چطور لوازم سفر را در چمدان جا کنیم؟ – ۳ روش تا کردن لباس

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
چطور لوازم سفر را در چمدان جا کنیم؟ – ۳ روش تا کردن لباس

اگر می‌خواهید همه‌ی لباس ها و لوازم سفر توی چمدان‌تان جا شود باید یاد دوران آتاری‌ دستی بازی کردن بیافتید و به چمدان بستن به شکل بازی تتریس (Tetris) نگاه کنید. هیچ گوشه‌ای نباید خالی بماند.

اگر می‌خواهید حجم زیادی بار را توی چمدان‌تان بچپانید، از خرید چمدان‌های با پوسته‌ی سخت اجتناب کنید.

از طرفی در نظر داشته باشید اگر چمدان‌تان از ۲۲ اینچ (۵۵ سانتی‌متر) بزرگتر باشد در پروازهای هوایی برای بردن بار به قسمت داخل کابین دچار مشکل خواهید شد.

 


لباس ها را چطور در چمدان جا کنیم؟

قبل از این‌که شروع به گفتن قلق‌های جا دادن لباس داخل چمدان کنیم؛ چندنکته مربوط به قبل این مرحله بهتان می‌گوییم. یکی این که اول کار و قبل از بلند شدن از جایتان برای بستن چمدان که کاری استرس‌زاست؛ یک لیست بنویسید. لیستی از وسایلی که می‌خواهید با خود ببرید و اگر یادتان برود تا آخر سفر اخمتان درهم است، تهیه کنید.

دوم این‌که در ذهنتان آن را در چمدان بچینید، منظور این‌که بدانید چه چیزی را می‌خواهید دم دستتان باشد چه جیزی را نه. لوازم آرایشی، بهداشتی را دم دست بگذارید. ممکن است بین راه بخواهید ضدآفتاب خودتان را تمدید کنید یا از این دست موارد.

اگر لباس‌ها را تر و تمیز تا کنید در استفاده از فضای چمدان صرفه‌جویی می‌شود. ولی غیر از تا کردن عادی، روش‌های دیگری هم هست:

 


۱- روش بقچه‌ای: در این روش به جای تا کردن یا رول کردن، همه‌چیز را تا حد ممکن بقچه می‌کنید.

برای بقچه کردن باید لباس‌های بزرگتر را دور لباس‌های کوچک‌تر یا وسایل خرده‌ریز بپیچید (وسایل خرده‌ریز یعنی کیف لوازم آرایش، کتانی، لوازم الکترونیکی‌ و …).

در این روش اولویت استفاده‌ی مفید از فضای چمدان است. یعنی برای مثال به جای تا کردن جوراب‌ها، آن‌ها را توی کفش‌ها فرو می‌کنیم تا کم‌ترین جای ممکن را بگیرند (در این صورت دیگر لازم نیست نگران له شدن کفش‌هایتان هم باشید).

اگر طبق راهنمای تصویری زیر از روش بقچه‌ای استفاده کنید، نه تنها در فضای چمدانتان صرفه‌جویی می‌کنید، بلکه لباس‌هایتان هم خیلی کمتر چروکیده می‌شوند.


۲- روش رول کردن: در این روش هر کدام از لباس‌هایتان به شکل یک استوانه‌ درخواهد آمد.

با استفاده از راهنمای تصویری زیر می‌توانید طوری این روش را به کار بگیرید که هم لباس‌تان کمتر چروک بخورد و هم جای کمتری بگیرد.


۳- روش ترکیبی: در این روش  از ترکیب رول کردن و تا کردن استفاده می‌کنید.


با لوازم بهداشتی چه کنیم؟

در مورد لوازم آرایشی بهداشتی هم بهترین راه این است که موقع خرید دنبال کوچکترین سایز باشید.

لازم نیست یک شامپوی خانواده‌ی بزرگ و یک خمیردندان پر پر را با کارتن با خودتان ببرید. سعی کنید هر چیزی را در سایز سفری با خودتان همراه ببرید (حتی نخ‌دندان و خودکار هم سایز سفری و غیر سفری دارند).

یا البته در موردِ مواد بهداشتی مایع مثل شامپو، خیلی راحت می‌توانید از ظرف‌های کوچک‌تر مخصوص مسافرت استفاده کنید و ظرف را فقط به اندازه‌ی نیازتان در مسافرت پر کنید.

در مورد بردن مایعات به داخل هواپیما هم حتماً قوانین پرواز را چک کنید. در اکثر اوقات باید مایعات (شامپو و خمیر اصلاح، مایع لنز و …) را بتوانید در یک پلاستیک زیپ‌دار جا کنید.

اگر قصد سفر هوایی دارید حتماً همه‌ی مایعات را در یک نایلون بگذارید که روی همه‌ی وسایل چمدان‌تان چیده شده باشد.

اگر حوصله‌ی دردسر اضافی و معطلی ندارید، می‌توانید شامپو جامد بخرید.

یا اصلاً یکذره بیشتر هزینه کنید و شامپو با خودتان جا‌به‌جا نکنید. هر موقع که به مقصد رسیدید شامپو و شامپو بدن و صابون‌ و … بخرید.

از طرفی در سفرهای زمینی، کیف لوازم بهداشتی هم برای گذاشتن صابون و شامپو و خمیر دندان ممکن است بهترین راه حل باشد.

لباس ها را چطور در چمدان جا کنیم؟


کیف مسافرتی را از قلم نیندازید

 می‌توانید از کیف‌های لباس مسافری هم استفاده کنید. به کمک این کیف‌ها، لباس‌هایتان فشرده‌تر می‌مانند و نظم و ترتیب‌شان بهم نمی‌خورد.

کیف‌های مسافرتی برای جدا کردن لباس‌ اعضای خانواده هم به کار می‌آید.

این طوری هر کسی کیف خودش را از چمدان بیرون می‌آورد و کل چمدان یکدفعه به هم نمی‌خورد.

یک کیف را هم می‌شود به لباس‌های کثیف همه اختصاص داد یا حتی لباس‌هایی که زیادتر به کار می‌آیند را در یک کیف گذاشت تا دم‌دست‌تر قرار بگیرد.

 کیف‌ لباس زیر هم بهتان کمک می‌کند که برای پیدا کردن لباس زیر تمیز کل چمدان‌تان را زیر و رو نکنید.

حتی اگر از کوله‌پشتی استفاده می‌کنید هم این کیف‌ها خیلی به کارتان می‌آید.

دیگر لازم نیست برای پیدا کردن بلیط همه‌ی لباس‌هایتان را بیرون بریزید. از «به خدا اینجا گذاشتمش» هم دیگر خبری نمی‌شود.

اگر لباس‌هایتان در حدی نیست که به کیف لباس نیاز شود، می‌توانید از پلاستیک‌های زیپ‌دار استفاده کنید. این‌طوری اول لباس‌ها را در یک کیسه‌ی پلاستیک زیپ‌دار می‌گذارید و اینقدر فشارش می‌دهید تا هوایش خالی شود سپس کیسه را می‌بندید.

در آخر هم برای جمع و جور کردن لباس‌ها  این را اضافه کنیم که لازم نیست همه چیز را در چمدان جا بدهید. اگر این مدلی هستید که لباس در سفر خیلی برایتان مهم است و چندتا کت و کاپشن حتما باید همراهتان باشد، می‌توانید بعضی از آن‌ها را به چوب رخت بزنید و داخل کاور لباس بگذارید تا کثیف نشوند و  و روی چمدان‌هایتان بچینید. البته اگر با وسیله شخصی خود دارید به سفر می‌روید.

و نکته بعدی این‌که لباس‌هایی که نگاهشان می‌کنید و سریع چروک می‌شوند نبرید! این‌جوری از بردن اتو راحت می‌شوید و دغدغه این را ندارید که آیا اقامتگاهی که انتخاب کردید اتو دارد یا نه! به خودتان هم سخت نگرفته‌اید.


کفش‌‌ها را چطور در چمدان جا کنیم؟

اگر کفش می‌برید، باید طوری قسمت انگشتان یک کفش رو به روی قسمت پاشنه‌ی کفش دیگر باشد که کم‌ترین جای ممکن را بگیرد. بعد کفش‌ها را توی پلاستیک خرید بکنید و بگذارید ته چمدان‌تان تا لباس‌هایتان را کثیف نکنند.


آخر سر چمدان را قفل کنید…

قفل چمدان خیلی ربطی به موارد قبلی ندارد و بیشتر جنبه‌ی تکمیل موارد قبلی را دارد.

اگر قفل چمدان بخرید، موقع جابه‌جایی و سپردن چمدان به افراد مخلف، کمتر استرس خواهید داشت. پس لطفاً قفل چمدان را هم به عنوان حسن ختام در نظر داشته باشید.

 


این بود راهنمایی‌های پینورست برای راحت‌تر بستن چمدانتان. شما چندتا از این قلق‌ها را امتحان کرده‌اید؟ چندتا از آن‌ها برایتان کاربرد داشته؟ باز هم روشی برای جمع و جور کرن وسایل در سفر بلد هستید؟ برای ما در قسمت نظرات بنویسید و لیست قلق‌های ما را کامل کنید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی