کتاب فروشی دی و تابلوی نئون معروفش

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
کتاب فروشی دی و تابلوی نئون معروفش

کتاب فروشی دی را یک جمع کوچک و جوان با زحمت و تلاش خیلی زیاد در زمستان سال ۹۸ راه‌اندازی کردند. آن‌ها فکرها و ایده‌های زیادی داشتند ولی کرونا خیلی ناگهانی و بی‌خبر آمد و همه‌چیز را تغییر داد. از همان روزهای اول باز شدن کتابفروشی، وقتی آدم‌ها به آن‌جا می‌رفتند، احساس می‌کردند این کتاب فروشی را سال‌هاست که می‌شناسند و سا‌ل‌هاست که پاتوق‌شان همین جاست. شاید حضور آن‌ همه کتاب در کنار آدم‌هایی که بدون تکلف و بدون ادا و اطوار در این کتابفروشی مشغول کارند، باعث می‌شود هنوز هم موقع ورود به کتابفروشی دی این احساس به آدم دست بدهد. 


گپ‌وگفت و کتاب

اگر اهل کتاب خواندن باشید یا تجربه‌هایی در زمینه نوشتن داشته باشید، معمولا به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم با صاحبان کتاب فروشی دی دوست و آشنای مشترک پیدا می‌کنید. فقط کافی است با آن‌ها گپ بزنید. در این گپ‌وگفت اول از همه متوجه خوش‌صحبت بودن آن‌ها می‌شوید و بعد دوستان مشترک‌تان را با هم کشف می‌کنید، از تجربه‌های تلخ و شیرین‌تان حرف می‌زنید، برای قیمت بالای کتاب‌های تازه منتشر شده شکایت می‌کنید و غر می‌زنید و در نهایت ترجیح می‌دهید برای خرید یکی دو جلد کتاب در کتابفروشی قدم بزنید.

اگر هم فقط قصدتان کتاب خریدن باشد، هر کدام از کتابفروش‌هایی که در کتاب فروشی حاضر باشند، به خوبی راهنمایی‌تان می‌کنند. مثلا از سبک‌های موردعلاقه‌تان می‌پرسند و بهترین کتاب‌های همان سبک را به شما معرفی می‌کنند. آدم‌هایی که به عنوان سوم شخص ناظر این مکالمه‌ها هستند، اغلب تعجب می‌کنند که چطور این کتابفروش‌ها می‌توانند درباره هر موضوعی یک کتاب خوب معرفی کنند. اما انگار این استعدادی است که در ذات کتابفروش‌ها هست، چه از آن باخبر باشند، چه نباشند.


پرسه‌ زدن میان کتاب‌ها و اتفاق‌ها

قفسه‌های کتاب فروشی دی خیلی مشخص و مرتب چیده شده‌اند و اگر موضوع خاصی در نظر داشته باشید، به راحتی کتاب مورد نظرتان را پیدا می‌کنید. ولی آن‌چه که فضای کتابفروشی را متفاوت کرده و حس‌وحال خوبی به آن داده، وجود کلی تابلو و قاب عکس روی دیوارهای کتابفروشی است که آن‌ها هم فروشی‌اند و اگر بخواهید می‌توانید صاحب‌شان شوید. همین‌طور که از سالن اصلی کتابفروشی جلو بروید، اول از همه چشم‌تان به تراس کوچک آن می‌افتد. تراس کوچکی که دو صندلی در آن چیده شده. اگر وارد تراس نشدید هم می‌توانید به سمت چپ بپیچید و وارد سالن دوم شوید. جایی که ادامه قفسه‌ها در آن قرار دارد و بخشی هم مخصوص فروش لوازم تزئینی و انواع شمع و کارت‌پستال و ظروف سرامیکی است. در کتابفروشی دی یک بخش ویژه برای کتاب‌های دست دوم وجود دارد. این کتاب‌ها تروتمیزند و قیمت‌شان هم کاملا منصفانه است. برای کسی که به دنبال کتاب باشد، فرقی ندارد که کسی قبلا آن کتاب را خوانده و یا نو است. حتی خیلی از کتاب‌خوان‌ها ترجیح می‌دهند به‌خاطر قیمت پایین‌تر بین یک کتاب نو و یک کتاب دست دوم، گزینه دوم را انتخاب کنند.

گاهی وقت‌ها رویدادهای خاصی در کتابفروشی دی برگزار می‌شود. مثلا جلسات خوانش ناداستان از آن اتفاق‌هایی بود که خیلی‌ها را به کتابفروشی می‌کشاند. گاهی هم مراسم رونمایی از کتاب یا مجلات خاص و تخصصی در این‌جا برگزار می‌شود و آدم‌ها می‌توانند با شرکت در آن‌ها با یک تیر چند نشان بزنند.


سلفی فراموش نشود

وقتی از پله‌های ساختمانی که کتاب فروشی دی در آن قرار دارد، بالا می‌روید در یکی از پاگردها یک آینه می‌بینید. درست بالای این آینه یک تابلوی نئون نصب شده که اسم کتابفروشی دی با رنگی نارنجی روی آن روشن می‌شود. یکی از عادت‌های چند ساله دوستان و مشتری‌های کتابفروشی این است که جلوی این آینه از خودشان سلفی بگیرند و در شبکه‌های اجتماعی‌شان منتشر کنند. شما هم اگر به دی سر زدید، یادتان باشد که سلفی بگیرید.

آدرس: خیابان ایرانشهر، خیابان کلانتری، پلاک ۴۸، بالای کافه آپ‌آرتمان

ساعت کاری: ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۸۶۶۷۴۴

صفحه اینستاگرام:  deybookstore

 

 

وبسایت | بقیه‌ نوشته‌ها

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی

نمایش همه
نظرت چی بود؟

نظر خواننده‌ها