تفریحات شهر توریستی نمک آبرود

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars
1نظر
تفریحات شهر توریستی نمک آبرود

شهر توریستی نمک‌آبرود یکی از اولین مقصد‌ها و پرطرفدارترین شهرهای شمالی برای سفر است. تفریحات نمک آبرود به قدری هیجان‌انگیز و جذاب است که حتی خواندن در مورد آنها دلتان را قلقلک خواهد داد. در ضمن هر کسی با هر سلیقه‌ای می‌تواند تفریح مورد علاقه خودش را اینجا پیدا کند.

 به شما قول می‌دهیم وقتی به انتهای مطلب برسید تقویم را چک کنید تا در اولین فرصت برنامه سفر به نمک‌آبرود را بچینید. 

البته همان طور که خودتان هم می‌دانید پیدا کردن محل اقامت مناسب یکی از بخش‌های اصلی هر سفری است. نمک‌آبرود به عنوان یک شهر توریستی پر از ویلاهای متنوع و مختلف است که ما در پینورست بهترین آنها را برای شما گلچین کرده‌ایم. کافی‌ست برای اجاره ویلا به سایت سر بزنید و با توجه به بودجه‌تان انتخاب کنید.


تفریحات نمک آبرود چیست و چه امکاناتی دارد؟

تله‌کابین‌؛ پرواز بر فراز جنگل

تله‌کابین نمک‌آبرود یکی از معروف‌ترین تله‌کابین‌های شمال ایران است. این تله‌‌کابین دو خط دارد که هر دو از پارک جنگلی نمک‌آبرود می‌گذرند ولی به دو مقصد مختلف می‌روند.

خط-تله-کابین-نمک-آبرود-1

 خط شماره ۱ شما را به ارتفاع ۱۰۵۰ متری و قله مدوبن و خط شماره ۲ شما را به ارتفاع ۷۰۰ متری و قله دیوحمام می‌رساند. در طول مسیر از طبیعت زیبای اطراف و سکوت لذت ببرید و در مقصد هم کل شهر و طبیعت زیر پای شماست. اگر از ارتفاع نمی‌ترسید به شما حتما پیشنهاد می‌کنم چنین منظره‌ای را از دست ندهید و تله کابین نمک آبرود را امتحان کنید.

در آن بالا امکانات رفاهی هم وجود دارد ولی بهتر است با خود لباس گرم همراه ببرید چون هوا حدود ۱۰ درجه خنک‌تر است. 

قیمت بلیط به ازای هر نفر ۳۰ هزار تومان و تله‌‌کابین از ۸ صبح تا ۷ عصر باز است. 

زیپ‌لاین؛ ترسناک ولی هیجان‌انگیز

شاید در نگاه اول زیپ‌لاین ترسناک به نظر بیاید. ولی اگر بر ترستان غلبه کنید هیجان خالص را تجربه خواهید کرد. اگر می‌خواهید زیپ‌لاین نمک‌آبرود را امتحان کنید باید با خط دو تله‌کابین به قله دیوحمام بروید. از آنجا و از ارتفاع ۷۰۰ متری از بالای درخت‌ها و کوه‌های اطراف عبور کنید و از طبیعت و منظره دره لذت ببرید.

زیپ لاین نمک آبرود از تفریحات شهرک توریستی

قبل از شروع کلاه ایمنی و توصیه‌های ضروری به شما داده می‌شود. قیمت بلیط این بازی هیجان‌انگیز ۲۵ هزار تومان است.

بیشتر بخوانید: نمک آبرود؛ این بار که به جاده چالوس می‌زنید به این شهرک توریستی بروید

هیجان عبور از روی پل معلق ؛‌یکی از تفریحات عجیب نمک آبرود

برای اینکه بر روی پل معلق قدم بزنید باید سوار تله‌کابین خط ۲ شوید. مطمئنا عبور از روی یک پل معلق که تنها از چوب و طناب ساخته شده خیلی هیجان‌انگیز است؛ البته اگر ترس از ارتفاع نداشته باشید.

پل معلق نمک آبرود

 پل معلق نمک‌آبرود با طول ۱۵۰ متر، عرض کمتر از یک متر و ارتفاع ۴۵ متر از سطح زمین بین کوه‌ها قرار گرفته است.

سورتمه‌سواری در دل جنگل از تفریحات نمک آبرود

یکی دیگر از تفریحات نمک آبرود سورتمه سواری است. برای سورتمه‌سواری نیازی نیست سوار تله‌کابین شوید. سورتمه نمک‌آبرود با مسیر ۱۲۵۰ متری در دل جنگل طولانی‌ترین پیست سورتمه ایران است.

سورتمه سواری در نمک آبرود

سرعت سورتمه آنقدر زیاد نیست و فرصت لذت بردن از مناظر اطراف را دارید. در ازای هر فرد بزرگسال باید ۲۵ هزار تومان بپردازید. در روزهای بارانی هم سورتمه تعطیل است.

در زمین پینت‌بال به جنگ هم بروید

اگر به صورت گروهی سفر کرده‌اید این بازی مناسب شماست. تصور کنید شخصیت اصلی یک فیلم جنگی هستید و باید به دنبال بقیه بگردید و با گلوله‌های رنگی به آنها شلیک کنید.

چیزی که پینت‌بال نمک‌آبرود را جذاب کرده این است که باید در فضای باز و جنگلی و بین درخت‌ها بازی کنید. برای کرایه تجهیزات پینت‌بال در نمک‌آبرود که از ۱۰ صبح تا ۸ شب باز است باید به ازای هر نفر۳۰ هزار تومان  پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ پیشنهاد تفریح و سفر متفاوت برای طرفداران بازی و ورزش

کارتینگ برای عاشقان سرعت

اگر عشق سرعت و کل‌کل کردن با دوستانتان هستید اینجا جای شماست. در پیست کارتینگ نمک‌آبرود متناسب با شرایطی سنی به شما ماشین می‌دهند. برای ماشین‌سواری در اینجا که از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است باید از ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان هزینه کنید.

کارتینگ نمک آبرود

پیست مخصوص نوجوانان ۲۰۰ متر طول دارد و سرعت ماشین‌ها هم نهایت ۴۰ کیلومتر در ساعت است. اما ماشین‌های پیست بزرگسال قوی‌تر و سریع‌تر و طول پیست هم تقریبا سه برابر است. 

جنگل‌نوردی در پارک جنگلی نمک‌آبرود

بیشتر امکانات تفریحی در اطراف پارک جنگلی و در شهرک توریستی نمک‌آبرود قرار دارد. برای ورود به شهرک هم باید هزینه پرداخت کنید.

در نقاط مختلف پارک آلاچیق‌هایی وجود دارد که برای پیک‌نیک مناسب‌اند. در این پارک جنگلی کافه و رستوران، مسیر پیاده‌روی، زمین بازی والیبال و بدمینتون، آبنماها و یک حوض بزرگ سنگی وجود دارد.

اگر اهل جنگل‌نوردی هستید حتما کفش مناسب بپوشید و برید تو دل طبیعت.

ساحل و تفریحات آبی

در ساحل نمک‌آبرود تفریحات آبی و سرگرمی‌‌های زیادی مثل جت اسکی، قایق‌سواری، هاورکرافت، شاتل، چتر پاراسل، اسب‌سواری و رانندگی با موتورها و ماشین‌های ATV منتظر شماست.

 جدا از این امکانات طرح سالم‌سازی دریا هم در این منطقه اجرا شده و می‌توانید با خیال راحت در دریا شنا کنید. اگر هم خیلی اهل هیجان و ورزش‌های آبی نیستید روی شن‌های ساحل قدیم بزنید و از برخورد موج دریا با پاهایتان لذت ببرید.

ورودی هر ماشین به تفرجگاه ساحلی نمک‌آبرود ۱۵ هزار تومان است. 

بیشتر بخوانید: تله کابین رامسر ؛ از ساحل دریای خزر تا رشته‌کوه البرز


نمک‌آبرود در هر فصلی زیباست و جذابیت خاص خودش را دارد ولی شاید بهتر باشید در روزهای سرد زمستان برنامه سفر نچینید. چون ممکن است سردی هوا به شما اجازه ندهد آنطور که باید تفریح کنید و خوش بگذرانید.

راستی خوب است این را بدانید که در صفحه اطلاعات اقامتگاه‌های پینورست مشخص شده است که هر ویلا در چه منطقه‌ای قرار دارد. یعنی می‌توانید تصمیم بگیرید که نزدیک دریا، در محدوده جنگل یا نزدیک به مراکز تفریحی نمک‌آبرود ویلا اجاره کنید. 

شما از تفریحات نمک آبرود، این شهر توریستی و پرطرفدار کدام را امتحان کرده‌اید؟ امکاناتنمک آبرود چه‌طوری است؟ آیا انتظاراتتان را برطرف می‌کند؟ ما چه نوع تفریحی را در این شهر از قلم انداخته‌ایم؟ چه فصلی برای رفتن به نمک آبرود و شهرهای دیدنی اطرافش مناسب است؟ بیشتر اهل هیجان و تفریحات هیجانی مثل زیپ لاین هستید یا اهلر طبیعت‌گردی و کسب آرامش؟ کدام شهر شمالی محبوب شماست؟ از تجربه سفر خود زیر همین مطلب برای ما بنویسید و کامنت بگذارید.

 

من سیمام. لیسانس IT دارم ولی ول کردم و رفتم سراغ عکاسی و نوشتن. دوست دارم اون چیزی که می‌بینم رو ثبت کنم تا بقیه هم ببینن و چیزی که می‌خوام به زبون بیارم رو بنویسم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی