گالری شیرین ؛ یکی از گالری‌های مطرح ایران

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
گالری شیرین ؛ یکی از گالری‌های مطرح ایران

در یک دهه اخیر اصطلاح گالری‌گردی و اختصاص دادن روزی مخصوص این کار جزوی از برنامه روزانه بسیاری از مردم شده است؛ به‌ویژه در روز معمول افتتاح گالری‌ها یعنی جمعه بخش بزرگی از  مردم علاقه‌مند به هنر زمان خود را به رفتن به گالری و بازدید از آثار هنرمندان ایرانی اختصاص می‌دهند. از مشهورترین و بهترین گالری‌های تهران که همیشه تعداد زیادی از مردم علاقه‌مند به هنرهای تجسمی را به خود جذب می‌کند باید از گالری شیرین نام برد. در این مکان معمولا بهترین آثار هنرمندان در حوزه‌‌های مختلف تجسمی نمایش در می‌آید.

با ما در ادامه این مطلب از مجله گردشگری پینورست همراه باشید تا بیشتر با این گالری هنری آشنا شویم.


آثار هنری در گالری شیرین

شهر تهران به داشتن انواع جاذبه‌های فرهنگی مثل موزه‌ها، گالری‌ها و سالن‌های تئاتر و سینماهای متعدد مشهور است. در این بین گالری‌ها هم در چند سال اخیر رشد مضاعف و زیادی داشته‌اند. گالری شیرین در سال ۱۳۸۴ افتتاح شد. این مکان هنری پروژه و رسالت هنری خود را در زمینه‌ی به نمایش گذاشتن آثار هنرمندان در حوزه‌های مختلف مثل نقاشی و مجسمه‌سازی آغاز کرد.

گالری شیرین

این گالری با تلاش شیرین پرتوی در بیش از هفده سال کار خود سهم بزرگی در پرورش و معرفی بسیاری از هنرمندان معاصر ایرانی داشته است. هدف اصلی نگارخانه شیرین نمایش بیشتر آثار هنرمندان جوان در حوزه‌های مختلف و تجربه‌گرایانی است که پیش از این فرصت نمایش کارهای خود را در دیگر گالری‌ها نداشته‌اند.

بیشتر بخوانید: پارک هنرمندان ؛ پاتوقی برای اهالی هنر و ورزش

در سال ۱۳۹۱ شعبه دوم گالری هنری شیرین در شهر نیویورک که شاید امروز مهم‌ترین شهر برای هنرمندان سرتاسر محسوب شود افتتاح شد. در ادامه به مسیرهای دسترسی به این گالری (البته شعبه اول) را معرفی می‌کنیم.


گالری شیرین کجاست؟ چطوری به اینجا برویم؟

گالری شیرین در یکی از نقاط اصطلاحا خوش‌مسیر مرکز تهران در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه شماره ۱۳، پلاک ۵ قرار دارد. برای اهالی شمال تهران بزرگراه شهید مدرس، غرب بزرگراه شهید حکیم، شرق بزرگراه سلیمانی و جنوب خیابان خیام و فردوسی مناسب‌ترین مسیرها هستند.

اگر نگران ترافیک هم هستید استفاده از مترو را به شما پیشنهاد می‌دهیم. در ایستگاه‌های مترو شهید مفتح و ایستگاه مترو شهدای هفت‌تیر درون خط یک (قرمز رنگ) از قطار پیاده شوید.

 پس از خروج از ایستگاه مترو هفت‌تیر باید به سمت غرب و خیابان کریم‌خان زند بروید تا به خیابان سنایی برسید سپس به سمت بالای خیابان رفته تا به‌ خیابان سیزدهم و مقصد برسید.

بیشتر بخوانید: عمارت رو به‌ رو، فضایی گرم و هنری در مرکز شهر

برای رفتن به گالری در ایستگاه مترو شهید مفتح هم می‌توانید از قطار پیاده بشوید. در خیابان شهید مطهری و محله تخت طاووس به‌سمت غرب حرکت کنید تا به خیابان سنایی برسید. این بار با حرکت به جنوب خیابان سنایی، به خیابان سیزدهم و مقصد خواهید رسید.

اگر زمانی به تهران سفر کردید حتما از این گالری هم دیدن کنید. این را هم فراموش نکنید که می‌توانید برای اجاره خانه روزانه در تهران به سایت پینورست سر بزنید.


بخش‌های مختلف گالری و اطلاعات بازدید

این گالری از دو فضای وسیع برای نمایش آثار هنرمندان در دو طبقه ساخته شده است. گالری شیرین در تمامی روزهای هفته جز دوشنبه‌ها میزبان شما است.

ساعت کاری: در طول هفته از ۱۱ صبح تا 7 عصر و روزهای جمعه از 4 عصر تا 8 شب امکان بازدید از این گالری وجود دارد. همان‌طور که می‌دانید این‌ جور مکان‌ها در روزهای جمعه نسبت به روزهای عادی بسیار شلوغ‌تر می‌شود.

گالری شیرین

شما در این گالری آثار هنرمندان عکاس، نقاش و مجسمه‌سازی را مشاهده خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر از ساعات کاری و نمایشگاه‌های برپا شده در آن می‌توانید با مجموعه تماس بگیرید.

سر زدن به ‌گالری‌های مختلف و بازدید از آثار هنرمندان به‌ویژه گروه‌های جوان‌تر انگیزه و روحیه خوبی در آنها می‌تواند ایجاد کند. با رفتن به گالری‌ها و حتی بدون خریدن آثار هنرمندان هم تفریح خوب و تازه در کنار آشنایی با هنر برای اعضای خانواده و تاثیر مثبتی هم بر هنر این مرز و بوم خواهیم گذاشت.

بیشتر بخوانید: پاساژ گلستان ؛ از اولین پاساژهای تهران

شماره تماس: 02188343869 / 02188828482 / 02188823742

سایت اصلی گالری: https://www.shiringallery.com/

صفحه اینستاگرام: shiringallerytehran


شما پیش از خواندن این مطلب با گالری شیرین آشنایی داشتید؟ تا به‌حال خودتان از این گالری دیدن کردید؟ آیا در کل اهل گالری‌گردی هستید یا نه؟ آثار چه هنرمندانی را در این گالری مشاهده کرده‌اید؟ آیا تا به‌حال از این گالری اثر هنری هم خریداری کرده‌اید؟ آیا اثر هنریتان را در این گالری به نمایش گذاشته‌اید؟ حتما نظر و تجربه خودتان را برای ما بنویسید.

اگر اهل سفر و کشف جاهای جدید باشید باید خیلی خوب بدانید که پیدا کردن محل اقامت مناسب در سفر تقریبا کار سختی است. شما می‌توانید در سفر بعدیتان با اجاره آنلاین اقامتگاه در وب سایت پینورست خیال خودتان را این بابت راحت کنید. در پینورست انواع مختلف اقامتگاه از کلبه جنگلی و خانه روستایی تا ویلا با استخر سرپوشیده با قیمت مناسب و کیفیت خوب گلچین شده است.

آرش
آرش روحی
بقیه‌ نوشته‌ها

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی