مرکز خرید بوستان ؛ وارد رینگ شوید!

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
مرکز خرید بوستان ؛ وارد رینگ شوید!

تصمیم گرفتیم که شما را همراه خودمان به یک سفر ببریم؛ یک سفر جذاب و متفاوت، یک سفر در یک رینگ جالب. اگر ذهنتان رفت سمت مسابقات بکس و کشتی کج باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. اگر هم فکر کردید که باروبندیل جمع کرده‌ایم که شما را به این مسابقات ببریم باز هم سخت اشتباه می‌‌کنید. حدس زدن همیشه کار جالب و هیجان انگیزیِ بوده و هست، اما فکر کنیم که تا به اینجای کار ما 1_0 از شما عزیزان جلو هستیم. 

با پینورست همراه باشید تا به مرکز خرید بوستان برویم؛ یک مرکز خرید همه چیز تمام که به ارزانی معروف است. راستی کمی جلوتر متوجه می‌شوید که چرا گفتیم وارد رینگ شویم.


آشنایی با مرکز خرید بوستان

شما برای خرید کردن معمولا چطور جایی را انتخاب می‌کنید؟ جایی که همه چیز را با هم پیدا کنید؟ هر چیزی در جای مشخصی قابل تهیه باشد؟ مثلا قسمتی مخصوص فروش لباس، قسمتی لوازم خانگی، قسمتی خوراکی و …؟ این سوال برای معماران باعث شده تا دست به خلق مکان‌هایی بزنند که هر دو مورد و هر نوع سلیقه را تحت پوشش قرار می‌دهد.

غربی‌های ساکن تهران و شرقی‌های اهل خرید، شمال و جنوبی‌های پاساژ برو بشتابید که شهرداری تهران با کمک کلی معمار خلاق در ضلع شمال غرب تهران و در میدان پونک سال‌ها پیش پاساژی ساخته‌اند عجیب و غریب. حتما می‌‌گویید این همه هیجان برای یک پاساژ؟ چرا که نه؛ هر چیزی که با خلاقیت و نوآوری باشد می‌تواند هیجان‌انگیز هم باشد. 

مرکز خرید بوستان

مرکز خرید بوستان تمام تلاشش را کرده تا با معماری جدید و عجیب و غریبش بتواند قسمت غربی شهر تهران را در دست بگیرد. البته خب موفق هم بوده است. اینکه می‌گویم معماری جدید به چند دلیل است. اول این نکته را بگوییم که این ساختمان سال‌ها قبل ساخته شده. بنابراین برای آن سال‌ها جدید بوده. اما هنوز هم داخلش به نظر جالب است.

بیشتر بخوانید: پاساژ گلستان ؛ از اولین پاساژهای تهران

مرکز تجاری بوستان در سال 1374 راه‌اندازی شده است و با زیربنای حدود 96000 متر مربع در 7 طبقه بیش از 1000 واحد تجاری و اداری را در خود جای داده است. پارکینگ این مجتمع در سه طبقه مسقف و روباز ظرفیت 700 خودرو دارد. 


مسیر دسترسی به مرکز خرید بوستان و سایر اطلاعات

مرکز خرید بوستان در منطقه پونک قرار دارد.

رفتن با ماشین شخصی: اگر می‌خواهید با ماشین خودتان به اینجا بروید کافیست از هر جایی که هستید خودتان را به بزرگراه اشرفی اصفهانی برسانید. آنقدر به مسیرتان ادامه دهید تا به انتهای بزرگراه و میدان پونک برسید. ساختمان پاساژ را سمت شمال غربی میدان خواهید دید. البته سال‌هاست که دیگر میدان پونک به شکل میدان نیست و به یک چهارراه تبدیل شده است. همچنین می‌توانید از خیابان میرزای بابایی به سمت میدان پونک بروید و وارد پارکنیگ مرکز خرید بوستان شوید.

رفتن با بی‌آرتی: بی‌آرتی میدان آزادی به دانشگاه علوم‌ و تحقیقات دقیقا در میدان پونک ایستگاه دارد. راحت پیاده شوید و به آن سمت خیابان بروید و وارد پاساژ شوید.

رفتن با تاکسی: اگر می‌خواهید با تاکسی به مقصد برسید باید اول خودتان را به میدان آزادی برسانید و از آنجا تاکسی‌‌های پونک را سوار شوید. از میدان صادقیه و اشرفی اصفهانی هم می‌توانید سوار تاکسی‌های گذری که به میدان پونک می‌روند شوید.

بیشتر بخوانید: پاساژ فردوسی تهران؛ پاتوقی برای مردان شیک‌پوش

رفتن با مترو: ‌نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این مرکز خرید ایستگاه مترو اشرفی اصفهانی است. البته بعد از پیاده‌ شدن از مترو باید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید.

آدرس دقیق: تهران، بزرگراه اشرفی اصفهانی، میدان پونک، بلوار میرزا بابایی

شماره تماس: 02144499777

ساعت کاری: همه روزه از 9:30 صبح تا 8:30 شب / جمعه‌ها از 10:30 صبح تا 8:30 شب

اگر زمانی به تهران سفر کردید حتما برای خرید به این مرکز خرید سری بزنید. این را هم فراموش نکنید که می‌توانید برای اجاره تهران سوئیت به سایت پینورست سر بزنید.


وقتشه وارد رینگ شیم

مرکز خرید بوستان با طراحی سبک رینگی (اسپیرال تایپ) روزانه گنجایش بیش از صد هزار نفر خریدار را دارد. این پاساژ که بین تهرانی‌ها مخصوصا غرب‌نشین‌ها به ارزانی شهرت دارد به شکل دایره است؛ یک دایره بسیار بزرگ.

یادتان می‌آید که گفتیم قرار است وارد رینگ شوید؟ این همان رینگی است که درباره‌ش صحبت کردیم؛ یک دایره بزرگ که یک دایره کوچک‌تر در دل آن قرار دارد. هشدار! هشدار! حسابی مواظب بغل دستی‌هایتان باشید. مخصوصا اگر بغل دستی شما یک بچه‌ شیطان و بازیگوش باشد. چون احتمال گم شدن در راهروهای تودرتوی این پاساژ خیلی زیاد است.

وقتی از درب اصلی وارد پاساژ شدید دو پله برقی خواهید دید که از رینگ بزرگ شما را وارد رینگ کوچک می‌کند. بعد وارد طبقه دوم شوید. نکته‌ جالب و بانمک در مورد این پاساژ این است که شما از همان جا یعنی طبقه دوم بدون نیاز به پله برقی وارد طبقه‌ همکف می‌شوید. عجیب نیست؟

مرکز خرید بوستان

حالا صبر کنید؛ عجیب‌تر هم می‌شود. شما می‌توانید از همان رینگ کوچک وارد راهروهای دیگر مرکز خرید بوستان شوید. چون بقیه مغازه‌ها در راهروهای اطراف قرار گرفته‌اند. سعی کنید به شدت از چشم‌ها و حافظه‌ تصویری خود استفاده کنید و اسم راهروها را خوب به‌خاطر بسپارید. شاید تنها راه گم نشدن در این پاساژ این باشد که چهار چشمی حواستان به اسم راهروها باشد.

از دیگر عجایب این پاساژ دایره‌ای شکل این است که شما بدون اینکه نیاز به پله داشته باشید می‌توانید بین طبقات حرکت کنید. جالب‌تر اینکه امکان دارد اصلا متوجه نشوید که بین طبقات حرکت کرده‌اید. 

بیشتر بخوانید: ارگ تجریش ؛ هم خرید هم تفریح هم سرگرمی. خوش بگذرانید!

در مرکز خرید بوستان یکی از چند صد شعبه‌ فروشگاه شهروند هم قرار دارد. شما علاوه‌بر خرید پوشاک و لوازم ورزشی و لوازم خانگی می‌توانید مواد غذایی هم تهیه کنید. در ضمن به دلیل اداری بودن این مجتمع بانک‌های مختلف زیادی مثل ملی، پارسیان، پاسارگاد، ملت، تجارت، اقتصاد نوین، صادرات، بانک شهر و نمایندگی‌های بیمه ملت، بیمه ایران، بیمه دانا و بیمه سامان در این مرکز خرید حضور دارند.

در این مرکز خرید یک محوطه بازی برای بچه‌ها در پایین‌ترین طبقه قرار دارد. از همه طبقات می‌توانید این طبقه را ببینید. بچه‌ها می‌توانند حسابی در این محوطه بازی کنند و خوش بگذارنند. 2 اسباب‌بازی فروشی و فودکورت کوچک هم در همین طبقه قرار دارد. در کنار فودکورت می‌توانید برای خرید خوراکی به بستنی‌فروشی و کافه‌های همین طبقه هم سری بزنید.

راستی یکی از شبعه‌های شهر کتاب هم در این پاساژ قرار دارد. این شهر کتاب به‌خاطر معماری جالب بوستان سه طبقه دارد.

خلاصه هر چه که بخواهید از لباس‌، کفش، کیف، لوازم آرایشی و بهداشتی، اسباب‌بازی، عطاری و … را می‌توانید در این مرکز خرید تودرتو پیدا کنید. قیمت‌ها هم تا حدی زیادی مناسب هستند.


شما تابه‌حال به مرکز خرید بوستان رفته‌اید؟ آیا همیشه برای خرید به اینجا می‌روید؟ مغازه خاصی در این پاساژ وجود دارد که همیشه به آن سر بزنید و بخواهید به بقیه هم معرفی کنید؟ اگر جوابتان بله است حتما نظر و تجربه خودتان را برای ما بنویسید. راستی اگر دوست دارید از جدید‌ترین اخبار دنیای گردشگری باخبر شوید می‌توانید در خبرنامه پینورست عضو شوید.

اگر تصمیم دارید که برای سفر بعدیتان برنامه‌ریزی کنید می‌توانید همین الان برای رزرو آنلاین اقامتگاه به سایت پینورست سر بزنید. امکان اجاره انواع مختلف اقامتگاه از کلبه جنگلی و خانه روستایی تا اجاره ویلا لاکچری در پینورست ممکن است.

سوده تدین
سوده تدین

حبیبه( سوده) تدین
فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی
معلم و نویسنده
اهل تهران
متولد شهریور ۶۷
حالم خوبه و با نوشتن بهتر هم میشه.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی