رامیان کجاست؟

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
رامیان کجاست؟

در ۷۶ کیلومتری گرگان، شهرستانی به نام رامیان قرار گرفته است که به اسب‌های وحشی‌ و ارتفاعات همیشه مه‌گرفته‌اش شهرت داشته و لقب نگین سرسبز گلستان را به‌دوش می‌کشد.

در این منطقه می‌توانید خود را به تماشای هر نوع شگفتی طبیعی‌ای که به فکرتان می‌رسد دعوت کنید. از جنگل‌های انبوه سبز گرفته تا مناظر بکر و رویایی‌ای که دل هر طبیعت‌گردی را می‌برند.

اگر اهل آبشارگردی باشید بخت با شما یار است! آبشار شیرآباد، آبشار پشمکی رامیان، آبشار جوزک، مجموعه آبشارهای اوتره که چهار آبشار به نام‌های اوشرشره، اوگردگرد، هفت بهشت و اوتره را شامل می‌شود، آبشارهای سرخه کمر و آبشارهای سید کلاته، تنها بخشی از دیدنی‌های چشم‌نواز رامیان هستند که در دل جنگل‌های جادویی آن مثل جنگل اولنگ جا خوش کرده‌اند.

جالب است بدانید که این شهر در پیشینه تاریخی خود نیز حرفی برای گفتن دارد. در میان شگفتی‌های رامیان می‌توان ردپای حکمران‌هایی از جمله پادشاهان اشکانی که برای تفریح و گشت‌وگذار به این منطقه سفر می‌کردند را پیدا کرد.

شاید بد نباشد در کنار بازدید از طبیعت شگفت‌انگیز رامیان ، سری هم به مکان‌های تاریخی این شهر مانند حمام تاریخی رامیان و یا قلعه ماران بزنید و با فراز و نشیب تاریخ‌اش همراه شوید.

فرشته حیدری
فرشته حیدری

همه‌چی از اونجایی شروع شد که چرخیدم و رسیدم به حرف بچگیم؛ نوشتن دوای هر دردیه :‌)

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی