زیبایی به یادماندنی تنگه شوتاریکو هرمزگان

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
زیبایی به یادماندنی تنگه شوتاریکو هرمزگان

تنگه شوتاریکو یکی از آن جاهایی است که با یک بار سفر به آن، برای همیشه شیفته‌اش می‌شوید. منظره‌ زیبای این تنگه و طبیعت اطرافش حتی باعث می‌شود که سختی سفر و دشواری مسیر رسیدن به این تنگه را فراموش کنید. تنگه شوتاریکو در استان هرمزگان و در شهر پارسیان قرار دارد. برای رفتن به این تنگه می‌توانید پس از رسیدن به پارسیان به روستای چک‌چک بروید. فاصله این روستا با تنگه شوتاریکو تنها چهار کیلومتر است.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید برای سفر به این تنگه بدانید، مسیر رسیدن به آن است. این مسیر یک مسیر صاف و هموار نیست که هر کسی بتواند آن را طی کند. شما قبل از رسیدن به این تنگه از غاری عبور می‌کنید که به‌طور کامل تاریک است و باید تجهیزات لازم برای غارنوردی را داشته باشید و بتوانید در نور اندک هدلایت هم از آن بگذرید. همچنین پوشیدن کفش مناسب و رعایت احتیاط می‌تواند به شما کمک کند تا مسیر را به خوبی طی کنید.

زیبایی تنگه شوتاریکو به حدی است که پس از رسیدن به آن حتما بلافاصله جذبش خواهید شد. شکل‌های متفاوت و در هم تنیده صخره‌ها که گاهی به هم نزدیک شده‌اند و نمای کلی تنگه را شکل داده‌اند، برای هر بیننده‌ای چشم‌نواز است. بازی نور و سایه که از میان شکاف صخره‌ها به درون تنگه می‌تابد هم باعث می‌شود که بتوانید قاب‌های شگفت‌انگیزی برای عکاسی پیدا کنید.

 

 

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی