دریاچه مارمیشو ، طبیعت گردی میان جاذبه ای کمتر دیده شده

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
دریاچه مارمیشو ، طبیعت گردی میان جاذبه ای کمتر دیده شده

در این بخش به یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی ارومیه خواهیم رفت. جاذبه‌ای که بی شک با خواندن مطالبی از آن، طبیعت‌گردی در آن را در برنامه سفرتان قرار می دهید. مقصد سفر ما دریاچه مارمیشو ارومیه است.

راستی فراموش نکنید اگر راهی سفر هستید و می‌خواهید اقامتگاه مناسبی پیدا کنید تا با خیال راحت به تفریخ و گردش در کنار دیدنی‌های طبیعی مثل دریاچه مارمیشو بپردازید، حتما به وب سایت پینورست هم سری بزنید و اقامتگاه‌های گلچین‌شده ما را ببینید.


دریاچه مارمیشو کجاست؟

دریاچه مارمیشو در 45 کیلومتری شمال غربی ارومیه واقع شده است. این دریاچه 5 هکتاری به دلیل سد شدن کوه‌هایی در مقابل آب‌های مرزی ایران و ترکیه به وجود آمده است.

مسیر دریاچه مارمیشو

برای رسیدن به دریاچه‌ مارمیشو، از خیایان مدرس ارومیه به جاده انهر بروید. در مسیر جاده انهر از چندین روستا مثل کلهر و موانا می‌گذرید. پل روستای دوبره را به خلاف جهت جریان آب رد کنید. پس از گذر از روستاهای پسان و بانی به دریاچه مارمیشو می رسید.

 

دریاچه مارمیشو عکس


بهترین زمان سفر به دریاچه‌ مارمیشو

به دلیل کوهستانی بودن مسیر، بهترین فصل سفر به دریاچه مارمیشو بهار و تابستان است. در این فصل می‌توانید از تماشای طبیعت سبز منطقه لذت ببرید. تماشای عشایران در مسیر دریاچه مارمیشو و هم صحبتی با آنان هم خاطره‌ای شیرین در ذهنتان به یادگار خواهد گذاشت.

مارمیشو


پوشش گیاهی مارمیشو

اگر با سبزیجات کوهی و داروهای گیاهی آشنا هستید، می‌توانید در طبیعت دریاچه مارمیشو به چیدن این گیاهان مشغول شوید. گیاهانی مثل خار شتر، گزنه، آویشن، شیرین بیان، بوماداران و کاسنی در این منطقه به وفور یافت می شود. درختانی مثل زالزالک، بید، صنوبر و بلوط هم در سرتاسر مسیر به چشم می‌خورد.

دریاچه مارمیشو ماهیگیری


پوشش جانوری دریاچه‌ مارمیشو

با وجود تنوع گیاهی، پرورش زنبورعسل در این منطقه بسیار رواج دارد. تهیه عسل مرغوب از زنبورداران مارمیشو، گزینه مناسبی برای سوغات سفرتان است. در آب این دریاچه، آبزیانی مثل ماهی قزل‌آلا و ماهی سفید وجود دارد. در دره‌های مارمیشو، گونه‌های مختلف جانوری مثل روباه، گرگ و خرگوش نیز زندگی می‌کنند.

دریاچه مارمیشو


عمق دریاچه مارمیشو

عمق این دریاچه در فصل‌های مختلف سال متغیر است. تا به حال بیشترین عمق دریاچه 50 متر گزارش شده است. متاسفانه در حال حاضر با توجه به زلزله اخیر که در این منطقه رخ داده، عمق دریاچه بسیار کاهش یافته است. چرا که شن‌ها و سنگریزه‌ها به دریاچه سرازیر شده و از عمق آن کاسته‌اند.

بیشتر بخوانید: چشمه کانی گراوان ؛ چشمه مرموز سردشت


آیا تا به حال به اردبیل سفر کرده‌اید؟ آیا دریاچه مارمیشو را از نزدیک دیده‌اید؟ در متن اشاره کردیم که این دریاجه و فضای اطرافش محل زندگی حیواناتی مثل خرگوش، روباه و گرگ است. شانس این که این جانوران را ببینید داشتید؟ آیا تجربه ماهیگری در این دریاجه را دارید؟ چه مکان‌های دیدنی و گشتنی در اطراف این دریاجه و شهر اردبیل می‌شناسید که دوست دارید دیدنش را به بقیه پیشنهاد کنید؟ حتما نظر و تجربه خودتان را از دیدن این دریاچه برای ما بنوبسید.

محل اقامت یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم در سفر است. اگر تصمیم دارید که در روزهای آینده به ارومیه یا شهرهای دیگر ایران سفر کنید، می‌توانید برای اجاره اقامتگاه به سایت پینورست سر بزنید. انواع اقامتگاه از اجاره آپارتمان به صورت روزانه و ویلا ساحلی در این سایت موجود است. حتما بعد از سفر تجربه خودتان را با ما و بقیه به اشتراک بگذارید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی