مجموعه رستوران صوفی شیراز ؛ شکم‌گردی در دوره زندیه

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
مجموعه رستوران صوفی شیراز ؛ شکم‌گردی در دوره زندیه

مجموعه رستوران صوفی شیراز یکی از آن جاهایی است که باید توی برنامه‌های شیرازگردی‌تان بگذارید. دلیلش این است که شهر شیراز پر از جاذبه است و هر چه بیش‌تر در شهر بگردید بیش‌تر گرسنه می‌شوید و آشنایی با رستوران‌های این شهر برایتان حیاتی‌تر می‌شود.

رستوران صوفی در خیابان ستارخان شیراز قرار دارد. این خیابان از خیابان‌های اصلی این شهر است و چند خط اتوبوس و تاکسی از آن می‌گذرند.

اگر دوست دارید قبل از سفر به شیراز با این مجموعه آشنا شوید و منوی آن را با دقت ببینید با این مطلب پینورست همراه شوید.


رستوران صوفی؛ قدیمی و کاردرست

رستوران صوفی در سال ۱۳۶۱ تأسیس شده. آن اوایل شکل و ظاهر رستوران کمی متفاوت بود و با براساس معماری دوره قاجار طراحی شده بود. سالن رستوران کوچک‌تر و غذایی که به صورت روزانه آماده می‌شد هم حجم کم‌تری داشت. ولی بعد از گذشت چند سال وقتی این رستوران به شیرازی‌ها و مسافران این شهر ثابت کرد که کارش را بلد است، کم‌کم تغییراتی کرد و در سال ۱۳۸۳ دکوراسیونش را هم عوض کرد.

بیشتر بخوانید: رستوران کته ماس؛ معروف‌ و شناخته شده در شیراز

رستوران صوفی؛ قدیمی و کاردرست

منبع: سایت رستوران صوفی

طراحی جدید رستوران شبیه معماری دوره زندیه بود که از نظر موقعیت هم تناسب بیش‌تری با شهر شیراز داشت. از طرفی شیوه آماده کردن غذا هم کاملا مکانیزه شد و رستوران صوفی توانست روزی ۱۰۰۰۰ پرس غذا آماده کند. برای همین خیلی از مراکز و سازمان‌های مختلف در شهر شیراز غذای‌شان را از رستوران صوفی تهیه می‌کنند.


مجموعه صوفی فقط رستوران نیست

خیال نکنید که صوفی فقط یک رستوران ساده است. در این مجموعه به جز کترینگ، سفره‌خانه سنتی، بازارچه غذا و مجتمع گردشگری هم وجود دارد و شما می‌توانید به هر کدام از قسمت‌های این مجموعه که مایلید سر بزنید. تنوع این فضاها در مجموعه صوفی به مسافران اجازه می‌دهد که قبل از رفتن به رستوران کمی در اطراف مجموعه پرسه بزنند و قسمت‌های مختلف آن را ببینند.


در بازارچه غذا مجموعه صوفی چه می‌گذرد؟

بازارچه غذا قسمتی از مجموعه صوفی است و شاید بشود گفت از قسمت‌های جذاب آن است. بازارچه غذا تا حدی شبیه یک هایپرمارکت طراحی شده ولی به جای مواد اولیه می‌توانید غذاهای گرم و آماده را در آن پیدا کنید. معمولا غذای اصلی هر روز در شروع روز اعلام می‌شود و شما می‌توانید غذا، دسر و نوشیدنی خودتان را از بازارچه بخرید.

بیشتر بخوانید: یک لیست ۱۰تایی از بهترین کافه‌های شیراز

یکی از محبوب‌ترین غذاهای بازارچه غذا میگو پلو است که با ته‌دیگ برشته و خوشمزه آماده می‌شود. خوردن کل میگو پلو یک طرف و چشیدن طعم این ته دیگ یک طرف!


فضای سنتی در مجتمع گردشگری صوفی

مجتمع گردشگری یکی از قسمت‌های مجموعه صوفی است که از نظر مکانی مجزا از رستوران است. در این مجتمع فضایی سنتی ایجاد شده و شما می‌توانید در کنار خوردن غذا از محیط متفاوت مجتمع لذت ببرید. استفاده از دکور سنتی و اجرای موسیقی زنده بومی و سنتی باعث می‌شود که خیلی‌ها تصمیم بگیرند غذایشان را در این مجتمع نوش جان کنند.

فضای سنتی در مجتمع گردشگری صوفی

منبع: سایت رستوران صوفی

با ورود به حیاط این مجتمع می‌توانید یک حوض بزرگ ببینید که میزهای پذیرایی دور آن چیده شده‌اند. در قسمت‌هایی از حیاط هم سایه‌بان‌هایی گذاشته‌اند تا در تابستان و در روزهای آفتابی دچار مشکل نشوید. در قسمتی از حیاط هم تخت‌ گذاشته شده تا اگر هوس کرده‌اید به جای نشستن پشت میز چهارزانو دور سفره بنشینید این تخت‌ها را انتخاب کنید.

دور تا دور حیاط هم پر از گل و گیاه و گلدان‌های سبز است و اگر یک شب خنک بهاری باشد و نسیمی هم بوزد دیگر همه‌چیز برای کیف کردن و لذت بردن آماده است.


سفره‌خانه سنتی یا فست‌فود؛ مسئله این است

برای خیلی از آدم‌ها انتخاب بین غذاهای سنتی و فست‌فود سخت است. شاید وجود منوهای مختلف در رستوران صوفی به شما کمک کند راحت‌تر تصمیم بگیرید. کلم‌پلوی شیرازی این رستوران به نظر خوشمزه می‌آید و شاید امتحانش بد نباشد.  خیلی‌ها هم از کباب‌های صوفی تعریف کرده‌اند و به نظرشان قیمت غذاها نسبت به کیفیت آن‌ها متناسب و معقول است.

بیشتر بخوانید: رستوران هفت خوان شیراز ؛ تجربه مدرن و سنتی با هم

البته مهم است که هر کسی چه معیارهایی برای مقایسه و قضاوت داشته باشد. مثلا برای بعضی‌ها فضای رستوران اهمیت زیادی دارد اما خیلی‌ها ترجیح می‌دهند همیشه غذای باکیفیت بخورند حتی اگر فضای رستوران خیلی معمولی باشد. مهم این است که جمع همه این معیارها راضی‌کننده باشد.


فضای مجموعه صوفی برای چه جمع‌هایی مناسب است؟

فضای مجتمع گردشگری صوفی شهر یزد برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه خیلی مناسب است. مخصوصا اگر به موسیقی زنده و بومی علاقه داشته باشید، لحظات خوبی را در این مجتمع تجربه می‌کنید. در فصل‌هایی از سال که هوا خنک است و آدم‌ها دوست دارند در فضاهای بیرونی غذا بخورند و تفریح کنند، نشستن دور حوض مجتمع گردشگری صوفی و صرف غذا و گپ زدن با آدم‌هایی که دوست‌شان دارید اتفاق خوبی است.

فضای مجموعه صوفی برای چه جمع‌هایی مناسب است؟

منبع: اینستاگرام مجموعه صوفی

اگر قرار کاری داشته باشید و یا بخواهید با یک جمع کاملا رسمی غذا بخورید می‌توانید به رستوران صوفی بروید و اگر می‌خواهید فقط غذایی بگیرید و با خودتان به خانه و یا محل‌کار ببرید بازارچه غذا گزینه بهتری برای شماست. چون این قسمت از مجموعه صوفی فقط غذای بیرون‌بر دارد و اگر قبلا از غذاهای این مجموعه راضی بوده‌اید با گرفتن یک پرس غذای بیرون‌بر می‌توانید طعم غذاها را در فضای دلخواه خودتان بچشید.


چطور به رستوران صوفی شیراز برویم؟

برای رفتن به رستوران صوفی باید خودتان را به خیابان ستارخان برسانید. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این خیابان ایستگاه شهید مطهری و ایستگاه شهید آوینی است. به جز این اتوبوس خط ۱۵۵ که از پایانه شهید دستغیب به بلوار قدوسی می‌رود هم از این خیابان می‌گذرد.


پیشنهاد بعد از شکم‌گردی ؛ شیراز مال

شیراز مال یکی از مجتمع‌های تجاری شهر شیراز است که فاصله خیلی کمی با رستوران صوفی در خیابان ستارخان دارد. پس اگر می‌خواهید بعد از صرف غذا کمی پیاده‌روی و خرید کنید، شیراز مال گزینه خوبی است. این مجتمع به جز داشتن ۲۵۰ واحد تجاری، یک شهربازی سرپوشیده و دو سالن سینمای سه‌بعدی هم دارد.

شیراز مال

منبع: گوگل‌مپ عکاس: farshad Rajabi

بیشتر بخوانید: مجتمع خلیج ‌فارس شیراز؛ دومین مال بزرگ در ایران

اگر هم قصد دارید با ماشین شخصی به خیابان ستارخان بروید می‌توانید از پارکینگ اختصاصی شیرازمال استفاده کنید.


اطلاعات مجموعه صوفی

آدرس مجموعه: شیراز، خیابان ستارخان

آدرس مجتمع گردشگری: شیراز، خیابان ۹ دی، روبه‌روی شاهچراغ

شماره تماس: ۰۷۱۳۶۴۹۰۰۰۰

ساعت کاری: ۱۰ صبح تا ۱۲ شب


سوالات متداول

رستوران صوفی شیراز کجاست؟

رستوران صوفی در خیابان ستارخان شیراز قرار دارد. ولی مجتمع گردشگری آن فضای جداگانه‌ای دارد که در خیابان ۹ دی است.

به‌جز شیرازمال چه مرکز خرید دیگری نزدیک این رستوران قرار دارد؟

مرکز خرید سینا هم به رستوران صوفی شیراز نزدیک است.

می‌توانم قبل از رفتن به رستوران منوی آن را ببینم؟

بله. شما می‌توانید در سایت مجموعه صوفی منوی دیجیتال آن را ببینید.


اگر به شیراز سفر کرده‌اید برایمان از تجربه شکم‌گردی در این شهر و رستوران‌هایی که به آن‌ها سر زده‌اید بنویسید. به نظرتان فضای یک رستوران چقدر مهم است و اگر قرار باشد به کیفیت غذا در کنار فضای رستوران امتیاز بدهید، چه فضایی برایتان جذاب‌تر است؟

وب سایت پینورست اقامتگاه‌های مختلفی در شهر شیراز دارد. بعضی از این اقامتگاه های شیراز در نزدیکی مکان‌های تاریخی، جاذبه‌های شیراز، مراکز خرید و رستوران‌های مهم آن قرار دارند. بهتر است قبل از سفرتان این اقامتگاه‌ها را ببینید.

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی