ساحل گیسوم ، لمس شن های ساحل پس از عبور از جنگل تالش

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
ساحل گیسوم ، لمس شن های ساحل پس از عبور از جنگل تالش

مقصد امروز ما ساحلی زیبا میان جنگلی سبز است. می‌خواهیم تصاویر ساحل گیسوم را نشانتان بدهیم و از جنگل گیسوم تالش عبور کنیم. برای سفر به ساحل گیسوم، یکی از زیباترین سواحل گیلان با پینورست همراه شوید.


ساحل گیسوم کجاست؟

آدرس دقیق ساحل گیسوم :  استان گیلان، 90 کیلومتری رشت به آستارا، 16 کیلومتری شهر تالش.

مسیر ساحل گیسوم از رشتفاصله رشت تا ساحل گیسوم حدود 85 کیلومتر است. برای رفتن به این جاذبه طبیعی، از شهر رشت به سمت بندر انزلی حرکت کنید. از منطقه ای بنام پره سر و رضوان شهر عبور کنید. پس از عبور از این مسیر، تابلوهای جنگل گیسوم و پارک جنگلی گیسوم شما را رهانمایی می‌کنند تا به مقصد خودتان برسید.

فاصله ساحل گیسوم تا ماسال: 45 کیلومتر. حدودا یک ساعت طول‌ می‌کشد تا به ماسال برسید. وارد جاده رشت به آستارا بشوید و به سمت شاندرمن بروید.

فاصله ساحل گیسوم تا ماسوله: 91 کیلومتر. جاده رشت به آستارا را آنقدر ادامه بدهید تا به پونل برسید. بعد که پونل را رد کردید، سمت چپ جاده‌ای هست که شما را به ماسوله می‌رساند. 2 ساعت طول می کشد تا از گیسوم به ماسوله برسید.

در صورتی که از تهران قصد سفر به گیسوم را دارید، خود را به شهر قزوین و سپس رشت برسانید. پس از آن، از مسیر ذکر شده راهی گیسوم شوید. فاصله تهران تا گیسوم  408 کیلومتر است که در صورت نبود ترافیک می‌توانید 6 ساعته به مقصد برسید.

تصاویر ساحل گیسوم

خیلی‌ها دوست دارند عکس ساحل گیسوم را ببینند. برای همین اینجا برایتان بهترین تصاویر ساحل گیسوم را قرار داده‌ایم.

تصاویر ساحل گیسوم

جنگل و ساحل گیسوم

با پای گذاشتن به مسیر گیسوم ، منظره‌هایی می‌بینید که در در کمترجایی می‌شود مثلشان را پیدا کرد. درختانی که قامتشان تا آسمان بلند است. دستانشان به هم گره خورده تا از دل آنها عبور کنید و غرق در آرامش شوید. با تنفسی عمیق وجودتان از طراوت پر می‌شود.

جاده ساحل گیسوم

تفریح در ساحل گیسوم

جت اسکی و قایق سواری: تمام لحظاتی که در ساحل گیسوم برای شما رقم می‌خورد، خاطرات به یاد ماندنی سفرتان خواهد شد. سوار شدن بر جت اسکی و قایق‌های موتوری به اتفاق همراهانتان، یکی از این خاطرات خواهد بود.

ساحل گیسوم تصاویر

شاتل سواری: اوج هیجان را می‌توان در شاتل ساحل گیسوم تجربه کرد. در این بازی بر تیوپی قرار می‌گیرید و توسط قایق روی آب های خزر حرکت می‌کنید.

چتر بازی: بی‌شک تماشای دریای خزر از ارتفاع برایتان لذت بخش خواهد بود. برای این منظور می‌توانید سوار بر چترهای گیسوم شوید و گشتی در آسمان خزر بزنید.

در کنار تفریحات فوق، امکاناتی دیگر نظیر پارک بادی برای گردشگران مهیا شده است. می‌توانید به آنجا بروید و ساعاتی خوش را در کنار خانواده تجربه کنید.

گونه‌های گیاهی و جانوری جنگل گیسوم

جنگل گیسوم با مساحتی بالغ بر 80 هکتار، پوشش گیاهی متنوعی را در خود جای داده است. بیشتر گونه‌های گیاهی این منطقه شامل درختان آلو، ازگیل، انجیر، به و سیب می‌شود. از گونه‌های جانوری جنگل گیسوم می‌توان به خرگوش، روباه، شغال، سمور، گرگ، بز کوهی و قرقاول اشاره کرد.

برپا کردن یک چای ذغالی در کنار طبیعت جنگل گیسوم ، لذت سفرتان را دوچندان خواهد کرد.

جنگل گیسوم

اگر به شهرهای شمالی سفر کردید و دلتان یک اقامت متفاوت بغل گوش دریا خواست پیشنهاد ما به شما اجاره سوئیت ساحلی است. یک سر به سایت پینورست بزنید و اقامتگاه دلخواهتان را در کمترین زمان پیدا و رزرو کنید.

ساحل گیسوم – جاده اسالم به خلخال

شاید با خودتان بگویید که این دو مقصد گردشگری با هم فاصله دارند. ولی می‌شود طوری برنامه‌ریزی کرد که هم از دل جاده اسالم به خلخال بگذرید، هم ساحل گیسوم را تماشا کنید.

ساحل گیسوم عکس

از گیسوم وارد جاده رشت به آستارا شوید. بعد دور بزنید و تا رسیدن به اسالم راندگی کنید. سمت چپ جاده اسالم به خلخال را می‌بینید. واردش شوید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

این جا جاده‌ پیچ در پیچی می‌بینید که از دوطرف درختان دورش را گرفته‌اند. اگر مه باشد کمی رانندگی سخت و خطرناک می‌شود. کلا برای رانندگی در این جاده خوب است که حرفه‌ای باشید.

کمی که جاده اسالم به خلخال جلو بروید در مسیر و کنار جاده غرفه‌های غذافروشی می‌بینید که در آن‌ها آش دوغ و ماهی کبابی و… می‌فروشند و انصافا طعم آش دوغ بعضی از این غرفه‌ها درجه یک و به یادماندنی‌ست.

یک چشمه آب آشامیدنی هم در این جاده وجود دارد که خیلی‌ها آب آشامیدنی‌شان را از آن پر می کنند و با خود می‌برند.

اگر بخواهیم یک تقلب بهتان برسانیم باید بگوییم که همین آش فروشی عمو رحیم که روبروی همین چشمه است آش دوغش از بقیه جاها خوشمزه‌تر است.

جاهای دینی اطراف گیسوم و تالش

بعد از اینکه خوب ساحل گیسوم را گشتید، می توانید مکان های گردشگری تالش را هم ببینید.

تالش

پارک جنگلی سیاه داران

اینجا روستایی هست به اسم سیاه داران که در گذشته کسی نمی‌توانسته واردش بشود. چون درخت‌های بلوط همه جا را گرفته بودند، رفت و آمد خیلی سخت بود.

ولی حالا در سیاه داران جاده کشیده‌اند و آلاچیق و رستوران هم برای استراحت و وقت‌گذرانی مسافرها ساخته شده. پس می‌شود چند ساعتی را در این منطقه خوش آب و هوا گذراند.

در این پارک می‌توانید سورتمه سواری کنید که از مسیر سرسبزی می‌گذرد و دلتان باز می‌شود. یکی از شهرت‌های این پارک به خاطر همین امکان سورتمه‌سواری در آن است.

این‌جا می توانید گوزن‌ها و آهوهای زیبا را هم از نزدیک ببینید و برای دوست‌داران حیوانات مکانی دیدنی‌ست.

منطقه ییلاقی دو خاله کوه تالش

تالش اسالم به خلخال

دوخاله کوه یک جورهایی شبیه به ماسال و گرسماسر است. اینجا هم می‌شود ابرها را دید و از منظره‌های بکر لذت برد. در دوخاله کوه مردم به دامداری و پرورش اسب مشغولند و زندگی ساده‌ای دارند.

غار گنج خانه ییلاق سوباتان

غار را در میان صخره‌ها و در ارتفاع 5 تا 15 متری پیدا می‌کنید. دهانه غار باریک است و گردشگرهای عادی نمی‌توانند واردش شوند. اگر دوست دارید داخل غار سوباتان را ببینید، باید با یک گروه حرفه‌ای همراه شوید.

چون دیدن غار سوباتان کار سختی است، مردم محلی برایش داستان‌هایی تعریف می‌کنند. قصه‌هایی که از وجود یک گنج بزرگ در غار خبر می‌دهند.

غار را نمی‌شود روی نقشه پیدا کرد. قبل از رسیدن به غار، باید از یک دشت پر از شقایق عبور کنید که خیلی زیبا و بکر است.

دریاچه سراگاه تالش

اینجا منظره‌هایی می‌بینید که تا قبل از آن فقط در عکس‌ها و فیلم‌های اروپایی دیده بودید. دریاچه سراگاه در دل جنگل است و خیلی زیبا به نظر می‌رسد.

اینجا می‌شود تفریح‌های زیادی مثل قایق سواری انجام داد. کمپ زدن و چادر زدن کنار دریاچه هم لذت خاص خودش را دارد.

بهترین زمان سفر به گیسوم

بهار و پاییز: ماه‌های اردیبهشت و مهر، بهترین زمان برای یک تفریح شاد و به یاد ماندنی در ساحل گیسوم است. در این فصل درختان با رنگ هایی زیبا میزبان شما می‌شوند.

جنگل گیسوم پاییز

زمستان: ساحل و جنگل گیسوم در زمستان هم مسافران خاص خود را دارد. گرم کردن خود با شعله‌های آتش و شنیدن صدای موج دریا آرامشی بی‌نظیر برایتان به ارمغان می‌آورد.


این بود اطلاعات سایت پینورست درمورد جنگل‌ و ساحل زیبای گیسوم در تالش. شما هم به تالش سفر کرده‌اید؟ به نظرتان ساحلی بهتر از گیسوم دارد؟ وضعیت بقیه ساحل‌های این منطقه چطور است؟ چه فصلی را برای رفتن به گیسوم پیشنهاد می‌کنید؟

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی