خانه موزه بتهوون ؛ پاتوقی برای اهل موسیقی

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
خانه موزه بتهوون ؛ پاتوقی برای اهل موسیقی

موسیقی طوری وارد زندگی ما شده است که کمتر کسی را پیدا می‌کنید که بگوید من موسیقی را دوست ندارم. برعکس از خیلی‌ها می‌شنوید که می‌گویند: «نمی‌توانم زندگی بدونی موسیقی را تصور کنم.» خانه موزه بتهوون همان جایی است که هر کسی که به موسیقی علاقه دارد باید برود.


خانه موزه بتهوون یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه‌های موسیقی در ایران است. اینجا در سال 1332 توسط برادران چمن‌آرا تاسیس شد. به همین دلیل به آن موزه چمن‌آرا هم می‌گویند. نام بتهوون هم که مربوط به آهنگساز و موسیقی‌دان معروف آلمانی است. این فروشگاه کار خودش را فروش صفحه‌ها و ابزار موسیقی شروع کرد.

جالب است بدانید که  فروشگاه چمن‌آرا در طول زمان چند باری تغییر مکان داد و در نهایت به همان مکان اول برگشت. خانه موزه بتهوون یک ساختمان 3 طبقه با معماری دوران پهلوی است. در واقع اینجا شامل یک موزه، فروشگاه و کافه است. ورود به موزه هم کاملا رایگان است. 

وارد ساختمان که شوید محو زیبایی فضا می‌شوید. هر گوشه که سر برگردانید نشانی از دنیای موسیقی می‌بینید. پیانوی بزرگ سیاه هم که درست زیر چلچراغ قرار دارد زیبایی زیادی به محیط داده است.  در ویترین‌‌ها هم وسایل قدیمی نگهداری می‌شونند. از در سمت راست وارد بخش فروشگاه می‌شوید. کافه هم در طبقه بالا قرار دارد.

تمام دیوارها از اسناد، دست‌نوشته‌های بزرگان موسیقی و صفحه‌های قدیمی پوشیده شده است. شجره‌نامه خانواده چمن‌آرا و فعالیت‌هایشان هم روی دیوار کشده شده است.

در خانه موزه بتهوون رویداهای فرهنگی و هنری مختلفی مثل بزرگداشت اساتید موسیقی، روز کتابخوانی، رونمایی از آثار ادبی و موسیقی و دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود.

آدرس: خیابان میرزای شیرازی، نبش خیابان یازدهم

ساعت کاری: هر روز از 9 صبح تا 9 شب |‌ جمعه‌ها از 5 عصر تا 9 شب

شماره تماس: 02188813577

صفحه اینستاگرام: beethovenmusiccenter

 

من سیمام. لیسانس IT دارم ولی ول کردم و رفتم سراغ عکاسی و نوشتن. دوست دارم اون چیزی که می‌بینم رو ثبت کنم تا بقیه هم ببینن و چیزی که می‌خوام به زبون بیارم رو بنویسم.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی