جاهای تفریحی تهران؛ یک گردش کامل در پایتخت

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
جاهای تفریحی تهران؛ یک گردش کامل در پایتخت

وقتی اسم تهران می‌آید معمولا اولین چیز‌هایی که به ذهن می‌رسد ترافیک، شلوغی، آلودگی و هیاهو است. اما این شهر چیزهای بیشتری برای گفتن دارد. از آنجایی که تهران هم پایتخت ایران است و هم شهری قدیمی که تاریخ را به خود دیده است و هم شهری در دامنه کوه‌های البرز ترکیبی از سنت، مدرنیته و طبیعت را در کنار هم نگه داشته است. به همین خاطر تهران می‌تواند مقصدی برای تفریحات مختلف باشد و تقریبا تمام سلیقه‌ها را راضی کند. اگر قصد تفریح در تهران را دارید و به دنبال ایده‌ای جذاب می‌گردید یادداشت جاهای تفریحی تهران را تا آخر بخوانید تا با تفریحات در تهران آشنا شویم. از طبیعت گردی و گشت و گذار گرفته تا معرفی جاهایی مدرن که هیچ جای دیگر پیدا نمی‌شود. 


جاهای تفریحی در تهران

من می‌خواهم تفریحات این شهر را به دو دسته تقسیم بکنم. طبیعت گردی و تفریحات مدرن. البته برای طولانی نشدن مطلب به گردشگری تاریخی یا مذهبی در این شهر نمی‌پردازم و شاید در آینده به سراغ آن هم خواهیم رفت. 

طبیعت گردی در تهران

اگر از بالا به شهر تهران نگاه کنید شاید جای سرسبز کمی را پیدا کنید. هرجا که چشم بچرخانید ساختمان است و سازه‌های انسانی. ولی در تهران هم می‌توانید یک طبیعت گردی خوب و جذاب داشته باشید تا هم هوایی تازه کنید و هم کمی از این هیاهوی شهر خلاص شوید. 

بیشتر بخوانید: بهترین مسیر‌ها برای دوچرخه‌ سواری در تهران

درکه و دربند

در شمالی‌ترین نقاط تهران دو منطقه کوهستانی و تفریحی جذاب قرار دارد که هر دوی آن‌ها هر روز قشر‌های مختلفی را به خود می‌بینند. از کوهنوردانی که در اوایل سپیده صبح قصد صعود به قله را دارند و صبحانه را آنجا صرف می‌کنند تا شب‌نشینانی که می‌خواهند تهران با چراغ‌های همیشه روشنش را از آن باالا تماشا کنند.

جاهای تفریحی تهران

این دو منطقه تفریحی تفاوت‌هایی نیز با هم دارند. امروزه دربند تبدیل به جایی شده که پر از رستوران‌ها و کافه‌ها و استراحت‌گاه‌های مختلف است. دیگر کمتر جایی باقی مانده که خودتان بتوانید پیک نیک به راه کنید. اما در مقابل، درکه فضای عمومی و در دسترس بیشتری دارد و اگر کمی حوصله کنید می‌توانید کوچه باغ‌های جذابی پیدا کنید و یا نقاط خوبی را در کنار رودخانه پیدا کنید که هم استراحت کنید و هم از شنیدن صدای رود لذت ببرید. 

پارک و دریاچه چیتگر

پارک جنگلی چیتگر یکی از مشهورترین جاهای تفریحی تهران است. یک پارک جنگلی با حدود 950 هکتار مساحت، با درختانی سر به آسمان کشیده و پر از امکانات ورزشی و تفریحی مختلف. در این پارک می‌توان از پیست‌های دوچرخه‌سواری و اسکیت سواری استفاده کرد و حتی اگر خودتان وسیله ندارید از ایستگاه‌های تعبیه شده در اینجا یکی کرایه کنید.

دریاچه چیتگر

در سمت غربی این پارک باغی به نام راز هستی قرار دارد که مجموعه‌ای از گیاهان دارویی، درختان پرتقال و درختان زیتون در آن نگهداری می‌شود. همچنین یک برکه زیبا و محل نگهداری پرندگان زینتی نیز در همین باغ است. 

دریاچه چیتگر اما هویتی مستقل دارد که با نام رسمی دریاجه شهدای خلیج فارس شناخته می‌شود. دریاچه‌ای در شمال پارک جنگلی چیتگر که در واقع یک دریاچه مصنوعی است. این دریاچه خودش به تنهایی یک جاذبه گردشگری زیبا است و هر ساله پرندگان مهاجر به آن سر می‌زنند. در کنار آن نیز می‌توانید از دوچرخه سواری و عکاسی در منطقه لذت بیشتری ببرید. 

بیشتر بخوانید: پارک چیتگر تهران – تفریحات، دوچرخه‌سواری و هر چیزی که باید بدانید

بام تهران؛ یکی از محبوب‌ترین جاهای تفریحی تهران

در شمال غربی تهران منطقه ولنجک می‌توانید سراغ منطقه توچال و یا همان بام تهران را بگیرید. منطقه‌ای کوهستانی که هر موقع از سال و هر زمان از روز بروید گردشگران مشتاق زیادی را می‌بینید. در این منطقه هم می‌توانید سوار تلکابین و سورتمه شوید و هم صخره نوردی و بانجی جامپینگ انجام دهید. مشهورترین بخش این منطقه در واقع از انتهای خیابان ولنجک اغاز می‌شود و تا ایستگاه اولین تله‌کابین ادامه دارد.

بام تهران یکی از جاهای تفریحی تهران

حتی برای کسانی که نمی‌خواهند و یا نمی‌توانند سراشیبی تند اینجا پیاده‌روی کنند میدباس‌های برقی قرار داده شده تا بتوانند به راحتی به بالا بروند. 

به ایستگاه اول که برسید کلی تفریحات مختلف را می‌بینید که در کنار آن‌ها صندلی‌هایی رو به شهر تهران قرار داده شده است. صندلی‌هایی که شما را به تماشای تمام تهران دعوت می‌کنند. من پیشنهاد می‌کنم نزدیک غروب یا طلوع خورشید به اینجا سر بزنید تا نمایی از تهران را ببینید که دیگر هیچ‌وقت فراموش نکنید. 

پیست اسکی شمشک

در شمال شرقی تهران و در منطقه شمشک یک پیست اسکی بین المللی قرار دارد که در واقع دومین پیست بزرگ ایران است. این پیست سال‌ها است که مشغول به فعالیت است. در این پیست هم اسکی‌بازان حرفه‌ای را می‌بینید و هم اسکی‌بازان آماتور که مدام زمین می‌خورند.

پیست اسکی شمشمک

جدا از اسکی سواری، تنها حضور در اینجا نیز به اندازه کافی لذت بخش خواهد بود. تماشای منطقه‌ای یک دست سفید و زیبا چیزی نیست که به راحتی در تهران پیدا شود. برای بالا رفتن از این پیست می‌توانید از تله سیژ و یا تله اسکی‌های مختلفی که در منطقه وجود دارد استفاده کنید. 

اگر واقعا می‌خواهید اسکی سواری کنید باید از اواسط آذر ماه تا اواسط فروردین به اینجا بروید اما برای تماشای این منطقه جذاب می‌توانید هر زمان از سال که دوست دارید اقدام کنید مگر اینکه آب و هوای خطرناکی در منطقه وجود داشته باشد. 

بیشتر بخوانید: پیست اسکی شمشک؛ اسکی در شب با خیال راحت

پارک لاله و بلوار کشاورز

دیگر بیایید از اطراف تهران جدا شویم و به درون شهر بیاییم. یکی از پارک‌های قدیمی در محله‌ای قدیمی و جذاب که دسترسی به آن راحت و مقصد بسیاری از افراد برای تفریح در تهران است. پارک لاله که در بلوار کشاورز قرار دارد جای جالبی است که سلیقه‌ها و افراد مختلفی را به خود جذب می‌کند. در این پارک هم خانواده‌هایی را می‌بینید که بساط پیک نیک را به راه انداخته‌اند هم جوانانی که دور هم جمع شده‌اند و معاشرت می‌کنند و هم ورزشکارانی که در حال تنیس، بدمینتون، دوچرخه سواری و یا ورزش‌های هوازی دیگر هستند.

پارک لاله

بیشتر بخوانید: سفر یک روزه آخر هفته‌ای در روستاهای اطراف تهران

در قسمت شمال غربی پارک هم موزه هنرهای معاصر قرار دارد که شاید بتوان آن را یکی از بهترین موزه‌های ایران دانست.

در مقابل این پارک هم بلوار کشاورز قرار دارد. بلواری که با فضای سبز میان آن و صندلی‌هایی که برای استراحت قرار داده شده تبدیل به پاتوقی شده است که آدم‌ها ساعاتی را به استراحت و معاشرت می‌گذرانند. 

خانه هنرمندان

خانه هنرمندان کاملا مناسب کسانی است که به دنیای هنر و سینما علاقه دارند. پارکی در مرکز تهران با دسترسی بسیار راحت، زمین بازی و حوض‌هایی جذاب که محل رفت و آمد بسیاری از هنر دوستان است.

خانه_هنرمندان_ایران

در میان این پارک ساختمان خانه هنرمندان قرار دارد که پر از گالری و آثار هنری دیدنی است. بسیاری از هنرمندان مشهور و حتی گمنام در این جا گالری‌های مختلفی برپا می‌کنند که بسبار دیدنی و جالب است. علاوه بر آن سالن‌های تئاتر مختلفی هم در این پارک وجود دارد که هنرمندان برجسته‌ای در آن اجرا می‌کنند. همه این‌ها در کنار فضای سبز و جذاب پارک باعث می‌شود محیطی خانوادگی، هنری و سرسبز را در کنار همدیگر داشته باشید و یکی از مقصد‌های شما برای تفریح در تهران باشد. 

باغ فردوس

یکی از جاهای تفریحی تهران که از قضا هنری هم است باغ فردوس است.

تا صحبت از هنر و هنرمند است باغ فردوس را هم معرفی کنیم. باغی قاجاری در شمال تهران که اکنون ساختمان آن تبدیل به موزه سینمای ایران شده است.

البته وقتی اسم باغ را می‌شنوید شاید فکر کنید با منطقه‌ای پر از درخت و جوی آب و گل روبرو خواهید شد که باید بگوییم اتفاقا درست فکر می‌کنید. این تکه سرسبز در دل تهران واقعا همینطور است. محیطی جذاب و چشم نواز که هم نهر آب دارد و هم درختان و گل‌های زیبا. همه این‌ها در کنار ساختمان قاجاری درون این باغ که در کنار آن فروشگاه‌ها و کافه‌های زیبایی افتتاح شده، ترکیبی عالی را ساخته است.

باغ فردوس

بیشتر بخوانید: از باغ فردوس تهران تا تهرانگردی در اطرافش


تفریحات مدرن در تهران

حالا که چند تایی از مقصدهای طبیعت گردی در تهران را معرفی کردیم بیایید به سراغ تفریحات مدرن‌تر برویم. جاهایی که امکانات ویژه‌ای در آن مهیا شده تا بتوانیم تنهایی، با دوستان و یا خانواده لذت ببریم. 

باغ کتاب

بیایید فعلا که به تازگی از طبیعت بیرون آمدیم به اراضی عباس آباد تهران برویم. در این محدوده تفریحات و دیدنی‌های زیادی وجود دارد. باغ کتاب هم یکی از همین جاهای تفریحی تهران است. مجموعه‌ای 110 هزار متری که 65 هزار متر آن زیربنای ساخت مجموعه‌ای فرهنگی شده است.

مجموعه‌ای که از اسم آن هم می‌شود فهمید چه چیزی در آن است. فضای داخلی این باغ چهار بخش دارد. یکی بهارستان که مخصوص کودکان است. دیگری خیالستان که به فناوری می‌پردازد، نگارستان که سالن‌های سینما در آن است و سروستان که بخش بزرگسالان را شامل می‌شود. علاوه بر فضای داخلی جذاب، فضای سبز بیرون و دریاچه مصنوعی آن هم دیدنی است و بازدید از آن یک تیر و چند نشان است.

باغ کتاب تهران

باغ کتاب در نزدیکی باغ هنر، باغ موزه دفاع مقدس و کتابخانه ملی است و در مجموع یک ترکیب استثنایی را می‌سازد. 

پارک آب و آتش

در همین اراضی عباس آباد، یکی دیگر از جاهای تفریحی در تهران قرار دارد. پارک آب و آتش با طراحی مدرن و دیدنی‌های بسیاری که دارد تبدیل به مکانی محبوب در تهران شده است.

در این در همان ورودی اصلی و بعد از بالا رفتن از پله‌ها می‌فهمید چرا اسم این پارک چنین است. یک زمین بازی که فواره‌های آب از زیر و مشعل‌های آتش از بالا ترکیبی جالب را می‌سازند. در ادامه با بوستانی زیبا و سرسبز روبرو می‌شوید که هم رستوران‌ها و کافه‌های زیادی دارد و هم زمین اسکیت و مسیر دوچرخه سواری.

 

یکی از سازه‌های زیبا و مدرن تهران یعنی پل طبیعت هم در همین پارک قرار دارد. پلی آهنی با نورپردازی خاص و جذاب که آب و آتش را به پارک طالقانی متصل می‌کند و در زیر پای خود می‌توانید اتوبان مدرس و ماشین‌هایی که رد می‌شوند را ببینید. اگر شب به این پل بروید حتما از نورپردازی و تماشای اتوبان لذت می‌برید و عکس‌های قشنگی میگیرید. 

کمی بیشتر که جلو بروید به آسمان نمای گنبد مینا می‌رسید. سازه‌ای گرد و فیروزه‌ای رنگ که شما را یاد رصدخانه‌های قدیمی می‌اندازد. در واقع اینجا یک رصدخانه مجازی است که درونش دنیایی از اطلاعات و دیدنی‌ها درباره کهکشان و کیهان وجود دارد. 

اُ پارک

درست است که در تهران خبری از دریا نیست ولی این دلیل نمی‌شود که این شهر مناسب تفریحات آبی نباشد. اُ پارک تهران یکی از مجموعه‌های تفریحی آبی در تهران است که به صورت سرپوشیده فعالیت می‌کند. در این مجموعه می‌شود بسیاری از تجربه‌های هیجان انگیز و تکرار نشدنی را امتحان کرد.

سرسره‌های آبی که برخی به بیست متر می‌رسند، رودخانه، موج‌های خروشان، رالی سرعت و بسیاری امکانات جذاب و مدرن آبی دیگر در این مکان مهیا شده است. علاوه بر این‌ها بخش مخصوص کودکان هم دارد تا در امنیت بیشتر به تفریح بپردازند و خیال والدین هم راحت باشد. این مجموعه تفریحی هم سانس زنانه دارد و هم مردانه تا همه بتوانند از آن استفاده کنند. 

رویا پارک؛ کی از سرگرم‌کننده‌ترین جاهای تفریحی تهران

اگر برای تفریح در تهران به دنبال جایی بودید که اتفاقات روزمره و شناخت خود را به چالش بکشید حتما رویا پارک تهران را امتحان کنید. این پارک در مجموعه دارآباد افتتاح شده است تا ذهن شما را به چالش بکشد و تمام تلاش خود را می‌کند که شما را گول بزند.

رویا پارک

از اتاق‌های سر و ته گرفته تا اتاق‌‌های آیینه که شبیه فیلم‌های کمدی کلاسیک ممکن است در آن گم بشوید. هدف این پارک به اشتباه انداختن شما است و البته که شما هم از این اشتباهات لذت می‌برید. 

رویا پارک در واقع یک موزه خطای دید است که به سبک نوین و تعاملی ساخته شده است. اگر به اینجا سر زدید حتما عکس گرفتن را فراموش نکنید. 

پارک ژوراسیک

اگر می‌خواهید به عصر دایناسورها سفر کنید و با این موجودات غول پیکر اسرار آمیز آشنا شوید باید سراغ پارک ژوراسیک تهران را بگیرید. اینجا پر است از ماکت‌های متحرک و شبیه سازی شده دایناسورها که می‌تواند برای هر سنی جذاب باشد.

تازه علاوه بر دایناسورها می‌شود به سراغ پارک حشرات هم رفت و با این موجودات کوچک ولی گاهی ترسناک و گاهی اعصاب خردکن هم آشنا شد. این پارک می‌تواند به شدت برای کودکان و نوجوانان هیجان انگیز باشد ولی اگر از من بپرسید برای بزرگسالان هم بامزه و هیجان انگیز است. اگر در این پارک دکتر آلن گرانت هم حضور داشت دیگر همه چیز عالی می‌شد.

برج میلاد

تا چند سال پیش برج آزادی نمادی از تهران مدرن بود. اما چندین سال است که این نماد جای خود را به برج میلاد داده است. این برج با 435 متر ارتفاع بلندترین برج ایران است. کاربرد اصلی این برج تامین پوشش مخابراتی، رادیویی، تلویزیونی و شبکه است اما زیربنای 13 هزار متر مربعی آن باعث شده تا امکانات گردشگری فراوانی در آن تامین شود. در این برج می‌توانید از رستوران گردان، موزه‌های مختلف، فروشگاه‌های تجاری مختلف، سالن‌های سینما، زمین پینت بال، پارک دلفین‌ها، رستوران و کافه‌های جذاب و حتی آبشار هم دیدن و استفاده کنید. علاوه بر آن در بالای برج یک سکوی باز رو به شهر هم قرار دارد که تمام تهران را در محیطی امن می‌بینید. دوربین‌هایی هم در این سکو قرار دارد که به سمت‌های مختلف شهر هستند و تماشای تهران از درون آن‌ها واقعا جذاب است. 

بیشتر بخوانید: برج میلاد بلندترین آسمان خراش تهران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان

باملند

وقتی بالاتر از دریاچه چیتگر صحبت می‌کردم می‌خواستم به سراغ این مجموعه هم بروم ولی این مجموعه آنقدر بزرگ و جذاب است که شایسته یک بخش جداگانه است. مجموعه باملند در واقع یک مجموعه تجاری تفریحی بزرگ در کنار دریاچه چیتگر است.

رستوران های باملند

مجموعه‌ای که هم در آن چرخ و فلک و وسایل بازی رومیزی قرار دارد هم فروشگاه‌های تجاری مختلف در صنف‌های مختلف کنار یکدیگر جمع شده‌اند هم کافه رستوران‌های مشهور و محبوب دارد و هم می‌توانید تجربه صرف غذا بر روی یک کشتی کوچک در وسط دریاچه را تجربه کنید. باملند می‌تواند یک مقصد خوب برای تفریح در تهران و برای کسانی باشد که می‌خواهند طبیعت را در کنار خرید کردن و رستوران گردی تجربه کنند. 

بولینگ عبدو

در حق این مورد معمولا کم لطفی می‌شود. اکثر مردم اینجا را به سالن بولینگ بزرگ و مجهزش می‌شناسند که البته عجیب هم نیست. وقتی این مجموعه از دهه چهل شمسی به صورت تخصصی به بولینگ پرداخته است بیراه نیست که اکثر مردم اینجا را به این عنوان بشناسند.

اما مجموعه ورزشی تفریحی شهید چمران یا همان بولینگ عبدو خودمان در واقع مجموعه‌ای متشکل از سالن‌های تئاتر و سینما، سالن‌های ورزشی مختلف مانند بدنسازی، ژیمناستیک، بیلیارد، استخر، سونا، جکوزی، سالن‌های رزمی و البته که سالن بولینگ، سالن بازی‌های آرکاید و دیجیتال و فروشگاه‌های تجاری و رستوران‌های مختلف است. در واقع اینجا دیگر به یک مجموعه ورزشی خلاصه نمی‌شود و بیشتر شبیه به یک مجتمع تجاری، ورزشی جذاب و دیدنی شده است. 

بیشتر بخوانید: بولینگ عبدو ؛ تفریح و سرگرمی در قلب تهران

ایران مال

یکی از جدیدترین و پر حاشیه‌ترین مقصدهای تفریح در تهران مجتمع تجاری ایران مال است. یکی از پنج مرکز تجاری بزرگ دنیا و بزرگترین مرکز تجاری (یا همان مال) خاورمیانه. اگر می‌خواهید بزرگ بودن اینجا را متوجه شوید باید بدانید که بازدید از تمام مغازه‌های اینجا با حساب پنج دقیقه توقف در هر مغازه سه روز طول می‌کشد.

ایران مال 

این مرکز تجاری پر است از امکانات مدرن و جذاب که شاید هیچ جای دیگر در ایران نمونه‌ای نداشته باشد. آبنمای موزیکال، باغ ایرانی، باغ ماهان، بازارچه سنتی که انگار به زمان قاجار سفر کردید، کتابخانه جندی شاپور که شما را به یاد فیلم‌های کلاسیک قرون وسطایی می‌اندازد، باغ رستوران ملل که شما را به صرف غذاهای کشورهای مختلف دعوت می‌کند، تالار آیینه و بسیاری دیدنی‌های دیگر که لیست کردن آن‌ها خودش یک مطلب جدا می‌خواهد. 

بیشتر بخوانید: ایران مال – بزرگترین مال خاورمیانه برای کیست؟ همه‌ی چیزهایی که باید درباره‌ی ایران مال بدانید

این دیدنی‌ها در کنار فروشگاه‌ها و رستوران‌های مختلف را یک طرف بگذارید و مجموعه ورزشی ایران مال را طرف دیگر. در اینجا از زمین هاکی روی یخ و پاتیناژ گرفته تا اسکواش و بولینگ و کلی ورزش دیگر را می‌توانید تجربه کنید. شهر بازی دیجیتال و مکانیکی این مجموعه هم به نوبه خوب دیدنی است. 

شهربازی ارم

مگر می‌شود از تفریح در تهران بگوییم، اسم شهر بازی هم بیاید اما حرفی از شهر بازی ارم نزنیم. این شهر بازی به سه بخش لونا پارک یک تا سه تقسیم می‌شود. که به ترتیب از یک تا سه وسایل و بازی‌ها هیجان انگیز‌تر و گاهی ترسناک‌تر می‌شوند. در واقع لونا یک برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است. لونای دو برای کسانی که خیلی طرفدار هیجان و آدرنالین نیستند و لونای برای کسانی که می‌خواهند نهایت هیجان و جنب و جوش را تجربه کنند.

شهربازی ارم

بیشتر بخوانید: پارک ارم تهران ؛ ۳ قسمت مختلف پارک و تفریحات متنوع!

این شهر بازی در کنار باغ وحش و دریاچه ارم ترکیبی عالی را می‌سازند تا همه بتوانند از آن لذت ببرند. 

خیابان سی تیر؛ یکی از جاهای تفریحی تهران برای شکم‌گردی

بعد از هر گشت و گذار و تفریحی یک غذای خوب حسابی می‌چسبد. اما اگر بخواهید تجربه‌ای متفاوت از رستوران نشستن داشته باشید و غذای خود را در محیطی جالب و خاص نوش جان کنید باید به خیابان سی تیر بروید.

خیابان سی تیر

خیابانی سنگفرش شده که نیمه جنوبی آن پر است از کاروان‌هایی که تبدیل به آشپزخانه‌های کوچک شده‌اند تا هر غذایی که فکر کنید را ارائه دهند. تجربه صرف غذای خیابانی با این تنوع و جذابیت چیزی است که فقط در این خیابان نصیب‌تان می‌شود. 

حتی اگر به دنبال غذا هم نباشید می‌توانید به سراغ صرف نوشیدنی‌ها و دمنوش‌های جذابی بروید که در خیابان سی تیر به وفور یافت می‌شود. چند تایی فروشگاه جالب و سنتی نیز در بین این کاروان‌ها وجود دارند که به فروش وسائل و ابزارهایی با طرح سنتی می‌پردازند که باعث خوش‌رنگ‌تر شدن و جذاب‌تر شدن خیابان شده‌اند.

بیشتر بخوانید: خیابان سی تیر تهران کجاست؟ شکم‌گردی در خوشمزه‌ترین جای تهران


دیگر از جاهای تفریحی تهران کجا را می‌شناسید؟ کدام را ترجیح می‌دهید رستوران‌گردی یا طبیعت‌گردی؟ شب‌های تهران را کجا می‌گذرانید؟ برای شب نشینی در تهران کجا را می‌پسندید؟ برای ما بنویسید.

راستی برای اقامت در تهران کدم مناطق تهران را می‌پسندید؟ دوست دارید نزدیک مراکز خرید غرب تهران باشید یا مرکز شهر؟ یا حتی جاهایی که آب و هوا بهتری را در تهران داشته باشد؟

برای اجاره اقامتگاه در تهران به سایت پینورست سر بزنید و در آن خانه‌های مبله نزدیک بازار یا هر منطقه‌ای که دوست دارید را پیدا کنید. جزئیات و امکانت یکی از بهترین خانه های مبله تهران را در ویدئو زیر ببینید تا بهتر بتوانید در انتخاب و رزرو اقامتگاه خود تصمیم بگیرید.

 

 

محمد عمرانی

من محمدم. عاشق عکاسی و کسی که می‌نویسه چون دوست داره یاد بگیره. برای من نوشتن مثل یک کلاس می‌مونه که چیزای جدیدی یاد میگیرم ازش. بر خلاف اینکه آدم کم‌حرفی هستم، نوشتن برام خیلی راحت‌تره البته نه درباره خودم

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی