قبل از آب‌تنی در استخر ویلا، این نکته‌ها را در نظر داشته باشید

    voted 3 stars voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars
1نظر
قبل از آب‌تنی در استخر ویلا، این نکته‌ها را در نظر داشته باشید

خیلی‌هایمان وقتی می‌خواهیم مسافرت برویم، به فکر اجاره ویلا استخردار می‌افتیم. همه اش در این فکر هستیم که استخر خودمانی چقدر خوب است و با داشتن استخر خیلی بیشتر بهمان خوش می‌گذرد. همه دور هم جمع می‌شوند و اقامت و دورهمی عالی‌تر از همیشه پیش می‌رود. ولی واقعا می‌شود در هر ویلای استخرداری این شکلی خوش گذراند؟

ویلای استخردار در کل که خیلی بهتر از ویلای بدون استخر است. ولی برای اجاره ویلا استخردار باید به یک سری نکته‌ها دقت کرد. اگر می‌خواهید واقعا از استخر ویلا استفاده کنید و لذت ببرید، موقع اجاره ویلا استخردار به چیزهایی که در ادامه می‌گوییم توجه کنید.


تمیزی آب استخر را کنترل کنید

فکر کنید وارد ویلا شده‌اید و می‌خواهید استخرش را ببینید. بعد صحنه‌ای می‌بینید که کلا توی ذوق‌تان می‌خورد. استخری پر از برگ و آب کدر!

استخر غیر بهداشتی به هیچ وجه قابل استفاده نیست. پس باید مطمئن باشید که استخر ویلا در شرایط خوبی نگهداری می‌شود.

باد، برگِ درخت‌ها را روی آب می‌اندازد و فضا را آلوده می‌کند. پس استخر ویلا باید هر روز تمیز شود، به خصوص اگر روباز باشد.

عوض کردن آب استخر ویلا

حتما درباره استفاده مواد ضدعفونی‌کننده در استخر سوال بپرسید. ویلا هر چند روز یک بار دست یک فرد یا خانواده بوده است. پس حتما قبل از ورود شما، آب باید ضدعفونی و حتی تعویض شده باشد.

بررسی کنید که پمپ فیلتر استخر سالم باشد و درست کار کند. فیلتر، آب آلوده را می‌گیرد، تصفیه می‌کند و دوباره وارد استخر می‌کند. پس اگر فیلتر از کار افتاده باشد، آب آلوده و غیر قابل استفاده می‌شود.

خلاصه این که به این موضوع باید دقت داشته باشید. قبل از این که ویلا را تحویل بگیرید، سراغ استخر بروید و تمیزی‌اش را کنترل کنید.

بیشتر بخوانید: با خودمان چه چیزهایی به سفر ببریم – یک راهنمای خلاصه برای لوازم سفر

کیفیت ساخت استخر

برای یک آب‌تنی بی‌دردسر، استخر باید از نظر کیفیت شرایط خوبی داشته باشد.

برای این که از کیفیت ساخت مطمئن شوید، به کف و دیواره‌های استخر نگاه کنید. یک استخر خوب، کاشی‌های مخصوص دارد و آب‌بندی شده است. اگر کاشی‌ها از بین رفته باشند یا این که رویشان ترک خورده باشد، موقع راه رفتن حتما اذیت می‌شوید.

اجاره ویلا استخردار باید در شرایط سالمی باشد

برای استخرهایی که کفشان کاشی نیست، باید بیشتر دقت کنید. اگر کف استخر پستی و بلندی داشته باشد، آب‌تنی‌تان به مشکل می‌خورد.

کاشی‌های دور استخر هم از نظر کیفیت باید کنترل شوند. بچه‌ها وقتی بازی می‌کنند، حواسشان نیست و ممکن است پایشان به شکستگی یا ترک این کاشی‌ها گیر کند.

بیشتر بخوانید: موقع سفر از ظروف پلاستیکی استفاده نکنید! ۵ پیشنهاد ساده برای حفظ طبیعت

موقعیت و اندازه استخر ویلا

بعضی‌ها هستند که دوست دارند استخر در خود ویلا باشد. یا این که دلشان می‌خواهد استخر ویلا دید نداشته باشد. به همین علت بد نیست موقع اجاره ویلا استخردار به جای استخر دقت کنید.

البته این که استخر در خود ساختمان باشد یا بیرون از آن، هر کدام مزایا و معایبی دارد. مثلا اگر استخر در خود ویلا باشد، می‌توان حتی در زمستان‌ها هم آب‌تنی کرد. ولی باید قید نشستن کنار آب و نوشیدن قهوه و چای را بزنید.

ویلای استخردار در فضای بیرونی

موقع اجاره ویلا استخردار باید به اندازه استخر هم دقت کنید. اگر تعدادتان زیاد باشد، یک استخر کوچک حتما برایتان آزاردهنده است. در کل نباید بدون بررسی هر ویلایی که استخر داشت را اجاره کنید.

بیشتر بخوانید: چطور لوازم سفر را در چمدان جا کنیم؟ – ۳ روش تا کردن لباس

کنترل دمای آب استخر

بسته به فصلی که سفر می‌کنید، دمای آب باید مناسب باشد. اگر در فصل زمستان وارد آب سرد استخر شوید، احتمال سرما خوردنتان بالا می‌رود. به خصوص اگر استخر روباز باشد.

در تابستان هم اکثرا دلمان می‌خواهد وارد آب خنک شویم تا گرمای هوا را فراموش کنیم.

اجاره ویلا استخردار

از صاحب ویلا بپرسید که استخر سیستم سرمایشی و گرمایشی دارد یا نه. بعد درباره اجاره ویلا استخردار تصمیم بگیرید.

بیشتر بخوانید: خوراکی ها در سفر – در سفر چه خوراکی‌هایی همراه خود ببریم؟

نکته‌های دیگر درباره استخر ویلا

خیلی‌هایمان از کنار چیزهای گفته شده ساده می‌گذریم و آن‌ها را جدی نمی‌گیریم. بعد که از استخر راضی نبودیم، تازه این حرف‌ها یادمان می‌آید. غیر از نکته‌های گفته شده بد نیست چند مسئله دیگر هم در نظر بگیرید:

  • اگر استخر در خود ویلا است، محیطش را بررسی کنید. محلی که استخر در آن است، از نظر بهداشتی و ایمنی و امکانات باید در سطح خوبی باشد.
  • وسایل لازم برای تمیز کردن استخر را از صاحب ویلا بخواهید. اگر چند روز در ویلا باشید، ممکن است برگ درخت‌ها روی آب بیفتد. برای برداشتن برگ‌ها نیاز به توری مناسب دارید.
  • درباره عمق آب استخر و در کل مشخصاتش سوال بپرسید. اطلاع نداشتن از همین چیزهای به ظاهر ساده ممکن است باعث حادثه شود.
  • حتما مطمئن شوید که استخر ویلا قابل استفاده باشد و بعد نسبت به اجاره آن اقدام کنید.
  • اگر همراه با کودک ویلای استخردار اجاره می‌کنید، حتما وسایل شنای بچه‌ها را با خودتان داشته باشید. قبل از ورود به ویلا هم از امنیت آن برای بچه‌ها مطمئن شوید.

با اجاره ویلا استخردار از پینورست خیال خودتان را راحت کنید

یک کار خیلی راحت و به‌صرفه هم این است که با اجاره اقامتگاه در پینورست خیال خودتان را از کیفیت ویلا استخرداری که اجاره می‌کنید راحت کنید. یکی از کارهای مهمی که پینورست انجام می‌دهد بازرسی از اقامتگاه‌های ویژه است.

این اقامتگاه‌ها به صورت جداگانه مشخص می‌شوند و مهر استاندارد ما را دریافت می‌کنند. این یعنی ما خودمان در این واحدها اقامت کرده‌ایم و از وضعیت بهداشت و امکاناتش راضی بوده‌ایم.

شاید دوست داشته باشید بدانید جطور شد که پینورست شکل گرفت. ایده ما وسط یک سفر به شمال شکل گرفت. وقتی متوجه شدیم بیشتر بخش‌های زیبا و خواستنی شمال دارد پشت در بسته و فنس و دیوار قایم می‌شود. برای همین به فکرمان رسید کاری کنیم که به جای زیاد شدن اقامتگاه‌ها و درهای بسته، همه ما بتوانیم جاهای بکر را با هم به اشتراک بگذاریم.

خلاصه این سری که قصد کردید برای تعطیلات یا مهمانی و تولد ویلای استخردار اجاره کنید، به پینورست سری بزنید و از بین واحد‌های گلچین‌شده ما با خیال راحت انتخاب کنید.

بیشتر از اینکه عاشق سفر باشم، عاشق تجربه سفر به سبک خودم هستم. سعی می‌کنم به اطرافم با نگاه خودم معنا بدم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی