رستوران نمکدان اصفهان ؛ غذاهایش نه شورند، نه بی‌نمک

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
رستوران نمکدان اصفهان ؛ غذاهایش نه شورند، نه بی‌نمک

رستوران نمکدان اصفهان ، کافه رستورانی معروف در نزدیکی میدان نقش جهان است که آن را با نام‌های رستوران پشت مطبخ یا رستوران خیابان استانداری هم می‌شناسند. اگر به اصفهان سفر کردید و به دنبال جایی با فضای سنتی و غذای خوش طعم و مزه هستید، پیشنهاد می‌کنیم این رستوران را از دست ندهید.

برای آشنایی با منو غذاهای رستوران و کافه، فضا و مسیر دسترسی عمارت رستوران با پینورست همراه شوید

در رستوران نمکدان اصفهان چه خبر است؟

رستوران عمارت نمکدان در خیابان استانداری اصفهان قرار گرفته. اگر به این شهر رفته باشید، می‌دانید که این خیابان از آن خیابان‌های پررفت‌وآمد است و اگر رستوران باکیفیتی در این خیابان وجود داشته باشد، مطمئن باشید که اغلب وقت‌ها شلوغ و پرمشتری است. دور و بر عمارت نمکدان چند کافه دیگر هم وجود دارند و وقتی از کنار آن‌ها بگذرید ممکن است بوی قهوه‌‌شان شما را هم به هوس بیندازد که وارد عمارت نمکدان شوید و یک فنجان قهوه سفارش بدهید. به محض ورود جمعیتی را می‌بینید که روی صندلی‌هایی نشسته و منتظر خالی شدن میز هستند که شاید با دیدنشان لحظه‌ای منصرف شوید. ولی کیفیت خوب خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های این کافه رستوران باعث می‌شود که خیلی‌ها چند دقیقه‌ای منتظر بمانند تا میزی برایشان خالی شود.

بیشتر بخوانید: بریانی اعظم ؛ خوشمزه‌ترین بریانی اصفهان در ۴ شعبه

البته بعد از این‌که سفارش‌تان را بدهید، خیلی زود آن را آماده کرده و برایتان می‌آورد. معمولا زمان حدودی انتظار به شما اطلاع داده می‌شود و می‌توانید تخمین بزنید که کی سفارش‌تان از راه می‌رسد.

حال‌وهوای عمارت نمکدان

ساختمان این رستوران عمارتی مربوط به دوران قاجار است که بازسازی و مرمت شده‌؛ عمارت سفیدی که رنگ سبز در و پنجره‌ها انگار روح زندگی را در کل ساختمان جاری کرده‌اند. حیاط عمارت هم پر از گلدان‌های کوچک و بزرگ و درختان کهنسال است و در کنار حوض فیروزه‌ای آدم‌ها را یاد خانه‌های قدیمی مادربزرگ‌ها می‌اندازد که دست‌پخت‌شان عالی بود و همه‌ غذاهایشان خوشمزه. شاید به همین دلیل است که آدم‌ها در این رستوران احساس راحتی بیش‌تری دارند و دیگر آن حالت جدی و خشکی که بقیه رستوران‌ها وجود دارد را در رستوران نمکدان احساس نمی‌کنند.

در ‌کافه‌رستوران نمکدان چی بخوریم؟

در رستوران نمکدان اصفهان منو چند بخش دارد که شامل منوی رستوران و منوی کافه است. شما می‌توانید بدون این‌که مهم باشد قصد سفارش از کدام منو را دارید در حیاط عمارت و یا فضای داخلی آن بنشینید و غذایتان را نوش‌جان کنید. در بخش غذاهای منو می‌توانید غذاهای روز را سفارش بدهید. باقالی پلو با ماهیچه و چلوخورشت فسنجان غذاهای روز پنجشنبه و جمعه هستند. ته‌چین هم همیشه از غذاهای پرطرفدار این رستوران است.

خوشمزه‌های منوی رستوران

در قسمت منوی رستوران هم غذاهای اصلی را می‌بینید که چلوخورشت‌های قیمه و قورمه، ته چین و انواعی از خوراک‌ها هستند. تازه در کنار غذا هم می‌توانید خورشت ماست اصفهان هم سفارش بدهید. زیتون، ماست و خیار و … هم از مخلفات دیگر این رستوران هستند. انواعی از پیش‌غذاها مثل سوپ و آش و سالاد هم در منو وجود دارد. اما آش رشته را فقط باید بعد از چهار بعدازظهر سفارش بدهید.

خوشمزه‌های منوی کافه

انواعی از نوشیدنی‌های گرم و سرد بر پایه قهوه، چای و دمنوش‌ها، کیک‌‌ها و دسرها، شربت‌های سنتی و اسموتی‌ها در منوی کافه وجود دارند. یک نوشیدنی هم با نام نمکدان در منو کافه هست که یک  نوشیدنی سرد با طعمی ملس و ترکیباتی از آلوئه‌ورا و رزبری و … است.

اطلاعات رستوران نمکدان اصفهان

آدرس:‌ اصفهان، خیابان استانداری، ابتدای گذر پشت مطبخ

شماره تماس: ۳۲۲۴۷۳۱۳_۰۳۱

ساعت کاری: ۱۰ صبح تا ۱۲ شب

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی