کافه کاریز ؛ صبحانه را در بین شاعران میل کنید

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
کافه کاریز ؛ صبحانه را در بین شاعران میل کنید

کافه کاریز یکی از کافه‌های معروف تهران است که هم مناسب قرار‌های کاری است که نیاز به آرامش دارند و هم برای قرارهای دوستانه به کار می‌آیند. فضای باز زیبایش مناسب تولد است و از همه مهم‌تر غذاهایش خوشمزه است.


معرفی کافه کاریز

کافه کاریز

کافه کاریز اولی بار در سال 1395 افتتاح شد و اصلی‌ترین بخش‌های آن رستوران و کافه بوده است و کار خود را با آماده کردن قهوه شروع کرده است. کافه کاریز سعی کرده است یک محیط آرام و دلنواز و عالی برای طرفدارانِ نوشیدنی‌هایی که ترکیبی از قهوه را دارند و همچنین علاقه‌مندان به خوردن صبحانه، ناهار و شام در جایی که تلفیقی از کافه، رستوران و باغ است، ایجاد کند.

هدف فعالیت مجموعه کافه کاریز در این سال‌ها این بوده است که باغ خانه شاعران ایران را به جایی دنج و آرامش‌بخش تبدیل کنند تا علاوه بر این که هر فردی بنا به سلیقه‌ی خود و علایقش هر نوع سفارشی را که دارد به راحتی ثبت کند، بتواند در محیطی که دوست دارد در کنار عزیزانش یا حتی به تنهایی بنشیند و کتاب بخواند، موسیقی گوش دهد، گپ بزند، کارهایش را پیش ببرد و از حس خوب کافه کاریز لذت ببرد.

برخی فضای بسته‌ی داخلی با نورپردازی زیبایش لذت می‌برند و برخی دیگر فضای باز و هوای خوب و دیدن درختان و آسمان آبی را ترجیح می‌دهند. کافه کاریز به مشتری‌هایش به همین اندازه‌ای که در انتخاب فضا، مکان، میز، و نوع نوشیدنی و غذا آزادی انتخاب می‌دهد به همان اندازه هم به عادت‌های مشتری‌هایش بها می‌دهد. کسی که عادت به سیگارکشیدن دارد در محوطه‌ی بیرونی مجاز به استفاده از سیگار است و کسی که از دود و بوی سیگار اذیت می‌شود می‌تواند به راحتی فضای داخلی کافه کاریز را انتخاب کند. 

بیشتر بخوانید: کافه مخصوص تولد در تهران – ۱۴ کافه‌ی دنج برای خاطره‌سازی

همچنین علاوه بر تمام امکاناتش، شرایطی را برای آموزش درست کردن قهوه و توابع آن ایجاد کرده‌اند و با برنامه‌ریزی‌های مختلف تلاش کرده‌اند که این آموزش را به افراد مختلف و به خصوص کادر خود به بهترین نحو و با کیفیتی بسیار خوب ارائه دهند و از هر جهت بتوانند رضایت شما را جذب کنند.

با ساختن منویی از غذاهای مختلف و لذیذ و خوش عطرِ و طعم فرنگی و مدیترانه‌ای نظر مثبت خیلی‌ها را به دست آورده‌اند؛ به‌طوری‌که اکثر مشتری‌هایشان دائمی شده‌اند و کافه کاریز را در اولویت‌های کافه گردی و رستوران گردی خود قرار داده‌اند. به غیر از منوی کامل غذاهای خوشمزه‌اش که آب از دهان راه می‌اندازند، منوی کافه‌ی خود را هم در سال 1398 تکمیل کرده‌اند و علاوه بر نوشیدنی‌های سرد و گرم؛ دسرها و نان و شیرینی و انواع بستنی و انواع کیک و … را به منوی خود افزوده‌اند و به طور کلی یک کافه رستوران محشر را برپا کرده‌اند. 

به اضافه‌ی تمام این گزینه‌های جذاب، فروشگاهی برای خرید انواع قهوه و تجهیزات آماده‌سازی و تهیه آن را در هر مقدار و اندازه‌ای که شما بخواهید به صورت حضوری یا آنلاین دایر کرده‌اند که کاربرد کافه کاریز را بیشتر می‌کند. به گفته خود کافه کاریز، این کافه باغ به ۴ بخش اصلی کافه، رستوران، نان و شیرینی و روسته قهوه تقسیم می‌شود که ما در ادامه به دو بخش کافه و رستوران آن می‌پردازیم.


منوی کافه و رستوران کافه کاریز

منو

با بازگشایی و شروع به کار کافه باغ کاریز، منوی رستورانی آن نیز از غذاها و پیش‌غذاهای مدیترانه‌ای و فرنگی و به خصوص ایتالیایی با طعمی عالی و متفاوت و کیفیتی که باعث می‌شود کافه کاریز در بین انتخاب‌های همیشگی شما قرار بگیرد، آماده شد و در وعده‌های ناهار و شام تدارک داده شد. قیمت‌ها و کیفیت غذاها و نوشیدنی‌های این مکان بسیار مناسب است. 

منو رستوران شامل انواع پیتزا، برگر، سالاد، استیک، خوراک، پاستا، سوپ، سبزیجات و… است که با گذشت زمان این منو بلندتر و متنوع‌تر شد و هر سلیقه‌ای را در دل خودش جای داد و تلاش کرد به تفاوت‌ها و مزاج‌ها و علایق مختلف احترام زیادی بگذارد تا برای همه‌ی کسانی که به کافه کاریز می‌روند اوقات خوش و ماندگاری را رقم بزند و خاطره‌ای درخشان و ماندگار را در ذهن‌ها حکاکی کند.

تعدادی از غذاهای معروف و پر طرفدار منوی رستورانی کافه کاریز:

پیش‌غذاها؛ سیب‌زمینی با سس خامه و قارچ، نان سیر، حمص با نان لبنانی پیتا، باباغنوش با نان لبنانی، میکس مزه عربی

پاستاها شامل پاستا چیکن آلفردو، چیکن پستو و چیکن عربیاتا

پنینی‌ها مثل استیک، چیکن تندروی، چیکن سوخاری

برگرها‌؛ کاریز برگرف چیزبرگر، میکس برگر، ماشروم برگر

سالادها؛ سالاد مخصوص کاریز، سزاز گریل، سزاز سوخاری، گرین سالاد، سالاد فتوش، مالومی، آرمانیا

خوراک‌هایی مانند بیف استراگانوف پر طرفدار و چیکن استراگانوف.

پیتزاها؛ پیتزا کاریز، پیتزا استیک، انواع پیتزا پپرونی، پیتزا سبزیجات

و انواع نوشیدنی‌های سرد که در منو برایتان نوشته شده است و همچنین بشقاب‌های مخصوصی مثل بشقاب مخصوص کاریز، استیک مرغ و اسکندر کباب نیز دارند. در هرکدام از این گزینه‌ها می‌توانید به سایت کافه کاریز مراجعه کرده و ترکیبات و مواد استفاده شده در هر غذا را مشاهده کنید.

منوی کافه‌ای آنها نیز پر از سورپرایزها و تنوع‌های دلچسب است که در ادامه برخی از جذابیت‌های منو کافه کاریز را برایتان خواهیم گفت.

بیشتر بخوانید: شب گردی در تهران – ۱۳ جای عالی برای تفریح شبانه در پایتخت

منوی کافه از اسپرسوهایی مثل؛ اسپرسو سینگل، دبل، آمریکانو، کاپوچینو، کافه لاته، موکا، فلت وایت و … . و نوشیدنی‌های سرد که با قهوه تهیه می‌شوند مانند آیس لاته، آیس موکا، آیس کارامل، آیس آمریکانو و فراپاچینو نوشته شده است. هنوز این لیست خوشمزه تمام نشده، شیک‌هایی مثل شیک نوتلا، دبل چاکلت، شیک بادام‌زمینی، شیک براونی، و شیک تیرامیسو و همچنین نوشیدنی‌های گرم و پر طرفداری که شامل هات چاکلت، وایت چاکلت، چای ماسالا، ثعلب و … می‌شوند در منوی کافه کاریز می‌درخشند.

سورپرایزهای کافه کاریز برای علاقه‌مندان به نوشیدنی‌های اصیل ایرانی هم سر جای خودش است. این نوشیدنی‌ها عبارت‌اند از نوشیدنی شیراز، یزد، دو نوع لاجین، انوع چای‌های سیاه و سبز و … و کیک‌ها و دسرهایی مثل کیک روز، چیز کیک، وافل و براینز و … که منو را تشکیل می‌دهند.


فضای داخلی و خارجی کافه کاریز

کافه کاریز

فضای بیرونی کافه جلوی ساختمان و درون باغ است. میزها با فاصله‌ی مناسب چیده شده‌اند و بر سر هر میز چتر بزرگِ سایه افکنی وجود دارد. وجود گل‌ها، درختان و حوضچه وسط این محوطه و باغ زیبای اطرافش نظر شما را جلب خواهد کرد. همچنین قسمتی از فضای بیرون را به کار فرهنگی شب شعر اختصاص داده‌اند که علاقه‌مندان به کتاب و شعرخوانی به این محفل می‌پیوندند.

بیشتر بخوانید: بهترین رستوران های تهران ؛ ده رستوران مورد علاقه غذادوستان پایتخت

فضای داخلی یک ساختمان دو طبقه است و میزهایی مرتب، نورپردازی، کنترل سرمایش و گرمایش و محیطی آرام همراه با موسیقی دارد و روی هر میز با گلدان، شمع‌های کوچک و چند بیت شعر مزین شده است و محیطی رمانتیک، دوستانه و صمیمی را ایجاد کرده است. برخورد صمیمی و محترمانه‌ی پرسنل جوان حس خوبی را به شما منتقل خواهد کرد.


کافه کاریز کجاست؟

کافه کاریز

کافه کاریز تهران در اواسط هفته و زمان‌های کاری نسبتاً خلوت‌تر و دنج‌تر است اما اگر شما برای رفتن به کافه کاریز اواخر هفته را انتخاب کنید با جمعیت زیادی در این مکان رو به رو خواهید شد که البته می‌توانید از قبل از طریق سایت یا شماره تماس، میز مورد علاقه‌ی خود را رزرو کنید.

شماره تماس کافه کاریز : ۰۲۱۲۲۶۱۷۱۷۹

همچنین لازم است بدانید در حال حاضر کافه از ساعت 11 تا 23 و همه روزه دایر است.

برای رفتن به کافه کاریز تهران به خیابان شریعتی و سپس به خیابان دولت می‌روید. نبش خیابان نعمتی (کیکاووس)، در باغ خانه شاعران ایران به کافه کاریز که گاهی به کافه کاریز دولت نیز مشهور است می‌رسید. روی نقشه ببینید!

سایت کافه کاریز: karizgroup.ir


تا به حال به کافه کاریز خیابان دولت رفته‌اید؟ خانه شاعران ایران را دیده‌اید؟ می‌دانستید این کافه برای برگزاری تولد هم خیلی جالب است؟ رفتار پرسنل را چه طور دیدید؟ از کیفیت موارد منو راضی بوده‌اید؟ چه چیز در این کافه معروف است و به امتحان کردنش می‌ارزد؟ برای ما از تجربیات کافه‌گردیتان بنویسید چون ما مشتاقانه خواهیم خواند و به مطلبمان اضافه خواهیم کرد.

راستی اگر از شهرهای اطراف به تهران آمدید و قصد رزرو اقامتگاه را داشتید، پیشنهاد ما به شما این است که به سایت پینورست سر بزنید چون این‌جا در شهر تهران اقامتگاه‌های شیک و تمیز زیادی دارد و می‌توانید یک اقامت به یاد ماندنی داشته باشید.

فرزانه حقیقی

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی