قصه شمالبازی (قسمت ششم در کلبه جنگلی لاهیجان) طعم چای ذغالی و بوی جنگل

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
قصه شمالبازی (قسمت ششم در کلبه جنگلی لاهیجان) طعم چای ذغالی و بوی جنگل

این قسمت از شمالبازی سروناز و ایمان پر از چالش است. ماشین توی راه گیر می‌کند و غذایی هم همراهشان نیست، گرمای هوا هم بچه‌ها را خسته‌تر کرده. برویم داخل ویدئو ببینیم وقتی به کلبه جنگلی لاهیجان می‌رسند خستگی‌شان در می‌رود یا این‌که به تنشان می‌ماند؟

ایمان قهرمانانه ماشین را بیرون می‌کشد و با کمک صاحب کلبه مسافرهای ما می‌توانند به کلبه‌شان برسند.

سروناز و ایمان با رسیدن به مقصدشان اولین چیزی که می‌بینند بساط چای ذغالی توی محوطه کلبه است. دو تا صندلی چوبی و دوست‌داشتنی دور قوری چای ذغالی توی جنگل جلوی کلبه باعث می‌شود سروناز بگوید:« ولی ارزشش رو داشت.»

توی محوطه باز هم نیمکت چوبی بود و یک حوضچه که ایمان درمورد کاربردش از صاحب کلبه می‌پرسد و می‌فهمد که شبیه یک جکوزی جنگلی‌ست. خلاصه محوطه این کلبه جان می‌دهد برای عصرانه و دور هم نشستن و چای نوشیدن.

این‌جا بالاترین ارتفاعی‌ست که می‌توانید در لاهیجان داشته باشید و بین نفس نفس زدن‌های سروناز می‌توانید آوایی از امید و ذوق هم از دیدن این منطقه بشنوید.

چای ذغالی در کلبه جنگلی لاهیجان

کافی‌ست وسط جنگل کلبه بایستید و مثل دوربین مسافرهای ما دور خودتان چرخ بزنیدو چرخ و چرخ  بعد وقتی حسابی از رنگ سبز دور و برتان و استشمام اکسیژن خالص سیر شدید بروید سمت کلبه.

بعد از کلی پیاده‌روی بالاخره از پله‌های کلبه چوبی جنگی بالا رفتند و ایمان خسته و گرمازده برایمان می‌گوید: «این‌جا تمامش چوبه حتی کف و سرمایشش هم با یه پنکه سقفیه. این کلبه به نسبت یه کلبه چوبی جنگلی خیلی تمیزه. »

خب ایمان خیلی خسته‌ست و بقیه صحبت‌هاش کمی نامفهوم است که از خیرش می‌گذریم. خودتان می‌توانید داخل ویدئو ببینید که قهرمان ماشین‌سواری ما چه بلایی به سرش آمده.


ویژگی‌های کلبه جنگلی لاهیجان به شماره ۱۷۲۷۲ پینورست

این کلبه عین خانه درختی‌هایی‌ست که در رویای کودکیمان می‌دیدیم و اتفاقا چند پله تا کلبه می‌خورد و دیدنش از دور توی دل جنگل واقعا دوست‌داشتنی‌ت.

این یک کلبه تازه تاسیس است و امکانات خوبی درش وجود دارد. یک چاه آب نزدیک این کلبه است که می‌توانید تجربه کشیدن آب از چاه را داشته باشید. فضای دور و بر این کلبه کاملا اختصاصی‌ست و چون خود کلبه نقلی و جمع و جور است تا ۴ نفر ظرفیت دارد. با این‌که اتاقی در این کلبه نیست اما تخت خواب وجود دارد همچنین امکانات آشپزی.

کلبه چوبی جنگلی لاهیجان با مسیر پیاره‌روی

برای رسیدن به این کلبه باید ۷۰۰ متر پیاده‌روی کنید که دوروبرتان جنگل و زیبایی‌ست. با این‌که کمی خسته می‌شوید اما زیبایی محوطه این‌جا دلتان را به دست می‌آورد.

راستی اگر هوس ماندن در این کلبه جنگلی را کردید این لینک رزرو آن است، به راحتی وارد شوید و دیگر امکاناتش را بخوانید.


چالش‌های مسافران ما

ایمان آخر ویدئو نکته‌های که برای آمدن به این کلبه جنگلی دنج لازم است را بهمان می گوید: « همیشه از قبل سفر درمورد مسیر بپرسین مخصوصا اگه قراره با خانواده و بچه‌ها سفر کنین. این‌جا واقعا دنجه و صدای هیچ ماشینی نمیاد و از این لحاظ حرف نداره اما مسیر طولانی و نسبتا سختی داشته که برای طبیعت‌گردا و ماجراجوها خوبه. پس حتما مدت زمانی که قراره توی راه باشین و مدل مسیر رو از قبل بپرسین و بعد راه بیافتین. ما چون ذوق‌زده بودیم زیاد خرید نکردیم و فکر می‌کردیم تا خود لاهیجان راهی نیست و وقت می‌کنیم برگردیم همه خریدامون رو بکنیم. اما قبل از آمدن به این کلبه سعی کنین همه خریدهاتون رو انجام بدین چون هیچ آشپزخانه‌ای هم نزدیکش برای خرید غذا ندارین. »

بیشتر بخوانید: یک گردش کامل در لاهیجان عروس گیلان

 

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی