مرکز خرید تیراژه؛ تفریح و خرید در شعبه یک و دو

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
مرکز خرید تیراژه؛ تفریح و خرید در شعبه یک و دو

بازار، پاساژ، مال و یا مرکز خرید در زندگی امروز ما نقشی بیشتر از جایی برای خرید کردن پیدا کرده‌اند و خیلی وقت‌ها با مرکز تفریحی یکی شده‌اند. خود این گشت و گذار در آن‌ها به یک‌جور تفریح مدرن و دوست داشتنی تبدیل شده است. مرکز خرید تیراژه هم اولین مرکز خرید بزرگ و امروزی تهران بود که حدود  ۱۵ سال پیش در غرب تهران افتتاح شد.


چرا مرکز خرید تیراژه اینقدر جذاب است؟

اما اهمیت تیراژه ( با تیراژه ماشین اشتباه نشود) که حالا چند سالی است شعبه دیگری هم در شرق تهران دارد، تنها در اولین بودن آن نیست. تیراژه علاوه بر تمام چیزهایی که یک مرکز خرید یا مال را به مرکز خرید و یا مال تبدیل می‌کند بزرگترین و بهترین شهربازی تهران را هم در خود جای داده است و از این بابت واقعا یک مرکز تفریحی هم است.

تیراژه ۲ سینما هم دارد و با وجود آن جای پای خودش را در بین مراکز خرید تفریحی محکم کرده است.  به نظر می‌رسد که جمع شدن انواع فروشگاه‌های مختلف در کنار هم در یک مجموعه که به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را عرضه می‌کنند باعث ایجاد جذابیت خاصی می‌شود.

اگر می‌خواهید کمی بیشتر با تیراژه، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، شهربازی، سینما و دیگر ویژگی‌هایش آشنا شوید با ما همراه شوید. نگران هم نباشید دیگر خبری از زامبی‌ها نخواهد بود؛ حداقل در تیراژه!


مرکز خرید تیراژه کجاست؟

تیراژه در غرب تهران و در بزرگراه اشرفی اصفهانی قرار دارد. مجتمع تجاری تیراژه در حد فاصل تقاطع اتوبان‌های حکیم و همت با اشرفی اصفهانی و پایین‌تر از میدان پونک واقع شده است.

اما حالا برسیم به این‌که چطور می‌توانید خودتان را به این مرکز خرید برسانید. چند روش و راه دسترسی مختلف برای رسیدن به تیراژه از طریق وسایل تقلیه عمومی وجود دارد. راحت‌ترین و سر راست‌ترین‌شان شاید با استفاده از بی آرتی خط آزادی باشد که ایستگاهی درست روبروی این مجتمع تجاری تفریحی دارد.

اما اگر به هر دلیلی دوست دارید یا برای‌تان بهتر است که از مترو استفاده کنید می‌توانید تا ایستگاه صادقیه با مترو بروید و از آنجا با خطی‌های پونک خودتان را به مرکز خرید برسانید.

مرکز خرید تیراژه

برای اینکه کلا هم با تاکسی به تیراژه بروید می‌توانید با تاکسی‌ها اتوبان همت تا تقاطع اشرفی اصفهانی بروید و اندک راه باقی مانده را پیاده طی کنید.

راه دیگر این است که از هرجای تهران که برای پونک تاکسی دارد، سوار شوید و نرسیده به میدان پیاده شوید.

با ماشین شخصی هم به راحتی از طریق یکی از بزرگراه‌های حکیم، همت، ستاری و … می‌توانید به تیراژه بروید. اما در نظر داشته باشید که این مسیرها معمولا پر ترافیک هستند و معمولا توصیه نمی‌شوند.نگران جای پارک هم نباشید که مجتمع پارکینگ عمومی دارد و اگر کمی بخت یارتان باشد جای خالی در آن پیدا می‌شود.

روی نقشه ببینید!

راستی تا یادمان نرفته به آدرس و مسیر دسترسی تیراژه ۲ هم بپردازیم.  مرکز خرید شعبه ۲ تیراژه در محله نظام آباد بنا شده است و درست کنار ایستگاه مترو شهید مدنی قرار دارد.

یعنی برای با مترو رفتن بسیار سر راست و ایده‌آل است. با ماشین شخصی هم باید مثلا از اتوبان امام علی وارد خروجی شهید مدنی شوید و به سمت ایستگاه مترو شهید مدنی بروید. پس در زمینه تیراژه ۲ همه راه‌ها به ایستگاه مترو شهید مدنی ختم می‌شود. این شعبه هم پارکینگ بزرگی دارد که خیال‌تان را از بابت جای پارک، این مشکل همیشگی تهران، راحت می‌کند.


تیراژه شعبه اول، شعبه دوم

تیراژه یک یا همان شعبه اول تیراژه همان‌طور که اشاره کردیم اولین مرکز خرید در این ابعاد بود که ۱۵ سال پیش در غرب تهران افتتاح شد. این مجتمع ۵ طبقه دارد که از منفی۱ شروع شده و تا طبقه ۳ ادامه پیدا می‌کند. این مرکز خرید که به عنوان مکانی تجاری، تفریحی و خانوادگی هر روز میزبان بسیاری از مردم است که به خاطر دلایل مختلف به تیراژه می‌آیند.

خیلی از برندها در تیراژه شعبه دارند و در مجموع مرکز خرید اقتصادی محسوب می‌شود. انواع کافه رستوران و سرزمین عجایب که شهرتی به اندازه خود پاساژ دارد از دیگر امکانات تیراژه ۱ هستند.

طبقات پاساژ تیراژه در اشرفی اصفهانی

بیشتر بخوانید: ۶ شهربازی سرپوشیده بزرگِ ایران ، هیجان و شادی زیر سقف آرزوها

تیراژه دو یا شعبه دوم و جدید این مرکز خرید چند سالی می‌شود که در شرق تهران و در محله نظام آباد افتتاح شده است.

این مرکز تجاری مدرن در محله‌ای با بافت قدیمی و سنتی به خوبی خودنمایی می‌کند و بسیاری از اهالی منطقه را بیشتر برای تفریح به سمت خود می‌کشاند. تیراژه ۲ در چهار طبقه طراحی شده است و معماری مدرنی دارد که با تیراژه ۱ متفاوت است.

از لحاظ نمایندگی برندها و دیگر فروشگاه‌هها و امکانات رفاحی کم و بیش مانند شعبه اول است با این تفاوت که فود کورت و پردیس سینمایی نیز دارد.

اگر زمانی به تهران‌ آمدید حتما به یکی از دو شعبه تیراژه سر بزنید و فراموش نکنید که می‌توانید برای اجاره و رزرو سوئیت ارزان و یا لوکس به سایت پینورست سر بزنید.


امکانات و تفریحات موجود در شعب تیراژه

هر دو مرکز خرید تیراژه، امکان‌های تفریحی بسیاری را در اختیار شهروندان می‌گذارند.

تیراژه ۱ معماری زیبایی دارد و با استفاده از نخل و درختچه‌هایی که درون مجموعه کار شده‌اند جلوه جالبی پیدا کرده است. برای شکم‌گردی و شکم‌دوستان هم این مرکز از کافه امیر شکلات تا رستوران بوف و دیگری خوشمزه فروشی‌های جذاب درون و اطراف مجتمع تنوع فراوانی دارد.

بیشتر بخوانید: ۱۲ مال محبوب تهران – نکته‌های مثبت و منفی (از تیراژه تا ایران مال)

سرزمین عجایب و سالن بولینگ تیراژه هم که معرف حضور همگان هستند و بسیاری تنها به خاطر وجود آن‌ها به تیراژه می‌روند. باورمان بشود یا نه وجود پارکینگ را هم باید در تهران به عنوان امکانات رفاهی درنظر بگیریم که از این نظر هم  این پاساژ نمره قبولی می‌گیرد.

شهربازی سرزمین عجایب در تهران

تیراژه ۲ هم از سنت تیراژه ۱ پیروی کرده است و معماری منحصر به فردی دارد. اما در زمینه امکانات رفاهی و تفریحی از شماره ۱ و الگوی خود پیشی گرفته است. با وجود فود کورت، سالن سینما و همچنین شهربازی به نظر بسیاری حتی بیشتر از این‌که یک مرکز تجاری باشد یک مجتمع تفریحی است.

مجتمعی که به خصوص در ایام تعطیل بسیاری از خانواده‌ها و جوان‌ها را به سمت خود می‌کشاند. از بابت پارکینگ و سرویس بهداشتی هم خیال‌تان راحت باشد که تیراژه ۲ از این آزمون سخت کاملا سربلند بیرون می‌آید!

بیشتر بخوانید: سرزمین عجایب تهران؛ شهربازی سرپوشیده تیراژه


راهنمای خرید در تیراژه

تیراژه ۱ پاساژی ۵ طبقه است و تقریبا هر طبقه آن بورس کالا یا کالاهای خاصی است.

طبقه منفی۱ تیراژه در تصرف فروشگاه‌های لباس کودک است.  بیش از ۴۰ مغازه در این قسمت به لباس کودک اختصاص یافته‌اند و اگر به دنبال خرید لباس بچگانه باشید، بعید است دست خالی از این طبقه خارج شوید.

هپی لند تیراژه ۲طبقه همکف محصولات گسترده‌تری را پوشش می‌دهد. از مانتو و لباس تا انواع بدلیجات، لوازم آرایش بهداشتی و عطر و ادکلن و البته اسباب‌بازی در آن عرضه می‌شود. کافی‌شاپ مشهور گاندو هم د این طبقه قرار دارد.

طبقه اول هم بورس لوازم آرایشی و بهداشتی است و در کنار این فروشگاه‌ها دکه‌های عرضه خوراکی هم قرار دارند.

طبقه دوم تیراژه بیشتر شامل اسباب‌بازی فروشی می‌شود و همچنین فست فود بوف در این قسمت قرار دارد.

طبقه سوم شاید پرطرفدارترین بخش این مرکز خرید باشد که سرزمین عجایب و سالن بولینگ در آن واقع شده‌اند.

تیراژه ۲ از تیراژه ۱ بزرگتر و متنوع‌تر است. از پارکینگ وکارواش و هایپر استار در طبقات زیرین شروع می‌شود.

طبقه همکف به دسر و بستنی فروشی و نمایندگی برندهای لباس اختصاص پیدا کرده است. طبقه اول و دوم هم کم و بیش مثل طبقه همکف هستند.

طبقه سوم اما شامل سالن سینما، فود کورت و شهربازی می‌شود.

در طبقه چهارم هم گیم نت، کافه رستوران، خیاطی و نمایندگی پوشاک نیکو تن پوش آقایان به چشم می‌خورد.

حرف آخر این‌که با توجه به محل زندگی یا کارتان در شهر بد نیست حتی اگر قصد خرید دارید یا ندارید به یکی از دو شعبه تیراژه سر بزنید که هم فال است و هم تماشا!

بیشتر بخوانید: ۱۰ تا از ارزان‌ترین بازارهای مرزی ایران را بشناسید


شما به کدام شعبه از مرکز خرید تیراژه رفته‌اید؟ آیا به دو تا شعبه تیراژه رفته‌اید؟ به نظر شما کدام شعبه بهتر است؟‌ آیا به سرزمین عجایب رفتید؟ کدام بازی را امتحان کردید؟ چه رستورانی را در فودکورت تیراژه ۲ پیشنهاد می‌‌کنید؟ حتما نظر و تجربه خودتان از خرید یا گشت‌وگذار در هر دو شعبه یا یکی از شعبه‌های مرکز خرید تیراژه برای ما بنویسید.

اگر قصد دارید که به تهران یا سایر شهرهای ایران سفر کنید می‌توانید برای اجاره اقامتگاه به صورت آنلاین به وب سایت پینورست سر بزنید. انواع مختف اقامتگاه از ویلای بیرون شهر تا آپارتمان شیک و لوکس تا کلبه جنگلی در این سایت با کیفیت خوب و قیمت مناسب گلچین شده است.

همایون حاجی‌خانی
همایون حاجی خانی
بقیه‌ نوشته‌ها

من دانشگاه سوره ادبیات نمایشی خوندم. تخصصم ساختن فیلم کوتاهه و تا حالا ۴ فیلم کوتاه ساختم و توی پروژه‌های فیلم‌سازی و مستندسازی زیادی هم در نقش‌های مختلفی حضور داشتم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی