رستوران قوام بوشهر؛ آب‌انباری که حالا رستوران شده

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
رستوران قوام بوشهر؛ آب‌انباری که حالا رستوران شده

کمتر کسی را پیدا می‌کنید که اهل شکم‌گردی باشد و طرفدار رستوران‌های سنتی نباشد. اصلا رستوران‌های سنتی حال و هوای متفاوتی دارند و به‌همین دلیل طرفدارهای خاص خود را دارند. این مدل رستوران‌ها فقط برای خوردن یک وعده غذایی معمولی نیستند. در این مکان‌ها بخشی از تاریخ هر شهر را می‌توانید ببینید و مهم‌تر از آن، در یک محیط سنتی که یادآور قدمت آن شهر است غذای محلی ساکنان همان منطقه را بچشید. رستوران قوام بوشهر یکی از همین مکان‌هاست که به‌دلیل داشتن تنوعی از غذاهای سنتی دریایی و بافت قدیمی‌ای که در آن حفظ شده، تبدیل به محلی زبان‌زد برای مسافران و حتی ساکنین بوشهر شده است. فضای داخلی این رستوران با عکس‌های قدیمی و صنایع‌دستی جنوب تزئین شده تا در کنار صرف غذا سفری کوتاه و خاطره‌انگیز در تاریخ بوشهر قدیم داشته باشید.

این رستوران در قدیم آب‌انبار محبوب بوشهری‌ها بوده که آب مصرفی شهر را تامین می‌کرده است. آب‌انبار قوام در دوره قاجار ساخته شده و قدمتی ۱۵۰ ساله دارد. پس از آن این آب‌انبار قدیمی را به کافه رستورانی سنتی تبدیل کردند که حالا جزو پرطرفدارترین رستوران‌های شهر است.

اگر راهی این شهر جنوبی شدید و به این رستوران سر زدید پیشنهاد می‌کنیم حتما منوی غذاهای دریایی و محلی بوشهر را امتحان کنید. نگران آدرس آن هم نباشید، در بوشهر از هرکسی آدرس خیابان ساحلی را بپرسید، به‌خوبی راهنمایی‌تان می‌کند. به خیابان ساحلی را که برسید، رستوران سنتی قوام هم در همان نزدیکی است.

 آدرس رستوران قوام بوشهر: بوشهر، خیابان ساحلی، کنار بوستان پرندگان

آدرس صفحه اینستاگرام: restaurant_ghavam@

شماره تماس: ۰۷۷۳۳۳۳۱۲۷۵

همه‌چی از اونجایی شروع شد که چرخیدم و رسیدم به حرف بچگیم؛ نوشتن دوای هر دردیه :‌)

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی