چرا تالاب بامدژ اهواز را ببینیم؟

    voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
چرا تالاب بامدژ اهواز را ببینیم؟

تالاب بامدژ در استان خوزستان قرار دارد و فاصله‌اش با اهواز ۴۰ کیلومتر و با شوش ۷۰ کیلومتر است. تالاب‌ها همیشه پناهگاه و محل زندگی جانوران و گیاهان مختلفی هستند و می‌توانند حیات یک منطقه را پایدار نگه دارند.

در اطراف تالاب بامدژ هم جانورانی مثل روباه، خرگوش، خارپشت و… زندگی می‌کنند. آبی که به تالاب بامدژ می‌ریزد از رودخانه شاوور می‌آید و می‌توان تعدادی از گونه‌های مختلف ماهی را هم در این تالاب دید. گیاهانی که در اطراف تالاب می‌رویند و به واسطه آب این تالاب به زندگی خود ادامه می‌دهند نیز از تنوع قابل‌توجهی برخوردارند. تعدادی از این گونه‌های گیاهی شامل گیاهان داروی هستند که از بین آن‌ها می‌توان به گل‌ گاوزبان، شیرین‌‌بیان، پونه و ترنجبین اشاره کرد.

این تالاب در فصل‌های به‌خصوصی میزبان پرندگان مهاجر نیز هست و یکی از دلایل سفر افراد به اهواز و بازدید از این تالاب برای تماشای این پرنده‌هاست. در نیمه دوم سال که هوای خوزستان نسبتا خنک است، سفر به بامدژ می‌تواند لذت‌بخش‌تر باشد. چرا که پوشش گیاهی آن از نوع خشک و بیابانی است و در ماه‌های دیگر سال گرمای طاقت‌فرسایی دارد.

برای رفتن به تالاب بامدژ می‌توانید از جاده اهواز اندیمشک خودتان را به این تالاب برسانید. با اینکه این تالاب جزء مناطق حفاظت‌شده محسوب نمی‌شود، اما لازم است که مسافران و بازدیدکنندگان نهایت احتیاط را در حفظ محیط زیست این منطقه به عمل آورند.

 

 

خیال‌باف و قصه‌پرداز

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی