رستوران احسان مشهد ؛ خوش‌مزه‌ترین کباب‌ها را بخورید

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars
1نظر
رستوران احسان مشهد ؛ خوش‌مزه‌ترین کباب‌ها را بخورید

در فرهنگ ایرانی غذا خوردن مثل مراسمی مهم اجرا می‌شود. فیلم «مهمان مامان» داریوش مهرجویی را بیاد بیاورید. سفره با چه دقتی چیده می‌شود؛ غذاهای نامربوط با چه وسواسی کنار هم قرار می‌گیرند و نوعی هارمونی زیبا به وجود می‌آورند. در این متن با کسانی کار داریم که چلوکباب را با تخم مرغ روی برنجشان می‌خورند. 

پس اگر اهل کباب و ریحون و سماق هستید با پینورست همراه شوید تا به رستوران احسان مشهد یا همان چلوکبابی احسان سری بزنیم. 


آشنایی با رستوران احسان مشهد

تقریبا چهل سال پیش حاج محسن باغبان یک رستوران خیلی خفن در خیابان احمدآباد مشهد به نام پسرش احسان افتتاح کرد. از سال 1373 هم مدیریت مجموعه رستوران‌های احسان مشهد دست خود حاج احسان افتاد. اینکه بعد از چهل سال‌ هنوز اسم اینچا سر زبان‌ها مانده یعنی همه جوره مردم از آن خاطره خوش دارند. تصور کنید که دست همسرتان را گرفته‌اید و به شعبه اصلی و قدیمی می‌روید و پشت همان میزی می‌نشینید که  چهل سال پیش پدر و مادرتان هم نشسته‌اند؛ حس عجیب و جالبی دارد. 

رستوران احسان مشهد

حالا با گذشت این همه سال و ساختن این همه خاطره‌ خوب با حفظ کیفیت غذای شعبه اصلی، رستوران احسان مشهد شعبه‌های دیگری هم افتتاح کرده است. شاید بزرگترین شعبه در خیابان پیروزی (بین پیروزی ۸ و ۱۰‌) باشد؛ ساختمانی مرتفع با سنگ‌های سفید که آدم را به یاد قصرهای دیزنی می‌اندازد. به نظرمان اگر می‌خواهید مراسم عروسیتان شبیه کارتون‌ها و شاهزاده‌های دیزنی باشد حتما رستوران احسان مشهد را در اول لیست قرار دهید. 

بیشتر بخوانید: سینماهای مشهد ؛ معرفی ۹ سینمای مهم و خاطره‌انگیز


مسیرهای دسترسی و اطلاعات تماس

همانطور که گفتیم رستوران احسان مشهد دو شعبه دارد؛ شعبه اول در خیابان احمدآباد و شعبه دوم در بلوار پیروزی.

مسیر رفتن شعبه اول: اگر می‌‌خواید با ماشین خودتان با این شعبه بروید باید اول از هر جای شهر که هستید به تقاطع بلوار ملاصدرا و کلاهدوز برسید. وارد خیابان ملاصدار دوم و بعد کوچه احمدآباد دهم شوید. ایستگاه مترو طالقانی هم فاصله خیلی نزدیکی با اینجا دارد.

مسیر رفتن شعبه دوم: خودتان را به تقاطع بلوار پیروزی و بلوار خاقانی برسانید. خیابان پیروزی 10 را که رد کردید که نرسیده به خیابان فرخی جنوبی رستوران را می‌بینید.

آدرس دقیق شعبه اول: احمد آباد، بلوار ملاصدرا، خیابان ملاصدرا 2، کوچه احمدآباد 10

آدرس دقیق شعبه دوم: بلوار پیروزی، بین پیروزی 8 و 10 

ساعت کاری: همه روزه از 12 ظهر تا 12 شب

شماره تماس جهت رزرو و هماهنگی: 05131048

آدرس صفحه اینستاگرام: ehsanrestaurant

آدرس سایت: http://ehsan-restaurant.com

راستی اگر تصمیم دارید که به مشهد سفر کنید می‌توانید برای اجاره ویلا مشهد‌ یا آپارتمان و سوئیت به سایت پینورست سر بزنید.


فضای رستوران احسان مشهد

وقتی وارد شعبه‌ اصلی رستوران احسان می‌شوید، نقوش اسلامی با استفاده از رنگ سبز حس آرامش به شما می‌دهد. اگر هم در طبقه‌ بالا مراسمی برگزار نمی‌شد‌ شما می‌توانید با استفاده از پله‌های سلطنتی به طبقه‌ بالا بروید و از آنجا استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بازار سرشور مشهد ؛‌ ارزان‌ترین و دیدنی‌ترین بازار مشهد

در شعبه‌ دو رستوران هم ماجرا همین‌قدر جالب است. یعنی به لحاظ فضاسازی‌، شما با یک فضای کاملا استثنایی به همراه یک ویو رو به بیرون و گل‌آرایی خیلی شیک بر سر میزها روبه‌رو می‌شوید.


عطروبوی غذاهای ایرانی و فرنگی در رستوران احسان مشهد

وقتی به سراغ منو‌ی رستوران احسان مشهد می‌روید‌ اولین موضوعی که توجه شما را به خودش جلب می‌کند قیمت مناسب غذاها است؛ البته وقتی طعم غذاها را بچشید و در ذهنتان قیمت و کیفیت آن را با هم مقایسه کنید بیشتر هم شگفت‌زده می‌شوید. اما قبل از اینکه وارد جزئیات منو شویم در همین ابتدای کار بگوییم که طعم سوپ خوشمزه‌ اینجا شما را به‌یاد سوپ‌های مامان‌پز و مادربزرگ‌پز می‌اندازد و خاطره‌ خوب این پیش‌غذا را برای همیشه در ذهنتان ماندگار می‌کند.

رستوران احسان انواع سالاد‌های مختلف را به‌صورت سلف سرویس سرو می‌کند. این کار به شما آزادی انتخاب برای سالاد و پیش غذا می‌دهد. واقعا هر چه از یک رستوران خوب انتظار دارید را می‌توانید در اینجا به راحتی پیدا کنید.

از طرفی اگر برای شما مهم است چلویی که در این رستوران می‌خورید از چه نوع برنجی است‌ باید خیالتان را راحت کنیم؛ چون تمامی برنج‌ها از مرغوب‌ترین برنج‌های شالیزار‌های سرسبز شمال ایران است.

کباب‌ها

اگر کباب‌باز باشید‌ حتما علاوه بر مرغوبیت گوشت استفاده شده در کباب‌ها‌ باید نرمی و لطافت کباب هم برایتان مهم باشد. این درست همان چیزی است که در رستوران احسان به آن اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که دنبال خاطره‌بازی می‌‌گردید و می‌خواهید خاطرات غذاهای خوب و خوشمزه‌ شمال را برای خودتان زنده کنید‌ حتما کباب ترش را امتحان کنید. طعم کباب ترش به‌شکلی وصف‌ناپذیر حس سفر شمال را در شما زنده می‌کند. اگر هم خیلی اهل پیک‌نیک رفتن باشید‌ توصیه‌ ما به شما جوجه با استخوان است که همان حس‌و‌حال ظهر روزی تعطیل در هوای آزاد را برایتان زنده خواهد کرد.

رستوران احسان مشهد

ایرانی جماعت به‌راحتی تفاوت کباب کوبیده‌ مرغوب را از انواع دیگرش تشخیص می‌دهد و درست در همین جاست که نام رستوران احسان مشهد در خاطرتان می‌ماند. در این رستوران با کباب‌ کوبیده زعفرانی طرف هستید. اصلا مگر کباب بدون زعفران قائنات می‌شود؟ رنگ سرخ زعفران طوری از شما دلبری می‌کند که لبخند از لبتان نمی‌افتد.

کباب برگ رستوران احسان کاری می‌کند تا برگ دیگر رستوران‌ها بی‌مزه جلوه کنند. اگر برای کباب کوبیده دلتان غش و ضعف می‌رود و دهانتان آب می‌افتاد و از مزه کباب برگ هم نمی‌توانید بگذرید‌ پیشنهاد  می‌کنیم که چلوکباب سلطانی را امتحان کنید؛ شامل یک سیخ کوبیده و یک سیخ کباب برگ.

چه مشهدی باشید چه نه؛ نمی‌توان از خیر شیشلیک گذشت. در مشهد رستوران‌های زیادی را پیدا می‌کنید که در منوی غذاییشان شیشلیک وجود دارد؛ اما هیچکدام به گرد پای شیشلیک‌های اینجا هم نمی‌رسند. باور ندارید؟ امتحانش مجانی است.

بیشتر بخوانید: رستوران لیالی لبنان مشهد و طعم واقعی غذاهای لبنانی

غذاهای دریایی

مگر می‌شود مرزهای کشورت از شمال و جنوب به دریا ختم شود و میلی به غذای دریایی نداشته باشید؟ غذای دریایی جزو آن دسته غذاهایی است که معمولا نوع طبخ آن می‌تواند شما را عاشق یا متنفر از همه غداهای دریایی کند. رستوران احسان مشهد مکان مناسبی برای لذت بردن یا امتحان کردن غذای دریایی است. از انواع ماهی‌های سرخ شده و دودی تا ماهی تیلاپیلای گریل شده با طعم‌هایی استثنایی‌ همگی شما را عاشق غذاهای دریایی می‌کند. 

غذاهای ایرانی

اما باید عرض کنیم که از بین این همه غذا هیچکدام به اندازه چلو گوشت و چلو‌ماهیچه این رستوران معروف و محبوب نیست. با این حال اگر نظر پینورست را بخواهید پیشنهاد ویژه ما برای خانواده‌ها استفاده از سینی خانوادگی رستوران احسا است که شامل انواع کباب و مرغ و خورشت قرمه‌سبزی می‌شود.

با سفارش این سینی‌ تمام اعضای خانواده با هر سلیقه‌ای حس‌و‌حال خوبی را تجربه می‌کنند و لذتی وافر از غذایشان می‌برند. 

غذاهای فرنگی 

نگران نباشید! کسانی که عاشق غذاهای فرنگی هستند هم جایی در رستوران احسان مشهد دارند. تنوع غذاهای فرنگی اینجا به‌قدری زیاد است که انگار نه انگار این رستوران در قلب مشهد قرار دارد. جانمان برایتان بگوید که از برنج مکزیکی تا ایتالین چیکن و ایتالین استیک و فیله استیک و چیکن استیک‌، همه و همه در منو پیدا می‌شود.

رستوران احسان مشهد

غذای نیمه آماده رستوران احسان مشهد

حتما رستوران‌هایی را دیده‌اید که غذا توسط مشتری و سر میز خودش طبخ می‌شود. ما به‌شخصه همیشه دلمان می‌خواست همچین فضایی را تجربه کنیم. بگزارید سورپرایز نهایی رستوران احسان مشهد را خدمتتان عرض کنیم؛ ویژگی وسوسه‌انگیز رستوران که اجازه می‌دهد خودتان غذا را طبخ کنید.

اجازه بدهید، اجازه بدهید؛ می‌دانیم که با خودتان غرولند می‌کنید و می‌گویید از خانه بیرون زدید تا از پخت‌و‌پز خلاص شوید. اما همه پیش‌فرض‌ها را از ذهنتان بیرون بریزید. این آپشن رستوران احسان شامل غذاهای نیمه آماده می‌شود. در واقع شما واقعا لازم نیست آشپزی کنید؛ اما می‌توانید از طبخ غذا جلوی دوستان و آشنایان خود لذت ببرید. فقط کافیست غذا را روی اجاق کنار میزتان بگذارید و داغِ داغ برای همراهانتان سرو کنید.   


در انتها باید گفت که اگر به دنبال غذای برنجی هستید و از خوردن فست‌فود خسته شده‌اید‌ با هر سلیقه‌ای که دارید حتما به رستوران احسان مشهد سر بزنید. مطمئن باشید بی‌دلیل رستورانی چهل سال جزو محبوب‌ترین رستوران‌های مشهد نبوده است. اگر قبلا به این رستوران رفته‌اید حتما نظر و تجربه خودتان را برای ما بنویسید. 

اگر تصمیم دارید که برای سفر بعدیتان برنامه‌ریزی کنید می‌توانید همین الان به سایت پینورست سر بزنید و اقامتگاه مورد نظر خودتان را رزرو کنید. انواع مختلف اقامتگاه از اجاره کلبه جنگلی و خانه روستایی تا اجاره ویلا برای تعطیلات در پینورست برای شما گلچین شده است.

ابراهیم عظیمی

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی