موزه عاج رامسر؛ کنده‌کاری‌های باورنکردنی روی عاج فیل

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
موزه عاج رامسر؛ کنده‌کاری‌های باورنکردنی روی عاج فیل

موزه عاج رامسر کجاست؟

موزه عاج رامسر در یکی از باحال‌ترین جاهای رامسر یعنی کاخ مرمر آن است. به عروس شهر مازندران یعنی رامسر که رسیدید و همین‌طور خیابان‌های اروپایی‌طورش را که طی کردید بیایید سمت خیابان رجایی. این‌جا کاخ مرمر را از دور می‌بینید.

توی صف بلیط باستید، قیمت بلیط کاخ موزه مرمر در تابستان ۱۴۰۱، ۷۰ هزار تومان است. بلیط را که خریدید وارد شوید تا بگوییم در قسمت مزه عاج این کاخ چه خبر است؟


در موزه عاج چه چیزهایی برای دیدن است؟

اول وارد یک عمارت قدیمی می‌شودی. اگر سنتان بالا باشد و کارتان به فرمانداری رامسر رسیده باشد، ساختمان این موزه برایتان آشنا خواهد بود. این موزه قبلا فرمانداری رامسر بوده و حالا تبدیل به موزه عاج شده.

وارد که می‌شوید اول با آثار عجیبی مثل پای واقعی فیل، دری که رویش با عاج فیل کار شده و …مواجه می‌شوید. در وروردی این موزه یک مونیتور نصب شده که روی آن محل تجمع فیل‌ها را نشان می‌دهد. این‌که کجا تعدادشان بیشتر است؟ این‌جا یک موزه مخصوص فیل‌هاست.

داخل هر اتاق که می‌شوید آثار عجیبی از عاج فیل می‌بینید. طرح‌های ریزی که روی عاج فیل کنده‌کاری شده‌اند که یا برای کشور چین است یا هند.

ممکن است یک کشتی با تمام جز‌ئیات، مهمانان و خدمه ببینید که فقط روی عاج فیل کنده‌کاری شده یا عصاهایی که با عاج درست شده‌اند.

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی