صاحب رستوران خاور خانم رامسر کیست؟

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
صاحب رستوران خاور خانم رامسر کیست؟

در رستوران خاور خانم رامسر، می‌توانید خوشمزه‌ترین غذاهای شمالی را مزه کنید. مرغ شکم پر خاور خانم حسابی معروف است و برایش سر و دست می‌شکنند. در این مطلب می‌خواهیم شما را بیشتر با خاور خانم سرولات و رستوران معروفش آشنا کنیم.


صاحب رستوران خاور خانم رامسر

صاحب رستوران خاور خانم

خاور جربانیان، بانوی ۵۰ ساله شمالی صاحب رستوران است. خاور خانم ۲۵ سال است رستوران دارد و حالا خانه‌اش به مرکز گردشگری جهانی تبدیل شده.

زندگی جالب خاور خانم

خاور خانم در زندگی اش همه کار کرده و حتی منشی دکتر هم بوده. به خاطر کار همسرش مدتی را در قزوین زندگی می‌کردند.

بعد از چند سال، خاور خانم به سرولات برگشت و خانه قدیمی‌اش را بازسازی کرد. یک روز بارانی شانس به او و شوهرش رو می‌کند و زندگی خانم جربانیان از این رو به آن رو می‌شود.

داستان رستوران زدن خاور خانم

روزی یک زوج گردشگر در سرولات بساط می‌کنند. وقتی باران می‌گیرد، به بالکن خانه خاور خانم پناه می‌برند. زوج جوان از خانم جربانیان اجازه می‌گیرند که ناهار را در بالکن بخورند و شب هم همانجا بمانند. خاور خانم خیلی خوب از آنها پذیرایی می‌کند.

زوج توریست به شهرشان بر می‌گردند و به دوستان و آشناهایشان، از خاور خانم و دستپختش می‌گویند. حرفشان دهان به دهان می‌چرخد و رفت و آمد در سرولات، خیلی زیاد می‌شود. همه مسافران هم همیشه سراغ خاور خانم را می‌گرفته‌اند.

اینطوری شد که ایده رستوران در ذهن خاور خانم شکل گرفت. حالا دیگر همه ایران حتی گردشگرهای خارجی هم خاور خانم و رستورانش را می‌شناسند.

خاور خانم چند میلیارد تومان برای رستورانش خرج کرده و حالا رستورانش به قدری شلوغ است که روزی هزار نفر آن‌جا غذا می‌خورند.


رستوران خاور خانم کجاست – آدرس دقیق و مسیر دسترسی

رستوران خاور خانم

رستوران خاور خانوم در جاده سرولات است. در منطقه‌ای به نام لیمه سرا بین چابکسر و رامسر قرار دارد. رستوران خاور خانوم فرعی هم شاید در رامسر زیاد ببینید اما این آدرس رستوران خاور خانم اصلی است که وسط ییلاق لیمه سرا قرار دارد. دو طرف این رستوران میز سمت بالکن دارد، به‌خاطر همین اگر کسی در بالکن بنشیند منظره بسیار عالی روبه‌رویش است. این‌جا حتی دریا را هم بین سرسبزی ییلاق می‌بینید.

اگر از تهران حرکت می‌کنید: فاصله تهران تا رستوران خاور خانم ، ۴۱۰ کیلومتر است. حدودا ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا به رستوران برسید.

وارد آزادراه قزوین – رشت شوید. انقدر ادامه بدهید تا به جاده فومن – سراوان برسید. از آنجا جاده سراوان – سنگر – سیاهکل را پیدا کنید و راهتان را ادامه بدهید.

از بزرگراه توحید شرقی، خودتان را به جاده لاهیجان – لنگرود برسانید. وارد کمربندی رودسر شده و جاده رامسر – رودسر را پیدا کنید. بعد از یک مدت به میدان سرولات می‌رسید. دست راست بپیچید و وارد جاده سرولات شوید.

میدان را که رد کردید، پیچ و خم‌های کوه و جنگل شروع می‌شود. شما نزدیک یک ربع جاده پرپیچ و خم و سرسبز دارید. کمی بعد به رستوران می‌رسید. از هر کسی بپرسید، اینجا را به شما نشان می‌دهد. در این منطقه رستوران‌های دگیری هم باز شده که گاهی بد نیست آن‌ها را هم تست کنید شاید خاورخانم بعدی بودند.

این‌جا فضای پارکینگ هم دارد و ساعتی ۲۰ هزار تومان هزینه‌اش است.

راه رفتن به رستوران از شهرهای رامسر و رشت هم همین است.

روی نقشه ببینید!

فاصله رشت تا خاور خانم رودسر: ۱۱۰ کیلومتر (حدود ۲ ساعت).

فاصله رامسر تا خاور خانم: ۱۷ کیلومتر (حدود ۲۵ دقیقه).

فاصله چالوس تا خاور خانم: ۱۰۰ کیلومتر (حدود ۲ ساعت).

ساعت کار رستوران خاور خانم: ۱۲ ظهر تا ۱۱ شب.

تلفن خاور خانم سرولات: ۰۹۱۱۲۴۴۴۹۳۴ – ۰۹۱۱۳۴۴۴۹۳۴


یک روز کاری در رستوران

خاور خانم چابکسر

خاور خانم هر روز ساعت ۷ بیدار می‌شود. با همسرش صبحانه می‌خورد و بعد برای خرید به بازار می‌رود. مواد اولیه غذاهای خاور خانم همه تازه هستند.

بعد خانم جربانیان به کارگرها و آشپزهایش سر می‌زند و چیزهای لازم را به آنها می‌گوید.

خاور خانم همه محلی‌ها و ساکنان ده را به کار گرفته. همسرش هم در کارها و هماهنگی‌ها به او کمک می‌کند. خاور خانم راز موفقیتش را همراهی همسرش می‌داند.

همه کارها مثل سیخ زدن کباب، درست کردن برنج و مرغ شکم پر، با نظارت خود خاور خانم انجام می‌شود.

خاور خانم آنقدر به غذاها و مسافرهایش اهمیت می‌دهد که به قول خودش، حتی در خواب هم دارد میرزا قاسمی درست می‌کند و به مشتری‌هایش می‌رسد.

کارگرها همه از او و برخوردش راضی هستند. خواهرزاده خاور خانم هم در رستوران کار می‌کند، اما جایگاهش با دیگران فرقی ندارد.


غذاها و منو رستوران خاور خانم

خاور خانم رامسر

از هر کسی بپرسید، مرغ شکم پر رستوران خاور خانم را پیشنهاد می‌دهد. اما اینجا خوراکی‌های خوشمزه دیگری هم پیدا می‌شود.

میزراقاسمی، ترش تره، چنجه، باقالاقاتوق، جوجه ترش و کباب ترش خاور خانم هم واقعا خوشمزه هستند. به خصوص باقلاقاتوق که پیشنهاد ویژه خود خاور خانم است.

در رستوران، مخلفات محلی مثل اشپل و کال باقالی پیدا می‌شود.

کباب‌های این جا تازه و خوش‌طعم است.

برنج هم با تهدیگ ته‌چینی سرو می‌شود. اینجا بسته به تعداد سفارش، دیگ‌های مختلف برای برنج دارند و برای هر سفارش، یک دیگ را در ظرف خالی می‌کنند. سفارش مشتری‌ها در سینی‌های روحی گذاشته شده و تحویل می‌شود.

خاور خانم یک دوغ خوشمزه محلی دارد که حیف است از دستش بدهید. نگران قیمت‌ها نباشید. با اینکه آوازه اینجا در همه جای ایران پیچیده و غذاها کیفیت بالایی دارند، قیمت‌ها خیلی معمولی و منصفانه هستند.

پرسنل بسیار خونگرم و خوش‌اخلاق هستند.

راستی شاید دوست داشته باشید سفرتان به رامسر را چندروزه کنید و از دیدنی‌های دیگر این شهر مثل جنگل‌های زیبا و دریاچه‌هایش هم دیدن کنید یا به شهر‌های اطراف بروید و سوغاتی تهیه کنید. در این صورت می‌توانید با اجاره ویلا در رامسر به همه این کارها برسید.


رستوران خاله مرضیه – رقیب جدی خاور خانم

رستوران خاله مرضیه سرولات

رستوران خاله مرضیه سرولات، ۸۰۰ متر با خاور خانم فاصله دارد. پیاده حدودا ۱۵ دقیقه تا رستوران فاصله دارید.

به اینجا که می‌رسید، خاله مرضیه و شوهرش به استقبالتان می‌آیند و خودشان از شما سفارش می‌گیرند. اسم دیگر رستوران خاله مرضیه، باغ آرامش است.

اینجا در واقع خانه خاله مرضیه است که به رستوران تبدیل شده. یک زمین چند هزار متری که امتدادش به رودخانه می‌رسد.

باید در آلاچیق‌های چوبی رستوران بنشینید. منظره اینجا واقعا فوق‌العاده است، درست مثل طعم غذاهایش. قیمت‌ها هم منطقی و منصفانه هستند. خیلی‌ها که حوصله شلوغی رستوران خاور خانم را ندارند، برای غذا خوردن به اینجا می‌آیند.

این رستوران یک‌تنه گردشگری این منطقه را ساخته و همه اهل سفرهای حرفه‌ای به این‌جا می‌آیند.

یادتان باشد حتما یک ساعت قبل از رفتن به رستوران خاله مرضیه با او تماس بگیرید. این طوری هم جا را رزرو می‌کنید، هم وقتی می‌رسید غذایتان حاضر است.

روی نقشه ببینید!


این هم مطلب ما در مورد رستوران خاور خانم. شما هم تا به حال یه این رستوران رفته‌اید؟ رستوران خاله مرضیه چطور؟ تا به حال آن‌جا غذا خورده‌اید؟ نظرتان در مورد کیفیت غذا و فضای رستوران‌ها چه بود؟ آیا جای دیگری را می‌شناسید که مثل رستوران خاور خانم غذاهای خانگی و سنتی گیلکی سرو بکنند؟

راستی یادتان باشد با اجاره اقامتگاه در پینورست می‌توانید به روستاهای مختلف شمال سر بزنید و با خیال راحت این منطقه را بگردید و غذاهای خوشمزه‌اش را امتحان کنید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی