برج میلاد بلندترین آسمان خراش تهران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان

1 هفته پیش
    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر

برج میلاد تهران فضایی را برای شما ایجاد می‌کند که بتوانید احساساتی چون هیجان و شادی را در آن تجربه کنید. در این مقاله تعداد پله های برج میلاد را به شما می‌گوییم از رستوان گردان و معمار برج میلاد حرف می‌زنیم.


تعداد پله های برج میلاد

خیلی ها برایشان سوال پیش می‌آید که برج میلاد تهران چند پله دارد؟ برج 1693 پله دارد. همین پله سوژه بعضی از رکوردشکنی‌ها و مسابقه‌ها شده.‌

چهار سال پیش احد اسدی مرد پله ای ایران، فقط در 10 دقیقه و 41 ثانیه این تعداد پله را بالا رفت و یک رکورد جدید ثبت کرد.

معمار برج میلاد

این برج پروژه‌ای ملی بود که همه نهادها در ساختش با هم همکاری کردند. ولی آقای محمدرضا حافظی معمار برج میلاد تهران است.

آقای حافظی دکترای مدیریت از کالیفرنیای آمریکا داشت و در ساخت 50 درصد از مدرسه‌های ایران کمک کرد. برای همین او را از بهترین خیرین مدرسه‌ساز ایران می‌دانند.

برج میلاد چند طبقه است

برج میلاد

برج میلاد تهران با ارتفاع 435 متر در 12 طبقه ساخته شده است. این برج توانسته است رتبه اول برج‌های مخابراتی دنیا را از لحاظ وسعت به نام خود کند. همچنین این ساختمان عظیم رتبه نوزدهم را در سازه‌های نامتکی جهان کسب کرده است.

تلفن برج میلاد : 8585
قیمت بلیط برج میلاد : قیمت بلیط بازدید از برج تا بخش بالکن 12 هزار تومان و بازدید از تمام طبقات 35 هزار تومان است. شما می‌توانید همه روزه از ساعت 10 صبح الی 9 شب از این مجموعه زیبا دیدن کنید.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

داخل برج میلاد و امکانات به روز آسمان خراش تهران

برج میلاد در تهران

هدف از ساختن برج رفع نیازهای مخابراتی و تلویزیونی این شهر است. همچنین این برج با فراهم کردن کاربری‌های متعدد فضای تفریحی – تجاری جذابی برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است. با ما همراه باشید تا با بخش‌های دیدنی ابر برج تهران آشنا شوید.

شرحی از درون ابر برج مخابراتی میلاد

طبقه اول : این طبقه مربوط به بخش امنیت ساختمان، در مواقع بحرانی مثل آتش سوزی و موارد دیگر میباشد. ظرفیت این تراز 600 نفر است.
طبقه دوم : طبقه دوم مختص تاسیسات مکانیکی و برقی است.
طبقه سوم و چهارم : سکوی دید سربسته و تریای آن در این طبقه قرار دارد. بازدیدکنندگان می‌توانند از پشت شیشه با دید وسعی منظره تهران را بنگرند. این فضا سرپوشیده است و در فصل سرما نیز بازدیدکنندگان نظاره گر تهران برفی می‌باشند.
طبقه پنجم : گالری هنرهای تجسمی‌هنرمندان در این قسمت نگهداری می‌شود.

برج میلاد رستوران گردان

برج میلاد رسوران گردان

رستوران گردان در طبقه ششم قرار دارد و ظرفیت آن 300 نفر می‌باشد. رستوران گردان برج میلاد ، جزء بزرگترین رستوران گردان‌های جهان است که ارتفاعی 276 متری با سطح زمین دارد. این رستوران دارای 2 بخش ثابت و متحرک است. بخش متحرک هر ساعت فقط یک بار 360 درجه به دور بخش ثابت  می‌چرخد.

بیشتر بخوانید: برج آزادی تهران ؛ انتخاب اولین نماد رسمی‌تهران در زمان پهلوی

این رستوران علاوه بر ارائه غذاهای ایرانی و بین المللی، بوفه آزاد هم دارد. در روز‌های پنج شنبه و جمعه نیز میتوانید هنگام سرو غذا از شنیدن اجرای موسیقی پیانو لذت ببرید.

طبقه هفتم : این طبقه رابط بین طبقات دیگر است. سکوی دید باز با ارتفاع ۲۸۰ متری امکان تماشای شهر را برای شما فراهم کرده است. همچنین دوربین‌هایی در بالکن گذاشته شده است تا دید بهتری داشته باشید. برخی از جاذبه‌های این طبقه شامل ماکت‌های برج مخابراتی دنیا و شهرفرنگ است

طبقه هشتم و نهم : این دو طبقه به کاربران تلویزیون و مخابرات اختصاص دارد که زیرساخت‌های موجود در آن به دکل آنتن برج متصل است.
طبقه دهم : این طبقه شامل رستوران ویژه برج است که مخصوص برگزاری میهمانی‌های رسمی‌می‌باشد. در این رستوران از امکانت پیشرفت جهت نگهداری و سرو غذا استفاده شده است و ظرفیت آن بیش از 100 نفر است.
طبقه یازدهم : این طبقه به تاسیسات اختصاص داده شده است.

گنبد آسمان برج میلاد تهران

گنبد آسمان در طبقه دوازدهم قرار دارد. این گنبد به سبک اسلامی ‌و از جنس شیشه ساخته شده است و ارتفاع آن از تراز 315 متر است. در ساخت این بخش از نمادهایی استفاده شده است که بیانگر روایت‌های کهن ایران می‌باشد.

پینت بال و زیپ لاین در برج میلاد تهران

برج برای پینت بال فضایی همراه با چمن مصنوعی به مساحت 1500 متر مربع فراهم کرده است. برای تجربه کردن یک روز هیجانی می‌توانید به این باشگاه سر بزنید. پذیرش باشگاه در همه روزهای هفته از ساعت 9 صبح الی 11 شب است.
برای رزرو کردن پینت بال باید از 10 روز قبل اقدام نمایید. ظرفیت پذیرش افراد حداکثر 18 نفر است که هزینه ورودی آن برای هر شخص 30000 تومان است.

زیپ لاین برج میلاد یکی دیگر از تفریحات مهیج این برج عظیم است. مخاطبان این تفریح آقایان و بانوان بدون محدودیت سنی می‌باشند. مسیر زیپ لاین به ارتفاع 30 متر، طول 150 متر و با سرعت 60 تا 70 کیلومتر بر ساعت است. حداکثر وزن مجاز برای این بازی مفرح 120 کیلوگرم است. استفاده از تجهیزات ایمنی رایگان است.

سینما 6 بعدی و گیم در برج

در این سینما از صندلی‌های متحرک و اجرای افکت‌هایی مثل طوفان، باد، رعد و برق استفاده شده است. هر صندلی یک تفنگ لیزری دارد که می‌توانید زامبی‌ها را نشانه بگیرید. در مدت زمان 5 الی 7 دقیقه اوج هیجان را تجربه می‌کنید. در این مجموعه افراد بالای 7 سال می‌توانند شرکت کنند. ظرفیت این سینما نیز 8 نفر است.

بیشتر بخوانید: کافه‌های شیک تهران ، ۹ کافه لوکس برای مناسبت‌های خاص

برج میلاد در شب

برج میلاد در شب

وقتی از بالای برج میلاد به شهر پر تردد تهران می‌نگرید گویی ستاره‌های آسمان بر زمین افتاده‌اند. تماشای این شهر شلوغ از بالای برج حس زیبایی است که پیشنهاد می‌شود آن را تجربه کنید.

البته برح در شب حسابی شلوغ است. بهتر است زودتر به برج بروید تا از نظر پارکینگ و شلوغی برایتان مشکلی پیش نیاید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

نمایش همه

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها