برج میلاد بلندترین آسمان خراش تهران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
برج میلاد بلندترین آسمان خراش تهران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان

برج میلاد تهران فضایی را برای شما ایجاد می‌کند که بتوانید احساساتی چون هیجان و شادی را در آن تجربه کنید. در این مقاله تعداد پله های برج میلاد را به شما می‌گوییم از رستوان گردان و معمار برج میلاد حرف می‌زنیم.


تعداد پله های برج میلاد

برج میلاد

خیلی ها برایشان سوال پیش می‌آید که برج میلاد تهران چند پله دارد؟ برج 1693 پله دارد. همین پله سوژه بعضی از رکوردشکنی‌ها و مسابقه‌ها شده.‌

چهار سال پیش احد اسدی مرد پله ای ایران، فقط در 10 دقیقه و 41 ثانیه این تعداد پله را بالا رفت و یک رکورد جدید ثبت کرد.


معمار برج میلاد چه کسی است؟

برج میلاد

این برج پروژه‌ای ملی بود که همه نهادها در ساختش با هم همکاری کردند. ولی آقای محمدرضا حافظی معمار برج میلاد تهران است.

آقای حافظی دکترای مدیریت از کالیفرنیای آمریکا داشت و در ساخت 50 درصد از مدرسه‌های ایران کمک کرد. برای همین او را از بهترین خیرین مدرسه‌ساز ایران می‌دانند.


برج میلاد چند طبقه است

برج میلاد تهران با ارتفاع 435 متر در 12 طبقه ساخته شده است. این برج توانسته است رتبه اول برج‌های مخابراتی دنیا را از لحاظ وسعت به نام خود کند. همچنین این ساختمان عظیم رتبه نوزدهم را در سازه‌های نامتکی جهان کسب کرده است. می‌توانید عکس برج میلاد تهران را از نمایی خاص در زیر ببینید.

روی نقشه ببینید!

برج میلاد

تلفن برج میلاد : 8585
قیمت بلیط برج میلاد : قیمت بلیط بازدید از برج تا بخش بالکن 12 هزار تومان و بازدید از تمام طبقات 35 هزار تومان است. شما می‌توانید همه روزه از ساعت 10 صبح الی 9 شب از این مجموعه زیبا دیدن کنید.

داخل برج میلاد و امکانات به روز آسمان خراش تهران

برج میلاد در تهران

هدف از ساختن برج رفع نیازهای مخابراتی و تلویزیونی این شهر است علاوه بر آن می‌خواستند نمادی برای شهر تهران بسازند. همچنین این برج با فراهم کردن کاربری‌های متعدد فضای تفریحی – تجاری جذابی برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است. با ما همراه باشید تا با بخش‌های دیدنی ابر برج تهران آشنا شوید.

حرف و حدیث‌های مختلفی هم درباره این برج وجود داشت. بعضی‌ها می‌گفتند که این برج جزئی از پروژه‌ای بوده که در دوره پهلوی دوم توسط ژاکلین رابرتسون مطرح شده. اما این پروژه بالاخره بعد از حرف و حدیث‌ها و بررسی‌های مختلف برای انتخاب جای تاسیس آن و نظرات ضدونقیض در سال ۱۳۷۰ مطرح و ساخت آن شروع شد.

اگر کارتان طوری‌ست که دائم به تهران رفت و آمد دارید و می‌خواهید از نرخ اجاره روزانه آپارتمان باخبر باشید پیشنهاد می‌کنیم به سایت پینورست سر بزنید و بهترین و مناسب‌ترین آپارتمان را برای خود پیدا کنید بدون هیج دردرسری آن را رزرو کنید.

شرحی از درون ابر برج مخابراتی میلاد

ابر مخابراتی

طبقه اول : این طبقه مربوط به بخش امنیت ساختمان، در مواقع بحرانی مثل آتش سوزی و موارد دیگر میباشد. ظرفیت این تراز 600 نفر است.

طبقه دوم : طبقه دوم مختص تاسیسات مکانیکی و برقی است.

طبقه سوم و چهارم : سکوی دید سربسته و تریای آن در این طبقه قرار دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از پشت شیشه با دید وسعی منظره تهران را بنگرند. این فضا سرپوشیده است و در فصل سرما هم بازدیدکنندگان می‌توانند تهران برفی را از بالا تماشا کنند.

راستی فودکورت برج هم در همین طبقه قرار گرفته است. اینجا می‌توانید انواع غذاهای ایرانی و خارجی را امتحان کنید.

طبقه پنجم : گالری هنرهای تجسمی‌هنرمندان در این قسمت نگهداری می‌شود.

برج میلاد رستوران گردان

برج میلاد رسوران گردان

رستوران گردان در طبقه ششم قرار دارد و ظرفیت آن 300 نفر می‌باشد. رستوران گردان برج میلاد ، جزء بزرگترین رستوران گردان‌های جهان است که ارتفاعی 276 متری با سطح زمین دارد. این رستوران دارای 2 بخش ثابت و متحرک است. بخش متحرک هر ساعت فقط یک بار 360 درجه به دور بخش ثابت  می‌چرخد.

بیشتر بخوانید: برج آزادی تهران ؛ انتخاب اولین نماد رسمی‌تهران در زمان پهلوی

این رستوران علاوه بر ارائه غذاهای ایرانی و بین المللی، بوفه آزاد هم دارد. در روز‌های پنج شنبه و جمعه نیز میتوانید هنگام سرو غذا از شنیدن اجرای موسیقی پیانو لذت ببرید.

طبقه هفتم : این طبقه رابط بین طبقات دیگر است. سکوی دید باز با ارتفاع ۲۸۰ متری امکان تماشای شهر را برای شما فراهم کرده است. همچنین دوربین‌هایی در بالکن گذاشته شده است تا دید بهتری داشته باشید. برخی از جاذبه‌های این طبقه شامل ماکت‌های برج مخابراتی دنیا و شهرفرنگ است

طبقه هشتم و نهم : این دو طبقه به کاربران تلویزیون و مخابرات اختصاص دارد که زیرساخت‌های موجود در آن به دکل آنتن برج متصل است.

طبقه دهم : این طبقه شامل رستوران ویژه برج است که مخصوص برگزاری میهمانی‌های رسمی‌می‌باشد. در این رستوران از امکانت پیشرفت جهت نگهداری و سرو غذا استفاده شده است و ظرفیت آن بیش از 100 نفر است.

طبقه یازدهم : این طبقه به تاسیسات اختصاص داده شده است.


دیدنی های برج میلاد

برج میلاد پر از دیدنی‌های مدرن است. در واقع هرچیزی که فکرش را بکنید در آسمان‌خراش تهران پیدا می‌شود یا به قولی «هرچه خوبان همه دارند…» را میلاد یکجا دارد. از رستوران‌های مختلف گرفته تا اتاق فرار و پینت‌بال و حتی کلبه وحشت.

گنبد آسمان برج میلاد تهران

گنبد آسمان

گنبد آسمان در طبقه دوازدهم قرار دارد. این گنبد به سبک اسلامی ‌و از جنس شیشه ساخته شده است و ارتفاع آن از تراز 315 متر است. در ساخت این بخش از نمادهایی استفاده شده است که بیانگر روایت‌های کهن ایران می‌باشد.

پینت بال و زیپ لاین در برج میلاد تهران

پینت بال

برج برای پینت بال فضایی همراه با چمن مصنوعی به مساحت 1500 متر مربع فراهم کرده است. برای تجربه کردن یک روز هیجانی می‌توانید به این باشگاه سر بزنید. پذیرش باشگاه در همه روزهای هفته از ساعت 9 صبح الی 11 شب است.

برای رزرو کردن پینت بال باید از 10 روز قبل اقدام نمایید. ظرفیت پذیرش افراد حداکثر 18 نفر است که هزینه ورودی آن برای هر شخص 30000 تومان است.

زیپ لاین

زیپ لاین برج میلاد یکی دیگر از تفریحات مهیج این برج عظیم است. مخاطبان این تفریح آقایان و بانوان بدون محدودیت سنی می‌باشند. مسیر زیپ لاین به ارتفاع 30 متر، طول 150 متر و با سرعت 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت است. حداکثر وزن مجاز برای این بازی مفرح 120 کیلوگرم است. استفاده از تجهیزات ایمنی رایگان است.

سینما 6 بعدی و گیم در برج

در این سینما از صندلی‌های متحرک و اجرای افکت‌هایی مثل طوفان، باد، رعد و برق استفاده شده است. هر صندلی یک تفنگ لیزری دارد که می‌توانید زامبی‌ها را نشانه بگیرید. در مدت زمان 5 الی 7 دقیقه اوج هیجان را تجربه می‌کنید. در این مجموعه افراد بالای 7 سال می‌توانند شرکت کنند. ظرفیت این سینما نیز 8 نفر است.

بیشتر بخوانید: کافه‌های شیک تهران ، ۹ کافه لوکس برای مناسبت‌های خاص

اتاق فرار انیگما

اتاق فرار برج میلاد

اگر اتاق فرار دوست دارید و اهل بازی‌های فیزیکی نقش‌آفرینی این مدلی هستید حتما سری به اتاق فرار انیگما بزنید. این اتاق فرار یکی از حرفه‌ای‌ترین اتاق‌های فرار ایران است. تیم برگزارکننده حرفه‌ای است و مطمئن باشید از تجربه‌تان لذت می‌برید.

خلاصه که اتاق فرار انیگما یکی از جاذبه‌های پرطرفدار برج است. در این اتاق فرار در گروه‌های ۴ تا ۶ نفره باید در کمتر از یک ساعت با پیدا کردن سرنخ‌های مختلف موفق شوید از اتاق فرار بسته بیرون بیایید. بازی‌های مختلفی در این اتاق فرار وجود دارند. از جمله مجسمه گمشده، قتل مرموز و کلبه وحشت. همانطور که احتمالا حدس زده‌اید کلبه وحشت برج میلاد پرطرفدارترین بخش است.

آدرس اتاق فرار انیگما: گذرگاه ورودی مجموعه، جنب بانک شهر

ساعت کاری: از ساعت ۹ صبح تا ۱۱ شب

هزینه اتاق فرار انیگما متفاوت است ولی به طور متوسط ۵۰ هزار تومان است.

شماره تماس برای رزرو : 09120030269 – 09120036614

پل معلق برج میلاد

پل معلق به طول ۱۰۰ متر یکی از آن تفریحاتی است که به هیچ وجه به کسانی که ترس ارتفاع دارند پیشنهاد نمی‌شود. ارتفاع این پل از زمین ۷۰ متر است و هزینه ورودی آن برای هر نفر ۱۰ هزار تومان است.

مرکز خرید برج میلاد

در لابی برج میلاد بیشتر از ۸۳ واحد تجاری وجود دارد که اگر قصد خرید داشته باشید می‌توانید به آن‌ها سری بزنید. خوبی این لابی برج میلاد این است که برای وارد شدن به آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید.


معماری برج میلاد

برج میلاد

برج میلاد به شکل یک ۸ضلعی با  ۴ باله ذوزنقه‌ای شکل که به آن متصل است ساخته شده.

این سازه در برابر زلزله و باد و صائقه مقاوم است و هنگام زلزله پایداری خودش را حفظ می‌کند. جالب است بدانید که هر بخش این برج شناسنامه دارد یعنی با تاریخ و مشخصات معلوم است که چه کسی در چه روزی کدام بخش را ساخته یا جوشکاری کرده و…


برج میلاد در شب

برج میلاد در شب

وقتی از بالای برج میلاد به شهر پر تردد تهران می‌نگرید گویی ستاره‌های آسمان بر زمین افتاده‌اند. تماشای این شهر شلوغ از بالای برج حس زیبایی است که پیشنهاد می‌شود آن را تجربه کنید.

البته برح در شب حسابی شلوغ است. بهتر است زودتر به برج بروید تا از نظر پارکینگ و شلوغی برایتان مشکلی پیش نیاید.


برج میلاد

این بود اطلاعات پینورست از برج میلاد. شما هم به برج میلاد رفته‌اید؟ نظرتان در مورد رستوران‌های برج چیست؟ کیفیت سالن‌ها و سینمای آن چطور است؟ برج‌های دیدنی دیگر تهران را به ما معرفی کنید و در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی