مثل یک حرفه‌ای به پیک نیک بروید

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
مثل یک حرفه‌ای به پیک نیک بروید

روزهایی هست که هوا آنقدر ملایم و مطبوع است که دلتان نمی‌آید در خانه بمانید. به‌خصوص روزهای تعطیل بسیار پیش می‌آید که دلتان بخواهد بهترین استفاده را از آن یک روز بکنید و برای باقی هفته انرژی بیشتری برای کار و زندگی داشته باشید. یکی از کارهایی که می‌شود در چنین روزهایی انجام داد پیک نیک رفتن و وقت گذراندن در طبیعت است.

پیک نیک رفتن شاید به ظاهر کار ساده‌ای باشد اما ما در این مطلب پینورست یک سری نکات را به شما می‌گوییم تا در این کار حرفه‌ای شوید.


هواشناسی رو چک کنید!

اولین قدم برای برنامه‌ریزی برای پیک‌نیک چک کردن هوا در طول روز است. هوا همیشه می‌تواند غافلگیرتان کند. اما این احتمال وقتی بیشتر خواهد بود که شما صفحه‌ پیش‌بینی آب‌وهوا را چک نکرده باشید. آب‌وهوا تا حد زیادی مشخص می‌کند کجا بروید و چه چیزهایی همراه داشته باشید.

اگر پیش‌بینی شده که بعدازظهر باران خواهد بارید نگران نباشید و برنامه‌تان را لغو نکنید، بلکه بگردید و جایی پیدا کنید که سرپناه موقتی برای دقایق بارانی داشته باشد. این سرپناه را خودتان هم‌ می‌توانید تهیه کنید. با پیدا کردن جایی پردرخت که بشود با نصب سقف موقت ضدآبی زیر آن ماند یا مجهز بودن به یک سایه‌بان پایه‌دار یا چادر ضدآب مسافرتی. این سقف موقت می‌تواند به سادگی یک پلاستیک بزرگ و ضخیم باشد.

پیک نیک

اگر هوا آفتابی‌ است عینک و کلاه آفتاب‌گیر و کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید. هنگام گشتن برای محل پیک‌ نیک خود به اینکه درخت یا سایه‌ای خواهید داشت هم فکر کنید. همچنین این سایه را با در نظر گرفتن تغییر سایه در طول روز انتخاب کنید تا تمام روز از آفتاب مستقیم در امان بمانید.

بیشتر بخوانید: با خودمان چه چیزهایی به سفر ببریم – یک راهنمای خلاصه برای لوازم سفر

همراه داشتن چتر در پیک‌نیک معمولا خوب و کاربردی است و اگر باد و طوفان نشود هم برای باران می‌توانید از آن استفاده کنید و هم با آویزان کردن آن از درخت‌ها می‌توانید سایه‌ بیشتری برای خودتان فراهم کنید.


چطوری محل مناسب برای پیک نیک رو پیدا کنیم؟

اولویت‌هایتان را بسنجید. اگر بچه‌ها همراهتان هستند حتما جایی بروید که فضای باز برای بازی بچه‌ها داشته باشد و البته خطری در اطراف محل اسکانتان آن‌ها را تهدید نکند.

حتما جایی را انتخاب کنید که زمینی هموار برای زیرانداز انداختن داشته باشد و اگر دسترسی به آب هم داشته‌ باشید خیلی از کارها ساده‌تر خواهد شد.

وسایل مورد نیاز پیک نیک

مسیر رفت و برگشت را چک کنید تا وقت و انرژیتان در ترافیک هدر نرود و همچنین بتوانید جایی پیدا کنید که خلوت باشد تا راحت‌تر باشید. ازدحام جمعیت می‌تواند کیفیت پیک‌نیک شما را پایین بیاورد.

چک کردن آب‌وهوا برای تصمیم‌گیری درمورد لباس هم لازمتان می‌شود. 


چه غذاها و خوراکی‌هایی با خودمون ببریم؟

خوردن و آشامیدن معمولا از لذت‌های اصلی این سفرهای کوتاه است. اما چه باید ببریم و چگونه ببریم که هم راحت و بی‌دردسر باشد و هم تنوع داشته باشد و لذت ببریم و گرسنه هم نمانیم؟

۱- اگر تصمیم شما برای پیک‌نیک خیلی ناگهانی نیست، حتما بطری‌های آب و آبمیوه و دیگر نوشیدنی‌ها را در فریزر بگذارید. البته این در صورتی است که در روزهای آفتابی به پیک‌نیک می‌روید. اگر از آب شدن یخ نوشیدنی‌ها در هوای آزاد مطمئن نیستید می‌توانید برخی از آن‌ها را در فریزر بگذارید و بقیه را در یخچال نگهداری کنید.

همچنین اگر وسیله نقلیه دارید بردن یخ در یک کلمن کوچک بسیار کار راه‌انداز خواهد بود. اگر کلمن ندارید از فلاسک هم می‌توانید برای نگهداری یخ استفاده کنید.

پیک نیک

۲- میوه خوردن در پیک‌نیک می‌تواند بسیار سرحالتان کند ولی پوست کندن و آماده کردن میوه‌ها، به‌خصوص درجایی که دسترسی به آب برای شست‌وشوی دست‌‌ها ممکن نیست، سخت است. یکی از راه‌ها این است که میوه‌ها را برای خوردن آماده کنید. به‌خصوص وقتی بچه‌های کوچک همراه شما هستند با این‌کار از کثیف شدن و نوچ شدن دست‌‌هایشان جلوگیری می‌کنید.

ممکن است میوه‌ها برای وقت خوردن پلاسیده شوند پس بهترین کار این است که میوه‌هایی که می‌شود با پوست خورد را پوست نکنید و مثلا سیب‌ها را چهار قسمت کنید و با پیچیدن یک کش ماست دور آنها در حالت سیب کامل از آن نگه‌داری کنید. میوه‌هایی مثل نارنگی یا پرتقال را از بالا باز کنید و اجازه دهید پوستشان دورشان باقی بماند تا خشک نشوند.

همچنین بعضی میوه‌ها را می‌توانید به‌صورت یخ‌زده استفاده کنید. انواع گیلاس و آلبالو و انگور و یا شاتوت برای این کار مناسب‌اند. در عین حال لذت خوردن بستنی سالم و خانگی را هم برایتان در پیک‌نیک فراهم می‌کنند. همه را در یک ظرف دربسته نگه‌ دارید تا در کنار هم خنک و تازه باقی بمانند.

بیشتر بخوانید: خوراکی ها در سفر ؛ در سفر چه خوراکی‌هایی همراه خود ببریم؟

۳- برای خوردن غذا در پیک‌نیک راحت‌ترین راه بردن ساندویچ سرد است. چون هم نیازی به بشقاب و قاشق‌ و چنگال ندارد و هم به راحتی از قبل آماده می‌شود و به تعداد در اختیار همه اعضای سفر قرار می‌گیرد.

البته پیک‌نیک درفضایی که قابلیت آتش روشن کردن داشته باشد این مزیت را دارد که می‌توانید غذای گرم کبابی درست کنید. خود آتش درست کردن هم به راحتی تبدیل به یکی از تفریحات می‌شود. پس اگر اطمینان دارید فضا برای برپا کردن آتش مناسب است و چوب خشک درمحل پیدا خواهید کرد به غذای کبابی هم می‌توانید فکر کنید.

هر چه دوست دارید کباب کنید را از شب قبل مزه‌دار کنید. این غذا می‌تواند شامل انواع سبزیجات و قارچ و صیفی‌جات مثل کدو و بادمجان یا گوشت قرمز، ماهی و مرغ باشد. بهتر است فویل آلومینیومی هم همراه داشته باشید. فویل آلومینیومی هم کمک می‌کند غذای شما یک‌دست پخته شود و هم می‌توانید به هر شکلی غذای مزه‌دار شده را در آن بپیچید و کباب کنید. بعد هم بدون هیچ سختی می‌شود همان فویل را باز کرد و وسط گذاشت تا همه نوش جان کنند. 

در مورد خوراکی‌ها حتما توجه کنید که خوراکی‌هایی با خود ببرید که در اثر گرما خراب یا فاسد نمی‌شوند تا مطمئن باشید همگی سالم از پیک‌نیک برمی‌گردید. البته که اگر یخدان یا یخچال مسافرتی داشته باشید تا حد زیادی خیالتان از این نظر راحت خواهد بود.


چه وسایلی با خودمون به پیک نیک ببریم؟

علاوه بر موارد ذکر شده یک لیست کامل از آنچه باید با خود به همراه داشته باشید تهیه کنید تا در لحظات آخر چیزی از قلم نیفتد.

زیرانداز و کوسن‌های نرم برای استراحت با خود ببرید. تلفن‌های همراه را شارژ کنید و بد نیست که یک پاوربانک هم با خود ببرید. برای موسیقی گوش دادن می‌توانید از یک لیوان یا ظرف گود استفاده کنید و گوشی خود را درون آن بگذارید تا صدا واضح‌تر شنیده شود.

دستمال کاغذی و دستمال مرطوب همراه داشته باشید و وسایل شست‌وشو را فراموش نکنید. اگر یک جعبه کمک‌های اولیه داشته باشید برای حادثه‌های احتمالی هم خوب است. در کنار آن حتما اسپری یا وسیله دیگری برای دور کردن حشرات داشته باشید. یک بطری آب حاوی گیاهانی که بوی تندی دارند مثل نعنا و پونه یا اضافه کردن کمی سرکه به آب می‌تواند پشه‌ها را از شما دور نگه دارد.

سبد پیک نیک

اگر زیاد پیک‌نیک می‌روید و می‌خواهید همیشه سریع برای پیک‌نیک رفتن آماده باشید بهتر است یک سبد دردار داشته باشید و تمام ملزومات پیک‌نیک را در آن بذارید تا هیچ چیز از قلم نیفتد. هربار فقط مواد غذایی را به آن اضافه کنید و در عرض چند دقیقه آماده پیک نیک شوید.

برای سرگرم کردن خودتان و بچه‌ها در طول پیک‌نیک وسایل بازی و سرگرمی همراه داشته باشید.

این روزها انواع بازی‌های رومیزی در بازار پیدا می‌شوند که برای وقتی که دور هم نشسته‌اید می‌تواند اوقات خوشی برای شما فراهم کند. اما اگر تصمیم دارید بیرون از خانه به فعالیت‌های فیزیکی بپردازید می‌توانید وسایل ورزشی مثل انواع توپ و راکت‌های بدمینتون یا تور والیبال همراه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: چگونه کفش مناسب سفر را انتخاب کنیم و بخریم؟

همراه داشتن یک طناب محکم علاوه بر اینکه یک وسیله‌ کاربردی است می‌تواند در صورت مهیا بودن شرایط تبدیل به تاب بازی برای همه‌ی اعضا شود.

اگر قصد دارید که شب بمانید یا اگر در روزهای پاییزی به پیک‌نیک می‌روید که هوا زود تاریک می‌شود بهتر است یک چراغ مسافرتی باطری‌خور پرنور همراه داشته باشید.

در انتها با انرژی خوب پیک‌نیک خود را آغاز کنید و نگرانی‌ها را کنار بگذارید. ممکن است چیزی جا گذاشته باشید یا همه چیز کامل نباشد اما هیچ چیز نمی‌تواند روز خوب شما را خراب کند.


شما اهل پیک نیک رفتن هستید؟ اهل غذا درست کردن هستید یا ترجیح می‌دهید که غذای سبک با خودتان ببرید؟ تا به حال شب را هم جایی مانده‌اید؟ شما معمولا کجاها را برای پیک نیک رفتن انتخاب می‌کنید که دوست دارید به بقیه هم پیشنهاد دهید؟ حتما تجربه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

راستی اگر اهل سفر هستید و با مسئله‌ای به نام اجاره اقامتگاه روبه‌رو شده‌اید پیشنهاد ما به شما این است که به سایت پینورست سر بزنید و در آن انواع اقامتگاه از ویلا با استخر سرپوشیده تا بومگردی را پیدا کنید و آن‌ها را به راحتی رزرو کنید.

بهار طاهری

من بهارم و به سفر علاقه زیادی دارم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی