اتاق فرار احضار، تجربه‌ای همراه با ترس و هیجان

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
اتاق فرار احضار، تجربه‌ای همراه با ترس و هیجان

گاهی وقت‌ها رفتن به کافه و رستوران یا حتی پارک برایمان تکراری می‌شود و به دنبال تفریحی هیجان انگیز و ماجراجویی هستیم. در این مواقع رفتن به اتاق فرار احضار می‌تواند انتخاب خوبی باشد. برای رفتن به اتاق فرار کافی است یک تیم پایه تشکیل دهید. این بازی‌ها ذهن را به چالش می‌کشد تا در شرایط ترسناک و استرس آور معماها را در زمان محدودی حل کند.
در این مطلب از بازی به نام احضار برایتان گفته‌ایم که در خرداد سال ۱۳۹۷ توسط تیم دات آی آر شعبه جردن شهر تهران طراحی و اجرا و در بهمن سال ۱۳۹۹ در شعبه حقانی به صورت مجدد طراحی و در نهایت اجرا شده‌ است. این اتاق فرار سال‌های ۹۵ تا ۹۷ جز بهترین‌ها شده‌ است.
اگر دوست دارید این بازی را تجربه کنید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.


اتاق فرار احضار با بازی‌های پر‌هیجان

در بازی‌های اتاق فرار کافی است تیم و بازی موردنظر‌تان را انتخاب کنید. برای شروع بازی به همراه دوستانتان وارد یک اتاق پر از معما می‌شوید که تم و داستان مشخصی دارد و باید معمای مربوط به آن را در زمان محدود که معمولا ۱ ساعت است حل کنید.
پس اگر از ماجراجویی و هیجان لذت می‌برید؛ کافی است است که یکی از سناریو‌های ترسناک، پلیسی، سیاسی و… را انتخاب کنید و مشغول بازی شوید. این تفریح گروهی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین تفریح‌های جذاب و مهیج در کل دنیا و برای موفقیت حتما باید همه افراد گروه با هم هماهنگ باشند.

اتاق فرار

منبع عکس گوگل مپ،‌عکاس escaperoomist

بیشتر بخوانید: مکان‌های تفریحی غرب تهران کدام است؟


 اتاق فرار احضار روح، تجربه‌ای متفاوت در فضایی دلهره‌آور

می‌خواهیم کمی از سناریو اتاق فرار احضار برایتان بگوییم. عمارتی شوم که هرکسی به آن وارد شود به جنون می‌رسد، گم می‌شود یا زنده از این عمارت بیرون نمی‌آید.
اینجا با قیمتی پایین به یک خریدار فروخته شده که اتفاقات وحشتناکی را تجربه می‌کند و از یک تیم متخصص در رابطه با احضار روح درخواست کمک می‌کند. شما با بازی در این اتاق فرار باید راز این عمارت را برملا کنید.آماده اید که این راز را برملا کنید؟

اسکیپ روم

منبع عکس گوگل مپ،‌عکاس Fahime Ghts

بیشتر بخوانید:ده اتاق فرار برتر ایران برای ماجراجوها و کارآگاه‌های ایرانی


رفتن به اتاق فرار چه مزایایی دارد؟

اتاق فرار به سلامت جسم کمک نمی‌کند ولی به شدت ذهن را به چالش می‌کشد‌ و باعث تقویت مغز می‌شود. در واقع مزیت‌های بازی در اتاق‌های فرار مربوط به روح و فکر است نه جسم.‌ ما باید بتوانیم در شرایط مختلف زندگی تصمیم بگیریم و توانایی کنترل استرس و هیجان را داشته باشیم که این توانایی را با بازی در اتاق‌های فرار می‌توانیم تقویت کنیم.‌ از آنجایی که این بازی‌ها باید به صورت گروهی انجام شود برای موفقیت نیاز به همکاری تمام افراد گروه است.‌

همچنین سرنخ‌هایی که در این بازی می‌بینید به شما کمک می‌کند تا در زندگی واقعی هم بیشتر به اتفاقات و جزئیات دقت کنید و راحت نگذرید.‌ فرقی نمی‌کند که کدام اتاق فرار بروید چرا اکثرشان مدت زمان یک‌ساعتی را برای حل معما وقت دارید اینکه در این زمان یک ساعته بتوانید معما را حل کنید بهتان در تقویت مدیریت زمان چه در زندگی و چه در کار کمک زیادی خواهد کرد.

اتاق فرار طاعون

منبع عکس گوگل مپ،‌عکاس escaperoomist

بیشتر بخوانید: اسکیپ روم کوروش ؛ بازی گروهی هیجان‌انگیز


این بازی مناسب چه کسانی نیست؟

اگر فقط برای ترسیدن بازی می‌کنید باید بهتان بگوییم که این بازی مناسب شما نیست چرا که باید معماهایی هم در شرایط مختلف حل کنید.

افرادی که مشکلات قلبی دارند، باردار هستند و یا در کل هرگونه بیماری دارند که در اثر ترس ممکن است حالشان بد شود بهتر است سراغ این بازی نروند.

کودکان و نوجوانی که سنشان زیر ۱۴ سال هم است امکان شرکت در این بازی را ندارند.

بیشتر بخوانید: پاتیناژ بام لند؛ تفریح هیجان‌انگیز و حرکات نمایشی در روی یخ


چطور خودمان را به این بازی برسانیم؟

برای رفتن به این بازی باید اول به بزرگراه حقانی بروید. نرسیده به چهارراه جهان کودک و بعد از دیدار شمالی در پلاک ۳۱ این اتاق فرار قرار گرفته‌ است.

بیشتر بخوانید: کجای تهران بریم که بیشتر بهمون خوش بگذره؟


سوالات متداول:

آدرس اتاق فرار احضار کجاست؟

تهران، بزرگراه حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، بعد از دیدار شمالی، پلاک ۳۱، باشگاه بازی‌های فکری و اتاق فرار کاوش و معما

تعداد نفرات برای بازی و مدت زمان بازی به چه صورت است؟

۴ تا ۶ نفر و مدت زمان ۶۰ دقیقه برای بازی نیاز است.

هزینه بازی به صورت پیش پرداخت و مبلغ نهایی چقدر است؟

مبلغ پیش پرداخت ۲۴۰۰۰۰ تومان و مبلغ پرداخت نهایی ۱۲۰۰۰۰ تومان است.

شماره تماس اتاق فرار احضار چند است؟

۰۲۱۲۶۱۱۳۳۸۹

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی