قصه شمالبازی (قسمت چهارم در کلبه جنگلی تالش) رو در روی کوه و مه!

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
قصه شمالبازی (قسمت چهارم در کلبه جنگلی تالش) رو در روی کوه و مه!

قصه بعدی شمالبازی ما در دل ابرهاست. ویدئو که شروع می‌شود سروناز دارد برایمان از فضای ابری و آلاچیق‌های منطقه برایمان فیلم می‌گیرد. ای وای یادمان رفت همین اول بگوییم اصلا سروناز و ایمان کجا رفتند؟ مسافرهای ما دل از تالش نمی‌کندند و برای قسمت چهارم شمالبازی‌شان این‌دفعه سراغ یک کلبه جنگلی یا می‌شود گفت کوهی در تالش زیبا رفتند.

این‌جا مقصد دوری نسبت به تهران است چون تا خود تالش راه زیاد است و این اقامتگاه هم خودش ۷۰ کیلومتر تا تالش فاصله داشت اما بشنویم از زبان سروناز که آیا این مسافت ارزشش را داشته یا نه؟

سروناز می‌گوید: « چقدر ما رو پایین جاده از مسیر ترسوندن اما مسیر مشکلی نداشت جز این‌که دور بود اما این‌جا انقدر آرامش هست و انقدر از هیاهو دوره که صددرصد ارزشش رو داره!»


وقتی دست‌خالی میای چیزی برای خوردن هست؟

سروناز و ایمان یک عالم وقت توی راه بودند و وقت هم نکرده بودند تا برای صبحانه و ناهارشان خرید کنند. خلاصه با یک ذهن نگران و دلی گرسنه رسیدند به کلبه که دیدند یک صبحانه در تراس کلبه انتظارشان را می‌کشد.

صاحبان این اقامتگاه برای شما صبحانه و ناهار با هماهنگی قبلی آماده می‌کنند و حسابی خستگی مسافرهای ما را درآوردند.

ایمان می‌گوید: «اگه توی راه خرید‌هاتون رو از سوپر مارکت نکردین نگران نباشید. نزدیک اقامتگاه یه سوپرمارکت هست که می‌تونین پیاده هم بهش برسین و خریدتون رو بکنین»

بهتان پیشنهاد می‌کنیم از این‌جای کار حتما ویدئو را ببینید تا هوای خنک این ییلاق به صورتتان بخورد و متوجه بشوید که کجا رفتیم!


این‌جا مگه چی داره که باید دید؟

ویدئو را که نگاه کنید روی فیلم یک موزیک پخش می‌شود که می‌گوید: «پایه می خوای پاشو بیا!» این‌جا دقیقا همین‌طور است. باید یک همسفر پایه پیدا کنید و بروید به این منطقه خیلی خیلی بکر و دور از مردم.

این‌جا هیچی جز اکسیژن و سکوت نیست. مسافرهای ما توی اوج گرما رفتند و این‌جا بخاری روشن کردند. به معنای واقعی کلمه این‌جا ییلاق است.

کلبه جنگلی در تالش؛ بومگردی و بکر

ایمان وقتی وارد اقامتگاه می‌شود و از پشت پنجره‌اش برای ما فیلم می‌گیرد می‌گوید: «صبحا ابرها میان پشت پنجره و و می‌زنن به شیشه تا پنجره رو باز کنین، منظره از داخل کلبه جنگلی‌مان واقعا بی‌نظیره»

سروناز از طبیعتش می‌گه

سروناز: «من سفر زیاد رفتم ولی جایی که انقدر آرامش و سکوت داشته باشه ندیده بودم. یکم که از اقامتگاه فاصله می‌گیرین و پیاده‌روی می‌کنین به یه تپه سرسبز می‌رسید که توش صدای آبشار نزدیک بهش رو می‌شنوین. سرتونم که برمی‌گردونین مه می‌خوره توی صورتتون. این‌جا تنها چیزی که به مشامتون میرسه اکسیژنه!»

ایمان از خوبی مناطق بکر می‌گه

ایمان همان‌طور که برایمان از جاده سبز و تمیز روبه‌رو اقامتگاه‌ها فیلم می‌گیرد می‌گوید: « خوبی مناطق بکر اینه که شما روی زمین یا در دل طبیعت اصلا زباله‌ای نمی‌ینی و شاید دلیلش اینه که آدم‌ها کمتر به این مناطق اومدن. خوبیش اینه دیگه حرص نمی‌خوری و از طبیعت همه‌جوره لذت می‌بری.»

بیشتر بخوانید: ۹ اقامتگاه ارزان شمال؛ اقامتی خوش و کم‌خرج


ویژگی‌های خاص کلبه جنگلی در تالش به شماره ۱۷۲۴۰ پینورست

این‌جا ۵تا کلبه چوبی‌است. با ۳تا آلاچیق توی محوطه جنگلی‌ش. ایمان با یکی از مسافرها که قبل آن‌ها به یکی از کلبه‌های این‌جا رسیده بود و از قضا اهل سفر هم بود صحبت می‌کند و از این اقامتگاه و محله ازش می‌پرسد.

آقای همسایه می گوید این‌جا برایش مثل یک هتل ۵ستاره بوده. تمام مصالحی که در کلبه به کار رفته مناسب با منطقه است واز چوب و کاهگل است. آنقدر همه چیز از بیرون و درون این اقامتگاه با سلیقه ساخته شده که واقعا حس ماندن در یک هتل را می‌دهد. دوروبر کلبه‌ها هم زمین‌های زراعتی ست و سازنده این‌جا به فکر زمین‌ها و طبیعت هم بوده.

این‌جا خنک است و امکانات گرمایشی خوب و ایمنی هم دارد.

کلبه جنگلی تالش

اگر با این قسمت از شمالبازی هوس اقامت توی کلبه جنگلی در تالش ما را کردید می‌توانید وارد این لینک شوید و اطلاعات بیشتر رزرو را بخوانید.

 

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی