رستوران سدروس مشهد ؛ یک هفت خوان خوشمزه

    voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
رستوران سدروس مشهد ؛ یک هفت خوان خوشمزه

ساکن مشهد هستید؟ پس حتما اسم رستوران سدروس به گوشتان خورده. به قول قدیمی‌ها مهمون به خاطر روی باز می‌آید و نه در باز و باور کنید یا نه این دقیقا برگ برنده رستوران سدروس مشهد است. مهمان‌نوازی و برخورد خوب پرسنل آن.

البته در کنارش باید به سرعت عمل بسیار بالا و کیفیت خیلی خوب غذا هم اشاره کرد. که البته سرعت عمل برای خود من از همه‌چیز مهم‌تر است. یا لااقل ضریب ۳ دارد.

در این نوشته می‌خواهم تجربه خودم از رستوران سدروس مشهد را برایتان بازگو کنم. با من همراه باشید.


از سه خوان تا هشت خوان! منوی ویژه خانوادگی سدروس مشهد

فکر می‌کنم بهترین مدلی که بتوانم رستوران سدروس مشهد را توصیف کنم این است که یک رستوران خانوادگی است. این موضوع کاملا توی منوی رستوران منعکس شده. به خصوص بخش ۳ الی ۸ خوان!

رستوران سدروس مشهد

اگر توی منوی رستوران دقت کنید به این عبارت‌ها برمی‌خورید: هفت خوان، هشت خوان، شش خوان و البته از آن طرف ۳ خوان مشتی! و عبارت‌های جالب از این دست. البته که این خوان‌ها را بهتر است تنهایی سفارش ندهید چون به هیچ‌وجه از پس حجم بالای آن‌ها بر نمی‌آیید.

در کل به جز منوی جالب و اسم‌های متفاوت آن، محیط رستوران هم این که اینجا یک رستوران خانوادگی‌ است را منعکس می‌کند. اینجا مناسب این است که در اکیپ‌های بزرگ و برای موقعیت‌های شاد بهش سر بزنید. مثل دورهمی خانوادگی و تجدید دیدار، بردن مسافرهای از فرنگ‌برگشته یا مهمان‌های عید برای یک شب به یاد ماندنی و البته دورهمی‌هایی مثل تولد و یا سور دادن به خاطر اولین حقوق و قبولی دانشگاه و هر موقعیتی که بطلبد که دور هم جمع شوید ولی زیاد هم ته جیبتان سوراخ نشود.

یک موضوع جالب دیگر در مورد سدروس پخش موسیقی زنده آن است. این را هم لحاظ کنید که بخشی از رستوران در هوای باز است و ترکیب این سه تا (یعنی کباب خوشمزه و موسیقی زنده و هوای تمیز) حسابی شما را سر اشتها می‌آورد.

نکته سومی که نشان می‌دهد اینجا برای مهمانی و دورهمی خانوادگی مناسب است، باغ کودک و گریم صورت کودک است. این یعنی موقع غذا خوردن احتمالا می‌توانید بچه‌ها را آزاد بگذارید که راحت برای خودشان بازی کنند. البته همراه اکیپ ما بچه نبود ولی بچه‌هایی را هم دیدیم که داشتند گریم می‌شدند و هم توانستیم یک نظر پارک بازی را هم ببینیم که به نظر امن و مناسب بازی بچه‌ها می‌آمد.

بیشتر بخوانید: رستوران احسان مشهد ؛ خوش‌مزه‌ترین کباب‌ها را بخورید


نسبت قیمت به کیفیت رستوران سدروس چطور است؟

راستش اگر با رستوران‌های تهران مقایسه کنید واقعا بی‌نظیر است. این را هم در نظر بگیرید که هر پرس غذایی که در سدروس سفارش بدهید حسابی پر و پیمان است. این یکی از نکته‌های مهم است. حجم بالای غذا در کنار مواد غذایی سالم و تازه‌ای که استفاده می‌شود و در نهایت طعم خوب غذاها.

هشت خوان سدروس

هر هشت‌خوان سدروس مناسب دو تا سه نفر است و ما علاوه بر سفارش سه تا هشت خوان (که هر کدام شامل یک فسنجان خوشمزه هم می‌شد) سوپ روز و نوشیدنی هم سفارش دادیم.

کیفیت غذا واقعا عالی بود.

کیفیت ۸ از ۱۰

قیمت ۷ از ۱۰

حجم غذا ۸ از ۱۰

نسبت قیمت به کیفیت؟ این رستوران به نظرم با این که زنجیره‌ای و سنتی است در گروه رستوران‌های به صرفه ولی با کیفیت قرار می‌گیرد. یعنی برای بیشتر موقعیت‌ها مناسب است. به خصوص اگر دنگی بروید و هزینه‌هایتان را با هم سرشکن کنید.

بیشتر بخوانید: رستوران راستگو مشهد با نیم قرن سابقه

تنوع منو چطور است؟

تنوع اصلی منو به نظرم در بخش نوشیدنی‌هاست. به خصوص نوشیدنی‌های ترش‌تر مثل رعنا رعنا (همه‌ی میوه‌های ترش ممکن به همراه یک مقدار گلاب) و تامارینا (که به نظر می‌رسید ترکیب نمک و شکر و آب تمبر هندی باشد که خیلی چسبید و به شدت توصیه می‌شود) عالی هستند.

اما در کل منوی رستوران سدروس مشهد کوچک است. ولی متمرکز است. یعنی رستوران سدروس شاندیز تصمیم گرفته که روی کیفیت و تخصص تمرکز کند تا اینکه پراکنده و متنوع عمل کند که به نظرم موفق بوده.

کدام غذاها را حتما امتحان کنیم؟

پلو ماهیچه

شش خوان‌ها مناسب دو نفر هستند و هشت خوان مناسب سه نفر. ولی به نظرم رسید هشت خوان بسیار متنوع و خوشمزه است. یعنی اگر دفعه اول است که به سدروس می‌آیید حتما هشت خوان را امتحان کنید.

چلو ماهیچه رستوران سدروس هم برای وقتی که بار چندم است که به اینجا می‌آیید و می‌خواهید غذای متفاوت امتحان کنید.

در ضمن از منوی چای بعد از غذای سدروس هم غافل نشوید.

چند نکته در مورد امکانات رستوران سدروس مشهد

رستوران سدروس مشهد

پارکینگ ندارد. این موضوع یک مقدار آزاردهنده است ولی به هر حال یک فضای نسبتا بزرگ جلوی رستوران قرار گرفته که می‌توانید ماشین خودتان را پارک کنید. البته اگر با ماشین شخصی دارید به رستوران می‌روید. چون با مترو و اتوبوس هم می‌توانید خودتان را نسبتا راحت و سرراست به سدروس برسانید.

حتما موقعی که آمدید چک کنید و ببینید که آلاچیق‌های رستوران اشغال هستند یا نه. اگر نبودند از موقعیت استفاده کنید و حتما توی آلاچیق‌ها بنشینید چون جالبند و خوش می‌گذرد.

رستوران سدروس هم یک سالن مخصوص مراسم دارد که ۴۵۰ نفر ظرفیت دارد و هم یک سالن همایش دارد که ۵۰۰ نفر ظرفیت دارد. البته به خاطر قرار گرفتنش در نزدیکی شاندیز مشهد قطعا برای گرفتن مراسم‌هایی مثل عروسی و تولد بی‌نظیر است.

رستوران در روزهای تعطیل خیلی شلوغ می‌شود و سرعت سرویس‌دهی کمی پایین می‌آید. وسط هفته اما خلوت‌تر است.

بیشتر بخوانید: مشهد کجا بریم؟ ۱۰ پیشنهاد جذاب برای کشف مجدد مشهد


رستوران سدروس مشهد کجاست؟

رستوران سدروس البته زنجیره‌ای است. زمانی این رستوران چهار شعبه داشت که دو شعبه آن در حال حاضر به طور کامل تعطیل شده و دو شعبه آن هنوز فعال است.

رستوران سدروس مشهد چند شعبه فعال دارد؟

دو شعبه فعال که یکی شعبه شاندیز است که ما به آن سر زدیم و دیگری شعبه رضا شهر که متأسفانه نتوانستیم به آن سر بزنیم.

رستوران سدروس مشهد شاندیز

بهترین مسیر دسترسی به شعبه سدروس شاندیز مشهد

برای رسیدن به شعبه سدروس شاندیز چندین راه دارید. خوبی این رستوران این است که به نسبت در مسیر سرراستی قرار گرفته است.

آدرس رستوران سدروس شاندیز

برای رسیدن به رستوران سدروس شاندیز باید از اتوبان وکیل آباد خودتان را به بلوار شاندیز برسانید. بعد از آن باید آنقدر در بلوار شاندیز به پیش بروید که به حد فاصل بین دو خیابان ویرانی ۱ و ۳ برسید.

دسترسی با ماشین شخصی

اگر با ماشین شخصی به این رستوان می‌روید یادتان باشد که اینجا پارکینگ ندارد ولی فضای کافی و جای پارک وجود دارد. با ماشین شخصی هم کافی است بعد از رسیدن به اتوبان وکیل آباد و خروج از خروجی شاندیز و بعد ادامه مسیرتان در جاده شاندیز، خیلی راحت به رستوران برسید.

دسترسی با مترو

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به رستوران سدروس شاندیز ایستگاه میدان وکیل‌آباد است. این ایستگاه ایستگاه آخر خط ۱ مترو مشهد است. بعد از پیاده شدن از این ایستگاه به ایستگاه BRT پایانه وکیل‌آباد بروید و با سوار شدن به اتوبوس‌های خط ۴-شاندیز و پیاده شدن در ایستگاه چاه خاصه نزدیک رستوان می‌رسید. از اینجا چند دقیقه پیاده‌روی بیشتر با رستوان فاصله ندارید.

لوکیشن رستوران سدروس شاندیز روی گوگل مپ

برای دیدن لوکیشن رستوران کافی است روی تصویر زیر کلیک کنید:

شماره تماس رستوران سدروس شاندیز: 05138763030

بیشتر بخوانید: اخلمد ؛ روستایی با طبیعت و آبشار شگفت‌انگیز

بهترین مسیر دسترسی به شعبه سدروس رضا شهر

برای رسیدن به شعبه سدروس رضا شهر باید به بلوار دعبل خزائی برسید.

شعبه رضا شهر سدروس

آدرس رستوران سدروس رضا شهر

رستوران سدروس شعبه رضا شهر یک فرق مهم با شعبه شاندیز دارد و آن هم این است که داخل شهر و دو سالن مجزا دارد. یکی سالن فضای باز و یکی سالن فضای بسته.

البته کیفیت غذا به نظر می‌رسد که یکی باشد. ولی پیشنهاد می‌کنیم حتما اگر موقعیتش را داشتید به شعبه شاندیز هم سر بزنید.

دسترسی با ماشین شخصی

با ماشین خودتان می‌توانید از حرم تا میدان بسیج و بعد میدان ۱۵ خرداد رفته و بعد از خیابان خرمشهر، خیابان امام خمینی و میدان انقلاب اسلامی، وارد بزرگراه کلانتری شوید. از آن‌جا تا بلوار کاوه به مسیر خودتان ادامه بدهید. از بلوار کاوه به بلوار پیروزی بروید و وارد دعبل خزائی شوید.

احتمالا باز هم با مشکل پارکینگ روبه‌رو باشید.

دسترسی با مترو

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به رستوران سدروس رضا شهر ایستگاه شهید کاوه است. بعد از اینکه اینجا پیاده شدید می‌توانید با کمی پیاده‌روی در بلوار پیروزی خودتان را به بلوار دعبل خزائی برسانید و رستوران را نبش دعبل خزائی ۱۲ پیدا می‌کنید.

لوکیشن رستوران سدروس رضا شهر روی گوگل مپ

برای دیدن لوکیشن رستوران کافی است روی تصویر زیر بزنید:

شماره تماس رستوران سدروس رضا شهر: 05138762020


شما تا به حال مهمان رستوران سدروس مشهد بوده‌اید؟ کدام شعبه؟ اگر مهمان هر دو شعبه بوده‌اید حتما برای ما نظرتان را در مورد فرق بین این دو شعبه بنویسید. در ضمن برایمان بگویید که کدام آیتم‌های توی منو را بیشتر دوست داشتید؟

منو به نظرتان متنوع/اقتصادی بود؟ در ضمن کدام آیتم‌ها را به هیچ‌وجه پیشنهاد نمی‌کنید؟

با نوشتن نظر خودتان به ما و مسافرهای بعدی و مشتری‌های بعدی رستوران کمک کنید!

اگر هم به زودی قصد سفر به مشهد را دارید و دنبال اقامتگاه مناسب در مرکز شهر مشهد می‌گردید؛ پیشنهاد ما این است که با سر زدن به صفحه اجاره سوئیت ارزان مشهد در وب‌سایت پینورست مطمئن‌تر و بهتر انتخاب کنید.

راستی دوست دارید بهترین مطلب‌های مجله پینورست را قبل از همه بخوانید؟ از تخفیف‌های ما مطلع شوید و بهترین تخفیف‌های اختصاصی را دریافت کنید؟ برای این کار کافی است در خبرنامه ما عضو شوید. فقط کافی است ایمیل خودتان را در فیلد پایین همین صفحه بلاگ وارد کنید.

سوده تدین
سوده تدین

حبیبه( سوده) تدین
فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی
معلم و نویسنده
اهل تهران
متولد شهریور ۶۷
حالم خوبه و با نوشتن بهتر هم میشه.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی