قهوه‌خانه حاج علی درویش ؛ کوچکترین قهوه خانه دنیا

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
قهوه‌خانه حاج علی درویش ؛ کوچکترین قهوه خانه دنیا

بازار بزرگ تهران همیشه در دل خودش جایی یا چیزی دارد که ما را با آن شگفت‌زده کند. در انتهای یکی از بن‌بست‌های فرعی بازار که قول می‌دهیم خیلی‌ها متوجه‌اش نمی‌شوند کوچکترین قهوه خانه دنیا یعنی قهوه‌خانه حاج علی درویش قرار دارد.


قهوه‌خانه حاج علی درویش در سال 1297 توسط حاج علی مبهوتیان تاسیس شد. بعد از فوت او هم قهوه‌ خانه توسط پسرش، حاج کاظم اداره می‌شود.

وارد بن‌بست فرعی و باریک که شوید حس می‌کنید قدم به یک دنیای دیگه گذاشته‌اید. فضای این قهوه‌ خانه کوچک به قدری جالب است که می‌توانید ساعت‌ها محو تماشای جزئیات شوید. در کنارش هم از چای خوش‌طعم لذت ببرید. اینجا چند نوع چای مختلف دارد و چای آلبالو را پیشنهاد می‌کنیم.

جالب است بدانید که جلوی در ورودی یک تابلو قرار دارد و حاج کاظم هر روز یک جمله پندآموز روی آن می‌نویسد. صندوقچه‌ای هم در اینجا وجود دارد به اسم صندوق مولا. افراد باقی پول چایی خودشان را در آن می‌اندازند و پول بعد از جمع‌آوری به بچه‌های بهزیستی داده می‌شود.

برای رسیدن به قهوه‌خانه حاج علی درویش از ورودی بازار بزازها وارد شوید. نگران هم نباشید؛ چون از هر کسی سراغ آن را بگیرید مسیر را به شما نشان می‌دهند.

آدرس: خیابان پانزده خرداد، راسته بزاز‌ها، پس از ورودی مسجد امام، پلاک 78

ساعت کاری: 8 صبح تا 6 عصر | جمعه‌ها تعطیل است.

شماره تماس: 02155818672

صفحه اینستاگرام: hajalidarvish.teahouse

 

سیما پشارپور
بقیه‌ نوشته‌ها

من سیمام. لیسانس IT دارم ولی ول کردم و رفتم سراغ عکاسی و نوشتن. دوست دارم اون چیزی که می‌بینم رو ثبت کنم تا بقیه هم ببینن و چیزی که می‌خوام به زبون بیارم رو بنویسم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها