهران روز جمعه شما را تکمیل می‌کند. بعد از دیدن این مکان تا مدت‌ها به آنجا سر می‌زنید و به تنفس هوای پاک آن عادت می‌کنید. پیشنهاد ما این است که بازدید از روستای برگ جهان را در پاییز انجام دهید. راه رفتن روی برگ‌های خشکیده و زرد با صدای خش خشی که دارند روح آدمی را جلا می‌دهد. 

روستای برگ جهان 


جاهای دیدنی تهران روز جمعه ؛ موزه‌ها

جاهای دیدنی تهران روز جمعه فقط به بازارها و مناظر طبیعی ختم نمی‌شود. تهران پر است از بناهای تاریخی که امروزه به عنوان موزه هم از آنها استفاده می‌شود. مثلا موزه زمان در خانه‌ای ۸۰ ساله قرار دارد که بازدید از آن به معنای واقعی ما را در زمان گم می‌کند. 

موزه مقدم

اینجا خانه خاندان مقدم، یکی از زیباترین خانه‌ها و جاهای دیدنی تهران به‌حساب می‌آید. خانه مقدم ترکیبی از معماری ایرانی و اروپایی است و در لیست گران قیمت‌ترین خانه‌های خاورمیانه قرار دارد. صاحبان این خانه زیبا چند سال پیش آن را وقف دانشگاه تهران کردند و حالا مکان مناسبی برای جمعه گردی افرادی است که تاریخ معاصر ایران علاقه دارند. 

موزه مقدم

عمارت مسعودیه

کسانی که از میدان بهارستان عبور می‌کنند با این قسمت از تاریخ قاجاریه در تهران آشنا هستند. عمارت مسعودیه به دستور ضل‌السلطان، حاکم وقت اصفهان ساخته شده است و در دوران خودش بیشتر جنبه سیاسی داشته. اما این روزها محل خوبی است برای پایتخت‌گردی و آشنا با هنر و معماری دوران قدیم. 

عمارت مسعودیه

پیشنهاد می‌کنیم زمانی که نام عمارت مسعودیه را در لیست جاهای دیدنی تهران روز جمعه قرار می‌دهید روبه‌روی آن بنویسید: «بازدید در شب هم داشته باشد». بعضی از مکان‌ها ساخته شده‌اند تا زیبایی شب را دو چندان کنند. به توصیه ما برای بازدید از این عمارت در شب توجه کنید تا به حرف ما برسید. 

بیشتر بخوانید: پارک جنگلی خرگوش دره ؛ پاتوق غرب‌نشینان پایتخت

باغ‌موزه نگارستان

کمی آن طرف‌تر از عمارت مسعودیه باغ موزه نگارستان (خیابان دانشسرا) قرار دارد. این بنا هم به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شده است تا جنبه زیبایی شناسانه منطقه بهارستان را چند برابر کند. این روزها نقاشی‌های کمال‌الملک و شاگردانش در این موزه نمایش داده می‌شود. البته برای دیدن این آثار تا ساعت 6 عصر فرصت دارید. بعد از آن می‌توانید در کافه‌های اطراف نشسته و از فضای زیبای عمارت لذت ببرید. 

باغ‌موزه نگارستان 

موزه عبرت

برای کسانی که به فیلم‌های ژانر وحشت علاقه دارند دیدن این مکان هم توصیه می‌شود. البته نه برای ماجراجویی بلکه برای دیدن لایه‌ای دیگر از تاریخ ایران. این مکانی که امروزه به نام موزه می‌شناسیم قبلا زندانی بوده است که در آن مردم را با شکنجه‌های مختلف آزار می‌دادند. 

موزه عبرت

مجسمه‌هایی که در آن قرار دارد نمونه‌های بازسازی شده از آدم‌هایی هستند که در اتاق‌های انفرادی، اتاق‌های پانسمان، شکنجه‌گاه‌ها و یا سلول‌های عمومی عذاب کشیده یا جان سپرده‌اند. همان‌طور که از نامش هم مشخص است، موزه عبرت شاید مکانی برای تفریح نباشد؛ اما برای چند ساعت فکر کردن به نوع بشر مکان خوبی است. 


در نهایت اگر دوست دارید عصر جمعه خود را به شبی خوشمزه گره بزنید پیشنهاد می‌کنیم سری هم به خیابان سی‌تیر بزنید. این خیابان جای علاقه‌مندان به انواع غذاست که دور هم جمع می‌شوند تا به یکی از جاهای دیدنی تهران روز جمعه صفای خاصی بدهند. اگر از هر کدام از این مکان‌ها دیدن کرده‌اید حتما نظر و تجربه خودتان را برای ما بنویسید.

اگر تصمیم دارید که به تهران یا سایر شهرهای ایران سفر کنید می‌توانید برای اجرای آنلاین اقامتگاه به سایت پینورست سر بزنید. امکان اجاره انواع مختلف اقامتگاه از کلبه جنگلی و خانه روستایی تا اجاره ویلا جاداردر پینورست ممکن است.

امیرمسعود قلی‌زاده
برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی