۵ بهانه برای شیرازگردی: همه عاشق سفر به شیراز هستند که قدری دلشان آرام بگیرد

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
۵ بهانه برای شیرازگردی: همه عاشق سفر به شیراز هستند که قدری دلشان آرام بگیرد

احتمالا همه‌جا می‌خوانید که شیراز شهر شعر و باغ و عشق است. خب این خیلی کلیشه ای به نظر می‌رسد ولی من حالا می‌خواهم به شما ثابت کنم که بی‌دلیل نیست که به این‌ها معروف شده. شهرت این شهر به خاطر شعرای معروفی مثل حافظ و سعدی‌ست که در این شهر زندگی می‌کردند و شیراز هنوز مدیون شعر این شعرای پرآوازه است.

در ادامه می‌خواهم به معرفی بعضی از دیدنی‌ترین مکان‌های شیراز بپردازم:


آرامگاه حافظ و سعدی: دمی با اساتید

 شیراز

از آن‌جایی که تمام حال و هوای شیراز به دیدن آرامگاه حافظ و سعدی است، من به شما پیشنهاد می‌کنم که حتماً از آرامگاه این دو شاعر پرآوازه دیدن کنید.


بازار سنتی بازار وکیل شیراز: پیش به سوی زندیه

عکس بازار وکیل شیراز

در قرن 18ام سلسله‌ی زندیه در جنوب و مرکز ایران فرمانروایی می‌کرد و توانست مرزهایش را تا ارمنستان و آذربایجان و بخش‌هایی از عراق گسترش دهد. امیرخان زند موسس این سلسله بود که شیراز را پایتخت اعلام کرد و در ساختن شهری که امروزه به این نام می‌شناسیم، نقش زیادی داشت.

بیشتر بخوانید: سوغات شیراز ؛ ۱۰ تا از بهترین‌ها و جذاب‌ترین‌ها


بنای تاریخی تخت جمشید: درباره ی هخامنشیان

عکس تخت جمشید - پایتخت هخامنشیان

این‌جا را حتماً باید ببینید. حتماً حتماً! یکی از روزهایتان را برای دیدن پایتخت باستانی هخامنشیان خالی بگذارید. هر کجای شیراز که هستید یک تاکسی بگیرید و به پرسپولیس (تخت جمشید) بروید. بهتر است صبح زود حرکت کنید تا بتوانید سایر جاذبه‌های تاریخی اطراف تخت جمشید را هم ببینید. به دیدن نقش رستم بروید تا از تماشای آرامگاه‌های باشکوه پادشاهان هخامنشی و برجسته‌کاری‌های عیلامی‌ها لذت ببرید. در انتها هم سری به آرامگاه کوروش کبیر یعنی پاسارگاد بزنید. یک روز کامل برای اینجا وقت لازم دارید.


فالوده بستنی سنتی: سرحال بیاید

عکس فالوده سنتی شیراز

زیرنویس: امممم… فالوده شیرازی هم خیلی خوشمزه است و هم شهرت جهانی دارد.

شیراز غذاهای خاص زیادی دارد ولی فالوده شیرازی از همه‌شان معروف‌تر است. این بستنی که با رشته‌های باریک و شربت گلاب و لیمو تهیه می‌شود، خود شهر شیراز است که در قالب خوراکی در آمده. پیشنهاد می‌کنم حتماً با یک دوربین در دست چپ و یک فالوده در دست راستتان به تماشای بناهای تاریخی بروید.

بیشتر بخوانید: راهنمای شکم گردی شیراز ؛ کدام رستوران‌های شیراز را نباید از دست داد؟

 


باغ ارم: باغ بهشت

عکس باغ ارم

باغ و شعر رابطه‌ی نزدیک باهم دارند. باغ‌های بی‌نظیر شیراز را از دست ندهید. پیشنهاد می‌کنم هر روز برای دیدن یکی از باغ‌ها وقت بگذارید. هر موقع هم که از قدم زدن زیر آفتاب تند خسته شدید، می‌توانید به پارک بروید. از آنجایی که اطراف بیشتر باغ‌های شهر پر از موزه است می‌توانید چند ساعتی هم در موزه‌ها بگردید. می‌توانید از یکی از زیباترین باغ‌های ایران یعنی باغ ارم شروع کنید که متعلق به مرد بسیار ثروتمندی بوده.

غیر از این‌ها مکان‌های دیدنی زیادی در شیراز وجود دارد و امیدوارم که به زودی همه‌شان را ببینید، جاهایی مثل:

تنگ‌دره‌ها و آبشارها

مسجد نصیرالملک 

طایفه‌هایی مثل قشقایی‌ها

و..


این مطلب ترجمه‌ای بود از این نوشته.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی‌رسانی از نظرات توریست‌های خارجی ایران منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه سایت پینورست نیست.

فکر کنم نویسنده‌ حساب بشم و چندتا کار دیگه. خیلی عشق سفرم و پینورست داره نویسندگیم رو به سفربازی‌م گره می‌زنه.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی