پیر غار؛ منطقه‌ای تفریحی و تاریخی در شهرکرد

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
پیر غار؛ منطقه‌ای تفریحی و تاریخی در شهرکرد

سفر به پیر غار می‌تواند همزمان به یک سفر تاریخی و تفریحی تبدیل شود. آب‌وهوای خوب این منطقه در کنار بازدید از کتیبه‌های تاریخی آن و گشتن در دل طبیعت زیبایش می‌تواند یک سفر پربار باشد. پیر غار در استان چهارمحال و بختیاری و در نزدیکی روستایی به نام ده چشمه قرار گرفته است. این روستا علاوه بر منطقه پیر غار و آبشاری که به همین نام در آن قرار گرفته، چشمه‌های زیادی دارد که هر کدام از آن‌ها به تنهایی یک جاذبه گردشگری به حساب می‌آید.

در کتیبه‌هایی که در منطقه پیرغار وجود دارد از دو سردار دوره مشروطه به نام سردار ظفر و سردار اسعد یاد شده است. همچنین در بعضی از کتیبه‌ها به قوم بختیاری و نقشی که در نهضت مشروطه داشته‌اند، اشاره شده است که بازدید از آن‌ها می‌تواند برای هر مسافری جالب باشد.

یکی از خوبی‌های این منطقه این است که امکانات برای تفریح و برگزاری پیک‌نیک‌های دوستانه و خانوادگی در آن فراهم است. آلاچیق‌هایی که می‌توانند در تابستان شما را از آفتاب محافظت کنند و فضایی فراهم بیاورند تا کنار هم جمع شوید. به جز این امکانات دیگری مثل رستوران و سوپرمارکت هم در این منطقه وجود دارد تا بتوانید به هر شیوه که مایلید اوقات خود را در این منطقه سپری کنید.

 

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی