غذاهای تند و آتشین در رستوران هندی چینگاری

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
غذاهای تند و آتشین در رستوران هندی چینگاری

اگر اهل خوردن غذاهایی با ادویه‌های تند باشید، رستوران هندی می‌تواند تجربه جذاب و متفاوت برای شما باشد. با این حال برای رفتن به رستوران به‌‌جز هندی بودن غذاهایش، ملاک‌های دیگری هم وجود دارد. نکته‌ای که رستوران هندی چینگاری را فهرست رستوران‌های خوب تهران قرار می‌دهد، وجود چند ویژگی خوب به‌طور هم‌زمان در کنار هم است. این رستوران که در محدوده خیابان مفتح شمالی قرار دارد، می‌تواند وعده ناهار یا شام‌تان را به تجربه لحظه‌هایی دلپذیر تبدیل کند.


غذاهای رستوران چینگاری تند است؟

شاید فکر کنید که غذاهای هندی آن‌قدر تند هستند که نمی‌شود آن‌ها را امتحان کرد. ممکن است حق با شما باشد. ولی یک رستوران هندی که برای شهروندان تهرانی غذا می‌پزد، حتما ذائقه آن‌ها و آستانه تحمل‌شان برای غذاهای تند را در نظر می‌گیرد.

بنابراین آدم‌هایی که رابطه خوبی با غذاهای تند دارند، می‌توانند از طعم غذاهای رستوران چینگاری هم لذت ببرند. اما اگر اغلب انواع سس‌های تند و یا اضافه کردن کمی فلفل بیش‌تر به غذا برایتان قابل تحمل نیست، احتمالا در رستوران چینگاری هم با مشکل مواجه می‌شوید. چون این مسئله نشان می‌دهد که اصولا آدم تندخوری نیستید و نمی‌توانید هیچ غذای تندی بخورید. چه در رستوران هندی پخته شده باشد، چه در آشپزخانه خانه خودتان.


در رستوران چینگاری چی بخوریم؟

در بین غذاهای رستوران چینگاری می‌توانید انواع غذاهایی را پیدا کنید که با مرغ، میگو و ماهی طبخ می‌شوند. سوپ مرغ با سبزیجات می‌تواند شروع خوبی برای یک وعده غذای تند و تیز باشد.

در این سوپ انواع سبزیجات تازه به همراه تکه‌های مرغ وجود دارد که همراه با لیمو سرو می‌شود. اما از غذاهای اصلی این رستوران می‌توان به چیکن منچوری اشاره کرد که با مرغ تفت‌ داده شده در سس سویا و فلفل سبز و سیر پخته می‌شود.

این غذا شبیه خوراک است و می‌توانید آن را با نان یا برنج میل کنید. کاری میگو هم غذای خوشمزه دیگری است که در ماسالای گوجه فرنگی، بادام هندی و شیره نارگیل پخته شده و می‌توانید میگوها را همراه با سسی که به آن اضافه شده میل کنید.

بریانی هم از غذاهای معروف هندی است. چهار نوع بریانی مختلف در این رستوران طبخ می‌شود که شامل بریانی سبزیجات، بریانی مرغ، بریانی بره و بریانی بره است. در واقع در هر کدام از این بریانی‌ها به ذائقه یک دسته از افراد توجه شده است. اگر اهل خوردن گوشت نیستید، بریانی سبزیجات که با مخلوطی از برنج و ادویه‌ کاری پخته شده مناسب شماست. بریانی مرغ و بره هم برای افراد علاقه‌مند به گوشت است. بریانی میگو هم برای وقت‌هایی مناسب است که مدت‌هاست میگو نخورده‌اید و دوست دارید با یک طعم متفاوت دوباره به سراغش بروید.

از جمله ادویه‌هایی که در اغلب غذاهای این رستوران وجود دارد زیره است. مثلا یک نوع برنج در منوی رستوران وجود دارد که به آن زیره اضافه می‌شود. اتفاقا ایرانی‌ها هم با طعم زیره آشنا هستند و هم در غذاهای مختلفی از آن استفاده می‌کنند. پس احتمالا طعم غذاهای رستوران چینگاری هم برایتان خوشایند خواهد بود.

جزئیات هر کدام از غذاهای رستوران چینگاری در منوی رستوران نوشته شده تا بتوانید با دقت آن‌ها را انتخاب کنید. در ضمن گارسون رستوران هم آماده است تا درباره میزان تند بودن هر غذا و نزدیک بودنش به ذائقه شما راهنمایی‌تان کند.


فضای رستوران چینگاری

از همان ابتدای ورود می‌توانید نشانه‌هایی از هندی بودن رستوران را ببینید. مجسمه بودا و مجسمه فیل‌های هندی در راهروی ورودی رستوران به چشم می‌خورند. فضای داخلی رستوران چینگاری ‌حال‌وهوای آرامش‌بخشی دارد.

میزهای چوبی با فاصله مناسب از هم چیده شده‌اند و اگر شب به این رستوران بروید، نور مناسب و نه چندان تند رستوران برایتان لذت‌بخش خواهد بود. روی میزها با چند ظرف و تعدادی قاشق، چنگال و کارد و تعدادی دستمال چیده شده‌اند و همین که بنشینید منوی رستوران به تعداد در اختیارتان قرار می‌گیرد. در همه این لحظات هم موسیقی هندی آرام و ملایمی در فضای رستوران پخش می‌شود. آماده شدن سفارش‌تان هم زیاد طول نمی‌کشد و اگر بخواهید پیش‌غذایی میل کنید، گارسون رستوران خیلی زود آن‌ را سر میزتان می‌آورد. سوپ‌ها در ظرفی با حجم مناسب سرو شده و غذای اصلی با انتخاب خودتان همراه با نان یا انواع برنج آورده می‌شوند.


اطلاعات رستوران چینگاری

آدرس: تهران، خیابان مطهری، خیابان مفتح شمالی، چهارراه زهره، پلاک ۶

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۳۲۷۰۷۵

ساعت کاری: ۱۲ ظهر تا ۳ بعدازظهر – ۷ بعدازظهر تا ۱۱ شب

صفحه اینستاگرام: cingari_ir

 

 

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی