موقع گم شدن چمدان در فرودگاه چه کار کنیم؟

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
موقع گم شدن چمدان در فرودگاه چه کار کنیم؟

سفر قرار است به ما حس خوب دهد. معمولا وقتی از همه دنیا خسته شده‌ایم نیت سفر می‌کنیم و دنبال حال خوب می‌گردیم. این وسط اگر خیلی بدشانس باشیم یکی از وسایلمان مثل چمدان یا مدارکمان در طول سفر گم می‌شود. اگر از قبل ندانیم که چه باید بکنیم حسابی می‌خورد توی ذوقمان. اما قرار نیست گم شدن چمدان سفر ما را خراب کند. با ما همراه باشید تا بهتان بگوییم موقع گم شدن چمدان چه باید بکنید؟


چه کار کنیم چمدانمان را گم نکنیم یا جا نگذاریم؟

۱. قبل از رفتن به فرودگاه از چمدان خودتان عکس بگیرید. بله تعجب نکنید این کار از دو جهت به شما کمک می‌کند، یکی این‌که وقتی چمدانتان خدایی نکرده گم شد و مسئولان فرودگاه از شما مشخصات خواستند سریع عکس را نشان می‌دهید و کارتان راحت است. آن لحظه انقدر نگران می‌شوید که ممکن است به خوبی نتوانید توضیح دهید، این از عکس خود چمدان. از داخل چمدان و وسایل داخلش هم تا جای ممکن عکس بگیرید. زیرا یادتان می‌ماند که چه چیزهایی داخلش داشتید و این قضیه برای شما کمک‌کننده است.

اگر چمدانمان در فرودگاه گم شد چیکار کنیم ؟

۲. مدارکتان مثل شناسنامه، پاسپورت، گواهی‌نامه و پول را در چمدانتان نگذارید. آن‌ها را در یک کیف دستی پیش خود نگه دارید و با خود به داخل هواپیما ببرید. این‌طوری اگر چمدانتان گم شد درگیر گم شدن مدارک مهمتان نخواهید بود که پاسپورت موقت گرفتن کار همچین راحتی نیست و اعصابتان خورد می‌شود.

کیف مدارک در سفر

۳. روی چمدانتان برچسبی با اطلاعات خودتان بچسبانید. نام و شماره تماس، مقصد و مبدا سفر خود را روی برچسب بنویسید. اینجوری در پیدا شدن چمدانتان به مسئولین کمک کردین و زودتر به چمدان خود می‌رسید.

۴. چیزهای خیلی باارزش خود را با خود به داخل هواپیما ببرید البته اگر ممنوعیت نداشت.

۵. قوانین ایرلاین مربوط به هواپیما خود را جهت گم شدن چمدان حتما بخوانید تا از قبل روشن باشید که اگر چمدانتان گم شد ایرلاین مربوطه چه‌قدر مسئولیت قبول می‌کند و در صورت پیدا نشدن چه خسارتی می‌دهد. راستی اگر بیرون از محدوده فرودگاه چمدان را گم کنید آن‌ها هیچ مسئولیتی نمی‌پذرند.

۶. موقع تحویل چمدان بهتان یک رسید می‌دهند، ازش خوب مراقبت کنید و تا پایان سفر نگهش دارید که اگر چمدانتان گم شد این رسید خیلی به کارتان می‌آید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره اجاره ماشین توی کیش


اگر پول گم کردیم در کشور غریب چه کنیم؟

پول گم کردن از همه‌اش بدتر است. دستتان خالی ماده و به جایی بند نیست، مگر این‌که با دوستان و اقوام خود تماس بگیرید تا به طریقی برای شما پول بریزند که بیشتر مواقع نمی‌توانند.

در این‌جور مواقع کشوری که به آن سفر کردید به شما وام می‌دهد که بعد از برگشت به کشور خود باید آن را پس بدهید. اگر کسی پول را برنگرداند می‌رود جزو لیست سیاه و دیگر نمی‌تواند مسافرت کند.

اگر در سفر پول گم کردیم چیکار کنیم؟

راستی حواستان شش دنگ به پاسپورت و مدارک لازمتان باشد که از همه چیز مهم‌تر است. پاسپورت گم شود اسیر گرفتن پاسپورت موقت می‌شوید. باید عکس داشته باشید و هزارجور کار دیگر که از خوش‌گذرانی‌تان جا می‌مانید. بهتر است قبل از سفر از همه مدارک خودتان یک کپی تهیه کنید. کپی جای اصل را نمی‌گیرد اما زودتر کارتان را برای گرفتن مدرک موقت راه می‌اندازد.


حالا که چمدانمان گم شد چیکار کنیم؟

عیبی ندارد. درواقع چمدان شما گم نشده و حداکثر تا دوهفته به دستتان می‌رسد. چمدان شما یا از پروازتان جا مانده و با پرواز بعدی به دستتان می‌رسد که برای شما چند ساعت فقط معطلی دارد  یا به فرودگاه دیگری فرستاده شده که در این صورت کمی بیشتر طول می‌کشد تا به دستتان برسد. ۵ درصد احتمال دارد که چمدان شما واقعا گم شده باشد و هیچ‌جا نشود پیدایش کرد. پس غصه نخورید.

گم کردن چمدان در ایرلاین

اول از همه آرام باشید و بروید سراغ مسئولین فرودگاه و ازشان بخواهید شما را به دفتری که مخصوص اطلاع‌رسانی بابت گم شدن چمدان است ببرند. این‌جا باید فرمی را پر کنید و مشخصاتتان را بنویسید. بعد از آن می‌توانید از ایرلاین خارج شوید تا وقتی چمدان پیدا شد خودشان برای شما ارسال کنند.

فرودگاه‌ها موظف هستند خودشان چمدان را برای شما به آدرسی که به آن‌ها داده‌اید بفرستند.

بیشتر بخوانید: خرج سفر گروهی‌مان را چطوری حساب کنیم؟ یک راهنمای ساده


اگر واقعا پیدا نشد چه کنیم؟

باز هم غصه نخورید، دنیا دو روز است. ایرلاین شما موظف به پرداخت خسارت است که معمولا به صورت تخفیف برای سفر بعدیتان به شما پرداخت می‌کنند. پروسه نقدی خسارت دادنشان زیاد راحت نیست. به‌خاطر همین می‌گوییم که می‌دانیم موقع خرید بلیط هوایپما ذوق سفر را دارید اما کمی حوصله کنید و شرایط و قوانین گم شدن چمدان را داخل سایت ایرلاین‌تان مطالعه کنید.

گم کردن چمدان در سفر

بیشتر بخوانید: قبل از آب‌تنی در استخر ویلا، این نکته‌ها را در نظر داشته باشید


حالا که قوانین مربوط به ایرلاین خود را برای گم شدن چمدان خوانده‌اید و بلیط خود را خریده‌اید باید یک اقامتگاه درست حسابی برای خودتان رزرو کنید تا همه‌چیز سفرتان حساب‌شده و درست پیش برود. برای این‌که دغدغه‌ای در اقامت خود نداشته باشید و همه‌چیز برایتان عالی پیش برود اقامتگاه خود را از سایت پینورست رزرو کنید. این‌جا ضمانت تحویل اقامتگاه دارد. تمام واحدها بازرسی‌شده هستند و بودنشان در سایت پینورست حکم واحد گلچین‌شده را دارد.

پس اگر از طرف یک جمع مامور به انتخاب و رزرو اقامتگاه شده‌اید یا برای خودتان دنبال بهترین‌ها هستید استرس نگیرید، پینورست کنار شماست تا به شما و همه دوستان‌تان خوش بگذرد.

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی