دریاچه نمک خارا ؛ شور کویرگردی

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
دریاچه نمک خارا ؛ شور کویرگردی

دریاچه نمک خارا یکی از دیدنی‌ترین نمک‌زارهای ایران با فاصله ۵۰ کیلومتری از کویر ورزنه است و از معادن نمک در ایران محسوب می‌شود. زمین این دریاچه از رسوبات نمکی پوشیده شده‌است که در اثر انباشته شدن آب‌های سطحی و سیلاب‌ها در طول زمان پدید آمده‌اند. 

دریاچه نمک خارا کجاست؟

دریاچه نمک خارا در ۵۰ کیلومتری ورزنه و در کویر خارا قرار گرفته‌است. پس برای رفتن به اینجا باید خودتان را به کویر ورزنه برسانید.

پوشش گیاهی

وقتی از روستای خارا به سمت تالاب می‌رویم، اول مسیر پوشش گیاهی گز و‌ قیچ را مشاهده می‌کنیم و با گذر از این منطقه به بیابانی به شن‌های روان می‌رسیم و پس از آن می‌توان نمک‌زارها و بلورهای نمک را دید.

عمق نمک در دریاچه نمک خارا چقدر است؟

عمق نمک در این دریاچه از ۵ تا ۵۴ متر متغیر است. با هربار بارش و تبخیر آب در دریاچه نمک، نمک‌های موجود مناظری تشکیل می‌دهند که بسیار دیدنی هستند. پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن دیدن کنید.

کویر خارا کجاست؟

کویر خارا در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از شرق اصفهان و ۱۵۰ کیلومتری از غرب یزد واقع شده‌ است.

مسیر دسترسی به دریاچه نمک خارا

برای رسیدن به این منطقه اول باید از اصفهان به ورزنه برویم. در حاشیه محور حسن آباد به ورزنه این نمک‌زار فوق‌العاده قرار گرفته است. 

بهترین فصل سفر به کویر ورزنه

به دلیل گرمای بالای اینجا تابستان اصلا فصل مناسبی برای سفر نیست. پاییز هوا معتدل‌تر می‌شود و شب‌های خنکی دارد. اگر در زمستان به کویر ورزنه سفر می‌کنید، باید لباس گرم همراهتان داشته باشید که شب‌ها حسابی سرد می‌شوند.

 

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی