پاساژ ونک و آسمان ونک ؛ دو مرکز خرید پر از خاطره و لباس زنانه

    voted 3 stars voted 3 stars voted 4 stars voted 4 stars voted 4 stars
0نظر
پاساژ ونک و آسمان ونک ؛ دو مرکز خرید پر از خاطره و لباس زنانه

می‌خواهیم درباره قدیمی‌ترین پاساژهای خیابان ونک حرف بزنیم. پاساژ آسمان ونک سالهاست که ساخته شده و در شهر تهران خیلی محبوب و معروف است. مرکز خرید ونک هم همان نزدیکی‌ها است و از خاطره‌انگیزترین پاساژهای تهران به شمار می‌رود.


آدرس پاساژ آسمان ونک

آسمان ونک

آسمان ونک در خیابان ونک تهران است. برای رفتن به اینجا چند راه پیش رویتان است:

با وسیله عمومی: بهترین کار این است که با تاکسی و اتوبوس به میدان ونک بروید. از همه جای شهر برای ونک وسیله عمومی پیدا می‌شود.

با مترو هم می‌شود خودتان را به ونک برسانید. نزدیک‌ترین ایستگاه، متروی حقانی است که در خط 1 قرار دارد. باید اینجا پیاده شوید و بعد با تاکسی به میدان بروید.

با وسیله شخصی: با خودروی شخصی کارتان خیلی سخت می‌شود. اینجا اصلا جای پارک پیدا نمی‌کنید. پاساژ آسمان ونک یک پارکینگ چهار طبقه دارد، اما فقط برای بخش اداری. پارکینگ‌های عمومی هم ظرفیتشان خیلی کم است.

روی نقشه ببینید!

می‌شود از بزرگراه حقانی به خیابان ونک رفت. میدان ونک از خیابان جردن هم راه دارد. اما استفاده از تاکسی و اتوبوس خیلی بهتر است.

ساعت کار پاساژ آسمان ونک: 9:30 تا 22

شماره تماس مرکز خرید آسمان ونک: 02188652668


مرکز خرید آسمان ونک، اولین آسمان‌خراش خیابان

پاساژ آسمان ونک

مرکز خرید آسمان ونک

اینجا قدمت زیادی دارد. آنقدر زیاد که زمان خودش اولین برج خیابان ونک بوده. پاساژ آسمان ونک ۳ طبقه دارد که دوتایش تجاری و بقیه اداری هستند. 118 واحد اداری 50 تا 60 متری بالای واحدهای تجاری قرار گرفته‌اند.

بخش تجاری 65 فروشگاه دارد که بیشترشان لباس زنانه می‌فروشند. لباس های مجلسی زنانه و شال روسری اینجا تا دلتان بخواهد، پیدا می‌شود.

کنار در ورودی یک ذرت مکزیک فروشی هم هست که سالهاست همانجا ذرت به مردم می‌دهد.

در پاساژ آسمان ونک فروشگاه‌های دکوری و ظروف چینی هم هستند که چیزهای زیبایی می‌فروشند. البته بعضی‌ها می‌گویند جنس‌ها نسبت به کیفیتشان گران هستند.

صاحب فروشگاه‌ها همه از آدم‌های قدیمی اینجا هستند و سالهاست در پاساژ فعالیت می‌کنند.

فروشگاه بته جقه در پاساژ، چندین سال است که اینجا لباس‌های ایرانی می فروشد و هدفش، استفاده بیشتر مردم از تولید داخلی است.

یکی از فروشگاه‌هایی که همان اول نظرتان را جلب می‌کند، چینی زرین است. چینی زرین دکواسیون خاصی دارد و شیشه‌هایش را به شکل جذابی درآورده.

در طبقه منفی یک، فروشگاه‌های خانه سفید و انارگل توجهتان را جلب می‌کنند. می‌شود در این دو فروشگاه دکور و لوازم تزئینی مناسب پیدا کرد.

یک فرش‌فروشی هم اینجا هست که اسمش ابریشم است اما فرش دستباف نمی‌فروشد. فرش ابریشمی کرامتیان، فرش‌های ماشینی دارد که خیلی شبیه به دستباف هستند.

درست که فقط دو طبقه از اینجا فروشگاه دارد، اما هنوز هم رفت و آمد در مرکز خرید زیاد است.

ونک در کل جای گرانی به حساب می‌آید. اما فروشگاه‌های آسمان ونک به نسبت پاساژهای اطراف، جنس‌هایشان را ارزانتر به مشتری‌ها می‌دهند. می‌شود لباس‌های شیک و باکیفیت را با قیمت مناسب، اینجا پیدا کرد.

پاساژ آسمان ونک جای شیکی است و در آن صندلی هم برای استراحت گذاشته‌اند.

اگر برای خریدهای ضروری از شهرستان به تهران آمده باشید می‌توانید با استفاده از اجاره آنلاین اقامتگاه در پینورست کارهای مربوط به پیدا کردن محل اقامت‌تان را در تهران سریع انجام دهید و از کیفیت واحدی که انتخاب می‌کنید هم مطمئن باشید. تمام سعی ما این بوده که شما اقامتی دوست‌داشتنی را تجربه کنید.


پاساژ ونک – مرکز خرید ۴۰ ساله تهران

پاساژ ونک

مرکز خرید ونک را سال 1360 ساخته‌اند. زمانی که پاساژها مثل امروز زیاد نبودند و خیلی کم می‌شد مرکز خرید شیک و خوب پیدا کرد.

مرکز خرید ونک فقط یک طبقه دارد. 18 فروشگاه در پاساژ هستند که بیشترشان لباس می‌فروشند. لباس مجلسی و راحتی زنانه در پاساژ زیاد است. یک فروشگاه دکوری هم در طبقه پایین هست که بعضی وقت‌ها چیزهای خوبی در آن پیدا می‌شود.

اینجا 1400 متر مربع وسعت دارد و سال 1360 ساخته شده. پاساژ آسمان ونک را که پیدا کردید، بعدش مرکز خرید ونک را هم می‌بینید.

بیشتر بخوانید: ایران مال – بزرگترین مال خاورمیانه برای کیست؟ (همه‌ی چیزهایی که باید درباره‌ی ایران مال بدانید)

یک نکته، اینجا را با مرکز خرید ونک اشتباه نگیرید. در تقاطع خیابان کار و تجارت، یک مرکز خرید بزرگتر هست که رفت و آمد بیشتری دارد.

البته جنس‌های مرکز خرید ونک گران‌تر هستند و حسابی شما را به خرج می‌اندازند. می‌شود هر روز از ساعت 9:30 تا 22 به اینجا آمد و در پاساژ گشت زد.

وارد پاساژ که می شوید، معماری‌اش نظرتان را جلب می‌کند. طبق اول اینجا را به شکل دایره‌ای ساخته‌اند و طبقات دیگر هم نیم‌دایره هستند.

در 120 فروشگاه مرکز خرید ونک لباس برند و پوشاک ترکی زیاد پیدا می‌کنید. چند کافه هم هست که می‌توان در آنها چای و قهوه نوشید. کافه کارزین از جاهای معروف در مرکز خرید ونک به شمار می‌آید.

در پاساژ خوراکی‌های دم دستی مثل پیراشکی و اسنک پیدا می‌شود. می‌توانید چند دقیقه‌ای روی نیمکت‌ها بنشینید و برای خودتان غذا سفارش بدهید.

پاساژ ونک تهران

فروشگاه هالیدی را که حتما می‌شناسید. هالیدی چند شعبه در تهران دارد و حالا دیگر حسابی معروف شده. هالیدی لباس‌های زنانه راحتی و اسپرت ایرانی می‌فروشد و در مرکز خرید ونک هم یک شعبه دارد.

به اینجا پاساژ فردین هم می‌گویند. یک مانتو فروشی به اسم فردین اینجا است که خیلی قذیمی و معروف است. برای همین خیلی‌ها به پاساژ ونک، فردین هم می‌گویند. مانتو کاریزما هم یک فروشگاه معروف دیگر در پاساژ است.

 


گردش در اطراف پاساژ ونک

وقتی به خیابان ونک می‌روید آنقدر دور و برتان مرکز خرید است که یا دلتان نمی‌خواهد به خانه بروید یا از خستگی فقط دلتان رسیدن به خانه را می‌خواهد.

خیابان کار و تجارت پر از مغازه‌های لباس‌فروشی هستند. می‌توانید غیر از گشتن در پاساژ به آن‌ها هم سر بزنید.

بالاتر از میدان ونک به سمت خیابان ولیعصر کافه لمیز وجود دارد. می‌توانید بعد از خرید کردن خستگی‌تان را با یک فنجان قهوه با کیفیت در این کافه از بین ببرید.

در همین خیابان ولیعصر یک نمایندگی ساعت سواچ هم وجود دارد که فاصله آنچنانی تا میدان ندارد و می‌توانید به آن هم یک سری بزنید.

دور و بر میدان هم اغذیه‌فروشی‌های کوچک کوچک وجود دارند. بعضی‌ها ساندویچ و بعضی‌ها هم پیراشکی می‌فروشند که آدم وقتی از کنارشان می‌گذرد هوس امتحان کردن یکی از آن پیراشکی‌‌ها به سرش می‌زند.

 


کافه فنجان اول – جایی معروف و پر از خاطره

کافه فنجان اول

این کافه چند سال است که اینجا باز شده و حالا خیلی‌ها آن را می‌شناسند. کافه فنجان اول از معروف‌ترین کافه‌های ونک است.

فنجان اول فضای بزرگی ندارد اما صندلی‌هایش زیاد هستند. کیفیت اینجا معمولی است و نباید انتظار چیزهای خیلی خوشمزه را از فنجان اول داشته باشید.

کافه فنجان اول همه چیز دارد و می‌شود برای استراحت چند دقیقه‌ای و عوض کردن حال و هوا، به آن سر زد. البته اگر از بوی سیگار خوشتان نمی‌آید، ممکن است اینجا اذیت شوید. چون مشتری‌ها معمولا در کافه سیگار می‌کشند.

شاید تازه به تهران آمده باشید و دنبال سایت اجاره سوئیت ارزان بگردید. ما به شما سایت پینورست را پیشنهاد می‌کنیم چون در آن واحدهای تروتمیز و قیمت مناسب پیدا خواهید کرد. ما سعی کرده‌ایم بستری فراهم کنید که شما بنا بر بودجه‌ای که خواهید داشت اقامتگاه مناسبی در زمان کم پیدا کنید.


تجربه خرید شما از پاساژ ونک چه بوده است؟ اجناس این پاساژ گران است یا مناسب است؟ چه مرکز خرید‌ی را در اطراف آن پیشنهاد می‌کنید؟  مسیر دسترسی این پاساژ برای شما چجوری بوده؟ به نظر شما بهترین پاساژ در تهران کدام است؟ نظرات خودتان را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

برچسب ها :

اقامتگاه های همین حوالی

این‌ها رو هم ببینی ضرر نمی‌کنی