قصه شمالبازی (قسمت سوم در تالش) ؛ عصرانه با اسب‌ها

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
قصه شمالبازی (قسمت سوم در تالش) ؛ عصرانه با اسب‌ها

قصه بعدی شمالبازی ما توی یک اقامتگاه سنتی با سن و سال ۱۲۰سال می‌گذرد. توی قسمت قبل سفرنامه‌مان دیدیم که سروناز و ایمان توی یک ویلا نقلی در شهر تالش اقامت داشتند که خیلی هم به ساحل گیسوم نزدیک بود اما این‌بار یک اقامت و گردش کاملا متفاوت در تالش دارند و رفتند سراغ یک بوم گردی.

بیشتر ببینید: قصه شمالبازی (قسمت دوم در تالش) ؛ خستگی درکردن توی شالیزارها


 مسیری که همش دوراهیه!

ایمان از اول این ویدئو توی مسیر راهنمایی‌مان می‌کند. تو راه رسیدن به این کلبه قشنگ دوراهی زیاد وجود دارد و ایمان سر هر دوراهی ما را راهنمایی می‌کند.

توی یک دوراهی که یک سمت جاده آسفالت و یک سمت خاکی بود ایمان مسیر خاکی را رفت و کنار یک رودخانه پارک کرد تا بتوانند خودشان را پیاده به کلبه برسانند.

باتوجه به این مسیری که رفتند می‌شد حدس زد که چه جای بکری را قرار است پیدا کنند‌.

کلبه جنگلی تالش

این‌جا پیاده‌روی سخت و زیادی نداشت و می‌توانید داخل ویدئو ببینید که مسیر چگونه بوده و برای سفرتان برنامه بریزید.

از نظر ایمان که خیلی ورزشکار هم است این‌جا اصلا پیاده‌روی نداشت!


وقتی می‌گیم کلبه بکر دقیقا منظورمون چیه؟

این‌جا سکوت مطلق است! سروناز برایمان می‌گوید: «اگه بخوام روراست باشم این‌جا تابستون هوا داغه و خورشید کف آسمونه! توی کلبه چون کاهگلیه و به خاطر ذات کاهگل یکم خنک‌تره‌. ولی زیباست و پر از سکوته! بهترین فصل برای اومدن به این‌جا به نظر من بهاره.»

سروناز و ایمان کلبه کاهگلی که از پینورست اجاره کرده بودند را حسابی گشتند. سروناز از مدل کلبه و ستون‌های چوبی و حصیر کف کلبه یاد خانه فیلم پس از باران می‌افتد و و چایی‌اش را بیرون پنجره‌های کاهگلی و کنار اسب‌های زیبایی که در چندقدمی کلبه راه می‌روند می‌خورد.

اقامتگاه بوم گردی در تالش

وقتی ویدئو را ببینید متوجه می‌شوید این‌جا بهترین منطقه برای چندروزی فرار از زندگی شهری است و به معنای واقعی کلمه بکر است‌.

هیچ اثری از تکنولوژی و زندگی لاکچری نیست و همه چیز بکر و طبیعی است. ساختار خود کلبه هم همین‌طور است. این‌جا مبل و صندلی‌ای وجود ندارد و به جایش فرش دستباف اصیل و پشتی‌های دوست‌داشتنی چیده شده.

ایمان می‌گوید کسی که بخواهد این‌جا اقامت کند باید جنبه اقامت در همچین جای بکری را داشته باشد اما من می‌گویم باید عاشق خلوت عارفانه و عشق طبیعت هم باشد چون این‌جا گوشه دنج فوق‌العاده‌ای از طبیعتی فوق‌العاده‌ست!


کلبه‌ای واسه فرار کردن از دغدغه‌های شهر!

در یک کلام اقامتگاه بومگردی شماره ۱۷۴۱۸ پینورست  که یک اقامتگاه بوم گردی در تالش است خوراک فرار کردن از دست شهر و دود و دم‌هایش و پناه بردن به یک کلبه در دل طبیعت است.

چندبار از سر و صدا و استرس شهر کلافه شدید و به سرتان زده چندروزی همه جیز را کنار بگذارید و پناه ببرید به یک طبیعیتی که هیچ صدایی جز خودتان و نوازش طبیعت نباشد؟ این‌ فقط یک رویا نیست و با رفتن به تالش و پیدا کردن این کلبه‌های بکر می‌توانید به آرامش برسید.

قصه این شمالبازی قصه سکوت جنگل و تماشایش از داخل یک کلبه کاهگلی بود. قصه آرامش، قصه دوستی با اسب‌هایی که در کنار شما زندگی می‌کنند. این شمالبازی بوی جنگل و کاهگل می‌داد.

بیشتر بخوانید:‌ ۹ اقامتگاه ارزان شمال؛ اقامتی خوش و کم‌خرج


ویژگی‌های خاص اقامتگاه شماره ۱۷۴۱۸ پینورست

بکرترین اقامتگاه بوم گردی در تالش

وقتی ویدئو سروناز و ایمان را می‌بینیم متوجه می‌شویم این‌جا بکرترین جای ممکن برای شمال‌گردی‌ست و همیشه بوی نم باران و کاهگل را داریم.

دسترسی خوب

این اقامتگاه بوم گردی دسترسی خوبی به جاهای گردشگری تالش دارد. شما از این کلبه می‌توانید به سمت دریاچه عروس، دیلمان، سیاهکل و سراوان بروید و سفر خودتان را با دیدن این طبیعت‌های بکر کامل کنید.

اقامتگاه بکر بوم گردی با دسترسی خوب در تالش

یک مرداب از پنجره‌تان پیداست!

این‌که پنجره را باز می‌کنید و روبه‌رویتان یک مرداب را می‌بینید هم خوب است هم بد. این مرداب زیبا در فصل‌های بارندگی پر‌آب می‌شود و دیدنش وقتی انقدر به اقامتگاهتان نزدیک است واقعا زیبا و بی دردسر است اما در فصل‌های گرم شاید با حشراتی اطراف کلبه روبه‌رو شوید. البته این‌جا توری و پشه‌بند هم برای راحتی‌تان داخل کلبه موجود است.

بیشتر بخوانید: پارک جنگلی سراوان ؛ جاذبه‌ای آمیخته از آب و درخت


شما تجربه اقامت در خانه‌های بومگردی را داشته‌اید؟ با دیدن ویدئو اقامتگاه بوم گردی در تالش آیا برای اقامت در همچین جای بکری وسوسه شدید؟ چه نوع سفرهایی را می‌پسندید دسته جمعی یا تنهایی؟ سفر را برای خوش‌گذرانی می‌روید یا خودشناسی؟ ترجیح شما بوم گردی است یا ویلاهای مجهز و با امکانات؟ اگر بوم گردی است بگویید که چرا و چه تجربه‌ای داشته‌اید؟ برای ما در قسمت نظران بنویسید.

 

من یه نویسنده عاشق سفرم. اگه فرصت سفر پیش نیاد با نوشته‌هام سفر می‌کنم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی