طول پل چوبی کیاشهر چقدر است؟ گذر از نیزارها و تالاب بوجاق

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
طول پل چوبی کیاشهر چقدر است؟  گذر از نیزارها و تالاب بوجاق

پل چوبی کیاشهر جایی است دیدنی که می‌شود در آن شمال را از زاویه دیگری دید. اینجا یک پل چندصد متری است که بین نیزارها درست شده و به ساحل می‌رسد. می‌خواهیم از ویژگی‌های پل و دیدنی‌های اطرافش بگوییم.

فراموش نکنید اگر برای دیدن استان گیلان می‌روید و قصد دارید مدتی را همانجا بمانید و دوست دارید از قیمت اجاره ویلا مطلع شوید به سایت پینورست سری بزنید. در پینورست ما ویلاها را گلچین کرده‌ایم و تا جای ممکن هم پروسه اجاره را آسان کرده‌ایم.


طول پل چوبی کیاشهر و مسافت آن

پل چوبی کیاشهر

پل چوبی کیاشهر 700 متر طول دارد و عرضش 2.5 متر است. این مسافت را که بروید، به ساحل دریای خزر می‌رسید.

پل چوبی خیلی زیباست و شما را از بین نیزارها عبور می‌دهد. البته باید در میانه راه حواستان به چوب‌های پل باشد. در شب چیز زیادی مشخص نیست و ممکن است به مشکل بخورید.

بعد از آن هم به ساحل خزر می‌رسید کیاشهر یکی از بهترین ساحلهای ایران را دارد. ساحلی ماسه ای که همه عاشق دیدنش هستند.

درباره پل چوبی بندر کیاشهر

پل چوبی در کیاشهر

شاید برایتان سوال باشد که سال ساخت پل چوبی کیاشهر کی بوده. اینجا یک پل تاریخی نیست. پل چوبی را برای جذب گردشگرها ساخته‌اند.

سال 1386 شهرداری پل فرسوده قدیمی ‌را بازسازی کرد. حالا هم هر سال چوب‌های از بین رفته را عوض می‌کنند تا ظاهر زیبای پل حفظ شود.

اینجا از میان تالاب بوجاق می‌گذرد. تالابی که از سال 1354 تالاب بین‌المللی بوده.

به بوجاق پارک ملی می‌گویند. اینجا یک منطقه 3260 هکتاری حفاظت شده است که هم دریا دارد و هم خشکی.

بازدید از پل چوبی کیاشهر

برای دیدن پل و قدم زدن روی آن، نیازی به پرداخت ورودی نیست و راه رفتن روی پل رایگان است.

پل چوبی در هر ساعتی زیبا است. اما اگر دنبال بهترین ساعت دیدنش هستید، بهتر است عصر قبل از غروب آفتاب روی پل قدم بزنید. چون منظره‌ای می‌بینید که شبیهش هیچ کجا پیدا نمی‌شود.

می‌شود شب هم از پل چوبی کیاشهر دیدن کرد. اما احتمالا تعداد زیاد پشهها شما را اذیت می‌کند.

پل چوبی کجاست – آدرس و مسیر دسترسی

برای دیدن پل اول باید به کیاشهر بروید. کیاشهر در 17 کیلومتری آستانه اشرفیه و 50 کیلومتری رشت است. فاصله تهران تا کیاشهر 365 کیلومتر است و حدودا 5 ساعتی در راه هستید.

باید از آزادراه قزوین به سمت لاهیجان حرکت کنید. به آستانه اشرفیه که رسیدید، وارد جاده آستانه اشرفیه به کیاشهر شوید.

به خیابان امام خمینی کیاشهر بروید. قبل از رسیدن به جاده چمخاله، چهارراه را سمت چپ بپیچید. بعد به پل چوبی کیاشهر می‌رسید.

تفریحات پل چوبی بندر کیاشهر

قایق سواری کیاشهر

اینجا می‌شود کارهای زیادی انجام داد. در اطراف پل تفریحات زیادی برای وقت گذرانی وجود دارد.

قایق‌سواری

به اینجا که رفتید، قایق سواری در تالاب بوجاق را فراموش نکنید. تالاب خیلی زیباست و گشت و گذار در آن حس خوبی دارد.

آلاچیق‌های خانوادگی

کنار پل چند آلاچیق گذاشته‌اند که می‌شود دسته جمعی در آنها چند ساعتی ماند. آلاچیق‌ها چوبی هستند و خیلی باصفا به نظر می‌رسند.

پارک کودک

اینجا زمین بازی برای بچه‌ها هم دارد. در پارک کودک چند وسیله و دستگاه گذاشته‌اند. پس بچه‌ها هم می‌توانند در کنار پل بازی کنند و سرگرم شوند.

صنایع دستی

کنار پل چوبی کیاشهر ، بازارچه صنایع دستی هم هست. می‌شود انواع کارهای هنری مثل حصیربافی، مرواربافی و بامبوبافی را اینجا دید. دکورهای چوبی زیبا هم در بازارچه پیدا می‌شود.

پیست موتورسواری

در انتهای پارک و کنار ساحل، یک پیست موتورسواری هم ساخته‌اند. اگر اهل این ورزش هستید یا به آن علاقه دارید، می‌توانید در کنار دیدن پل چوبی، سری هم به این پیست بزنید.

جاهای دیدنی کیاشهر

پارک جنگلی کیاشهر

پل چوبی کیاشهر تنها جای دیدنی بندر نیست. می‌شود گشتی در شهر زد و جاهای دیدنی دیگر را هم کشف کرد.

پل خشتی نیاکو

پل خشتی نیاکو در دوره قاجار ساخته شده، با استفاده از ساروج و سنگ و ملات. البته بعضی ها می‌گویند که صفویان این پل تاریخی را ساخته‌اند.

۱۷ هزار آجر برای بازسازی پل نیاکو استفاده شده. این پل همیشه محل رفت و آمد کشاورزها بوده و حالا هم قابل استفاده است.

پارک جنگلی کیاشهر

اینجا پر از درختان توسکا است و زیبایی خاصی دارد. پارک جنگلی کیاشهر 18 هکتار وسعت دارد و از زیباترین جاهای دیدنی شمال به حساب می‌آید.

در پارک همه امکاناتی وجود دارد. از زمین بازی بچه‌ها تا زمین ورزشی و پارکینگ و بازی‌های رایانه‌ای.

اگر هم بخواهید می‌توانید اینجا چادر بزنید. پارک جنگلی کیاشهر امنیت خوبی دارد و با خیال راحت می‌شود شب را اینجا ماند.

ساحل عسگرآباد

ساحل عسگرآباد

در جاده کیاشهر به چمخاله، ساحلی هست که همه ایرانی‌ها عاشقش هستند و تابستان و زمستان به اینجا می‌آیند.

ساحل عسگرآباد در کیلومتر 5 جاده است و از بهترین ساحل‌های ایران به شمار می‌آید. از پل چوبی کیاشهر که دیدن کردید، حتما به اینجا هم سر بزنید. این ساحل تا مدتی پیش کاملا ناشناخته بود و کسی به اینجا نمی‌آمد ولی جدیدا به یکی از محبوب‌ترین ساخل‌های شمال ایران تبدیل شده و گردشگرها دسته دسته به سمتش می‌آیند.

تالاب امیرکلایه

در 27 کیلومتری کیاشهر، تالابی بین‌المللی هست که زیبایی‌های زیادی دارد. وارد جاده کیاشهر به چمخاله شوید. به روستای حسن بکنده که رسیدید، تالاب امیر کلایه را پیدا می‌کنید.

به اینجا تالاب شالکول هم می‌گویند. منظره تالاب خیلی دیدنی است و پرنده‌های مهاجر مثل ترنگ فیروزه‌ای هم بعضی وقت‌ها در آن دیده می‌شوند.

اینجا هم یک پل چوبی صد متری ساخته‌اند که تا اول تالاب ادامه دارد. اگر می‌خواهید تمام زیبایی‌های تالاب امیرکلایه را ببینید، اردیبهشت و خرداد از آن دیدن کنید.

پارک ملی بوجاق

اسم کامل اینجا پارک ملی جنگلی دریایی بوجاق است. یعنی هم ساحل دارد و هم مرداب و جلگه و علفزار و هم بخش‌های جنگلی. این یعنی تنوع گیاهی این پارک شامل انواع گیاهان خشکی و آبی می‌شود.

اگر فصل مناسب به اینجا بروید ممکن است حتی پرنده‌های مهاجر را هم ببینید. همانطور که اشاره کردیم تالاب بوجاق و پل چوبی هم همینجاست.

بازار محلی و بازار ماهی فروش ها

در کیاشهر هم مثل دیگر جاهای شمال می‌شود صنایع دستی و خوراکی‌های محلی مثل دلال و زیتون پرورده را از بازار محلی خرید. بازار کیاشهر چهارشنبه‌ها برپا می شود. از مردم سوال کنید، آدرس بازار را نشانتان می‌دهند.

بازار ماهی‌فروش‌های کیاشهر هم حال و هوای خوبی دارد. اینجا انواع ماهی‌های خوشمزه شمال مثل ماهی سفید پیدا می‌شود.


تا به حال به کیاشهر سفر کرده‌اید؟ روی پل زیبای چوبی معروف شهر سفر کرده‌اید؟ شاید گذرتان به پارک بوجاق یا ساحل عسگر آباد خورده باشد؟ برای ما در مورد سفرتان بنویسید و بگویید نظرتان چه بود؟ بهترین وقت سفر به این محل چه زمانی است؟ کی ها خلوت‌تر است و کی ها شلوغ‌تر؟

راستی اگر برای سفر به کیاشهر می‌روید رزرو اقامتگاه در پینورست را هم فراموش نکنید. یک راه حل به صرفه برای گردشگری امروز. ما تا جای ممکن همه کارها را آسان کرده‌ایم و ویلاها و سوئیت‌ها را دست‌چین کرده‌ایم که بهترین‌ها را همگی کنار هم پیدا کنید و خیلی جست‌وجو نکنید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی