سرای کاظمی ؛ خانه موزه تهران قدیم

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
سرای کاظمی ؛ خانه موزه تهران قدیم

امروز چهره تهران بیشتر با برج‌ها و آپارتمان‌های چند طبقه گره خورده. اما اگر کنجکاو باشیم و خوب نگاه کنیم می‌توانیم در کوچه‌پس‌کوچه‌های بعضی محله‌ها خانه‌های و عمارت‌های قدیمی زیادی را پیدا کنیم. یکی از این خانه‌های قدیمی که هنوز نفس می‌کشد و سرپا است عمارت سرای کاظمی است.


سرای کاظمی در یکی از محله‌های قدیمی تهران که هنوز هم تا حد زیادی بافت قدیمی‌اش را حفظ کرده، یعنی امامزاده یحیی قرار دارد. این خانه با سبک و سیاق معماری قاجار بالای 100 سال سن دارد و حالا به خانه موزه تهران قدیم تبدیل شده است.

گفته می‌شود که سرای کاظمی متلق به میرزا سید کاظم، اصطبل‌دار و وزیر دواب دربار ناصرالدین شاه بوده است.

این عمارت جذاب شامل نگارخانه، موزه مردم‌شناسی، تالار مشاهیر، تماشاخانه، کتابخانه تخصصی تهران‌شناسی و مرکز اسناد است. در بخش تماشاخانه مجموعه‌ای از دوربین‌های قدیمی و عکس‌های تهران قدیم را می‌توانید ببینید. خود خانه هم با ارسی‌های زیبا، پنجره‌های رنگی و گچ‌بری‌های جذاب یک اثر دیدنی است. پس حسابی در تمام بخش‌های خانه بگردید و عکس گرفتن را هم فراموش نکنید.

آدرس: خیابان پانزده خرداد شرقی، خیابان امامزاده یحیی،‌ کوچه مهدی طهاسبی

شماره تماس: 02133546716

ساعت بازدید: شنبه تا سه‌شنبه از 9 صبح تا 5 عصر | چهارشنبه از 9 صبح تا 3:30 |‌ پنجشنبه و جمعه تعطیل

 

من سیمام. لیسانس IT دارم ولی ول کردم و رفتم سراغ عکاسی و نوشتن. دوست دارم اون چیزی که می‌بینم رو ثبت کنم تا بقیه هم ببینن و چیزی که می‌خوام به زبون بیارم رو بنویسم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی